Логопедическое заняття "звук і буква й". Буква і - заняття, ігри Завдання для дітей по букві й

І знову для вас рубрика вчимо літери. Як ви правильно здогадалися сьогодні у нас згодна буква «Й». Чому згодна? А скажіть звук. Ну як легко проходить звук? Звичайно ж, перешкоди зустрічає, заважає язичок і зуби.

На початку слова цей звук зустрінеш ти не так часто, зате в середині і в кінці слова хоч греблю гати. Ось і почніть з того, придумайте слова зі звуком «Ї». Викладіть або виліпити букву.

Я лише пропоную вам на допомогу практичний матеріал: художнє слово, гри, скоромовки, загадки.

Буква «Й»


веселі вірші

Йод хороший, йод не злий.

Даремно кричиш ти: «Ой-ой-ой!» -

Трохи побачивши з йодом склянку.

Йод часом, звичайно, пече,

Але швидше заживе

Йодом змащена ранка.

В. Лунін

Літає над хвірткою птах,

Але на хвіртку не сідає.

Е. Тарлапан

У мене голка і нитка,

Я вчуся у мами шити.

Якщо пальчик уколю,

Йодом ранку я заллю.

Ой-ой і Ай-ай

- Ой ой ой! - сказав Ой-ой. -

Я, мій друг, зовсім великий!

- Ти піди, погуляй,

Все пройде! - сказав Ай-ай.

Г. Вієру

Тому що кома

На її плечах сидить.

В. Кожевников

Йог Івану б допоміг,

Так живе за морем йог.

скоромовка

засмучена сорока

Повертається з уроку.

Весь урок базікала з сойка

І додому повернулася з двійкою.

Прислів'я та приказки

1. Не май сто рублів, а май сто друзів.

2. Нових друзів наживай, а старих не втрачай.

3. Холода не бійся. За пояс мийся.

ігри

Гра «Хто більше».

Придумайте слова зі звуком [й] на початку (Йод, йог, йота), у середині (Майка, лійка, змійка), в кінці слова (Травень, чай, край).

Гра «Перетворення слів».

Змініть слова так, щоб вони позначали прохання, наказ, спонукання до дії: варто ( стій), Миє ( мій), Будує ( лад), Співає
(співай), Вирішує ( вирішуй), Грає ( грай), Повторює ( повторюй), Плаває ( плавай), Думає ( думай).

Гра «Де звук».

Учитель пропонує дітям визначити позицію букви «ї» в словах: сильний, жокей, шайба, йод, лінійка.

Гра «Дізнайтеся звук».

Лясніть в долоні один раз, якщо почуєте звук [й] в словах: лисиця, лайка, гравець, особа, умивальник, соловей, автобус, тролейбус, ножиці, машина, змій, ім'я, чай.

Гра «Докажи слівце».

Гра «Цікавий».

- Як тебе звати? (Андрій.)

- Що ти полюбляєш на сніданок? (Яйце.)

- Який вид транспорту віддаєш перевагу? (Трамвай, тролейбус.)

- Куди любиш ходити в вихідний? (В музей.)

- У що ти набираєш воду, щоб полити квіти? (В лійку.)

- Який фрукт ти любиш? (Айву.)

- Який напій ти любиш? (Чай.)

Гра «Буква загубилася».

Вставте пропущені букви в слова:

ша - ба, героя -, трамва -, изуча - ті.

Гра «Перетворення слів».

1. Вставте пропущені букви в слова:

Про т в е т: майка, гайка, зайка, лайка, зграя;

лійка, рейка.

2. Змініть кожне слово так, щоб в ньому була буква «й».

будівельник ( будівництво), Лити ( лійка), Заєць ( зайка), Читач ( читайте), Зима ( взимку).

Гра «Цікаві моделі».

Складіть слова за такими моделями.

1. - - й (Травень, гавкіт, чай, виття, бій.)

- - й - - (Майка, майка, чайка, сойка, гайка.)

2. - - ай (Край.)

- - - ай (Сарай, лишай.)

- - - - ай (Звичай, випадок.)

- - - їй (Музей, ліцей, жокей, пирій.)

загадки

Ну ось мої дорогі, ваші практичні поради поповнилися ще однією буквою, це буква «Й».

Анна Паніна
«Звук [Й] і буква Й». Конспект НСД в підготовчій групі для дітей з ТНР

Конспект НСД.

Тема: «Звук і буква Й».

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація».

Види дитячої діяльності: комунікативна, продуктивна.

цілі:

Корекційно-освітні:

Дати дітям поняття про механізм утворення звуку Й;

Корекційно-розвиваючі:

Автоматизувати звук Й у складах, словах, пропозиціях;

Розвивати загальну, дрібну і артикуляционную моторику;

Розвивати графомоторних функцію;

Розвивати фонематичний слух;

Розвивати процеси аналізу і синтезу;

Розвивати увагу, пам'ять, мислення;

Корекційно-виховні:

Виховувати у дітей шанобливе ставлення один до одного;

устаткування: плокостние зображення героїв «Слиш, Буква»; картинки на досліджуваний звук; зображення літери Й; слоговая таблиця; картки з надрукованими складами і окремими буквами; магнітні абетки; робочі зошити «Громотейка»; CD-диск «Азбука»

I. Оргмомент.

Розгляд картинки «Йог».

Хто це? Що він вміє робити? Сьогодні нам належить складна і серйозна робота, потренуємося як йоги. (Гра на увагу «ввічлива прсьба».

II. Основна частина

1. Повідомлення теми.

Сьогодні у нас в гостях наші друзі Слиш і Буква з новою історією. Одного разу Слиш і буква проводили свої вихідні в парку, в якому були величезні гойдалки. Звичайно ж, наші друзі захотіли на них покататися. Але тільки вони підійшли ближче, як кудлатий пес, сторожив гойдалки, грізно загарчав:

Р-р-р, стійте, прохід закритий.

Але чому? - здивувалася Буква. - Он скільки дітей дружно катаються на цих гойдалках.

Р-р-р, - відповів пес, - я пропускаю тільки тих відвідувачів, які можуть виконати мої завдання.

Ми їх готові виконати, - відгукнувся Слиш.

Добре, проговорите, швидко і не помиляючись, чистоговорку:

«Раз дрова, два дрова, три дрова».

Слиш повторив чистоговорку без єдиної помилки. А ви, хлопці, так зможете?

Гра «Повтори скоромовку». Запропонувати дітям повторити чистоговорку три рази, не збиваючись.

Слиш виконав завдання, і собачка пропустила друзів. Слиш і Буква сіли на величезні гойдалки. Буква села на лавочку, Слиш міцно взявся за ручки, і став розгойдувати гойдалки.

Вони розгойдувалися спочатку повільно і невисоко, а потім почали розгойдуватися швидше, сильніше і вище. Гойдалки злітали вгору, а потім опускалися вниз з веселим свистом: «й-й-й», «й-й-й»! У друзів захоплювало дух, і їм хотілося кричати від радості і щастя, вітер роздував їх одягу, свистів у вухах, а гойдалки все скрипіли: «й-й-й». Коли друзі вдосталь накаталися, вони зійшли на землю, подякували кудлатого пса і пішли погуляти по парку.

Слиш запам'ятав пісеньку гойдалок. Він розім'яв свій веселий язичок, згадавши кілька вправ.

2. Розвиток артикуляційної моторики.

Вправа для язичка. Давайте і ми разом з чую потренуємо язичок. (Виконати вправу 5-7 разів.)

«Великі гойдалки» - посміхнутися, відкрити рот, піднімати кінчик язика на верхню губу, опускати на нижню.

«Маленькі качел'кі» - посміхнутися, відкрити рот, піднімати кінчик язика за верхні зуби, опускати за нижні.

3. Демонстрація акустико-артикуляційного образу звуку.

Й-й-й, - сказав Слиш. (Мова не хотів пропускати повітря - він вигнув спинку, притиснув її до неба, але повітря все одно весело загудів.)

Завдання - «Вимови звук». Хлопці скажіть звук [й | без помилки, відповідно до описаної артикуляцією. Слідкуйте за правильним положенням губ, язика, роботою горлечка і диханням.

Чую захотілося дізнатися про новий звуці побільше, і він спробував описати його.

Завдання «Опиши звук». Давайте допоможемо Чую описати звук [й].

Коли ми вимовляємо звук Й, повітря зустрічає на шляху перешкоду?

Якщо повітря при проголошенні цього звуку зустрічає перешкоду, який це звук? » (Згідний.)

Що заважає повітрю проходити вільно (повітрю заважає язичок, який спинкою притискається до неба).

А цей звук дзвінкий або глухий? » (Щоб відповісти на ваше запитання, діти закривають вушка долонями і вимовляють звук [й]. Якщо вушка «гудуть», цей звук дзвінкий, якщо не гудуть - глухий. Також можна для перевірки прикласти долоню до шийки).

Послухай ті мене і скажіть, цей звук вимовляється м'яко або твердо? (Звернути увагу дітей на те, що цей звук завжди м'який).

А тепер давайте дамо повну характеристику звуку Й і одягнемо нашого звуковічка (Викликати дитини до дошки): цей звук приголосний, дзвінкий, може бути тільки м'яким.

4. Розвиток фонематичного слуху. (Робота в робочих зошитах).

Буква намалювала картинки. (Назвати всі).

Розфарбуйте зеленим кольором гурток, якщо в слові чується звук Й.

5. Знайомство з буквою Й.

Слиш запитав у Буковки: «А ти зможеш написати букву, яка позначає цей звук?» І буква взяла свій чарівний олівець і написала букву Й. (Демонстрація картки з буквою).

На що схожа буква Й?

Букву Й звуть «і-коротким»

Й як І в твоїй зошиті.

Щоб Й не плутати з Й

Зверху галочку пиши. (В. Степанов).

З яких елементів складається?

Конструювання букви за допомогою олівців; друкування букви Й в робочому зошиті. (Перед написанням букви - зарядка для очей).

III. динамічна пауза(лічилка «Йоги»).

IV. Закріплення матеріалу.

1. Читання складів. (По складової таблиці ай, ой, уй, агов, ий).

2. Читання слова Йог (майка, папуга, викладання з букв магнітної абетки.

Буква написала букви О, Г, Й. Подумайте, яке слово можна з них скласти? (Написала склади КА, ТРАВЕНЬ; ПО, ПУ, ГАЙ).

Надрукуйте це слово в магнітної абетки.

V. Заключна частина.

З якою новою буквою познайомилися?

Який звук вона позначає?

Поселите Букву Й в потрібний будиночок.

Прослуховування пісні про букву Й.

Оцінка діяльності дітей.

Публікації по темі:

«Звук [Р] і буква Р. До нас весна крокує швидкими кроками». Заняття в підготовчій логопедичній групі для дітей з ОНР Цілі: Розвивати мова дітей в різних видах діяльності. Формувати і систематизувати знання дітей про характерні ознаки весни.

Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми підготовчої до школи групи з ТНР (ОНР) «Звук і буква Ч»

Мета: сприяти формуванню уявлень про звук і букві Ч. Завдання: Корекційно-освітні: - сприяти формуванню образу.

Конспект логопедичного заняття в підготовчій до школи логопедичної групі для дітей з ТНР «Звук [Б]. Буква Б » Заняття 3 Корекційно-освітні цілі. Активізація та актуалізація словника по темі «Одяг, взуття, головні убори». Удосконалення.

Конспект НСД з навчання грамоті в підготовчій до школи групі «Звук [Д] і буква Д» Конспект заняття з навчання дітей грамоті в підготовчій до школи групі. Тема: Звук і буква «Д». Програмне зміст: 1. Знайомство.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про букву, яку можна назвати хитрою мандрівництвом. Хитрою, тому що зовні вона дуже схожа на свою сусідку за алфавітом, а ще тому, що звук її вміє добре ховатися. А мандрівництвом з тієї причини, що в стародавні часи вона то з'являлася в нашому алфавіті, то зникала, і спочатку буквою її зовсім не вважали. І тільки в минулому столітті у неї з'явилося своє постійне місце в алфавіті, поруч з голосною І. Це буква Й (І короткий) і звук [й ']. Іноді звук, який вона позначає, ще називають «йот». Так навіщо ж в нашому алфавіті знадобилася ще одна буква І? Для початку згадаємо характеристику звуку [і]. Звук [і] голосний, він тягнеться, співається. А тепер спробуйте заспівати звук [й ']. Не вийшло? Звичайно, тому що це короткий приголосний звук. Значить, в нашому алфавіті у гласною [і] і приголосного [й '] зовсім різна робота, тому вони обидва нам потрібні і важливі. Сьогодні ми поговоримо тільки про одну роботі літери Й.

Почнемо з визначення звуку [й ']. Покладіть руки на горло або на вуха і скажіть звук [й ']. Ми відчули вібрацію, значить, це дзвінкий звук. А тепер запам'ятайте ще одну хитрість цього звуку: звук [й '] тільки м'який, і у нього немає твердої пари. Значить, звук [й '] приголосний, дзвінкий, м'який. Тепер потренуємося дізнаватися цей звук в словах.

Сьогодні ми вирушимо в пташине царство. Відгадуйте загадку і називайте місце звуку в слові: на початку слова, в середині або в кінці.

Цвірінь-цвірінь!

До зернятко стриб!

Клюй, що не бійся!

Хто це?

Воробей - звук [й '] в кінці слова (рис. 1).

білокрила птах

Над морем літає.

Рибу побачить -

Дзьобом вистачає.

Чайка - звук [й '] в середині слова (рис. 2).

Хто без нот і без сопілки

Краще за всіх виводить трелі,

Відповідайте ...

соловей - звук [й '] в кінці слова (рис. 3).

Сіренька пташка,

Пташка-невеличка,

Шиєю вертиш ти завжди.

Хіба в цьому є потреба?

вертишійка - звук [й '] в середині слова (рис. 4).

Мал. 4. вертишійка ()

У пташиному радісному запалі,

Твердо віруючи в успіх,

Хто з птахів пірнає в море,

Без сумніву, краще за всіх?

Кайра - звук [й '] в середині слова (рис. 5).

То не веселка, не полум'я!

Що за птах? Вгадай!

Цілий день базікає з нами

Різнобарвний ...

папуга- звук [й '] в кінці слова (рис. 6).

Жити без діла не люблю я,

У п'ятому я встаю годині,

Те саджу кедри дзьобом,

Те дуби в глухому лісі.

Сойка - звук [й '] в середині слова (рис. 7).

Шум і гамір по всій окрузі,

Птахи кидаються в переляку.

З'явився в небі хижак,

Чим поласувати, шукає.

яструб- звук [й '] на початку слова: [йастр'іп] (рис. 8).

Ми помітили, що звук [й '] на початку слова зустрівся тільки один раз. Справа в тому, що в словах російської мови цей звук зустрічається нечасто. Слів, які починаються на букву Й, в нашій мові небагато, серед них в основному географічні назви, але не тільки. Спробуйте назвати слова на букву Й.

Йод дитина знає кожен.

Йодом мама ранки маже(Рис. 9) .

Який молочний продукт треба пити всім дітям обов'язково? Йогурт (рис. 10).

Йог повік не скаже: «Ох!»

"Ой ой ой!" - Чи не крикне йог(Рис. 11) .

Молодий, володій собою!

Старий, нехай буде, як молодий!

Йоркширський тер'єр, або йорк (рис. 12).

Мал. 12. Йоркширський тер'єр ()

Розглянемо, як пишеться буква Й.

Тому що кома

На її плечах сидить.

Розгляньте друковані літери. Що вони вам нагадують? букви ії.

Букву Й звуть І коротким.

Й як І в твоїй зошиті.

Щоб Й не плутати з І,

Зверху галочку пиши.

Перекладінка стриб-скок

І лягла навскоси.

Змінилася Н всередині,

Вийшла буква І.

А потім над буквою І

Пташка пролетіла,

Стати Й (І короткої) буква І

Відразу захотіла.

На що схожа буква Й?

Встало І під ліхтарем,

Ми його не дізнаємося.

Змінилося - подивися

На нього крадькома.

Раніше було просто І,

А тепер Й (І короткий).

Письменник Віктор Хмельницький придумав свою історію.

Перш літери И і Й запрошували один одного в гості, але буква И завжди залишала в передпокої паличку, і буква Й не могла відрізнити її від м'якого знака. А коли буква Й приходила в гості, то залишала на вішалці свою капелюх, і господиня плутала гостю з буквою І. Зрештою ця плутанина їм набридла. А як же чай? А чай тепер вони п'ють в саду. Буква И тримає при собі свою паличку, а буква Й може не знімати капелюха(Рис. 13) .

Мал. 13. Казка про букви И і Й

Звук і буква Й люблять відповідати на питання «який?». Давайте перевіримо. Розгляньте картинку і розповідайте.

Який кошеня (рис. 14)?

Рудий, маленький, кумедний, м'який і т. Д.

Який рюкзак (рис. 15)?

Шкільний, новий, важкий, красивий і т. Д.

Мал. 15. Шкільний рюкзак ()

Який кавун (рис. 16)?

Смугастий, солодкий, цукровий, смачний і т. Д.

Прочитаємо слова: ай, ой, ей - й допомагає виражати почуття.

Замінюючи одну букву в слові, отримаємо інше слово: травень - гавкіт - рай - рій - мій.

Звук [й '] завжди м'який. Отже, буква Й позначає звук [й '], який завжди м'який, а голосна І показує м'якість попереднього приголосного.

Розглянемо письмові букви Й (рис. 17, 18).

Глянь, подивися,

Мила подружка,

До чого ж

Ми схожі!

Загальні у нас риси,

Ти - як я,

А я як - ти.

Ми схожі, як пташенята.

Може бути, ми близнюки?

Мал. 17. Письмова та друкована літера І ()

Мал. 18. Письмова та друкована літера Й ()

У чому різниця? У Й зверху з'явилася галочка, чи пташка.

Потренуйтеся написати букву Й.

Тепер виконаємо таке завдання: послухайте вірш і запишіть все звуки [й '] літерами Й. Підказка: скільки звуків, стільки і букв.

Поруч з кімнатою моєї

А там повно друзів:

рудий,

сірий,

смугастий,

І безкрилий,

І крилатий,

І безрогі,

І рогатий,

І безхвостий,

І хвостатий ...

Скільки букв у вас вийшло? 9. А яких звірів, що мешкають в лісі, ви представили? Розкажіть.

А тепер напишемо невеликий диктант.

Напишіть букву, що позначає перший звук в слові «Рома».

Напишіть букву, що позначає останній звук в слові «ледар».

Напишіть букву, що позначає другий звук у слові «ліс».

Напишіть велику літеру Н.

Напишіть велику літеру сьогоднішнього уроку.

Мал. 19. Перевір себе

Домашнє завдання

1. Потренироваться писати прописом заголовну і маленьку букву Й.

2. Згадати і назвати 5 казок, в назвах яких буде буква Й.

3. Скласти невелику казку про Ой і Ай.

Список літератури

1. Андріанова Т.М., Ілюхіна В.А. Російська мова 1. - М .: Астрель, 2011 року.

2. Бунеев Р.Н., Бунеева Є.В., Проніна О.В. Російська мова 1. М .: Баллас, 2012

3. Агаркова Н.Г., Агарков Ю.А. Підручник з навчання грамоті і читанню: Азбука. Академкнига / Учебник, 2014

1. Фестиваль педагогічних ідей «Відкритий урок» ()

цілі:Закріпити правильну вимову звуку й в мові, вчити визначати позицію звуку в словах, утворювати прикметник від іменника, узгоджувати прикметник з іменником, формувати вміння складати описовий розповідь.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент.

Логопед пропонує сісти того, хто відповість:

  • чим відрізняється звук від букви;
  • якими бувають звуки (голосні, приголосні);
  • чому вони називаються голосними;
  • хто назве слово, в якому перший звук голосний;
  • розповісти про приголосні звуки;
  • придумати слова на приголосний звук.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Помічник вихователя непомітно запускає в кабінет паперовий літачок. А на ньому зображена карта, де знаходиться скриня зі скарбом. По заданому маршруту (наприклад: від вікна два кроки вперед, один крок направо, три вперед і т.д.) діти знаходять скриню.

2. Логопед пропонує відгадати загадку, що б відкрити скриню:

"Хвіст у дворі,
Ніс в будці.
Хто хвіст поверне,
Той всередину потрапить "

3. Діти по черзі дістають зі скрині картинки (майка, змій, лійка, клей, трамвай, лава, балалайка, вулик, папуга, горобець, кавник, йогурт) і виставляють на мольберт, промовляючи зображене на картинці.

Логопед. Який звук зустрічається в цих словах? (Звук й)

4. Характеристика звуку й : Цей звук приголосний, дзвінкий, завжди м'який.

5. Визначити позицію звуку й в кожному слові.

У кожної дитини на столі "мовна лінійка" 1 . Діти працюють самостійно, одна дитина коментує.

Слова для довідок: клей, мураха, папуга, майка, лава, горобець, йод, чайник, сарай, лінійка, трамвай, тролейбус, Незнайка, йогурт, герой.

III. Знайомство з буквою й.

1. Логопед пропонує розглянути букву і відповісти, на що вона схожа, на яку букву.

    Й як І в твоїй зошиті
    щоб Й не плутати з І,
    Зверху галочку пиши. "

2. "Надрукувати" букву й у зошиті.

3. "Вгадай слово" (Букви різні за висотою).

    Акй Ма майка

Логопед. Отримане слово "надрукувати" в зошиті.

4. Звуко-складовий аналіз слова "майка".

Слово у дошки розбирає одна дитина. Одночасно з ним його викладають за столами все діти. Дитина біля дошки інтонаційно ділить слово на склади, послідовно виділяє звуки, називає ізольовано, характеризує їх (гласний, приголосний твердий або м'який) і позначає відповідної фішкою.

Логопед. До якого з цих розділів: "Посуд", "Меблі", "Одяг", "Транспорт", відноситься слово МАЙКА? ".

IV. Физкультминутка.

Імітація рухів надягання: шапки, хустки, пальто, шарфа, рукавиць. Застібання блискавок, гудзиків, зав'язування шнурків.

V. Закріплення знань по темі "Одяг":

1. Гра "Що важить? Що лежить? "

Логопед роздає дітям картинки із зображенням одягу. На фланелеграфе розміщена картинка з зображенням шафи. Кожна дитина називає одяг на своїй картинці, при цьому вказує її місце розташування в шафі (вішають її або кладуть на полицю).

  • Опис одного предмета одягу за схемою (1. колір; 2. матеріал; 3. частині одягу; 4. сезонність одягу; 5. для кого призначена одяг; 6. дії з одягом 2. Завдання виконується по ланцюжку (одна дитина починає, а інший продовжує).
  • Логопед пропонує дітям прослухати пропозицію, знайти в ньому помилку і вимовити його правильно.
  • а) У Олі / зима / шапка і шуба.
    б) У Маші / весна / пальто.
    в) Влітку Аня наділу / білий / плаття.

VI. Підсумок заняття.

Логопед. З яким звуком ми сьогодні познайомилися? ( й) Згадати слова в яких є цей звук.

1 "Мовна лінійка" - це картка, з накладенням фішки для визначення позиції звуку в слові (початок, середина, кінець)

2 Ткаченко Т.А. Якщо дошкільник погано говорить. - СПб .: Акцідент, 1998. - 112 с., 33 л. Іл .: Чи.

Схожі статті

  • Skyrim - Фікс вильотів при завантаженні збереження Завантажити мод на Скайрім краш фікс

    Примітка: Якщо ви відчуваєте проблеми після установки (вильоти при відкритті меню, збільшення підвисань, графічні неполадки, тоді спробуйте вписати "EnableOnlyLoading \u003d true" в data / SKSE / Plugins / SafetyLoad.ini. Це змусить ...

  • Що вище місяця. Вище місяця. Спеціально для групи world of different books переклади книг

    Висока і низька Місяць сайт - "Спостерігач" 22-07-2007 Влітку повний Місяць над горизонтом ходить низько над горизонтом. Іноді її важко розглянути за деревами і будівлями. Кожна людина знає, що фаза Місяця змінюється день у день. Ось ...

  • Видано указ про створення колегій

    Всю державну діяльність Петра I умовно можна розділити на два періоди: 1695-1715 роки та 1715-1725. Особливістю першого етапу були поспіх і не завжди продуманий характер, що пояснювалося веденням Північної війни. Реформи були ...

  • Громадянська війна - Брати Бурі

    Після недовгого ради з Галмар, ярл Ульфрік віддасть наказ штурмувати непокірне місто. Нас він відсилає до табору, який Брати Бурі вже розбивають неподалік від Вайтрана (при цьому саме місто з карти пропаде, щоб не було спокуси ...

  • Квест «Без вісті зниклий»: «Скайрім»

    Звільнити Торальда в Скайрім виникає необхідність в сторонньому квесті фракції Сірі Гриви. Сам квест почнеться після діалогу з фрейле Сіра Голова в Вайтране, та розповість Довакін, що її син живий, хоч чутки ходять прямо ...

  • Skyrim - Магія Як знайти заклинання в Скайріме

    Магія - невід'ємна частина світу Нірн, вона дозволяє управляти стихіями, закликати істот, зцілювати рани, змінювати матерію і створювати ілюзії. Все це доступно для вивчення і в Скайріме. Щоб подивитися доступні вам заклинання, ...