Заняття для школярів підлітків щодо обговорення готовності до важких життєвих ситуацій (конспект). Класна година «Підлітки ХХІ століття у кризових ситуаціях. Психологія у житті кожного» Вправа «Повітряні кулі»

Класний керівник вчить своїх підопічних гідно перенести життєві труднощі, невдачі та поразки. Чи не відступати від наміченої мети, посилаючись на різні обставини. При цьому класний керівник мимоволі стає головним помічником, порадником на шляху подолання цих труднощів, адже багато дітей не наважуються розповісти про свої проблеми своїм батькам і найчастіше звертаються за допомогою саме до свого класного керівника чи улюбленого вчителя. Цей сценарій класної години допоможе вчителю у справі виховання в дітей віком стійкості характеру і завзяття досягненні мети.

Класна година: «Важкі ситуації у житті людей».

Цілі: - Формувати почуття милосердя, доброти, здібності до

співпереживання та співчуття;

Виховання почуття людської гідності, збереження

самоволодіння у важких життєвих обставинах;

з обставинами, способами подолання боягузливості, брехливості та

нерішучості.

П лан

    Вступна розмова психолога.

    Ситуація №1.

    Ситуація №2

    Гра за групами. "Плюси і мінуси".

    Складання пам'ятки разом із дітьми.

    Проблемне питання. Чи з кожної важкої ситуації можна знайти вихід?

    Перегляд мультфільму «Про мавпочку Анфіску».

8.СЛАЙД-напуття.

9. Підсумки класної години.

Хід класної години.

    Вступ.

«Людина створюється як завдяки, скільки всупереч ситуаціям» - слова чудового російського письменника А.М.Горького.Ч то таке важка життєва ситуація? Це, хлопці, умови, у яких живе людина, наприклад матеріальне благополуччя, культурні умови чи його відсутність формує в людини думки, почуття, характер. Поринаючи в ці умови, людина поступово звикає до них, і її поведінка починає залежати від оточуючих людей, предметів та подій.

Як ви вважаєте, від умов життя залежить якою стане людина?

Добрим чи злим, працьовитим чи ледарем, здоровим чи хворим?

Спробуємо відповісти на запитання: Що творить людину: обставини? Які?

Що творить добро: обставини чи людина?

А що творить тоді зло: людина чи обставини? (дискусійні питання)

Як знайти вихід із ситуації? ( проблемне питання)

Сьогодні ми говоритимемо про те, як знайти вирішення проблемних ситуацій у житті на прикладі невигаданих історій.

2 . Розповідь 1.

Яміль прокинувся від незрозумілого шуму на вулиці, здавалося, як на 9 травня в небі з'являються різнокольорові візерунки від салюту, подивившись у нічне вікно, побачив, як охоплений вогнем дах будинку сусідів. Раптом він злякався: адже там можуть згоріти малюки: 6-річна Настя і 3-річний Єгор! А їхня мама на заводі в нічну зміну сьогодні. Не роздумуючи він кинувся на вулицю, розбудивши сестру і попросивши якнайшвидше покликати на допомогу ще когось. Розбивши шибки, він поліз у вікно палаючого будинку. Усередині було темно і дим не давав дихати на повні груди, він почав задихатися ... «Ні, я не відступлю, я повинен їх знайти!» - наказав сам собі і продовжував іти. Але сили залишали його. І раптом помітив за шафою Настю, вона була непритомна. Взявши на руки, поніс її до вікна, тут підбігли до них і вихопили з його рук дівчинку і допомогли Ямілю вийти. Вже на той час зібралося багато тих, хто намагався гасити пожежу підручними засобами.

Не було сил, руки і ноги не слухалися, але він знову поліз у вікно з якого, як з труби, йшов густий дим, адже ніхто, крім нього, не наважувався йти рятувати Єгорку.

Поки шукав хлопчика навпомацки, йому здавалося минула ціла вічність, вже стеля, охоплена вогнем, почала обвалюватися. Яміль не здавався, продовжував шукати та нарешті знайшов!

За порятунок двох малюків десятикласник Яміль був нагороджений медаллю «За хоробрість та героїзм». Йому вручали цю нагороду прямо в лікарні, де проходив курс лікування через численні рани: від опіку та порізів.

Запитання: Як ви думаєте, якби він знав заздалегідь, що опиниться на лікарняному ліжку, то пішов би рятувати Єгора?

Ми говоримо: він діяв за обставинами. А щоб удруге увійти в палаючу хату, ризикуючи своїм життям, зміг лише він.

Висновок: Якщо людина входить у боротьбу з обставинами, він впливає ними і навіть долає. Він може в цій боротьбі стати сильнішим, розумнішим, здобути визнання та пошану людей завдяки добру, принесеному їм у дар, може стати героєм. Адже недаремно великий Наполеон сказав: «Духовна сила людини належить до фізичної як 3 до 1».

3. Ситуація – гра.

Два друзі бігом поспішають на міські змагання з футболу, коли пройдено половину шляху, один із них ненароком вивихнув ногу. Як вчинить кожен із вас у цій ситуації? Вчитель читає варіанти відповідей. Діти обирають свій. /Аналіз відповідей/. Свій варіант.

1) Продовжить шлях, гра важливіша і на нього чекають,

2) Допоможе дійти до лікарні та зателефонує його мамі,

3) Попросить друга трохи потерпіти і почекати його, поки той збігає на стадіон і попередить команду про те, що сталося.

Ось хлопці, ми всі різні, за тих самих обставин можемо вчинити по-різному.

4. Гра за групами. "Плюси і мінуси". Вчитель розповідає хлопцямпротому, що в будь-якій ситуації завжди можна знайти «плюси» та «мінуси», наприклад, отримана п'ятірка може змусити учня ще більше намагатися, а може призвести до того, що людина вирішить: можна вже нічого не робити. Всі разом вони шукають «плюси» та «мінуси» отриманої двійки. Потім кожен отримує за карткою, на якій записано ту чи іншу подію, і має знайти в ній «плюси» та «мінуси». Ситуації можуть бути, наприклад, такими: "Всі хлопці з класу вважають тебе винним у бійці, не хочуть з тобою грати"; "На уроці ти не встигаєш зробити завдання, всі над тобою сміються"; «Учитель сказав, що ти найкраще виконав завдання»;«Віграх тебе завжди обирають ведучим» тощо.

5.Складання пам'ятки разом із дітьми. Вчитель дає перші три пункти пам'ятки, а діти становлять ще три свої пункти пам'ятки.

    Пам'ятайте та знайте: безвихідних ситуацій немає!

    Не шукайте легких шляхів: вони заведуть у глухий кут!

    У скрутній ситуації шукайте силу всередині себе.

    Хороших людей більше, ніж поганих. Але погані помітніші.

    Зло агресивне, добро мовчазне, воно не кричить. Ось чому здається, що поганих людей більше, ніж добрих.

6. Що таке важка життєва ситуація? - це урок, який повинен чогось навчити. Чи з кожної важкої ситуації можна знайти вихід?

7.Перегляд мультфільму «Про мавпочку Анфіску»

Усі важкі ситуації знайомі і нашим меншим побратимам.

8. СЛАЙД: Не бійтеся труднощів.

І нехай каміння, яке зустрінеться на Вашому шляху

Стануть сходами, що ведуть нагору.

9. Підсумки класної години. Д/З. запитати батьків, у яких важких ситуаціях були ваші батьки? Як вони виходили із цих ситуацій?

Важкі життєві ситуації.

(класна година з переглядом та обговоренням фільму

«Я прийшов із дитинства, як із країни…»)

Ціль: знайомство з поняттями «важка життєва ситуація», усвідомлення стресових ситуацій та способів поведінки у них.

1. Вступна розмова.

Дорогі хлопці! На сьогоднішній момент у вашому житті відбулося чимало подій: комусь довелося змінювати шкільні колективи, були переїзди, зміна місця проживання, особисті перемоги та поразки.

Життя від вас вимагає соціальної сміливості та самостійності. Тому саме сьогодні вважаю доречним поговорити з вами про життєвий шлях, про ті труднощі, які можуть виникати на ньому.

А почати, я хотіла б з притчі. Зараз я прочитаю вам її, а ви подумайте та порахуйте, скільки важких життєвих ситуацій припало на долю цієї людини?

Притча Шалаш.

В океані корабель потрапив у найсильніший шторм . Єдина людина, яка вціліла після загибелі корабля, була викинута хвилею на безлюдний острів. Він вдивлявся в горизонт, сподіваючись побачити корабель, який принесе йому порятунок. але йшов час, і жоден корабель не з'являвся . Денна спека та нічна холод, вітер та дощ підривали фізичні сили людини. Тоді він вирішив збудувати нехитрий курінь з колод викинуті на берег хвиль. Людина вже втратила рахунок днями, проведеними на острові.

Одного вечора, повертаючись із походу у пошуках їжі , він побачив, що його курінь охоплений полум'ям . Вогняний стовп піднявся високо у вечірнє небо. Людина була у розпачі.

-Господи, чому це сталося зі мною, за що? - ридав він біля тліючих останків свого житла.

Рано-вранці людина побачила корабель, що наближався до острова. Виявилося, що корабель тут не випадково.

-Як ви дізналися, що я тут? – спитав чоловік у капітана корабля.

- Ми побачили твій димовий сигнал, – відповів капітан.

2. Обговорення:

- Скільки разів під час розповіді людина перебувала у розпачі?

- Що допомогло йому повернутись додому?

Проблеми – це випробування. Пройшовши це випробування, ми маємо щастя.

– А які ситуації можна назвати важкими? (відкидання близькими, настирлива опіка, жорстокість, надмірна критичність до проявів, невдоволення друзями, відсутність друзів, відкидання у класі, серія невдач у навчанні, спілкуванні, сварка з другом, з батьками).

- Як ви вважаєте, чи є люди, у яких зовсім не буває труднощів? (У кожної здорової та повноцінної людини є в житті і гарні та погані моменти. Ця обставина свідчить про те, що людина живе повноцінним життям і бере від неї все, що вона може дати, а світ, як відомо, дуже різноманітний, багатогранний).

- Чому одні люди бачать у своїй лінії життя більше радостей, а інші гір? (Одні оптимісти та життєлюби, а інші песимісти та реалісти).

- Навіщо нам потрібні кризи? (Будь-які труднощі та кризи в нашому житті не випадкові і дано нам для особистісного зростання. З усього людина може отримати урок і стати кращою, сильнішою і мудрішою).

У нашій чергуються гарні та погані події. Справді, у житті все гладко. Окрім свят, удач та добрих днів, бувають негативні події. Важко уявити довге життя без криз, втрат, втрат і невдач.

Тому потрібно вчитися правильно виходити із важких життєвих ситуацій.

3. Перегляд фільму «Я прийшов із дитинства, як із країни…»

4. Обговорення.

- Які думки у вас виникали у важкій життєвій ситуації?

- Які почуття ви відчували при цьому?

- Як ви поводилися у стресовій ситуації?

Чого не можна робити:

    Нагромаджувати негативні переживання.

    Відмовлятися від життя.

Потрібно робити:

    Звернутися до іншої людини, яка може тебе вислухати. Це може бути психолог, учитель, батько (якщо травма не пов'язана з ним). Є люди, яким ти дорогий.

    Шукати свої внутрішні резерви. Потрібно, щоб у вас дуже міцно сиділа думка, що все погане, колись кінчається і незабаром настануть добрі часи. Іноді досить просто перечекати чи перетерпіти.

    Пам'ятати про те, що ваше життя потрібне рідним, близьким, друзям, і ваш відхід із життя стане для них важким ударом.

    У кожній проблемі, якщо проаналізувати її добре, є відповідь і захований вихід із неї.

    Сподіватися на краще. Часто бувають найнеймовірніші повороти долі, які кардинально змінюють перебіг подій.

Молодці! Ваші пропозиції дуже добрі. Тепер наше з вами завдання спільно вирішувати наші проблеми.

Але іноді у важкій життєвій ситуації здається, що так важко буде завжди, що ніколи не скінчиться цей жах і немає жодної надії. І тоді світ звужується до однієї проблеми і людина нічого довкола не помічає. У його голові стукає лише одна думка, як вийти з цього становища.

Втеча з дому - Досить часте явище серед підлітків. Напевно, у тебе під час сильної сварки з батьками хоча б раз виникала така думка? Чому хлопці твого віку тікають від батьків, що ними рухає? Давай спробуємо розібратися у цих питаннях. Звичка збігати з дому може закінчитися плачевно для здоров'я та життя підлітка. Так, статистика говорить, що якщо дитину не вдається знайти в перші три дні, то шанси на її порятунок практично дорівнюють нулю.

Чому підлітки тікають із дому?

    Складна ситуація в сім'ї, постійні сварки.

    Батьки не приймають того, що підліток став особистістю, з якою треба зважати.

    Поява в сім'ї чужої людини – вітчима чи мачухи.

    Підліток став ізгоєм у школі та компанії, не вміє вибудовувати взаємини з однолітками.

    Народження у сім'ї малюка, коли про старших дітей тимчасово забувають.

    Розлучення батьків може спровокувати протестну поведінку.

    Спроба привернути до себе увагу, дефіцит любові.

    Надмірна опіка або, навпаки, повна вседозволеність.

    Постійні причіпки та критика з боку батьків.

    Підліток зблизився з поганою компанією.

    Бажання швидше стати дорослим і набути самостійності.

    Проблеми із алкоголем, наркотиками.

    Страх покарання за велику провину.

    Бажання бути вільним від усіх.

    Насильство у ній чи з боку однолітків.

    Зайва розпещеність.

    Бажання гострих відчуттів, цікавість, нудьга.

    Неблагополучні батьки, які страждають на алкоголізм і наркоманію.

    Психологічні чи психічні відхилення у підлітка.

Як бачите, причин для втечі з дому у хлопців вашого віку більш ніж достатньо. Тому важливо не доводити проблему до такої гострої стадії, а брати ситуацію під контроль. Якщо в тебе іноді виникають думки втекти з дому, не варто лякатися. Так виявляються твої внутрішні конфлікти та бажання, щоб тебе любили таприслухалися до твоєї думки.

5. Тренінг «Дерево підтримки»

Хто нас може підтримати? Що можуть зробити батьки, близькі, друзі, щоб уникнути цієї ситуації?

Діти на місцях записують свої думки-побажання для батьків на листочках дерева. Після закінчення роботи кожен підходить і кріпить свій листочок до дерева.. (Озвучують думки за бажанням. Соц.педагог систематизує їх, запитує, чому були висловлені такі побажання, просить хлопців аргументувати свою точку зору.)

Сьогодні ми переконалися, що жити в суспільстві дуже важко. Це і життєві, сімейні негаразди, конфлікти. Деякі ми вчилися сьогодні з вами долати. Отримали практичні поради і для вас, і для батьків. Кожна людина повинна шукати вихід із складної ситуації.

Дорога гладкою в житті не завжди буває,
Деколи камінням весь усипаний шлях.
Але сильний духом каміння прибирає,
А слабкий спробує згорнути.

6.Завершення . Рефлексія. «Дякую Вам за приємне спілкування»

Класна година підготовлена

соціальним педагогом

МБОУ Федорівської ЗОШ

Покорський Н.П.

Ціль та задачі: визначити причини відходу дитини з сім'ї; вчитися знаходити шляхи вирішення важких життєвих ситуацій та долати їх; уміння співіснувати один з одним, комунікабельності; сформувати в учнів позитивне ставлення до себе та оточуючих.

Обладнання: плакати із зображенням сонечка та дерева, листи для роздачі у вигляді хмаринок та листя, поради психолога.

Хід заняття

Проведенню тренінгу передує підготовча робота у формі проведення анкетування та інтерв'ювання серед учнів класу та їхніх батьків з питань взаємин у сім'ях між дітьми та батьками, а також формах та методах сімейного виховання. На основі цього побудовано класну годину у 8 класі, проведену у формі тренінгу спілкування.

I. Постановка цілей та завдань:

На дошці по центру у верхній частині написано тему класної години. Центральна частина дошки є вільною.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Щорічно по нашій школі близько 20 учнів та 10 сімей стоять на різних формах обліку. Багато хто з дітей потрапив у “важку життєву ситуацію, є діти безпритульні, бездоглядні. Що таке безпритульність? Як ви вважаєте. сторони батьків або осіб, які їх замінюють". Діти, а як ви думаєте, які причини штовхають дітей із сім'ї на вулицю? Голод, пияцтво батьків, насильство в сім'ї, зневага до особи дитини. Отже, головною причиною бездоглядності неповнолітніх та їх протиправної поведінки є неблагополуччя у сім'ї та невиконання виховних функцій батьками, на яких законом покладено ці обов'язки.Я рада, що ви так активно відповіли на це питання, оскільки в анкеті батьків більшість його ігнорували, 6 осіб сказали не за яких обставин, двоє висловилися про те, що обстановка в сім'ї хороших причин для догляду немає.

Людина біосоціальна істота Що таке "біо" зрозуміло. Наше зростання та розвиток наше становлення відбувається у суспільстві, тобто. у соціумі. Формується характер, риси особистості, сама особистість. Велику роль цьому відіграють відносини. Взагалі, хлопці, міжособистісні стосунки — складна річ. Тебе приймають чи приймають. Ти розумієш щось чи когось чи ні. Де можуть виникнути проблеми, які призводять до виходу із сім'ї? Виходячи з думки дітей, малюємо на дошці кластер.

Використовуючи кольорову крейду, діти малюють кластер у центрі дошки, складники якого визначаються шляхом дискусії. Класний керівник допомагаємо за потреби.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Хлопці нам з вами доведеться розібратися в причинах догляду, з сім'ї та визначити шляхи вирішення таких ситуацій. Допоможе нам у вирішенні поставленої проблеми тренінг спілкування.

Правила тренінгу я просила вас вивчити перед початком класної години та обговоривши прийняти їх.

ІІ. Тренінг СОНЯШКО

На дошці з лівого боку закріплений великий плакат із зображенням Сонця з променями. Кожному з дітей роздано зображення хмари, листя дерева розміром половину зошитового листа, і зошити для роботи.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Відносини, як ми вже казали, — складна річ. І не важливо десь у сім'ї, школі, класі, на вулиці. Уявіть, що Сонечко – це тепло стосунків із родичами, з однокласниками, з друзями. Сонечко - це тепло наших відносин, його промені зігрівають наші душі, дарують нам розуміння, підтримку. Але дуже часто у відносинах нас не все влаштовує, тому що ми оцінюємо нове спілкування з позиції свого "Я".

Які проблеми, на вашу думку, можуть призвести до відходу дитини з сім'ї?

Діти на місцях у розданих хмарах пишуть свою думку. Встають і прикріплюють хмари скотчем на Сонці.

Висновок Хлопці подивіться хмари закрили частину сонця, а проблеми спілкування, що виникли, заважають нашим відносинам. Цей тренінг показує, що у вас є спільні проблеми, які хвилюють всіх __________________________ (класний керівник озвучує написані спільні проблеми)

Але є й такі висловлені думки, які порушує не весь клас, зокрема _____________ (класний керівник коментує індивідуальні точки зору)

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Хочеться відзначити, що зазначені проблеми збіглися з результатами ваших анкет. Але були висловлені нові проблеми спілкування.

Класний керівник просить хлопців висловити свою думку та обґрунтувати її.

Як ви думаєте, ця проблема справді важлива для вашої родини, чи вона не має до цього питання стосунку? Висловіть свої міркування?

Хлопці висловлюю свою думку. Класний керівник намагається систематизувати висловлені судження хлопців з їхньої згоди.

Висновок: Нам необхідно вчитися поведінці за невдач. Вміти долати конфлікти внутрішньосімейного спілкування.

ІІІ. тренінг ДЕРЕВО нашої підтримки.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Ми відобразили причини відходу з сім'ї. Для того, щоб цього не сталося, необхідно мати розкіш людського спілкування!

Чи може вас підтримати сім'я? Так

Чи можуть вас підтримати друзі? Так

Вас можуть підтримати однокласники? Так

А може, підтримати старший? Вчитель?

Як ви вважаєте, чи можна виділити з перерахованого вище найголовніше чи всі вони можуть перешкоджати виходу з сім'ї?

А ви зі мною згодні?

На вашу думку, підтримка має бути комплексною?

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Давайте спрогнозуємо ситуацію. Уявіть, що ви опинилися у важкій життєвій ситуації.

Що чи хто може вас підтримати? Що вам хотілося б почути?

Діти на місцях записують свої думки на листочках дерева. Після закінчення роботи кожен підходить і зміцнює свій листочок до дерева.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Закріпіть листи надії на дерево підтримки. Нехай воно зазеленіє.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Озвучує думки, систематизує їх. Запитує, чому були висловлені такі побажання, просить хлопців аргументувати свою точку зору.

Висновок хлопці з цього тренінгу можна зробити висновок, що нарівні із сім'єю ви говорили про членів колективу нашого класу. Це дуже важлива підтримка друзів та колективу. Я рада, що наш клас ви вважаєте другою родиною Вам тут комфортно та легко спілкуватися.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Кожна людина має шукати вихід із складної ситуації, що склалася, і не допустити відходу з сім'ї.

Основний вихід ми разом з вами знайшли – це підтримка. Але крім цього є багато способів, як вийти із ситуації розпачу та безпорадності. Я з точки зору науки даю вам рекомендації, поради.

Обговорення порад із дітьми.

А ви вважаєте цей спосіб для вас прийнятним?

Як ви вважаєте, ми можемо їх враховувати? Чому?

IV. Підсумковий висновок / рефлексія /

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Повернемося до теми нашого заняття. Визначте ключове слово? Бродяжництво

Я пропоную вам скласти синквейн із ключовим словом бродяжництво.

Зачитуємо результати складених хлопцями синквейнів. Похвала за різні думки, глибокі думки чи поодинокі думки.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

А тепер повернемося до проблеми окресленої в нашій темі. Відхід сім'ї виклик або відчай?

Висловіть свою думку. Аргументуйте його.

Діти висловлюють думки.

Якщо виклик

Виклик - щоб привернути увагу до проблеми, заявити про себе, спосіб захисту, самореалізацію, протест проти соціальних норм, які прийняті в суспільстві та сім'ї.

Якщо відчай

Відчай - крик душі, останній шанс, коли все випробувано, немає сил, слабкість характеру, беззахисність, психіка підлітка, що не устала, невміння відстояти свою думку.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

Одним словом однозначною відповідь бути не може.

Тренінг переконав нас у тому, що жити у суспільстві дуже важко. Це і життєві, сімейні негаразди, конфлікти. Деякі ми вчилися сьогодні з вами долати. Отримали практичні поради. Це наше чергове заняття із системи класного годинника - тренінгів, які вчать нас головної цінності спілкуванню. Вміння співіснувати один з одним, комунікабельності, комунікаційної компетентності.

Дякую вам усім за цікаве спілкування. Мені було приємно працювати з вами. До побачення!

Класна година «Телефон довіри – допомога у скрутній ситуації» для 5-7 класів

Конспект класної години для середніх класів «Телефон довіри».

Пуханова Наталія Володимирівна, педагог додаткової освіти, ОКУ «Залізногірський центр соцдопомоги», м. Залізногірськ, Курської області
Опис: Діти у будь-якому віці потребують емоційної підтримки та емоційного виховання. Іноді в житті трапляються проблеми, які здаються нерозв'язними, виникають глибокі душевні переживання, тривога, туга і навіть розпач. Важливим каналом надання допомоги дітям, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, є Телефон довіри.
Призначення: Класна година призначена для школярів 5 – 7 класів, класних керівників, педагогів – психологів, педагогів додаткової освіти.
Ціль:Надання підліткам інформації про анонімну службу психологічної допомоги.
Завдання:
1.Визначити ресурси отримання емоційної підтримки у важкій життєвій ситуації.
2.Формувати вміння знаходити позитивне рішення у важкій ситуації та навичка прийняття рішення.

Хід класної години:

1. Вступна бесіда.
Педагог:Дорогі хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про дитячий телефон довіри. Про те, коли він вперше з'явився, для чого він потрібен, хто працює на телефоні та трохи пограємось.
Хлопці, як ви розумієте слово «довіра»? (Відповіді дітей).
Довіра- Відкриті, позитивні взаємини між людьми, що містять впевненість у порядності та доброзичливості іншої людини, з якою довіряє перебуває в тих чи інших відносинах. Головною і першою ознакою довіри є наявність такого факту у взаєминах як вірність. Це готовність щодо взаємодії та обміну конфіденційною інформацією, а також певними особливими діями між суб'єктами.
17 травня відзначається Міжнародний день телефону довіри. Ось уже сьомий рік, починаючи з 17 травня 2009 року, як Росія приєдналася до його відзначення. У рамках Міжнародного Дня дитячого Телефону довіри по всій країні проводяться акції на площах та вулицях, уроки довіри, класний годинник та творчі конкурси.

3. Для чого потрібний телефон довіри?
Педагог:У житті багато труднощів та питань. Кожна людина може потрапити в таку ситуацію, коли їй потрібна допомога. В цей момент важливо бути почутим! Телефон довіри – це служба, куди можна анонімно, безкоштовно та конфіденційно звернутися, щоб обговорити стосунки з друзями та близькими, шкільні та сімейні стосунки. При дзвінку на номер 8 – 800 – 2000 – 122 у будь-якому населеному пункті Російської Федерації зі стаціонарних чи мобільних телефонів діти, та його батьки можуть отримати екстрену психологічну допомогу, яка надається фахівцями діючих регіональних служб.


4. Фахівці служби довіри.
Педагог: Хлопці, як ви думаєте, хто працює у службі екстреної допомоги? (Відповіді дітей).
(Педагоги, психологи, соц. педагоги, фахівці з роботи з молоддю, при важких випадках - слідчі та інші).
Головне завдання всіх дитячих телефонів довіри у світі – працювати на благо дітей, які потребують уваги та захисту. Діяльність таких служб спрямована на надання підтримки, дозволяє дітям обговорити свої проблеми, підвищуючи рівень їхньої безпеки.
- Діти, як ви вважаєте, у яких випадках дитина вашого віку може звернутися до служби Телефону довіри?
(Відповіді дітей).
- На Телефоні довіри вас обов'язково зрозуміють, заспокоять та підкажуть, як вчинити у цій ситуації. Важливо не боятися телефонувати на Телефон довіри.
- Якщо ви бачите, що комусь дуже погано, дайте йому номер телефону довіри або зателефонуйте самі і вам порадять, що робити у цій ситуації.
Висновок:У житті багато труднощів та питань. Кожен момент важливо бути почутими.


5.Питання, за якими можна звертатися до Телефону довіри.
(Відповіді дітей).
Коли не знаєш, як вчинити у тій чи іншій ситуації;
У школі проблема з учителем чи учнями;
Стався конфлікт із кимось із старших чи друзів у школі чи дворі;
Коли не хочеться більше нікого бачити та ні з ким спілкуватися;
Як позбутися тютюнової, алкогольної, ігрової чи наркотичної залежності.

Педагог:Згадайте та назвіть людей, до яких ви можете звернутися за підтримкою чи допомогою.
(Діти вибирають картки і кріплять їх на дошку, той варіант який їм ближче).
На столі лежать картки:батьки, друзі, психолог, соціальний педагог, вихователь, родичі, самі вирішуєте проблему, служба телефону довіри, вчитель. Якщо діти не називають варіант – служба Телефон довіри – педагог озвучує цей варіант сам.
Педагог:Зараз ми з вами трохи пограємось.
1.Вправа «Прийняття рішення».
Педагог:На столі картки з написами, де ви повинні вибрати позитивні сторони звернення до служби довіри.
анонімний дзвінок,
проблеми у спілкуванні,
толерантність,
не довіра незнайомій людині,
психологічна допомога, підтримка,
підкажуть, до кого можна звернутися у скрутній ситуації,
вислуховує людина з досвідом,
конфіденційність,
незнання номерів людини,
вислуховують стільки, скільки говоритимеш.
2. Гра «Емпатія»
Педагог: (Емпатія- Це здатність людини співпереживати, вміння зрозуміти стан іншого.)
З усіх дітей вибирається "емпатичний". Він виходить за двері. Інші хлопці одержують картки, на яких написані різні стани людини. За хвилину дітям потрібно вжитися в цей стан так, щоб ведучий міг вгадати, що написано на картці.
(Картки:гнів, радість, задум, інтерес, переляк, смуток, страх, здивування, нудьга, захоплення, зневіра, підозра.)
3.Гра «Слоган»
Педагог:Придумайте слоган про телефон довіри. (Педагог пояснює значення слова слоган. Слоган - це рекламне гасло, девіз, що містить коротке і ефектне формулювання рекламної ідеї).
Приклади:
1. «Від образ ніхто не застрахований
Сховати чи розповісти, ти сам дивись
Але якщо важко, ділитися варто
Для цього ти номер набери 88002000122».
2. "Завжди є вихід набери ..."
3. "Варіантів завжди більше двох, як не крути"
4. "Тут вам завжди допоможуть"
5. "Ти не один".
4.Гра «Асоціації»
Педагог:які у вас виникають асоціації за фразою «ТЕЛЕФОН ДОВЕРІ».
Відповіді: допомога, спілкування, довіра, відвертість, консультація, розмова, діалог, психолог та інше.
5. Гра «Прогноз»
Педагог:Діти поділяються на дві команди. Кожна команда отримує 4 аркуші паперу з написами: дружба, сварка, смуток та щастя. На звороті кожного аркуша гравці повинні зробити невеликий малюнок, що зображає це слово. Члени іншої команди, бачачи лише слово, але з малюнки, повинні припустити (зробити прогноз), що може бути зображено.


6. Рольова гра «Зателефонуй»
Педагог:Дітям пропонується вибрати собі проблемну ситуацію та зателефонувати на Телефон довіри. У ролі консультанта виступає педагог.
Зразкові ситуації:
Хочу втекти з дому. Батьки набридли зі своїми зауваженнями. Що робити?
Мама не хоче купувати мені новий айпад, тому що я навчаюсь на трійки. Як мені бути?
Я посварилася з хлопцем, якого дуже люблю та дуже переживаю. Допоможіть!
Я часто грубію вчителям, ніколи не вважаю себе винним. Мені здається, що тільки з мене суворо запитують, з навчанням не ладнається. Як мені бути?
Курити почав із 7 років, пробував алкоголь. Нині мені 12 років. Хочу кинути палити, випивати, але нічого не виходить. Мої батьки самі п'ють та курять. Я нікому не потрібен. Що мені робити?
Мої батьки часто вживають алкогольні напої. Нашу сім'ю постійно відвідує дільничний інспектор. Їх можуть позбавити батьківських прав, тоді я з братом поїду до дитячого будинку. Допоможіть мені вирішити проблему?
У нас у сім'ї сильно п'є батько. П'яний він б'є маму і мені часто дістається від нього. Що нам із мамою робити? Допоможіть!
Тато від нас пішов. Ми з сестрою живемо з мамою, але дуже сумуємо за батьком. Мама забороняє нам бачитися з ним. Як нам робити, як нам бути?


6.Корисні поради
Педагог:Наші друзі зі служби телефону довіри приготували корисні поради.
Телефон довіри – це справжня паличка – виручалочка!
Зателефонувати можна абсолютно безкоштовно!
На телефоні довіри тобі обов'язково допоможуть та зрозуміють!
Ім'я своє можна не називати!
Завжди вітайся зі своїми однокласниками!
Не бійся, будь-яке питання можна вирішити мирним шляхом!

Схожі статті

  • Етруски (расени) - це російські - Acta diurna - ЖЖ

    Перш ніж стати світовою державою, Рим протягом п'яти століть вів із найближчими сусідами в Італії війни за власне виживання. На цих «домашніх» фронтах римлянам неодноразово доводилося зазнавати поразок. Тим не менш, програючи...

  • Розвиток здібностей до спілкування

    Специфіка наукової психології у тому, що для накопичення своїх даних використовує цілий арсенал наукових методів. Існує кілька поглядів класифікацію методів психологічного дослідження. Наприклад Г. Пірєв,...

  • Сім вагомих причин, через які на інших планетах може бути життя

    Вчені досвідченим шляхом довели, що у нашій сонячній системі можна знайти життя. Наприклад, на супутнику Сатурна, Титані. Але давайте про все по порядку. Всім відомо, що для життя клітини необхідні такі процеси, як екзосмос і...

  • Панорама Шекспір ​​та Компанія

    Книжкова лавка «Шекспір ​​та компанія» - одна з визначних пам'яток Парижа. Ернест Хемінгуей описує її у своїй знаменитій книзі «Свято, яке завжди з тобою». Під час Другої світової війни Ернест Хемінгуей працював журналістом.

  • Білі карлики: походження, будова та цікаві факти

    Білий карлик – зірка, у нашому космосі досить поширена. Вчені називають її результатом еволюції зірок, фінальним етапом розвитку. Усього є два сценарії видозміни зіркового тіла, в одному випадку завершальний етап - нейтронна...

  • Останнє повстання інтелектуалів Червоний травень 1968

    Май 1968-го Фото: dlyakota.ru Півстоліття тому світ вступав у постіндустріальну фазу розвитку, а вона вимагала нових засад - більш вільних, розкутих, гнучких, менш ієрархічних, жорстких, формалізованих. Протягом усіх 60-х років...