Відгадавши ребуси, дізнаєшся персонажів байки. Останні новини. Організаційна структура уроку

Примітка.Правильні відповіді позначені знаком «+»

Вікторина для молодших школярів із відповідями.

Вікторина по байках І. А. Крилова

1. Кого просила Бабка «нагодувати і обігріти» її?

б) Мурахоїда

в) Таргану

г) Мураха +

2. У якій байці була така мораль?

«Біда, коли пироги почне печі шевець, А чоботи тачати пиріжник, І справа не піде на лад».

а) «Свиня під Дубом»

б) «Лебідь, Щука та Рак»

в) «Щука та Кіт» +

г) «Перехожі та Собаки»

3. Хто сказав такі слова?

«Друзі! Навіщо весь це шум? Я ваш старовинний сват і кум...»

а) Вовк («Вовк на псарні») +

б) Півень («Зозуля та Півень»)

в) Щука («Лебідь, Щука та Рак»)

г) Барс («Лев і Барс»)

4. Які персонажі бралися везти поклажу в одній з байок І. А. Крилова?

а) Ворона та Лисиця

б) Ворона та Курка

в) Лебідь, Рак та Щука +

г) Жаба та Вол

5. З якої байки цей уривок?

«Заспівай, світику, не соромся! Що, коли, сестрице, При красі такий і співати ти майстриня ... »?

а) «Ворона та Лисиця» +

б) «Ворона та Курка»

в) «Лисиця і Сурок»

г) "Квартет"

6. Як звали собаку, який гавкав на слона?

а) Тоська

б) Моська +

в) Дошка

г) Амвроська

7. Хто в байці І. А. Крилова не знав, що робити з окулярами?

а) Професор

в) Мавпа +

г) Моська

8. Хто із звірів не є героєм байки «Квартет»?

а) Мавпа

9. З якої байки цей уривок?

«Хоч бачить око,

Та зуб нейме...»

а) «Лебідь, Щука та Рак»

б) «Синиця»

в) «Перехожі та Собаки»

г) «Лисиця та виноград» +

10. Скільки скрипок було у тварин у байці «Квартет»?

г) чотири

11. Що хотіла зробити з морем головна героїня байки «Синиця»?

а) випити

б) купити

в) спалити +

г) очистити

12. Про яку подію, що сталася в Росії, йдеться в байці «Вовк на псарні»?

а) про Вітчизняну війну 1812 року +

б) про сходження на престол Олександра I

в) про день народження Миколи II

г) про відміну кріпосного права

13. У кого пропонував повчитися співу Осел у байці «Осел і Соловей»?

а) біля канарки

б) у папуги

в) у ворони

Цілі:

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект уроку.

Цілі:

Навчальна: Узагальнити, поглибити знання учнів з байок І. Крилова.

Розвиваюча: розвиток навичок виразного читання, організаторських та творчих здібностей, логічного мислення.

Виховна: вміння працювати у групах, виховання почуття колективізму, толерантності.

Обладнання: комп'ютер,

Хід уроку

I.Організаційний момент

ІІ. Усні відповіді на запитання

* Хто так казав?

До того, голубчику, було?

У м'яких мурах

Пісні, жвавість щогодини

Так що голову закрутило.

забіяка

ІІІ. Читання напам'ять

відгадуємо ребуси.

1 .(Штора-затемнення)

2. З'єднай стрілочками

Ворона окуляри

Лебідь Лисиця

Мавпа щука

Слон ягня

Вовк кухар

Кіт Моська

3. Встав пропущені слова

Віз, окуляри, жолуді, сир

*Так Лебідь рветься в хмари,

Нітрохи мене щось не турбує;

У ньому користі мало бачу я

5.Прибрати зайве.

Голубко, як гарна!

VI. Інсценізація байки

Висновок у байці називається:

1.Повчання

2. Мораль

3.Навчання

4. Міркування

1.Іносказання

2.Заклинання

3.Опис

4.Повторення

VIII. Підсумок.

Попередній перегляд:

Мухамед Галина Петрівна. Урок - гра по байках І.А. Крилова.

Конспект уроку.

Тема: Урок-гра з байок І. Крилова

Цілі:

Навчальна: Узагальнити, поглибити знання учнів з байок І. Крилова.

Розвиваюча: розвиток навичок виразного читання, організаторських та творчих здібностей, логічного мислення.

Виховна: вміння працювати у групах, виховання почуття колективізму, толерантності.

Обладнання: комп'ютер, інтерактивна дошка, книжково-ілюстративна виставка

Хід уроку

I.Організаційний момент

Сьогодні у нас урок-гра. Ви покажете знання з байок І.А. Крилова, розкриєте свої творчі здібності.

Байки Крилова, за словами Гоголя, - це"Книга мудрості самого народу".А славу Крилова як російського байкаря Бєлінський вважав: «Найбільшою, найбільш непідкупною славою народною».

Поділіться на 5 груп. Виберіть капітана. У капітана прапорець. Коли команда готова, капітан повідомляє про готовність, піднявши прапорець. Судді визначають, хто був першим. Капітан, який підняв першим прапорець, отримує 2 жетони, другим – 1 жетон, який не підняв прапорець – 0.

ІІ. Усні відповіді на запитання

* Хто так казав?

До того, голубчику, було?

У м'яких мурах

Пісні, жвавість щогодини

Так що голову закрутило.

*У якій байці І.А. Крилова вживається словозабіяка із прикметником у формі чоловічого роду?

*Персонажі якої байки Крилова вихваляли один одного «не боячись гріха»?

* Перерахуйте героїв байки, які «затіяли зіграти квартет».

* «У сильного завжди безсилий винен. Тому в історії ми темряву прикладів чуємо. Але ми не пишемо історії». В якій байці звучать ці слова?

ІІІ. Читання напам'ять

*Вибрати від групи по одному читцю. Хто краще прочитає байку Крилова напам'ять?

IV.Робота з ілюстраціями, малюнками до байок, ребусами по байках

* До уроку ви повинні були приготувати малюнки до байок. Поки судді обирають переможців,відгадуємо ребуси.

*Усно підписати назву байки до ілюстрацій художників.

V. Робота з інтерактивною дошкою

1 .(Штора-затемнення)

* За допомогою цього предмета можна побачити: «Що там за бешиха». Що це за предмет? (Дзеркало)

*Предмет, що героїня «з півдюжини собі дістала»? (Окуляри)

2. З'єднай стрілочками

Ворона окуляри

Лебідь Лисиця

Мавпа щука

Слон ягня

Вовк кухар

Кіт Моська

3. Встав пропущені слова

Відомо, що _____________ на диво у нас –

Так за Слоном юрби ______________ ходили.

Звідки не візьмися, назустріч ______________ ім.

Побачивши Слона, ну на _________ метатися,

І _________, і _____________, і _______________

(верещати, рватися, Слони, роззяв, верещати, нього, Моська)

4. Розподіл предмети по своїх місцях

Віз, окуляри, жолуді, сир

*Шахрайка до дерева навшпиньки підходить:

Вертить хвостом, з Ворони очей не зводить

*Так Лебідь рветься в хмари,

Рак задкує назад, а Щука тягне у воду.

*Нехай сохне, - каже Свиня, -

Нітрохи мене щось не турбує;

У ньому користі мало бачу я

*То до теми їх притисне, то їх на хвіст наниже,

То їх понюхає, то їх полиже

5.Прибрати зайве.

Куди потрапив «вовк уночі, думаючи залізти в кошару»?

(Будинок, машина, псарня, магазин)

6. Наголосіть, кому належать дані слова:

Голубко, як гарна!

Ну що за шия, що за очі!

Розповідати, так, право, казки!

Вороні, бабки, лисиці, жабі, синиці, мавпі

6. Розподіли на 4 групи героїв байок:

Рак, Дем'ян, Мавпа, козел, дружина, дуб, лебідь, свиня, клишоногий Ведмедик, Ворон, Щука, Осел, Фока.

VI. Інсценізація байки

VII. Тест. Обведіть правильний відповідь кружечком.

Висновок у байці називається:

1.Повчання

2. Мораль

3.Навчання

4. Міркування

2 . Визначте назву прийому, характерного для байки:

1.Іносказання

2.Заклинання

3.Опис

4.Повторення

VIII. Підсумок.

Підбиття підсумку, нагородження учнів.


Вікторина по байкам І.А. Крилова

"Відгадай загадку"


Хоче з дитинства цей птах Стати відомою співачкою. День і ніч невгамовно "Кар-кар-кар!" – співає…

Ворона


Усіх звірів вона хитріша, Шуба руда на ній, Пишний хвіст – її краса! Цей звір лісовий ...

Лисиця



Прибула із спекотних країн, Там жила серед ліан, І, за хвіст на них повиснувши, Уплітала я банан.

Мавпа


Їде Пахом на коні верхи. Книгу читає, А грамоти не знає.

Окуляри


«Мавпа

та окуляри»


Літає в небі гелікоптер, І як гарний його політ, Що зачаровує погляд. Його крило – суцільний візерунок, Великі, у сіточку очі. Усі знають, це …

Бабка


Я працюю в артілі Біля коренів волохатої їли. По горбах тягну колоду - Більше теслі воно.

Мураха

Мурахи піднімають вантаж у сто разів важче за власну вагу



Довгий хобот замість носа. У спекотний день у ньому воду носить. І величезними вухами Махає немов вітрилами. Цей добрий велетень Мешканець далеких спекотних країн. Фруктів може з'їсти п'ять тонн Сірий африканський …

Слон

Африканський слон - це найбільше ссавець, яке живе Землі.


Скажіть, чому мій друг Спить без подушки, їсть без рук, Взимку без валянок гуляє, А якщо радий – хвостом виляє?

Собака



Вона не собака, але гавкає, Хвостом довгим, рудим виляє. Не кішка, але ловить мишей, І в нірці вирощує малюків. У село, у курник за птахом Піде темною ніччю…

Лисиця


Як гірлянди яскраві, Прикрашаючи сад, Стиглі та солодкі Грона в ньому висять. Зріє, вбирається В барвисті вбрання. Кожен здогадається Це – …

Виноград



Спереду – п'ятачок, Позаду – гачок, Посередині – спинка, А на ній щетинка.

Свиня


Я з крихти-бочки виліз, Коріння пустив і виріс, Став високий я і могутній, Не боюся ні гроз, ні хмар. Я годую свиней та білок – Нічого, що плід мій дріб'язок.

Вік дуба може становити понад 1000 років.



Птах сіра живе, Ніколи гнізда не в'є, У чужих сім'ях виростає, Роки життя пророкує: - Ку-ку, ку-ку - кричить на гілці, - Де ви, де ви, де ви діти? Їй не вірте, птах-брехун! І звуть її...

Зозуля


Важливо ходить подвір'ям, Будить усіх він уранці. У хвастощі має навичку, Червона шапочка набік. І з суперником зазвичай У бійку лізе він звично. Його спів ріже слух - То зранку кричить...

Півень



Ось і байка кінець, а хто слухав – молодець!

Сьогодні ми запропонуємо вам варіанти питань для вікторини з байок Крилова. Не дарма твори цього автора називають джерелом народної мудрості. Адже кожна байка несе глибоке значення, яке в жартівливій формі можна донести дітям.

Необхідна для глибокого розуміння мудрих байок Крилова. Крім загальних питань, що стосуються творчості автора, тут можна знайти й ті, які належать безпосередньо до одного творіння. Мабуть, почнемо. Для початку дітей варто трохи познайомитись із правилами проведення конкурсу. Про них ви можете прочитати в наступному пункті статті.

Правила проведення вікторини

Перед тим, як ми перейдемо до питань вікторини по Крилову (з відповідями), необхідно обговорити правила гри. Проведення будь-якого розважального заходу потребує особливої ​​підготовки. Перед питаннями необхідно вимовити цікаву вступну промову.

Для проведення конкурсу варто розділити весь клас на дві чи більше груп. Так можна розвинути дух суперництва та спільності команди. Ми пропонуємо таку систему заохочення: кожна правильна відповідь приносить групі один бал. За підсумками необхідно підрахувати кількість зароблених балів, та група, яка має їх більше, отримує приз. Призом може виступати абсолютно все – п'ятірка з літератури, солодкий презент (цукерки) тощо.

Отже, тепер вступна промова, яку варто вимовити перед вікториною з байок. З відповідями до неї ви зможете ознайомитись наприкінці розділу статті з питаннями.

Варіант вступної промови: "Всі ми з самого дитинства любимо читати знамениті казки Івана Андрійовича Крилова. Якою б не була життєва ситуація, в голові миттєво виникають «крилівські» образи. То згадається Моська, яка гавкає на Слона, то Мавпа, що глузує з свого відображення в дзеркало. А як часто ми зустрічаємо людей, яких можна порівняти з Мартишкою, через своє невігластво, що розбило цінні окуляри. справжні цінності.Перед проведенням найцікавішої вікторини по Крилові, нам належить розділитися на дві групи. добрий шлях прекрасним світом байок!"

Загальні питання

Перший етап вікторини з байок Крилова міститиме спільні питання щодо життя та творчості письменника. Поїхали!

Наше перше питання: скільки всього байок написав І. А. Крилов? Відповідь може бути не точним (приклад: близько ста, приблизно триста тощо).

Друге питання: хто пам'ятає дерево, на якому ворона намагалася з'їсти сир?

Третє питання: чий спів сподобався ослу більше (солов'ячий або півнячий)?

Четверте питання: які птахи присутні в байці «Зозуля та Півень»?

П'яте питання: чи є спільні риси у казки «Лисичка-сестричка та Вовк» та байки «Вовк та Лисиця»? Якщо так, то які?

Якщо дітям важко дати відповідь, або були зроблені дві невірні спроби у кожної команди, можна сказати вірний. І тут бал не зараховується нікому. Правильні відповіді: 1 – близько двохсот; 2 - ялина; 3 – півня; 4 - Зозуля, Півень і Горобець; 5 - однакові герої, скрізь Лисиця за допомогою обману залишає Вовка голодним.

«Мавпа та окуляри»

Перед вікториною на тему байки Крилова (тур «Мавпа та окуляри»), необхідно прочитати байку дітям. Тільки після того, як твір прослухано, можна ставити запитання:

  1. Яка недуга з'явилася у Мавпи від старості? Відповідь: «слабка очима стала».
  2. Що дістала Мавпа? Відповідь: окуляри.
  3. В якій кількості вона їх набула? Відповідь: півдюжини.
  4. Чому окуляри не допомогли головному герою? Відповідь: вона неправильно їх одягала.
  5. Що сталося з очками? Відповідь: Мавпа їх розбила об камінь.
  6. Хто зможе пояснити своїми словами: яка мораль байки? Відповідь: Іван Андрійович насправді під очками розумів знання. Вони часто розбиваються на деякі перешкоди, серед яких: небажання вчитися, намагатися і самовдосконалюватися. Результат виходить таким: Мавпа залишилася ні з чим через своє незнання та небажання вчитися.

«Лебідь, рак та щука»

Як бачите, питання для вікторини з байок Крилова не складні і дуже цікаві. Вам подобається гра, хлопці? Дочекатися відповіді учнів. Тоді перейдемо до третього туру під назвою «Лебідь, рак та щука».

Для початку, давайте прочитаємо байку. Це може зробити як викладач, і діти. Можна запропонувати читання за рядком чи пропозицією. Для інтересу учнів можна провести невеликий конкурс із виразного читання. Та група, яка читатиме більш виразно, отримує додатковий бал. Якщо хлопці намагалися однаково, то додати по одному балу можна і тій, і іншій групі.

Питання для вікторини по Крилову «Лебідь, рак та щука»:

  1. Що перевозили герої байки?
  2. Куди рвався лебідь?
  3. Куди задкував рак?
  4. Куди воз тягне щука?
  5. Поясніть своїми словами: яка мораль байки?

Відповідь: 1 - віз із поклажею; 2 - у хмари; 3 – назад; 4 - у воду; 5 - мораль байки полягає в тому, що роботу необхідно проводити спільно, в іншому випадку нічого виходити не буде, справи підуть навперейми.

"Бабка та мураха"

Четвертий тур буде присвячений байці І. А. Крилова «Стрекоза та мураха». Запропонуйте дітям читання з ролей. Запитання:

  1. Як автор називає Стрекозу на самому початку байки? Відповідь: пострибунья.
  2. Чим була зайнята Бабка все літо? Відповідь: співала.
  3. До кого Стрекоза звернулася за допомогою? Відповідь: до мурахи.
  4. Ким Мураха доводиться героїні? Відповідь: кумушки.
  5. Що просила Бабка? Відповідь: дати їй притулок до весни.
  6. Що відповів Мураха на прохання кумушки? Відповідь: піди потанцюй.

Ось і всі питання для четвертого туру. Ви непогано впоралися із завданнями. Давайте тепер переходити до останнього туру, в якому ми перевіримо ваші знання байки «Ворона та Лисиця».

«Ворона та Лисиця»

Для ускладнення, перед останнім туром можна не перечитувати байку, а перевірити знання та пам'ять.

Перше питання: у моралі байки сказано, що підлабузник завжди відшукає куточок, де? Відповідь: у серці.

Друге запитання: що Бог послав Вороні? Відповідь: шматочок сиру.

Третє питання: як Ворона тримала сир? Відповідь: у роті.

Четверте запитання: чому Лиса робила компліменти Вороні? Відповідь: вона хотіла вкрасти сир.

Останнє питання: що попросила зробити Лисиця? Відповідь: заспівати.

Особистісні:

Тип уроку
Форма уроку: вікторину.
Методи уроку

Вікова категорія: 5 клас

УМК:
- Література.
- Література. 5 клас. Підручник-хрестоматія для загальноосвітніх закладів. О 2 год. /Авт.-упоряд. М.А. Сніжневська та ін. - М.: Мнемозіна, 2011
- Поурочне планування з літератури. 5 клас: Методичний посібник до підручників-хрестоматій Коровіної В.Я., Курдюмової Т.Ф. та ін. «Література. 5 кл. /О.Б.Біломісних. - М: Видавництво «ВАКО», 2002
- роздатковий матеріал;
- Технічні засоби навчання

Засоби наочності :
- Роздатковий матеріал: картки з текстами байок;
— зорова наочність «Презентація до уроку»

Устаткування:

Оформлення:

Епіграф:

І.А.Крилов

  1. Входження у тему уроку.


II

III . Вікторина.

1) Конкурс-розминка.

— Назвіть, героїню, яка побачила свій образ у дзеркалі. (Мавпа)
— У кого до зими під листом був готовий і стіл і будинок? (у Бабки)
— Хто без бійки «хоче потрапити у великі забіяки»? (Моська)
— Кого «по вулицях вели начебто на показ»? (Слона)
— Якого кольору було для бабки літо? (Червоне)
— На дереві якої породи сиділа ворона? (Ялина)
— Що полонило лисицю? (Сирний дух)
— Якою першою частиною тіла ворони захопилася лисиця? (Шия)

2) Конкурс«Дошка оголошень» (Слайд 2)

Прочитайте оголошення. Кому з героїв байок вони могли належати? Назвіть, з якої байки цей герой.

3)

4) "Конкурс Капітанів".

Час виконання – 5 хвилин.

Квартет

Проказниця-Мартинка,

Так клишоногий Ведмедик

Б'ють, а толку немає.

«Стій, братики, стій! - кричить Мавпа.-

Стривайте!

Я, прима, сяду проти другої.

Вовк на псарні

Влучив на псарню.

Біжуть: інший з дубом,

Інший з ______________.

Вовк і Ягня

Але ми історії не пишемо;

І треба ж біді статися,

5) "Я тебе знаю"


Все в музиканти не годіться. («Квартет»)


На лад їхня справа не піде. («Лебідь, Рак та Щука»)

Лебідь рветься у хмари,
Рак задкує назад, а Щука тягне у воду. («Лебідь, Рак та Щука»)

Ми, мабуть, порозуміємося,
Якщо поруч сядемо. («Квартет»)

Гною купу розриваючи,
Півень знайшов перлове зерно. («Півень та перлове зерно»)

6) «Ребуси» (Слайд 13)

Стою і твердий і прямий.

8) «Ларчик» (Слайд 15-20)

У цьому скриньці зібрані різні предмети. Ви повинні згадати, якому герою вони належать і з якої байки цей герой.

жолуді-свиня «Свиня під дубом»

шматочок сиру - Вороне «Ворона та Лисиця»

тарілка юшки-Дем'яну «Дем'янова юшка»

скрипка-мавті «Квартет»

кисть винограду – хотілося отримати Лисиці «Лисиця та Виноград»

9) "Домашнє завдання"

На уроках ви познайомилися з жанром байки. Прочитали багато байок Івана Андрійовича Крилова. І тепер, думаю, час дізнатися, які ви байкарі. Перевіряємо ваше домашнє завдання.

10) Підбиття підсумків уроку.

IV . (Слайд 21).

Вчитель.У 1855 році в Літньому саду Петербурга було встановлено пам'ятник великому байкару в бронзі. Крилов зображений сидячим у кріслі, задумливим. На кожній стороні високого постаменту – барельєфні зображення персонажів найбільш відомих байок Крилова. Пам'ятник було споруджено за гроші, які зібрали по всій Росії. Таке народне кохання!

Питання класу

Вчитель. Справді, і в нашому житті ми постійно стикаємося із добре знайомими крилівськими персонажами. Як і раніше серед нас Ворона і Лисиця, Лебідь, Рак і Щука, горе-музиканти Мавпа, Осел, Козел і клишоногий Ведмедик. І якщо придивитися, то якісь недоліки ми відкриємо й у собі. Адже людей без недоліків не буває, і зараз, як і в минулі часи, розум сусідить з дурістю, працьовитість - з лінощами, скромність - з хвалькістю, талант - з бездарністю. Я дуже сподіваюся, що моралі Крилова допоможуть вам стати кращими.

Вірш П.Вяземського (Слайд 22):

Забавою він людей виправив,
Змітаючи з них вад пил;
Він байками себе прославив,
І слава ця – наша булань.
І не забудуть цієї були,
Поки російською кажуть,
Її давно ми затвердили,
Її та онуки затвердять.

Як ви розумієте рядки?
Чи згодні ви з автором?

Перегляд вмісту документа
«Урок-вікторина "Знавці байок дідуся Крилова" »

Вікторина: «Знавці байок дідуся Крилова» у 5 класі

Мета уроку-вікторини:

Узагальнити і систематизувати знання хлопців про байку як літературний жанр і байки І. А. Крилова;

Заплановані освітні результати

Предметні:

    перевірити освоєння учнями знань про байку як жанр літератури.

    перевірити знання текстів вивчених байок І.А. Крилова, вміння знаходити мораль байки, навички виразного читання байок.

Метапредметні:

    розвиток мови та творчого мислення учнів;

    формування комунікативної компетентності (формування вміння взаємодіяти в колективній діяльності, розвиток таких навичок учнів, як виразне читання та вміння будувати власне усне висловлювання).

Особистісні:

* вміння швидко та злагоджено працювати у групі, самоконтроль;

    виховання інтересу до класичної літератури

Тип уроку : комбінований, узагальнюючий.
Форма уроку: вікторину.
Методи уроку : словесні, наочні, творча діяльність, пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, частково-пошуковий.
Форма організації навчальної діяльності : індивідуальна, групова, колективна.
Вікова категорія : 5 клас

УМК:
- література.
- література. 5 клас. Підручник-хрестоматія для загальноосвітніх закладів. О 2 год. /Авт.-упоряд. М.А. Сніжневська та ін. - М.: Мнемозіна, 2011
- Поурочне планування з літератури. 5 клас: Методичний посібник до підручників-хрестоматій Коровіної В.Я., Курдюмової Т.Ф. та ін. «Література. 5 кл. /О.Б.Біломісних. - М.: Видавництво «ВАКО», 2002
- роздатковий матеріал;
- технічні засоби навчання

Засоби наочності :
- Роздатковий матеріал: картки з текстами байок;
- зорова наочність «Презентація до уроку»

Устаткування : картки з текстами творів, твори І.А.Крилова, комп'ютер, проектор.

Оформлення:портрет І.А.Крилова, ілюстрації до байок, виставка книг І.А.Крилова.

Використовувані освітні технології: комп'ютерна презентація до уроку

Епіграф:

Люблю, де нагода є пороки пощипати.

І.А.Крилов

Організаційна структура уроку:

    Входження у тему уроку.

Вступне слово вчителя, де повідомляється мета уроку, форма роботи, правила гри.

Хлопці, ми з вами кілька уроків тому знайомилися з творчістю чудового російського байкаря І. А. Крилова.

II . Слово про байкара І.А.Крилова.

14 лютого виповнюється 245 років від дня народження І.А.Крилова. Він залишив нам у спадок понад 200 байок, пройнятих сатиричною гостротою, яскравою та влучною мовою. Вони викривалися громадські і людські вади. Н.В.Гоголь називав байки Крилова "... книгою мудрості самого народу". І сьогодні ми маємо згадати і закріпити отримані знання.

III . Вікторина. У вікторині беруть участь дві команди.

1) Конкурс-розминка.

Назвіть героїню, яка побачила свій образ у дзеркалі. (Мавпа)
- У кого до зими під листом "був готовий і стіл і будинок"? (у Бабки)
- Хто без бійки «хоче потрапити у великі забіяки»? (Моська)
- Кого «по вулицях водили начебто на показ»? (Слона)
- Якого кольору було для бабки літо? (Червоне)
- На дереві якої породи сиділа ворона? (Ялина)
- Що полонило лисицю? (Сирний дух)
- Якою першою частиною тіла ворони захопилася лисиця? (Шия)

2) Конкурс«Дошка оголошень» (Слайд 2)

- Прочитайте оголошення. Кому з героїв байок вони могли належати? Назвіть, з якої байки цей герой.

Відповіді: Мавпа «Мавпа та окуляри», 2. Бабка «Стрекоза і Мураха», 3. Півень або Зозуля «Зозуля та півень», 4. Ворона «Ворона та Лисиця»

3) Конкурс «Картинна галерея» (Слайди 3-12)

Завдання: вгадати, до якої байки належить ілюстрація. На екрані демонструються слайди з ілюстраціями до байки.

4) "Конкурс Капітанів".

Для проведення конкурсу вчитель готує картки; текст байки з пропущеними словами (однаковими за кількістю) кожної команди.

Завдання: відновити тексти байок І. Крилова, вписавши пропущені слова.

Час виконання – 5 хвилин.

Оцінювання: по 1 балу за кожне правильно вставлене слово.

Квартет

Проказниця-Мартинка,

Так клишоногий Ведмедик

Зіграти Квартет.

Дістали нот, басу, альта, дві скрипки

І сіли на лужок під _____________,-

Зачаровувати своїм мистецтвом світло.

У смички,

Б'ють, а толку немає.

«Стій, братики, стій! - кричить Мавпа.-

Стривайте!

Як музиці йти! Адже ви не так __________.

Ти з басом, Мишенько, сідай проти __________,

Я, прима, сяду проти другої.

Вовк на псарні

Вовк вночі, думаючи залізти до кошари,

Влучив на псарню.

Знявся раптом весь _______________ двір.

Почувши сірого так близько забіяку,

Пси залилися в хлівах і рвуться на __________;

Псарі кричать: "Ахті, хлопці, злодій!" -

І вмить ________________ на запор;

У хвилину _____________ стала пеклом.

Біжуть: інший з дубом,

Інший з ______________.

Вовк і Ягня

У сильного завжди ________________ винен:

Тому в історії ми темряву прикладів чуємо.

Але ми історії не пишемо;

А ось про те, як у байках говорять.

Ягня у спекотний день ___________ до струмка напитися;

І треба ж біді статися,

Що біля тих місць голодний ____________ Вовк.

Ягня бачить він, на видобуток прагне;

Але, справі дати хоча б законний вигляд і толк,

______________ : «Як смієш ти, нахабу, нечистим рилом

Тут чисте каламутити __________

5) "Я тебе знаю"

За уривками визначте, з якої байки вони взяті.

А ви, друзі, як не сідайте,
Все в музиканти не годіться. («Квартет»)

Ворона каркнула на всю воронку горло. («Ворона та Лисиця»)

Коли у товаришах згоди немає,
На лад їхня справа не піде. («Лебідь, Рак та Щука»)

Лебідь рветься у хмари,
Рак задкує назад, а Щука тягне у воду. («Лебідь, Рак та Щука»)

Ти сірий, а я, друже, сивий. («Вовк на псарні»)

У сильного завжди безсилий винен. («Вовк і Ягня»)

А Васько слухає та їсть. («Кіт і кухар»)

Ми, мабуть, порозуміємося,
Якщо поруч сядемо. («Квартет»)

Гною купу розриваючи,
Півень знайшов перлове зерно. («Півень та перлове зерно»)

6) «Ребуси»(Слайд 13)

Відповіді: 1.Стрекоза «Стрекоза і Мураха», 2. Моська «Слон і Моська», 3 Зозуля «Зозуля та Півень», 4. Щука «Лебідь, Щука та Рак»

7) Гра з глядачами (Слайд 14)

Завдання: у уривку з байки Крилова "Дуб і тростина" автор використав 32 літери російського алфавіту. Знайдіть літеру, що бракує. (Ъ)

Не тільки сонця я перешкоджаю променям,

Але, посміюючись і вихорам, і грозам,

Стою і твердий і прямий.

Ніби огороджений непорушним світом.

Тобі все бурею – мені все здається зефіром.

Хоча б ти в колі росла,

Густою тінню гілок моїх покритою,

Від негоди я міг би бути твоїм захистом;

Але вам у спадок природа відвела Брега бурхливого володіння Еолового.

Звичайно, немає зовсім у неї про вас радості.

8) «Ларчик» (Слайд 15-20)

– У цьому скриньці зібрані різні предмети. Ви повинні згадати, якому герою вони належать і з якої байки цей герой. (Учитель із «скриньки» почергово виводить на екран предмети. Завдання учнів назвати героя та байку.)

жолуді-свиня «Свиня під дубом»

шматочок сиру – Вороні «Ворона та Лисиця»

тарілка юшки-Дем'яну «Дем'янова юшка»

скрипка-мавті «Квартет»

кисть винограду – хотілося отримати Лисиці «Лисиця та Виноград»

9) "Домашнє завдання"

- На уроках ви познайомилися з жанром байки. Прочитали багато байок Івана Андрійовича Крилова. І тепер, думаю, час дізнатися, які ви байкарі. Перевіряємо ваше домашнє завдання.

10) Підбиття підсумків уроку.

Оголошення результатів змагання між двома командами.

IV . Заключне слово вчителя . (Слайд 21).

Вчитель. У 1855 році в Літньому саду Петербурга було встановлено пам'ятник великому байкару в бронзі. Крилов зображений сидячим у кріслі, задумливим. На кожній стороні високого постаменту – барельєфні зображення персонажів найвідоміших байок Крилова. Пам'ятник було споруджено за гроші, які зібрали по всій Росії. Таке народне кохання!

Питання класу . Чому нас вчать байки Крилова?

Вчитель . Справді, і в нашому житті ми постійно стикаємося із добре знайомими крилівськими персонажами. Як і раніше серед нас Ворона і Лисиця, Лебідь, Рак і Щука, горе-музиканти Мавпа, Осел, Козел і клишоногий Ведмедик. І якщо придивитися, то якісь недоліки ми відкриємо й у собі. Адже людей без недоліків не буває, і зараз, як і в колишні часи, розум сусідить з дурістю, працьовитість – з лінощами, скромність – з хвастощом, талант – з бездарністю. Я дуже сподіваюся, що моралі Крилова допоможуть вам стати кращими.

Вірш П.Вяземського (Слайд 22):

Забавою він людей виправив,
Змітаючи з них вад пил;
Він байками себе прославив,
І слава ця – наша правда.
І не забудуть цієї були,
Поки російською кажуть,
Її давно ми затвердили,
Її та онуки затвердять.

Як ви розумієте рядки?
Чи згодні ви з автором?

Чи подобаються вам байки І.Крилова та чому?

Схожі статті

  • Відгадавши ребуси дізнаєшся персонажів байки

    Примітка. Правильні відповіді позначені знаком «+» Вікторина для молодших школярів із відповідями. Вікторина по байках І. А. Крилова 1. Кого просила Бабка «нагодувати і обігріти» її? б) Мурахоїда в) Таракана г) Мураха + 2. У якій байці...

  • Розподіл 1 на 3. Розподіл. Гра "Швидке додавання"

    Ось сиджу щось уночі знову... Вирішив написати свою думку про популярне зараз питання: одне чи дев'ять? Я думаю, з зображення зверху стало вже зрозуміло, про що йдеться. Знак множення – він опущений перед дужками, та… як рахувати? Подивимося з...

  • Симонов був у майора дєєва

    БАЛАДА СИН АРТИЛЕРИСТА Був у майора Дєєва Товариш - майор Петров, Дружили ще з цивільної, Ще з двадцятих років. Разом рубали білих Шашками на скаку, Разом потім служили В артилерійському полку. А у майора Петрова Був Льонька...

  • Похідні чисел: методи обчислення та приклади

    Напевно, поняття похідної знайоме кожному з нас зі школи. Зазвичай в учнів виникають труднощі з розумінням цієї, безперечно, дуже важливої ​​речі. Вона активно застосовується в різних сферах життя людей, і багато інженерних...

  • Закон великих чисел у формі чебишева

    Функція розподілу випадкової величини та її властивості. Функцією розподілу випадкової величини Х називається функція F(Х), що виражає для кожного х ймовірність того, що випадкова величина Х прийме значення менше х: F(x)=P(XA) ≤...

  • «Казки моєї матінки Гуски, або Історії та казки минулих часів з повчаннями

    Шарль Перро «Казки моєї матінки Гуски, або Історії та казки минулих часів з повчаннями» Осляча шкура Віршована казка починається з опису щасливого життя блискучого короля, його прекрасної та вірної дружини та їхньої чарівної...