Вокальне заняття в дет саду пригоди язичка. Конспект заняття з виховання звукової культури мовлення в середній группеТема: «Подорож веселого язичка. Казка весела прогулянка

«Подорож Язичка»

мета:Развіватьмузикально-мовні здібності, подолання мовного порушенняшляхом розвитку і корекції немовних і мовних психічних функцій дитини через музику, рух і ритмічну виразітельность.Расшіріть знання з лексичної теміосінь, збагачувати словниковий запасознака (дощова, похмура, вітряна, окрас листя) .Развівать словесно-логічне мислення дітей, артикуляційний апарат, дихання, основні рухи, слух, внімательность.Создать атмосферу свята, застосувати здоров'язберігаючих технологій. Виховувати дбайливе ставлення до природи, до свого колективу.

устаткування:атрибути осіннього лісу: деревця, листя, гриби, іграшки :: їжачок, лісові звірята, демонстраційний матеріал: язичок., посібник «будиночок Язичка», роздатковий матеріал: осіннє листя за кількістю дітей.

завдання:

- Пізнавально-мовний розвиток

«Комунікація»

удосконалювати діалогічну мова: Вчити брати участь в бесіді, висловлювати свою точку зору, промовляти чистоговорки, пальчикових ігор, активізувати словниковий запас

«Пізнання»

Розвивати уміння дізнаватися і називати пору року, виділяти ознаки осені. «Казка про язичком», «Опиши ліс восени». Сприяти розвитку допитливості, мислення.

«Читання художньої літератури

Ознайомити з чистоговорками, потешками, текстом пісень.

Соціально-особистісний розвиток

«Соціалізація»

Навчити комунікативному танцю

«Безпека»

Закріпити правила поведінки в лісі.

Художньо-естетичний розвиток

«Музика»

Розвивати музичний слух, ритм, співочий голос, дихання, за допомогою ігор «Здрастуй», «Гриб-дерево-купина» танцю «хоровод дружби», ігрового масажу, релаксації.

Ознайомити з розспівування.

Пісня «Осінь мила, шаруди».

«Художня творчість»

Ознайомити з посібником «будиночок Язичка»

Фізичний розвиток

- Вірші з рухами «між ялинових лап».

- Розучити рухливі ігри «Гриб-дерево-купина» «Збери гриби»

«Здоров'я»

динамічні паузи

релаксація

попередня робота: екскурсія по парку (на території селища) -Спостереження за природою восени, логопедичні тренінги (казки про язичок), слухання потешек, приказок, распевок осені, закріплення основних рухів рухомих музичних ігор, танцю.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Логопед:Привіт хлопці! Судячи з ваших добрих особам і посмішкам у вас сьогодні гарний настроеніе.Ето так?

діти: Та так.

Логопед:нас чекає цікаве заняття, аназивається воно «Подорож язичка» і ми з музичним керівником запрошуємо всіх вас взяти участь в цьому захоплюючому путешествіі.А вирушимо ми з вами в подорож на поїзді (під пісню «Поїзд» Метлова діти їдуть).

Логопед: Хлопці ми прибули з вами на станцію «лісова галявина» Давайте з вами згадаємо правила поведінки в лісі, Що ми повинні робити ачего немає?

діти:Ми повинні бути дуже обережними, не втрачати один одного з виду, не підходити до лісовим мешканцям близько, не ламати деревья.нори, що не мусоріть.Потому що природа це наш будинок.

Логопед:Ми згадали з вами правила поведінки в лісі, тепер сідайте зручніше і згадайте як називається наше заняття.

діти: Подорож Язичка.

Логопед: Правильно, тепер подивіться що у мене в руках. (Показую посібник «будиночок Язичка») послухайте казку про Язичок. (Проводжу логопедичний тренінг)

Жив у роті Язичок.Утром прокидався, з боку на бік поворачівался.Захотелось язичком прогуляться.Сначала Язичок вирішив подивитися яка погода на уліце.Постучал він в одну щічку-там немає окошка.Постучал в іншу теж немає окошка.А тут губки розкриллі, посміхнулися .І Язичок виглянув у окошко.Он подивився спочатку в одну сторону. потремо в другую.потом наверх-вниз, хороша погода можна піти гулять.Поскакал Язичок по драбинці (мова доходить свого через зуби і ховається назад в рот) .Пересчітал все дощечки біля паркану (мова гладить спочатку верхні потім нижні зуби) І відправився гуляти на лісову полянку.Інтересно що ж побачив язичок в лісі? Хлопці піднімайтеся подивимося на ліс (діти встають і утворюють коло)

Проговаріваніечістоговоркі «С-С» (м'який варіант) з рухами.

Са-са-са На траві лежить роса (діти струшують кистями рук)

Су-Су-Су-В лісі побачили лисицю (приставляють розкриту долоню до очей)

Сі-Сі-Сі-В ставку живуть карасі (притиснуті долонями обертають вправо-вліво)

Ся-ся-ся-ми зловили карася (піднімають і опускають складені долоні)

Логопед: Важливий Язичоксразу знайшов в лісі нових друзів і привітався з ними.

Пальчикова-ритмічнаігра« Здрастуй »

Здрастуй сонце золоте!

Вітаю!

Здрастуй небо блакитне!

Вітаю!

Здрастуй вільний вітерець!

Вітаю!

Здрастуй маленький дубок

Вітаю!

Ми живемо в одному краю-

Всіх я вас вітаю!

Логопед:Веселий Язичок вирішив навчити нових друзів свого улюбленого танцу.Давайте хлопці допоможемо нашому язичком станцюємо разом «Хоровод дружби»

комунікативний танець«Хоровод дружби».

Логопед: Милується Язичок красою лісу, давайте і ми помилуємося хлопці і згадаємо яке ж пору року на подвір'ї? Які ознаки осені? Тепер з язичком напоём розспівування ...

«Падають листочки на землі лежать».

Зробимо з вами дихальну гімнастику (діти дмуть на листя)

Дует легкий вітерець: Ф-Ф-Ф

І хитає так листок: Ф-Ф-Ф

Дме сильний вітерець: Ф-Ф-Ф

І хитає так листок Ф-Ф-Ф

А пісню про осінь знаєте?

діти: знаємо пісню «Осінь мила шаруди»

Логопед: Ходить осінь по доріжці промочила десь ніжки

Ллють дощі і немає просвіту

Загубилося десь літо

Як же дощику не лінь

Моросіть четвертий день?

Хлопці давайте під пісню «дощик» зробимо один дугу масаж.

Дощик капає по даху

Бом-бом-бом (поплескують долонями по спинах одне одного)

За веселою дзвінкою даху

Бом-Бом-Бом (постукують пальчиками)

Будинки, будинки посидьте

Бом-Бом-Бом (бив кулачками)

Нікуди не виходьте

Бом-бом-бом (розтирають ребрами долоні)

почитайте пограйте

Бом-Бом-Бом (розтирають плечі)

А піду тоді гуляйте

Бом-бом-бом (погладжують долонями)

Бачить язичок -під дощем починають рости гриби, вирішив Язичок назбирати гриби.

Вірш з рухами«Мїжак ялинових лап »

Між ялинових м'яких лап (діти простягають уперед руки, розставивши пальці)

Дощик кап-кап-кап (вдаряють вказівним пальцем по долоні)

Де сучок давно засох (піднімають руки до плечей і опускають)

Усюди мох- мох-мох (стискають і розтискають пальці)

Де листок до листка прилип (труть долоні одна об одну)

Виріс гриб -гріб-гриб (поступово піднімають руки)

Хто знайшов його друзі (простягають руки вперед)

Я, Я, я, я (вказують на груди)

Логопед:Язичок дуже любить грати і пропонує нам пограти в гру

«Гриб-дерево-купина» (діти йдуть по залу на команду «Гриб» зупиняються, стоять на одній нозі, «дерево» -замірают руки вгору, «Купина» -пріседают.

Логопед:Поки ви грали, язичок придумав гру-імпровізацію.Ви послухайте вірш і спробуйте передати мімікою обличчя всі описані емоції.

«Жив на світі дідок

малого зросту

Він сміявся цілий день,

Ті, хто сидів на пенёчке

Хе-хе-хе, ха-ха-ха.

Раптом побачив павука,

дуже злякався

А потім повеселішав

голосно засміявся

Хі-хі-хі.ха-ха-ха

Злякався павука.

Логопед: Молодці хлопці, а які емоції ми передавали?

діти: Радість, страх.

Логопед: Нам хлопці пора повертатися в дитячий садок, але в осінньому лісі так багато грібов.давайте їх зберемо.

гра рухлива«Збери гриби»

Логопед: От молодці, хлопці, а вам сподобалося гуляти з Язичком по лісі? А що особливо запам'яталося? Яку пісню співали?

діти: Відповіді дітей.

Логопед: Язичку теж з вами сподобалося гуляти, тепер він хоче з вами отдохнуть.Садітесь на галявину і слухайте вірш:

Наші ніжки втомилися (діти слухають спокійну музику)

Вони стрибали, скакали.

Наші ручки втомилися,

Вони плескали, грали.

Очки засипають (логопед йде по колу гладить кожну дитину по голові промовляє)

Дітки відпочивають.

очки відкриваються

Дітки просипаются.Теперь хлопці можна повертатися в дитячий сад, займіть свій вагони, а замість квитків ми вручаємо вам солодкі призи, за ваше участіе.Молодци хлопці! Спасибі вам за занятіе.Мне сьогодні було дуже приємно з вами подорожувати язичком теж.

під пісню«Поїзд» діти виходять із залу.

Давлетянова Ольга Миколаївна вихователь МБДОУ№201 Г. Іжевськ

Казка «Подорож Веселого язичка».

(До основного комплексу артикуляційної гімнастики)

Жив - був Веселий Язичок. І у нього був будиночок. Це рот. Ось як - то прокинувся Язичок вранці рано і вирішив відправитися в подорож в ліс. Виглянув Язичок у вікно (вправа «віконце»), подивитися яка погода і посміхнувся (вправа «посмішка»), подивився спочатку вправо, а потім вліво (вправа «годинничок»).

.

На вулиці було тепло і яскраво світило літнє сонечко. Язичок розчесати (вправа «гребінець»), почистив зубки (вправа «чистимо зубки») і сіл снідати млинцями зі сметаною (вправа «млинець»).

Випив чашку ароматного чаю (вправа «чашечка»), з смачним суничним варенням (вправа «смачне варення») і швидко втік по сходах вниз (вправа «гойдалки»).


У лісі було тихо і прохолодно. Язичок весело біг і співав пісеньку, як раптом його привернув писк в чагарнику. Цікаво стало язичком. Заглянув - а там мама - птах годує своїх маленьких пташенят (вправа «годування пташенят» відкрити і закрити рот). Поспостерігав Язичок і побіг далі. І раптом Язичок вибіг на красиву, сонячну галявину, на якій росли яскраві квіти, а на квітах строкаті метелики грілися на сонечку (вправа на дихання «летять метелики»). Поганяти Язичок за метеликами, втомився і вирішив присісти на траву. Дістав з кишені солодку цукерку (вправа «смачна цукерка»). І раптом почув, як квакають жаби (вправа «жаба») Зголоднів Язичок і вирішив повернутися додому. Язичок закрив спочатку одні двері - зуби (вправа «жаба»), а потім інші двері - губи (зімкнути зуби).

Додаток 3.

«Подорож Язичка»

(Конспект заняття вокального гуртка в старшій і підготовчій групі

укладач Мертвіщева О.Г. музичний керівник МДОУ №3 «Орлятко».)

Програмні завдання:

  1. Спонукати дітей до активної вокальної діяльності.
  2. Закріплювати вміння співати в унісон,а капела , Пропевать звуки, використовуючи руху рук.
  3. Відпрацьовувати перенесення приголосних, тягнути звук, як ниточку.
  4. Продовжувати роботу з розвитку дрібної моторикидошкільнят.
  5. Виразно читати вірші.
  6. Сприяти розвитку у дітей виразного співу, без напруги, плавно, напевно.

устаткування:

Фланелеграф, ілюстрації, мильні бульбашки.

Хід заняття:

(Діти заходять в зал)

Муз.рук .: хлопці, дуже рада новій зустрічі з Вами. Давайте один з одним привітаємося.

/ Діти пропевают: "" Здоров-стуй-ті "" /

Муз.рук .: Ви увійшли в зал і привіталися один з одним і зі мною, а зараз давайте привітаємося зі своїми руками, ногами, очима - зі своїм тілом.

/ Пісня "" Здрастуйте "" /

Муз.рук .: Молодці, хлопці! Скажіть, що вам допомагало співати цю пісню?

Діти: Язичок!

Муз.рук .: А я про язичок казку знаю. Хочете послухати?

Жив на світі язичок. Був у нього свій будиночок.

У будиночку цьому червоні двері,

Білі звірі сидять біля дверей.

люблять тваринки

Цукерки та плюшки.

Здогадалися, що це за будиночок?

Правильно: це будиночок - рот.

Двері в будиночку то відкриваються,

то закриваються - ось так.

/муз.рук. і діти то відкривають, то закривають рот /

Муз.рук .: непосида - язичок не сидить на місці. Він дуже цікавий, йому все хочеться знати. Одного разу прокинувся язичок, пограв зі своїми звірятами.

/ Муз рук. і діти виконують різні рухи

мовою і губами /

і вирішив виглянути з будиночка свого, подивитися, що ж діється на білому світі. Язичок широко відкрив двері, виглянув на вулицю, подивився вниз - чи немає калюж на землі;

подивився вгору - чи світить сонечко - і раптом побачив хмаринку.

/муз.рук. проводить пальчиковую гру /

Хмарка по небу пливла,

Дощик за собою вела.

Він крокував на тонких ніжках

В чорних маленьких галошкі.

Дощик по даху поплескав,

По доріжці походив,

На ганку наслідив,

У темній калюжі потоптався

І помчав.

/ Гру можна провести 2 рази /

Муз.рук .: закінчився дощик, з'явилися хмари.

/ Пальчикова гра /

Хмари, хмари,

Кучеряві боки,

Цілі, діряві,

Легкі, повітряні,

Вітерцю слухняні.

А одна хмаринка було схоже на конячку.

Сів язичок на конячку з хмарки і поскакав.

/ Діти цокають язичком /

Конячка привезла язичок на галявину.

А там стрибає тютюшечка - НЕ звірок, що не птушечка. Хто ж це?

Діти: жаба.

Муз.рук .: Правильно!

/ Читає вірш разом з дітьми /

  1. Ось жаба по доріжці/ Діти говорять середнім

Скаче, простягнувши ніжкиголосом /

Ква ква ква

Ква ква ква

  1. Ось з калюжки на купину/ Пищать /

Так за мошки впріскочку,

Ква ква ква

Ква ква ква

  1. Далі є їй не хочеться,/ Низьким голосом /

Стриб, знову в своє болото.

Ква ква ква

Ква ква ква

Муз.рук .: тільки побігла жаба в болото, як на галявині, на лузі, язичок почув

"" Му - у - у "". Хто ж це мугикав? Правильно, корови. Кожна корова мукає по-своєму, у кожної корови своя забарвлення голосу.

Послухайте, я вам заспіваю пісеньку - дразнилку про корову.

/муз.рук співає пісеньку - дразнилку /

Муз.рук .: давайте заспіваємо її разом.

А тепер обіграємо пісеньку. Зараз ми будемо рухатися по залу, заповнюючи простір, виконувати пісеньку. Як тільки вона закінчиться, показуємо один одному ріжки, буцатися, і кожна "" корівка "" мукає по-своєму.

/муз.рук. хвалить дітей; діти виконують пісню ще раз.

Потім муз.рук пропонує "" помичать "", як "" мукає

корівка "" у Владика, у Артема. /

Муз.рук .: молодці, добре пограли!

Ой, хлопці, дивіться, варто теремок, а біля воріт важливо ходить кіт.

/ Попевка "" Ходить кіт біля воріт ""

діти співають попевку з показом руху мелодії руками.

Потім співають цю попевку ще кілька разів. /

Муз.рук .: Цікаво, хто ж в теремку живе? Кого сторожить кіт?

/ Звучить музичний фрагмент "" Баба Яга "" /

Діти: Баба Яга!

/муз.рук. пропонує заспівати пісню, виконати відповідні рухи руками, мімікою, ногами.

Танець-гра "" Бабка Ежка "" /

Муз.рук .: Чи не наздогнала Баба Яга Язичок і хлопців. Побіг Язичок далі і побачив багато мильних бульбашок, і йому так захотілося з ними пограти.

А вам, хлопці, хочеться пограти з повітряною кулькою?

/ Пальчикова гра-пісенька «Повітряна кулька» Е.Железнова /

Муз.рук .: награвся Язичок з повітряною кулькою, відпочив і вирішив заспівати пісеньку. Давайте, хлопці, і ми разом з ним заспіваємо.

/ Муз. рук. показує піктограму до пісні "" Жук "".

Діти дізнаються і виконують.

Муз.рук. пропонує дізнатися 2-ю пісню по мелодії.

Діти співають другу пісню. /

Муз.рук .: Язичок наш втомився. Захотілося йому спати. Двері він замкнув на замок, ліг в ліжко і замовк.

Ось і закінчилася казка про Язичок.

І наше заняття підійшло до кінця.

Хлопці, що вам сподобалося сьогодні на занятті?

Давайте, хлопці, попрощаємося один з одним до наступної зустрічі.

/ Діти співають: "" До-сві-да-ні-я "" /

(За основу взято конспект заняття Пермякова І.В. ДОУ №144 Перм)


Програмне зміст:

  • Вчити дітей вимовляти звук «М», «МЬ»; закріплювати правильна вимоваслів зі звуком «Ї»; підготувати артикуляційний апарат до вимови звуків.
  • Розвивати слухове увагу, фонематичний слух, активувати прикметники. Закріплювати знання дітей про тварин, розвивати навички зв'язного мовлення.
  • Виховувати інтерес до усної мови, вміння слухати відповіді товаришів.

Попередня робота:вивчити з дітьми скоромовку.

засмучена сорока

Повертається з уроку:

Весь урок базікала з сойка

І додому повернулася з двійкою. (В. Дмитрієва.)

матеріал:іграшки - ведмідь, лисенята (різного розміру); картинки-змія, їжак, ялинка, мураха; пояснити дітям що таке «Зоопарк», показати ілюстрації.

Методика проведення:

Вихователь.

Жив-був на світі Язичок, і захотів він піти в зоопарк. А разом з Язичком вирушимо в зоопарк і ми: будемо зображати всіх тварин, яких там зустріне Язичок. Ось прийшов Язичок в зоопарк і бачить, що в ставку сидить хто - величезний як гора і рот широко відкриває. Це був ... (відповіді дітей). Давайте і ми перетворимося в бегемотиків і будемо широко відкривати рот.

Опис вправи: відкрити рот якомога ширше, утримувати його в такому положенні до рахунку 5, потім закрити. Повторити 3-4 рази.

Рот ширше відкриваємо

У бегемотиків граємо

Широко розкриємо ротик

Як голодний бегемотик

Закривати його не можна,

До п'яти вважаю я,

А потім закриємо рот

Відпочиває бегемот. (О.Перова.)

Подивився Язичок на бегемота, і тільки хотів піти далі, як чує: ква-а-а, ква-а-а. Це були ... (відповіді дітей). Давайте покажемо, як жаби посміхаються.

Опис вправи: посміхнутися, показати зімкнуті зуби. Утримувати губи в такому положенні до рахунку 5. Потім повернути губи у вихідне положення. Повторити три-чотири рази.

Наслідуючи ми жабам

Тягнемо губи прямо до вушках

Ви зараз тягніть губки

Я побачу ваші зубки.

Ми потягнемо, перестанемо

І ні скільки не будемо втомлюватися. (М.Сініціна.)

Ой, А хто це великий з довгим носом? ... (Відповіді дітей.)

Давайте покажемо який у слона довгий хобот!

Опис вправи:

Зімкнуті губи витягнути вперед і утримувати до рахунку 5.

А потім набрав у хобот воду і став поливати слоненяти.

Опис вправи:

Витягнути вперед губи трубочкою і набирати воду, злегка прицмокуючи при цьому.

Я водичку набираю

І ребяток поливаю

Буду наслідувати слону

Губи хоботом тягну

А тепер їх відпускаю

І на місце повертаю. (М.Сініціна.)

Проводиться физкультминутка «Звірі йшли на водопій».

Спекотного дня, лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій.

За мамою лосеня тупотів лосеня,

За мамою ведмедицею йшов ведмежа,

За мамою лисицею крався лисеня,

За мамою бельчіхой скакали білочки,

За мамою зайчиха - косі зайчата,

Мама вовчиця вела за собою волчат-

Всі мами і діти напитися хочуть. (Діти зображують повадки тварин)

Потім вихователь показує картинку з медвеженка.

Хто це?

Відповіді дітей.

Подивіться на це ведмежа і скажіть, які у нього очі?

Які вуха?

Які лапи?

Розкажіть, будь це ведмежа?

Що він вміє робити?

Мишко у нас чорний як його можна назвати?

Ось який Мишко прийшов до нас в гості з лісу. Він великий, кошлатий, у нього блискучі очі, круглі вушка, товсті лапи. Черниш вміє ричати. У ведмежати є товариш. Показати картинку з лисеням. Це ... (відповіді дітей).

Де живе лисеня?

Які у нього очі, вуха, хвіст, що він вміє робити, як можна його назвати?

Хто може розповісти лисеняті, який він хороший і красивий? Діти розповідають.

А тепер подивимося, уважні ви?

Це правда чи ні?

Дорослий читає вірш, а дитина визначає помилки.

Бурий ведмедик ліг навесні

Спати в барліг під сосною.

Спекотного літа на лузі

Зайці стрибали в снігу.

Ми зимою на осиці

Збирали апельсини.

За вікном дзвенить капель-

Осінь постукала в двері.

4 казки про Веселий Язичок (артикуляційна гімнастика)

Для того, щоб дитина від разу до разу з полюванням виконував гімнастику артикуляції, пропоную проводити її у веселій, привабливою для дитини формі казки "Про Веселому язичка". Кожен раз приступаючи до заняття, можна розповідати нову казку, А також придумувати свої, що буде додатковим стимулом і швидше призведе до бажаного результату!

Казка «Про Веселому язичка»

«Жив собі Веселий Язичок. У нього був будиночок. Будиночок був дуже цікавий. Що це за будиночок? Це рот. Ось який цікавий будиночок був у Веселого язичка. Щоб Веселий Язичок НЕ вибігав, його будиночок завжди був закритий. А чим закритий будиночок? Губами. Але, крім однієї дверки, у цього будиночка є друга дверцята. (Посміхаємося, і показує дитині зуби). Як називається ця дверцята? Зуби. Але щоб побачити другу дверку, треба навчитися правильно відкривати першу дверку. (Посміхаємося, показуючи верхні і нижні зуби).

Одного разу захотілося Веселому язичка подивитися на сонечко і подихати свіжим повітрям. Спочатку відкрилася перша дверцята (відкриваємо губи і пропонуємо дитині зробити те ж саме), а потім і друга. І Язичок висунувся, але не весь, а лише кінчик. Здався Язичок і сховався - холодно на вулиці, літо пройшло.

У будиночку у Веселого язичка є ліжечко, де він спить. (Звертаємо увагу дитини на те, як спокійно лежить мова). Ще не будемо його будити, нехай Язичок спить. Закриємо спочатку другу дверку, а потім першу.

Наш Язичок дуже веселий, він любить веселитися, стрибати. Так так стрибати, щоб діставати до стелі і клацати. (Звертаємо увагу дитини, що стеля - це небо. Просимо погладити небо мовою).

На наступний день Язичок вирішив ще раз перевірити, чи не стало тепліше. Коли все дверки були відкриті, Язичок виглянув, подивився вліво, вправо, вгору, вниз і відчувши, що стало холодніше, пішов до свого будиночка. Спочатку закрилася одна дверцята, а потім друга. (Показуємо описані вправи). Ось і вся казка, про Веселий Язичок.

Казка «Про Веселому язичка»

Рот - будиночок, губи - двері.

А хто живе в цьому будиночку?
У цьому будиночку, дружок,

Живе Веселий Язичок.

Ох, і спритний він хлопчисько,

І трошки шалунишка.
(Рот відкритий, кілька разів показується вузький мову. Вправа «Стрілка».)

Наш Веселий Язичок
Повернувся на бочок.
Дивиться вліво, дивиться вправо ...
А потім знову вперед,
Тут трохи відпочине.
(Вправи «Годинки», «Змійка».)

Відкрив Мова вікно,

А на вулиці тепло.

Язичок наш потягнувся,

Широко нам посміхнувся,

А потім пішов гуляти,

На ганку засмагати.
(Вправа «Посмішка», «Жало», «Стрілка».)

На ганку полежав,

На гойдалки побіг.

Вгору злетів він сміливо ...

Але пора за справу.
(Вправи «Лопаточка», «Гойдалки».)

Поспішив до себе у двір,

Щоб полагодити паркан.

Швидко взявся за діло,

І робота закипіла.
(Вправа «парканчик».)

Цвяхи, молоток і кліщі -

Потрібні теслі речі.

Молоток стукає «тук-тук!»,

Язичку він кращий друг.
(Рот закритий. Зуби оголені. Напруженим кінчиком язика постукати в зуби, багато разів повторюючи «т-т-т».)

Ось і банку з фарбою поруч.

Оновити парканчик треба.

Стала пензлик танцювати,

Наш парканчик не впізнати.

(Вправа «Маляр».)

Язичок наш скінчив справу.
Відпочивати він може сміливо,
- Я з конячкою погуляю,
На гармошці їй зіграю.
Поганяв я в футбол
І заб'ю в ворота гол.
дуже складна задача -
Заганяти в ворота м'ячик.
(Вправи «Конячка», «Гармошка», «Футбол».)

Сховалося сонце за горою,

Язичок пішов додому.

Двері він замкнув на замок.

Ліг в ліжечко і замовк.

(Вправи «Гірка», «Лопаточка».)

Казка «Про Веселому язичка»

Жив собі Веселий Язичок. А у тебе є язичок? Покажи. У Веселого язичка був будиночок. Будиночок дуже цікавий. Що це за будиночок? Здогадався? Це рот. Ось який цікавий будинок був у Веселого язичка. Щоб Веселий Язичок НЕ вибігав, його будинок завжди був закритий. А чим закритий будиночок? Губами. Покажи, де у тебе губи. Бачиш їх в дзеркалі? Але крім однієї дверки, у цього будиночка є друга дверцята. (Тут Ви повинні посміхнутися, так щоб видно було верхні і нижні зуби.) Як називається ця дверцята? Зуби. Покажи свої зубки. Подивися на них в дзеркало.

Одного разу захотілося Веселому язичка подивитися на сонечко і подихати свіжим повітрям. Спочатку відкрилася перша дверцята. Покажи, як вона відкрилася. Та так і залишилася стояти відкритою. Чи не закривай першу дверку, поки я не скажу. (У нормі дитина може утримувати такий стан 5-6 секунд без посмикувань, поштовхів, куточки губ розтягнуті симетрично.) А тепер закриємо першу дверку. Знову відкриємо. Закриємо. (Повторіть цю вправу 3-4 рази. В нормі рух виконується дитиною з повною амплітудою, без затуханий, легко, плавно, досить швидко.) Відкрилися дверки в будиночку Веселого язичка, і він висунувся назовні, але не весь, а лише кінчик. Здався Язичок і сховався - холодно на вулиці.

У будиночку у Веселого язичка є ліжечко, де він спить. Подивися, як спокійно він спить. (Мова лежить на дні ротової порожнини розпластаним, без горбків, спокійно, нерухомо.) Нехай твій язичок так само спокійно поспить. Не буди його, поки я не скажу. (Такий стан також утримується дитиною в нормі 5-6 секунд без поштовхів і посмикувань, бічні краю мови розташовані симетрично.) Закриємо спочатку другу дверку, а потім першу.

Наш Язичок дуже веселий, він любить веселитися, стрибати, іноді навіть дістає до стелі. Стеля в будинку Язичка називається небо. Нехай твій язичок дострибне до стелі і погладить небо. А тепер нехай язичок дістане стеля і посидить там трошки. (Рух має виконуватися тільки мовою, без допоміжних рухів губ і нижньої щелепи. Рот широко відкритий. Спокійно, без посмикувань мова утримується нагорі протягом 5-6 секунд.) Потім Веселий Язичок спустився вниз, знову підстрибнув до стелі. Спустився. Підстрибнув ... (Вправа повторюється кілька разів. Дитина в нормі відразу знаходить правильне положення язика, руху виконує легко, швидко, з повною амплітудою.) Настрибав язичок, втомився і пішов спати. Нехай трошки відпочине.

На наступний день Язичок вирішив ще раз перевірити, чи не стало тепліше. Коли все дверки були відкриті, Язичок виглянув, подивився вліво, вправо, вгору, вниз (дитина повинна знати напрямки руху мови, відразу знаходити потрібне положення, намагатися виконати їх у повному обсязі), відчув, що стало холодніше і пішов до свого будиночка. Спочатку закрилася одна дверцята, а потім і друга. Ось і вся казка про Веселого язичка.

Казка про Язичок.

З книги: А. С. Аніщенкова " артикуляційна гімнастика "

Цей маленький дружок -

Твій веселий Язичок.

Щоб він спритним був, вмілим,

Щоб слухався тебе,

Кожен день зарядку роби

Перед дзеркалом, жартома!

Наша казка - вам підказка,

Адже зарядку щодня

Повинен робити неслухняний Язичок,

Забувши про лінь.

Ось прокинувся Язичок

Виглянув у віконце.

Бачить: спинку вигнула

Рожева кішка.

Посміхнутися, відкрити рот, притиснути кінчик язика до нижніх зубів, спинку мови вигнути. Утримувати в такому положенні на рахунок 5.

розстелив килимок

На ганку Язичок.

Взяв він кліщі,

взяв сокиру

І пішов лагодити паркан.

Посміхнутися, відкрити рот, покласти широкий язи на нижню губу. Утримувати його в такому положенні на рахунок від 1 до 5 - -10.

Д - д - д - д - д - д - стукає молоточок

Т - т - т - т - т - т - ось забитий гвоздочек.

Світить сонечко з ранку - в гості до тітоньки пора!

Посміхнутися, відкрити рот. Постукати кінчиком язика по верхніх зубів. Багаторазово і чітко вимовляти поєднання звуків "дддд" і "тттт"

тітонька щічка

Племінника чекає,

Млинці з маком

До обіду пече.

Кашку зварила, чай заварила,

Навіть варення банку відкрила.

Трохи відкрити рот. Спокійно покласти мову на нижню губу і, пошлёпивая його губами вимовляти "пя - пя - пя"

На конячці по дорозі

Скаче Язичок,

І копитами конячка -

Цок, цок, цок, цок, цок ,.

У гірку повільно йде:

Цок цок цок цок цок.

А з гори стрілою мчить:

Цок - цок - цок - цок - цок.

Посміхнутися, показати зуби, відкрити рот і поклацати кінчиком мову. Спочатку повільно, зетам швидше.

тітонька племяннічка

Весело зустрічає.

Чай йому з варенням

Тут же пропонує.

Ах, яке смачне,

Солодке варення,

Та й каша манна -

Просто смакота -

Ням - ням - ням - ням.

Злегка відкрити рот і широким переднім краєм мови облизати верхню губу, роблячи руху мови зліва направо і зверху вниз.

Під віконцем - блл, блл, блл -

Індики базікають.

Індичій мови

Ніхто не розуміє.

На гойдалки індики

Весело кивають.

покататися язичком

"Блл, бллл!" - пропонують.

Відкрити рот, покласти мову на верхню губу і здійснювати рухи широким переднім краєм мови по верхній губі вперед і назад, намагаючись не відривати мову від губи, як би погладжуючи її. Спочатку виробляти повільні рухи, потім збільшити темп і включити голос, поки не НЕ почується поєднання "Бл - бл - бл" ( "бовтанка").

Ну - ка, дітки, з Язичком

Разом покатаємося!

Пограємо в паровозик

І усміхнулася: "І - у! І - у! І - у!"

Розсунути губи в широкій посмішці, потім витягнути в трубочку. Чергувати 6 разів.

Дайте язичком дуду

І ще п'ять кульок

Покатати комариків!

Надуваємо кульки:

"Сідайте, комарики!"

Запропонувати дитині довго вимовляти звук "шшш". Звернути увагу на те, що при проголошенні звуку "ш" передній край мови знаходиться за верхніми зубами, губи округлені, видихуваному струмінь повітря тепла.

Ось цікава гра -

Повітряний Колобок.

З щічки в щічку покатати

Його не кожен міг.

Відкрити рот, мовою по черзі упиратися в щоки, "видавлюючи" кульки.

Ой, потемніло

Усе навкруги,

сильний вихор

Піднявся раптом.

Язичок затріпотів,

Затремтів і затріщав:

Бррр - бррр - бррр ...

Покласти широкий язик на нижню губу, з силою подути на неї, викликаючи вібрацію кінчика язика. Виконувати протягом 10 сек.

Ох, втомився наш Язичок,

Ліг в ліжечко на бочок;

П'ятого - пя - пя - пя - пя - пя

Відпочиваємо все, друзі!

Трохи відкрити рот. Спокійно покласти мову на нижню губу і, пошлёпивая його губами, вимовляти: "пя - пя - пя". Виконувати вправу протягом 10 сек.

Схожі статті

  • Що означає ім'я Роман: характеристика, сумісність, характер і доля

    Перш ніж розкрити безпосередньо значення імені Роман, необхідно звернутися до історичної довідки про місце і час його появи. Чи не кожен чоловік, що носить ім'я Роман має уявлення, що дане найменування утворилося ще в ті ...

  • Пересування у часі. Для всіх і про все. Літак з минулого

    У 2009 році Британський фізик Стівен Хокінг провів вечірку для мандрівників у часі - виверт полягала в тому, що запрошення на вечірку він розіслав роком пізніше (ніхто з гостей не з'явився). Подорож в минуле, найімовірніше ...

  • Третя світова війна. Реальність і міфи. Третя світова війна - реальність чи міф ?! Третя світова війна міф чи реальна загроза

    У нас в гостях побував Ігор Коротченко, голова Громадської ради при Міністерстві оборони РФ, головний редактор журналу «Національна оборона», директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю, військовий експерт. Був присутній і ...

  • Пророцтва на минулі роки

    До прогнозам і прогнозами на майбутнє можна ставитися по різному, проте слід пам'ятати, що досить часто прогнози на майбутнє мають властивість збуватися, а значить не варто залишати без уваги висловлювання людей, що мають дар ...

  • Жахливі пророцтва про третю світову війну

    Баварський пастух Матіас Ланге (1753-1820), також відомий як М. Стормбергер (Штормбергер), залишив після себе пророцтва, які збувалися з дивовижною точністю. Він передбачив, що всьому людству доведеться пережити три світових ...

  • Пророцтва на минулі роки

    Ванга є однією з найбільш відомих ясновидців. Вона з точністю передбачила початок воєн і збройних конфліктів, природні катаклізми і соціальні зміни в усьому світі. Повне ім'я провісниці - Вангелія Гуштерова. Народилася ...