Křížovka na téma "Části obličeje a těla" (s obrázky). Křížovka na téma "Face and Body Parts" (s obrázky) Křížovka v angličtině o fyzičce

Datum publikace: 22.04.2014

Stručný popis: Materiál je zobecňující lekce na téma „Části těla“. Tuto lekci doporučuji vést formou hry, rozdělení dětí do týmů. To zvyšuje zájem a přispívá k produktivní aplikaci dříve získaných znalostí a dovedností. Abstrakt představuje různé

náhled materiálu

Cíl: zlepšit lexikální dovednosti na téma "části těla"

Během vyučování

    Organizace času.

Dobré ráno chlapci a dívky! Zaujměte svá místa a začněme lekci. Nejprve odpovězte na mé otázky:

    Co je dnes za den? (Dnes je 7. dubna.)

    Jaký je dnes den v týdnu? (Dnes je pondělí.)

    Jaké je dnes počasí? (Počasí je slunečné, teplé, není zataženo, není zima, neprší ani nefouká vítr.)

    Kdo dnes chybí? (…..je(jsou) dnes nepřítomen.)

    Co myslíte, co budeme dnes dělat?

    Podívejte se na obrázek a zamyslete se, jaké je téma a účel dnešní lekce?

(Při organizační chvilce učitel pozdraví děti a položí elementární otázky související s datem lekce, počasím, přítomností či nepřítomností dětí ve třídě. Poté učitelka upozorní děti obrázkem, který znázorňuje části těla. Děti jsou vyzvány, aby samostatně formulovaly téma lekce a cíl. Čas 2-3 minuty.)

    fonetické nabíjení.

Koukni na tabuli. Nyní bude vaším úkolem poslouchat a opakovat slova.

    [e] pero, dopis, pomoc, noha, hlava, deset

    Pěkný, milý, oko, oči, sbohem, bílý

    Vidět, setkat se, ulice, zuby, nohy, koleno

    [əu] jít, ne, nos, palec, prsty, rameno

(Učitelka zapne zvukovou nahrávku a vyzve děti, aby poslouchaly a opakovaly každé slovo a přitom dodržovaly správnou anglickou artikulaci hlásek. Po poslechu děti čtou samy. Čas 3-4 minuty.)

    Řečové cvičení.

Nyní pojďme hrát. Dám vám pár karet s anglickými slovy a pár karet s ruskými slovy. Vaším úkolem je porovnat tyto karty.

noha nohy)

paže (od ramene k zápěstí)

prst na noze

paže ruka)

zub zuby)

prst na ruce

(Učitel vyzve děti, aby si zahrály hru – spojte anglické názvy částí těla a jejich ruské ekvivalenty. K provedení této hry dá učitel každému účastníkovi kartičku s anglickým nebo ruským slovem. Děti vstanou ze sedadel, rozejdou se po třídě a na příkaz učitele začnou hledat svůj „pár“ s anglickým nebo ruským ekvivalentem. Poté se dvojice seřadí poblíž tabule a přečtou slova. Nejprve přečte účastník, který má anglickou verzi ve dvojici, pak druhý účastník čte ruskou verzi. Prvním třem dvojicím, které rychle našly správně ekvivalenty a seřadily se poblíž hrací plochy, se odevzdávají žetony. Hra trvá 2–3 minuty.)

    Fizminutka číslo 1.

Jsi unavený? Pojďme si odpočinout, vstaň, prosím!

(Děti vstávají ze sedadel a dělají cvičení. Aby jim pomohl, učitel zapne video s cvičením v angličtině. Čas 2 minuty.)

Hlava a ramena, kolena a prsty, kolena a prsty,

A oči, uši, ústa a nos,

Hlava a ramena, kolena a prsty, kolena a prsty.

    Skupinová práce.

(Učitel rozdělí třídu na skupiny po 3–4 lidech a každé skupině rozdá listy s úkoly. Děti pracují 3–4 minuty.)

Dalším úkolem pro vás je vyplnit samohlásky.

(Po splnění úkolu ve skupinách učitel sesbírá odpovědní archy, rozdělí děti do dvojic a každé dvojici rozdá listy s novým úkolem. Děti pracují 4-5 minut)

Vaším úkolem je opravit slova níže.

    Individuální práce s kartami.

(Každý žák obdrží samostatnou kartičku s testovacím úkolem a plní jej 2–3 minuty, poté si učitel vyzvedne odpovědní archy.)

Nyní bude vaším úkolem zakroužkovat správnou odpověď:

    Fizminutka číslo 2.

Jsi unavený? Pojďme si odpočinout! Postavte se, prosím!“ (Učitel vyzve děti, aby dokončily druhou fyzickou minutu vyslovením básničky nahlas. Čas 1–2 minuty.)

Ruce nahoru, ruce dolů

ruce do stran,

Výborně! Zaujměte svá místa!

    Křížovka.

Dalším úkolem pro vás je vyluštit křížovku. (Učitel vyzve děti k luštění neobvyklé křížovky. Hlavním úkolem je správně vybrat názvy částí těla v angličtině, aby získaly klíčové slovo ramena. Toto slovo je napsáno červenou křídou na tabuli, zbytek buněk je prázdné. Doba dokončení je 4–5 minut.)

(Tabulka vpravo ukazuje přibližné řešení křížovky.)

    Tajemný dopis.

Dostali jsme zvláštní dopis. Některá slova zmizela. Vaším úkolem bude dokončit věty. (Učitelka dětem ukáže tajemné písmeno, ve kterém chybí některá slova. Úkolem dětí je chybějící slova vložit. Každé dítě dostane samostatné písmeno. Doba vyplnění je 3-4 minuty.)

Ruka má pět… Noha má pět… Máme jednu hlavu, jednu…, jednu… a jeden…. Máme dvě oči, dvě …, dvě ……, dvě ….., dvě ….., dvě ….. a dvě …. Muž má třicet dva……

Ruka má pět prstů. Noha má pět prstů. Máme jednu hlavu, jeden krk, jeden nos a jedna ústa. Máme dvě oči, dvě uši, dvě ruce, dvě nohy, dvě ruce, dvě nohy a dvě kolena. Muž má třicet dva zubů.

    Shrnutí.

Co jsme dnes dělali na lekci, děti?

Jaké je téma naší lekce? Jaký byl účel naší lekce? Co jsme se dnes naučili a jak nám to může být v životě užitečné? Jaké chyby jsi dělal nejčastěji?

(Učitel klade otázky v ruštině, poslouchá odpovědi žáků. Poté učitel nejprve vyzve děti, aby se ohodnotily a zdůvodnily své hodnocení, poté stanoví konečné známky. Pokud se známka, kterou učitel dává, liší od známky student se postavil, učitel musí své řešení zdůvodnit. Čas 3–4 minuty.)

    Domácí práce.

Učitel každému individuálně rozdá listy s domácím úkolem.

    Odraz.

Učitelka rozdá dětem šablonu sedmibarevného okvětního lístku, úkolem dětí je okvětní lístek vybarvit podle nálady. Žlutá je skvělá nálada, zelená dobrá nálada, modrá smutná nálada, černá špatná nálada.

Poté, co jsou všechny okvětní lístky vybarveny, učitel je sepne do jedné květiny a umístí je na nástěnku nálady. (čas 3 minuty)

Pokud vám materiál nevyhovuje, použijte vyhledávání

mimoškolní činnost

"Dopis od přítele"

Tato akce byla připravena pro žáky 3. ročníku (podle TMC Biboletové) a konala se ve 4. čtvrtletí.

Cíle akce:

Vzdělávací:

Zobecnění lexikálního materiálu na téma "Části těla".

Zobecnění gramatického materiálu (prostý přítomný čas, tázací a záporné věty v přítomném čase prostém),

Rozvoj mluveného projevu, čtení a psaní na dané téma.

Rozvíjející se:

Rozvoj komunikačních dovedností na téma "Části těla",

Rozvoj tvůrčích schopností žáků,

Rozvoj monologické řeči (monologický popis 5-7 vět),

Rozvoj paměti, pozornosti a myšlení,

Rozvíjení schopnosti zobecňovat a vyvozovat závěry.

Vzdělávací:

Výchova ke zdravým návykům a kultuře zdravého životního stylu,

Naučit se spolupracovat.

Vybavení: počítač, projektor, písemky (křížovky, mluvnice).

Průběh události

I. Organizační moment

Rád tě vidím.

II. Nabíjení řeči

Učitel se ptá žáků, jak se dnes cítí a co by chtěli v hodině dělat.

Učitel mluví o tom, že dostal dopis od bratra Tinyho.

snímek 2

Dostal jsem dopis od Tinyina bratra Teda. Pojďme si to přečíst

snímek 3

Místo dopisu studenti vidí obrázek čarodějnice, která ukradla Tedův dopis. Učitel vyzve žáky, aby se seznámili s požadavky zloděje.

snímek 4

Čarodějnice říká, že dopis vydá, pouze pokud studenti splní její úkoly.

III. Školení slovní zásoby.

Snímky 5 - 7. Hádanky na téma části těla.

Hodně bolesti, hodně problémů, A moje ... hlava trpí.

Můj příteli, pamatuješ! Oko nazýváme ... oko.

Od ramene k samotné ruce nazývám Ruku ... paže.

Přítel ke mně natáhl ruku. Ruce se říkalo...ruka

Miluji skvělý běh, Všichni nazývali nohu...nohu.

Fotbal. Všichni běží za míčem. Nohu říkáme ... noha.

Co? proč jsi potichu? čistím si zuby. Zuby… zuby.

Co je to za muže bez krku? Neck v angličtině ... neck

Tam a zpět a shora dolů Ráno si čistím zubní pastou ... zuby

Za špatné známky jsem dostal slavnou kopanci... ucho

IV. Ovládání slovní zásoby.

Slide 8-10 křížovka na téma části těla.

Žáci pracují ve dvojicích. Každá dvojice dostane 1 křížovku a má 3 minuty na její vyplnění.

Křížovka na téma "Části těla"

Křížovka "Části těla"

Klíč odpovědi

V. Nácvik monologické řeči.

snímek 11

Úkol je připraven doma. Žáci připraví popis svých spolužáků a n otočení se navzájem popisují.

VI Procvičování gramatických dovedností

snímek 12.

Ze slov vytvořte tázací věty a položte otázky členům druhého týmu.

  1. vaše, je, jaké, jméno?
  2. Kdy jdi spát, ano?
  3. zvířátko, máš, máš, ty?
  4. ty, kde, žiješ, děláš?
  5. dělat, co, jako, vy, dělat?

snímek 13

Studenti střídavě jdou ke stolu učitele, čtou tvrzení na kartičce a nesouhlasí s ním, opravují větu.

Příklady prohlášení:

Snídáte v pět hodin. (/nesnídat v pět hodin.)

Můžeš plavat. (Neumím plavat.)

Máš tři bratry. (Nemám tři bratry.)

VII. Shrnutí a přečtení Tedova dopisu.

Snímky 14-15

Učení si dopis přečtou a diskutují o něm.

Domácí úkol je napsat odpověď a říct Tedovi o sobě.

Seznam zdrojů použitých v práci

Obrázek obálky

http://static.diary.ru/userdir/6/7/4/8/674872/37973734.jpg

Obrázek gnoma

http://images.yandex.ru/yandsearch?text=%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD %D0%B8%D0%B5%20%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0&pos=17&uinfo=sw-1349-sh-645-fw -1124-fh-448-pd-1&rpt=simage&img_url=http%3A%2F%2Fimg-fotki.yandex.ru%2Fget%2F5500%2Felena-komarov.1e0%2F0_57dc0_60db9ab1_XL

Zde si můžete prohlédnout a stáhnout pro své kurzy angličtiny s dětmi křížovka na téma "Části obličeje a těla". Tato jednoduchá hra s účastí slov pomůže ve formě, která je pro děti zajímavá, upevnit své znalosti o tématu.

Dětský úkol: Podívejte se na obrázek a hádejte slovo.

S touto křížovkou si dítě samozřejmě poradí samo, pouze pokud zná nejen anglickou abecedu, ale také ví, jak jsou napsána samotná slova, názvy částí těla.

Ale i když se dítě ještě nezačalo seznamovat s písmeny, můžete tuto křížovku velmi dobře využít ve svých třídách. Jednoduše jej vyplníte, ale až poté, co dítě slovo správně pojmenuje.
Představíte tak dítěti takovou vzdělávací hru se slovy, jako je křížovka, a také ho zaujmete učením písmen a psaním anglických slov.

Děti ve věku základní školy mohou tuto křížovku samy vyplnit, procvičí si tak pravopis anglických slovíček.

Odpovědi na křížovky:

Přes:

1. PAŽE- ruka

2. HLAVA- hlava

3. VLASY- vlasy

4. NOHA- noha

5. OKO- oko

6. KRK- krk

7. PRST- prst (na ruce)

8. PRST- prst na noze)

dolů:

1. RUKA- ruka

2. PUSA- pusa

3. RAMENO- rameno

4. UCHO- ucho

5. NOS- nos

6. KOLENO- koleno

7. CHODIDLO- jediný

Dítě si může samostatně zkontrolovat, zda vyplnilo křížovku správně. Vytiskněte mu křížovku s již zadanými odpověďmi.

Kliknutím na obrázek se otevře ve větší velikosti.

Pokud vás materiál zaujal, sdílejte jej se svými přáteli na sociálních sítích.

Části těla

Cíl: zlepšit lexikální dovednosti na téma "části těla"

hýbat se lekce

    Organizace času.

Dobré ráno chlapci a dívky! Zaujměte svá místa a začněme lekcí. Nejprve odpovězte na mé otázky:

    Co je dnes za den? (Dnes je 7 čt dubna.)

    Jaký je dnes den v týdnu? (Dnes je pondělí.)

    Jaké je dnes počasí? (Počasí je slunečné, teplé, není zataženo, není zima, neprší ani nefouká vítr.)

    Kdo dnes chybí? (…..je(jsou) dnes nepřítomen.)

    Co myslíte, co budeme dnes dělat?

    Podívejte se na obrázek a zamyslete se, jaké je téma a účel dnešní lekce?

(Při organizační chvilce učitel pozdraví děti a položí elementární otázky související s datem lekce, počasím, přítomností či nepřítomností dětí ve třídě. Poté učitelka upozorní děti obrázkem, který znázorňuje části těla. Děti jsou vyzvány, aby samostatně formulovaly téma lekce a cíl. Čas 2-3 minuty.)

    fonetické nabíjení.

Koukni na tabuli. Nyní bude vaším úkolem poslouchat a opakovat slova.

    [e]pE n,lE ter,hE lp, lE g, hea d, tE n

    Ni ce, ki nd,ey E,ey es,bvy ,whi te

    See , mee t, stree t, tee čt, fee t, knee

    [əu] gÓ ,nÓ ,nÓ se, toe , toe s, shou vůdce

(Učitelka zapne zvukovou nahrávku a vyzve děti, aby poslouchaly a opakovaly každé slovo a přitom dodržovaly správnou anglickou artikulaci hlásek. Po poslechu děti čtou samy. Čas 3-4 minuty.)

    Řečové cvičení.

Teď si pojďme hrát. Dám vám pár karet s anglickými slovy a pár karet s ruskými slovy. Vaším úkolem je porovnat tyto karty.

hlava

hlava

koleno

koleno

oči

oči

krk

krk

rameno

rameno

uši

uši

noha nohy)

noha nohy)

paže

paže (od ramene k zápěstí)

nos

nos

prst

prst na noze

ruka

paže ruka)

vlasy

vlasy

tvář

tvář

pusa

pusa

zub zuby)

zub zuby)

prst

prst na ruce

noha

noha

loket

loket

(Učitel vyzve děti, aby si zahrály hru – spojte anglické názvy částí těla a jejich ruské ekvivalenty. K provedení této hry dá učitel každému účastníkovi kartičku s anglickým nebo ruským slovem. Děti vstanou ze sedadel, rozejděte se po třídě a na příkaz učitele začněte hledat svůj „pár“ s anglickým nebo ruským ekvivalentem. Poté se dvojice seřadí poblíž tabule a přečtou slova. Nejprve účastník, který má anglickou verzi čte ve dvojici, poté druhý účastník čte ruskou verzi. První tři dvojice, které rychle našly správně ekvivalenty a seřadily se poblíž hrací plochy, si odevzdají žetony. Hra trvá 2–3 minuty.)

    Fizminutka číslo 1.

- Jsi unavený? Pojďme si odpočinout! Postav se, prosím!

(Děti vstávají ze sedadel a dělají cvičení. Aby jim pomohl, učitel zapne video s cvičeními v angličtině. Čas 2 minut.)

Hlava a ramena, kolena a prsty, kolena a prsty,

A oči, uši, ústa a nos,

Hlava a ramena, kolena a prsty, kolena a prsty.

    Skupinová práce.

(Učitel rozdělí třídu na skupiny po 3-4 lidech a každé skupině rozdá pracovní listy. Dětipráce 3-4 minut.)

Dalším úkolem pro vás je vyplnit samohlásky.

(Po dokončení úkolu ve skupinách učitel shromáždí odpovědní archy, rozdělí děti do dvojic a rozdá listy s novým úkolem každé dvojici.Ddětipráce 4-5 minut)

Vaším úkolem je opravit slova níže.

    Individuální práce s kartami.

(Každý žák obdrží samostatnou kartičku s testovacím úkolem a plní jej 2–3 minuty, poté si učitel vyzvedne odpovědní archy.)

Nyní bude vaším úkolem zakroužkovat správnou odpověď:

    Fizminutka číslo 2.

- Jsi unavený? Pojďme si odpočinout! vydržetnahoru, prosím! (Učitel vyzve děti, aby dokončily druhou fyzickou minutu, nahlas vysloví báseň. Čas 1-2 minut.)

Ruce nahoru, ruce dolů

ruce v bok,

Sedni si!

postav se,

ruce do stran,

ohnutý doleva,

Ohnutý vpravo!

Výborně! Zaujměte svá místa!

    Křížovka.

Dalším úkolem pro vás je vyluštit křížovku.(Učitel vyzve děti k luštění neobvyklé křížovky. Hlavním úkolem je správně vybrat názvy částí těla v angličtině, aby získaly klíčové slovo ramena. Toto slovo je napsáno červenou křídou na tabuli, zbytek buněk je prázdné. Doba dokončení je 4–5 minut.)

(Tabulka vpravo ukazuje přibližné řešení křížovky.)

    Tajemný dopis.

Dostali jsme zvláštní dopis.nějaká slovazmizely. Vaším úkolem bude dokončit věty.(Učitel ukazuje dětem tajemné písmeno, ve kterém chybí některá slova. Úkolem dětí je chybějící slova vložit. Každé dítě dostane samostatné písmeno. Čassplnění 3-4 minut.)

Ruka má pět… Noha má pět… Máme jednu hlavu, jednu…, jednu… a jeden…. Máme dvě oči, dvě …, dvě ……, dvě ….., dvě ….., dvě ….. a dvě …. Muž má třicet dva……

Odpovědi:

Ruka má pětprsty. Noha má pětprsty na nohou. Máme jednu hlavu, jednukrk, jedennosa jedenpusa. Máme dvě oči, dvěuši, dvazbraně, dvanohy, dvaruce, dvachodidlaa dvakolena. Muž má třicet dvazuby.

    Shrnutí.

Co jsme dnes dělali na lekci, děti?

Jaké je téma naší lekce? Jaký byl účel naší lekce? Co jsme se dnes naučili a jak nám to může být v životě užitečné? Jaké chyby jsi dělal nejčastěji?

(Učitel klade otázky v ruštině, poslouchá odpovědi žáků. Poté učitel nejprve vyzve děti, aby se ohodnotily a zdůvodnily své hodnocení, poté stanoví konečné známky. Pokud se známka, kterou učitel dává, liší od známky student se postavil, učitel musí své řešení zdůvodnit. Čas 3–4 minuty.)

    Domácí práce.

Učitel každému individuálně rozdá listy s domácím úkolem.

    Odraz.

Učitelka rozdá dětem šablonu sedmibarevného okvětního lístku, úkolem dětí je okvětní lístek vybarvit podle nálady. Žlutá je dobrá nálada, zelená je dobrá nálada, modrá je smutná nálada, černá je špatná nálada.

Poté, co jsou všechny okvětní lístky vybarveny, učitel je sepne do jedné květiny a umístí je na nástěnku nálady. (čas 3 minuty)

Podobné články

  • Odečítání Prezentace sčítání a odčítání

    V této lekci se naučíme sčítání a odčítání celých čísel a také pravidla pro jejich sčítání a odčítání. Připomeňme, že celá čísla jsou všechna kladná a záporná čísla a také číslo 0. Například následující čísla jsou celá čísla: −3,...

  • 1s skloňování úřadu podle kauz

    Skloňování celého jména v 1C 8.3 Během provozu softwarového komplexu 1C mají uživatelé často otázky týkající se skloňování celého jména 1C 8.3. 1C je funkce skloňování celého jména prováděna speciální složkou, která se nazývá ...

  • Poznámky z zrcadla 1s

    Článek je zařazen do cyklu „První kroky ve vývoji na 1C“. Pokračuje v tématu probraném v předchozím článku a podrobně pokrývá novinky, které se objevily v konfigurátoru platformy 1C:Enterprise 8. Po přečtení článku se dozvíte: Co ...

  • Je možné odstranit kontrolu opravy

    Zároveň online pokladna již předala informace o transakci finančním úřadům a údaje byly zaznamenány na fiskální disk. Pokladní tedy musí operaci zrušit novým šekem, ten bude v podstatě vratný. V něm...

  • Chyba motoru začala hořet: co dělat a jak vymazat

    Zrušení šeku KKM je zrušení operace pro příjem hotovosti od kupujícího a související manipulace se šekem. Pokud je kontrola zrušena před jejím uzavřením, KKM tuto skutečnost zpravidla opraví a vytiskne nápis „Zkontrolovat ...

  • Jaký je směr tréninku?

    Za podporu klasifikátoru odpovídá: Ministerstvo školství a vědy Ruska Důvod: Vyhláška Státní normy Ruska ze dne 30. září 2003 č. 276-st 1. ledna 2004 Schváleno: 15. června 2005 Vstoupilo v platnost: 1. října , 2005 OKSO kód Název odbornosti ...