Аплікація з геометричних фігур і математичних знаків. Конспект заняття "аплікація з геометричних фігур". Аплікації для маленьких

Евристичні методи на уроках технології. Аплікація з геометричних фігур на вільну тему. Майстер-клас з фото.


Круглова Ксенія Олексіївна, учитель технології МБОУ Ніжнекурятская ЗОШ Каратузське району Красноярського краю
Опис роботи:дану роботу можна виконати з дітьми 6-10 років. Майстер-клас розрахований для вчителів технології, вчителів початкових класів, дітей, вихователів, дорослих.
мета:створення аплікації з геометричних фігур на довільну тему.
завдання:
- закріплювати поняття «відрізати», «розрізати», «вирізати».
- розвивати уяву, зорово-моторну координацію;
- виховувати працелюбність, акуратність в роботі.
Матеріали і інструменти:
- білий папір;
- темний картон;
- клей ПВА;
- ножиці.

Якими методами розвивати дитячі здібності, їх пізнавальні, творчі і загальнонавчальних вміння? Метод навчання - більш сильний засіб, ніж зміст навчання. Саме методи діяльності мають більш універсальний загальнолюдський характер, оскільки їх можна переносити в різні сфери освіти.
На уроках технології в різних класах я намагаюся якомога частіше використовувати методи навчання, звані евристичними. Таку назву вони отримали тому, що результатом їх застосування завжди є створювана учнями освітня продукція: ідея, гіпотеза, закономірність, експеримент, знакова або текстове твір, картина, виріб, план своїх занять і т.п. Отриманий результат може бути різноманітним, залежно від уяви, фантазії учня.
На прикладі методу образного бачення я хочу показати вам, шановні колеги, які творчі роботи у нас вийшли.
Кілька слів про метод. Метод образного бачення - емоційно-образне дослідження об'єкта. Пропонується, наприклад, дивлячись на число, фігуру, слово, знак або реальний об'єкт, намалювати побачені в них образи, описати, на що вони схожі. Освітній продукт, як результат спостереження учнів, виражається в словесній або графічній образній формі, тобто учні проговорюють, записують або малюють результати свого дослідження.
Так ось за допомогою методу образного бачення ми будемо «расколдовивать» геометричні фігури.

Покрокове виконання роботи.
Готуємо необхідні матеріали.


На білому аркуші паперу роздруковуємо будь-які фігури різних розмірів.


Перше завдання - вирізати всі фігурки. На цьому етапі дуже добре закріплювати поняття «відрізати»,


«Розрізати»,


«Вирізати».


Тепер беремо темний картон і починаємо складати геометричні фігурки в якусь уже знайому фігуру. Можна заздалегідь проговорити учням тему, наприклад, тварини. В даному випадку тема була довільною. Ще важливо зробити акцент на те, що в роботі потрібно використовувати якомога більше геометричних фігур.


Коли фігурки зібрані в якісь об'єкти, приклеюємо їх до темного картону.
Ось такі роботи вийшли у моїх учнів.
1. Будинок в лісі.


2. Снігопад.


3. Ліс зимою.


4. Ліс.

Перш, ніж йти і застосовувати евристичні методи, я завжди тренуюся вдома. Мені самій цікаво: «А що вийде у мене», «А як дочка впорається із завданням» (зараз їй 5 років і 9месяцев), «Що зможе зобразити геометричними фігурками чоловік-художник». Ось і «пихкає» вся сім'я, включаючи свою фантазію, створює нові геометричні картини.
Отже, почнемо з роботи найменшої учасниці. Дочки вдалося зібрати з фігур дівчинку, яка сидить на стільці


і «хлопчиків, які зустрілися. А один хлопчик ще й на лижах ».


Моєї фантазії вистачило на три роботи:
1. «Зима»


2. Ілюстрація до казки «Колобок», (Колобок і Лисиця)


3. «Морська регата»


Чоловік довго "расколдовивает" фігурки ...


Як бачите, геометричні фігури у всіх однакові, а ось кінцевий результат - різний. В цьому і «родзинка» евристичних методів!

Багато початківців вихователів обмірковують, як зробити аплікацію з геометричних фігур і навіщо це потрібно. В ході таких уроків і занять малюки отримують багато корисної інформації про види геометричних фігур і вчаться розуміти основні форми предметів. Після роботи з дрібними деталями у дитини буде добре розвинена дрібна моторика рук, а так само він буде відмінно підготовлений до математики.

Аплікація з різних фігур - неймовірно цікаве заняття, за допомогою якого можна допомогти дитині розвинути такі здібності:

  • гарне мислення;
  • творчий потенціал і фантазію;
  • художній смак;
  • окомір;
  • правильне сприйняття кольору.

Заняття, присвячені підбору елементів за кольором, можуть навчити малюка поєднувати кольори. Крім розвитку багатьох здібностей, кожна дитина отримує задоволення від такого заняття.

Приступити до таких цікавих занять можна, коли малюк вже почав ходити в дитячий садок.

Галерея: аплікація з геометричних фігур (25 фото)



















Аплікації для маленьких

У молодшій групі діти вивчають навички обережного наклеювання деталей майбутньої композиції: правильно і рівно наносити клей, розставляти деталі певного кольоруі форми в потрібному порядку, прибирати надлишки клею за допомогою серветок.

Якщо ви не хочете, щоб у малюка пропав інтерес до цього заняття, потрібно обігравати геометричні фігури і колажі з геометричних фігур. Наприклад, кольорові гуртки можна перетворити в м'ячики, а яблука перетворити в гусеницю. З квадратиків може вийти кіт або собака.

На уроках з аплікацією вихователі часто використовують кумедний момент:показують малятам великий аркуш із зображенням якогось милого звірка, наприклад, котика чи лисиця. Після чого разом придумують, як його зробити самим з фігурок.

У другій молодшій групі виконують більш важкі завдання - склеїти готові деталі, Змінюючи форму і колір. Щоб збільшити інтерес до занять, вихователі створюють нові завдання, просять додати що-небудь вже до готової поделке.

Коли діти освоюють первинні навички роботи з ножицями, можна доручати їм більш складні завдання, наприклад, наповнити велика вантажівка будь-якими речами. У цій групі дітям часто доручають зробити ракету.

У середній групі вчать закріплювати навички розрізання смужок, зрізів і ділення геометричних фігур. З вирізаних деталей вони можуть зробити: ялинку, хату, човен, ракету, квітка.

Будь-якому дитині важко дається вирізання деталей круглої форми, але ж без цього складно зробити нормальне тварина або птицю. Найбільше малюкам подобається робити каченяти, зайчика і курчати. Завдяки правильній роботі з аплікаціями геометричних фігур вони можуть навчитися зображати різний транспорт, наприклад:

  • літак;
  • танк;
  • трактор.

У старшій групі все відпрацьовують свої отримані навички і вчаться створення вироби з геометричних фігур з яскравими образами.

У цьому віці дітям більше подобається виконувати колективні роботи і композиції. Це сприяє розвитку спілкування між дітьми і вмінню ладити між собою. Зазвичай колективна композиція займає всього два дні: спочатку створюється будинок, чоловічок, а потім і машина. Захоплюються такими заняттями і дошкільнята, і діти в молодших класах.

Найважчим роботою вважається аплікація клоун з геометричних фігур, в ній багато деталей і яскравих кольорів, вирізати доводиться довго. Для полегшення можна спочатку намалювати схеми.

висновок

Найчастіше такі роботи проводять в дитячому садку або в 3-4 класі. Вироби з трикутників або квадратів - це все досить просто. Якщо ви хочете підготувати ваше чадо до багатьох речей в майбутньому, варто спробувати з ним позайматися аплікаціями.

Існує багато захоплюючих способів заповнити час, але аплікація з геометричних фігур стане одним з найбільш цікавих захоплень, тому що вона дозволяє створювати справжні шедеври мистецтва. Після, їй можна буде прикрасити інтер'єр житла, створивши особливу атмосферу для відпочинку або виконання побутових справ.

Велику популярність аплікація з кольорового паперу отримала в дошкільних та шкільних навчальних закладах. Вона дозволяє в комплексі розвивати навички дитини, удосконалюючи його основні здатності:

  • моторику;
  • мислення;
  • фантазію;
  • спритність;
  • акуратність і інші.

види аплікації

Залежно від типу створюваних проектів або виробів на папері це захоплення можна розділити на 2 різновиди:


Що можна зробити з геометричних фігур з кольорового паперу?

Не існує єдиного стандарту, як і програми навчання дітей, складати різні аплікації з кольорового паперу, тому що фантазія у кожної людини різна.

Головне завдання полягає в тому, щоб розвинути у них все основні навички. У більшості випадків вихователь самостійно вирішує, які картинки будуть складати діти або надає їм можливість самостійно вибрати, що вони хочуть виконати. Так розвивається не тільки моторика, а й мислення, так як дитина вибирає вподобаний йому персонаж.

прості композиції

Спочатку освоюються нескладні плоскі фігури. Наприклад, як відмінний варіант для хлопчиків буде аплікація паровозик. Вона може бути складена з кілька правильних геометричних фігурок, які виріже вихователь або сам дитина в залежності від віку.

Впевнено тримати в руках ножиці діти починають тільки до 5-6 років, а вирізати складні фігурки неправильної форми в першому класі. Насправді, все залежить від розвитку дитини, його активності та здібностей. Тому паровозик буде відмінним початком.

Для нього буде потрібно:

  • 3 прямокутники різного кольору і величини. 1 стане платформою, 1 - кабіною машиніста, 1 - баком з водою;
  • півколо буде передньою частиною бака;
  • перевернутий трикутник може стати вихлопною трубою;
  • пара гуртків - колесами;
  • довгий прямокутник - тягою для ексцентричного з'єднання коліс.

Дитина вчиться з представлених матеріалів складати зображення на аркуші паперу, рівномірно намазувати клей і рівно комбінувати деталі разом. Розвивається дрібна моторика рук, мислення, фантазія, якщо запропонувати йому зробити паровозик без прикладу.

Ще один досить простий варіант паперового шедевра - аплікація птах. Для неї буде потрібно один великий круг для тулуба, пара напівкіл для крил, кілька маленьких трикутників для лапок і дзьоба.

Можна створювати картини різних тварин з геометричних фігур, даючи дитині самостійно подумати, кого він зможе зробити.

Об'ємна аплікація з кольорового паперу квіллінг

Після розвитку навичок створення плоских композицій, приступають до об'ємним аплікацій з кольорового паперу. Такі вироби будуть складніше в освоєнні, тому застосовуються в навчанні для дітей старшого віку. Наприклад, в 4 групі дитячого садка або 1 класі. Хлопців з хорошими здібностями можна визначити в гурток.

На перших етапах краще освоювати об'ємні композиції простіше. Наприклад, аплікація будиночок з шаблонами для вирізання, як хороший варіант. Стіна може бути плоскою, а вікна, дах і вихлопна труба - виступаючими.

Спосіб додання обсягу використовується різний. Деталі з паперу можна згинати, а можна підклеюють на додатковій ніжці на фон тих же розмірів, створюючи 3D ефект з тінню.

Аплікація метелик - один з найпростіших варіантів, який зможуть освоїти багато дітей, навіть при виготовленні композиції в обсязі.

Для цього можна вирізати 2 однакові деталі. Одну приклеїти повністю, а другу - зігнути навпіл і приклеїти по центру. Так вийдуть крила. Голова формується з гуртка, а тулуб з смужки.

Об'ємні композиції з простих фігур

Для дітей меншого віку можна запропонувати виконати аплікацію з гуртків кольорового паперу. З них при наявності фантазії виготовляються як плоскі композиції на білому аркуші, так і об'ємні.

З кружками буде добре розвиватися абстрактне мислення, якщо запропонувати дитині виконати довільну картину.

Коли дітей фантазія вже кілька розвинена, переходять до більш складних завдань. Наприклад, мозаїчна аплікація, як хороший варіант для подальшого розвитку навичок.

Дайте вихованцю набір вирізок різної або однієї форми, щоб він самостійно придумав композицію. Якщо буде достатня кількість квітів, то можуть вийти цілком барвисті картинки.

Шаблони для вирізання

Якщо не знаєте, з чого почати розвиток дитини, то використовуєте готовий шаблон зайчика для аплікації або інших тварин.

Існує багато цікавих наборів, за допомогою яких можна комплексно розвивати навички у дітей. У будь-якому випадку все аплікації сприяють формуванню таких якостей, як:

  • образне й просторове мислення;
  • посидючість;
  • витримку;
  • фантазію;
  • спритність і моторику рук;
  • акуратність.

З досягненням нового рівня завдання для створення композицій можна ускладнювати.

Оксана Селігеева

Тема: « Конструювання з геометричних фігур тварин»

мета: Закріпити знання про основні геометричні фігури.

завдання:

освітні: Формувати навик конструювання тварин з геометричних фігур, Вміння впізнавати знайомі фігури на ілюстраціях.

Розвиваючі: Корекція і розвиток тактильного сприйняття, зорової пам'яті і розумових операцій шляхом виконання практичних завдань.

виховні: Сприяти здійсненню виховання інтересу до математики; розвивати самостійність; виховувати дружні взаємини між дітьми.

Матеріально-технічне забезпечення: ілюстрації геометричних фігур, Ілюстрація Теремка, аплікації героїв казки, фігуридля виготовлення зайця, пластикові геометричні фігуридля дидактичної гри «Чудовий мішечок», Прянички.

принципи позаурочної діяльності:

включення учнів в активну діяльність;

доступність і наочність;

зв'язок теорії з практикою;

врахування вікових особливостей;

поєднання індивідуальних і колективних форм діяльності.

використовувані технології: Ігрові, здоров'язберігаючих, інформаційно-комунікаційні, технологія різнорівневого навчання.

структура занять:

Вступна частина - 2 хв.

Основна частина - 20 хв.

Заключна частина - 3 хв.

хід заняття

1. Мотиваційний етап.

Продзвенів дзвоник,

Починаємо наш урок.

Сядьте рівно, підтягніться

І один одному посміхніться!

А тепер, посміхніться мені.

2. Актуалізація знань.

загадки про геометричні фігури

учитель: Діти, відгадайте загадки. А отгадав їх, ми дізнаємося, чим ми будемо займатися на уроці.

Після того, як діти відгадали загадку, вчитель вивішує на дошку ілюстрацію з геометричною фігурою.

Ні кутів у мене,

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо.

Хто ж я такий, друзі?

Назвіть ви мене! Коло.

Три вершини,

Три кута,

Три сторони -

Хто ж я? Трикутник.

Він давно знайомий мій,

Кожен кут в ній прямої,

Всі чотири сторони

Однакової довжини.

Вам його представити радий.

А звуть його ... квадрат.

Я схожий на яйце, і як просто буква О.

Я майже як коло - хлоп'я, я - такий, як огірок.

(Овал).

Обведи цегла дрібному

На асфальті цілком,

І вийде фігура -

Ти, звичайно, з нею знайомий.

(Прямокутник).

учитель: Назвіть одним словом, що це?

діти: Геометричні фігури

дидактична гра «Чудовий мішечок»з набором площинних геометричних фігур.

учитель: А зараз я пропоную вам пограти в гру. Потрібно опустити руку в мішечок, намацати геометричну фігуру, Визначити і назвати що, це, за фігура.

учитель: Як ви думаєте, чим ми будемо сьогодні займатися на уроці?

3. Робота по темі

учитель: Тема нашого уроку конструювання з геометричних фігур. Ми будемо конструювати з геометричних фігур тварин.

А будь тварин ви знаєте?

діти: Лиса, вовк, заєць, ведмідь.

Физкультминутка:

Спекотного дня лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій. (Діти йдуть по колу один за одним.)

За мамою-лосеня тупотів лосеня, (Йдуть, голосно тупаючи.)

За мамою-лисицею крався лисеня, (Йдуть крадькома.)

За мамою-їжачихою котився ежонок, (Пересуваються в приседе.)

За мамою-ведмедицею йшов ведмежа, (Йдуть погойдуючись з боку, в сторону.)

За мамою-білкою скакали білочки, (Скачуть, зігнувши руки перед грудьми.)

За мамою-зайчиха - косі зайчата, (Скачуть, зробивши «Вушка»з долонь.)

Вовчиця вела за собою вовченят. (Йдуть на четвереньках.)

Всі мами і діти напитися хочуть.

інсценування казки «Теремок».

учитель: З якої казки цей будиночок? (Ілюстрація будиночка вивішується на дошку).

діти: З казки «Теремок»

Учитель розподіляє ролі учням, попередньо роздавши їм аплікації з героями казки.

учитель: Варто в поле Теремок. Біжить мимо мишка-норушка. Побачила теремок, зупинилася і запитує:

Оля: Терем-теремок! Хто в теремі живе?

учитель: Ніхто не відгукується. Увійшла мишка в теремок і стала там жити.

Учитель вивішує аплікацію мишки - норушки на дошку до Терему.

учитель: З яких геометричних фігурскладається наша мишка - норушка?

діти: З кіл і трикутника.

учитель: Прискакала до терему жаба-жаба і запитує:

Ліна: Терем-теремок! Хто в теремі живе? (Учитель допомагає промовляти так, як у дітей мова мало зрозуміла для оточуючих.)

Оля: Я, мишка-норушка! А ти хто?

І так по аналогії вивішуються всі герої казки. Кожен персонаж - аплікація розбирається, з яких геометричних фігур складається.


4. Практична робота дітей

пальчикова гімнастика:

Раз два три чотири п'ять (По черзі розгинає пальчики з кулачків, починаючи з великого пальця.)

Вийшли пальчики гуляти,

Раз два три чотири п'ять (По черзі згинаємо пальчики в кулачки починаючи з мізинця.)

У будиночок сховалися знову.

учитель: Зараз діти, ви самостійно з геометричних фігурзберете героя казки «Теремок»зайчика - побігайчик. Подивіться уважно на дошку, де зображений зайчик і зробіть такого ж.

Учитель викладає деталі зайця на парту.

Самостійна робота дітей в групі.

учитель: Який гарний зайчик - побігайчик у вас вийшов!

учитель: Що ми робили на занятті? які геометричні фігури ми використовували, Коли викладали зайця? Що вам сподобалося на уроці?

Ви сьогодні, хлопці, молодці!

Рефлексія.

учитель: Зайчику дуже сподобалося, як ви працювали сьогодні на уроці, тому він хоче вас пригостити пряничка.

Публікації по темі:

Конспект заняття «Подорож в країну геометричних фігур»«Подорож в країну геометричних фігур» Мета: Закріпити вміння знаходити один і багато предметів в спеціально-створеної обстановці, користуватися.

Аплікація «Світлофор» Мета: навчити дітей виконувати аплікаційну роботу з геометричних фігур. Завдання: виховання у дітей навичок.

Конспект заняття з розвитку зорового сприйняття в підготовчій групі «Конструювання з геометричних фігур»Конспект фронтального заняття з розвитку зорового сприйняття в підготовчій до школи групі на тему: "Конструювання з геометричних.

Конспект відкритого заняття з математики «У королівстві геометричних фігур»Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад д / с №1 «Дзвіночок» Конспект відкритого заняття з математики Тема: «.

Надія Студеникина

програмні завдання:

вчити створювати композицію з геометричних фігур.

закріплювати назви геометричних фігур.

Закріплювати прийом вирізання по контору кола з квадрата, трикутника з квадрата.

Прищеплювати навички акуратної роботи з клеєм (Акуратно наклеювати елементи).

матеріал:

Кольоровий картон, ножиці, клей, пензлики.

Коробка з геометричними фігурами.

Хід заняття:

вихователь: - Хлопці, у нас сьогодні буде цікаве заняття. У цій чарівній коробці у мене лежать геометричні фігури. Давайте згадаємо, як вони називаються.

Вихователь по черзі дістає з коробки геометричні фігури, Діти їх називають.

вихователь: - Хлопці, а якого розміру ці фігури?

діти: - Великі, середні, маленькі.

вихователь: - Хлопці, а ви знаєте, що з цих геометричних фігур, Наприклад, можна зробити будиночок. Як ви думаєте, які геометричні фігури для цього потрібні?

діти: - Квадрат і трикутник.

вихователь: - Правильно.

(Показую на прикладі фігур)

Хлопці, але ж з геометричних фігурможна зробити не тільки будиночок, а й багато іншого. Давайте уважно подивимося навколо і назвемо предмети, іграшки, меблі і т. Д., Які нагадують вам геометричні фігури.

діти: - Відповіді дітей.

вихователь: - Правильно. Молодці.

А зараз ми з вами будемо виконувати. У кожного з вас на столі є набір кольорових квадратів різної величини. На кожному квадраті намальований контур кола або трикутника. щоб виконати аплікацію з геометричних фігур, Треба ці фігуриспочатку вирізати на намальованому квадраті, а потім розкласти на папері, складаючи якусь композицію. І тільки потім акуратно наклеюємо деталі вашої композиції. І так, гарненько подумайте, яку композиціюви хочете виконати і приступайте до роботи.

Діти вирізають і наклеюють геометричні фігури, Створюючи свої композиції. В кінці заняттявихователь разом з дітьми створює роботи, розглядаючи кожну з них, заохочуючи кращі.

Схожі статті

  • Ілюмінати хто вони насправді

    ТАЄМНІ ТОВАРИСТВА Іллюмінати Згадок про ілюмінатів, історично задокументованих і які підтверджені дуже мало. І швидше за все саме тому ілюмінатів приписують різні теорії змови, багато їх вважають масонами, хоча ...

  • Нервовий імпульс і принцип його передачі

    Потенціал дії або нервовий імпульс, специфічна реакція, що протікає у вигляді збудливою хвилі і протікає по всьому нервового шляху. Ця реакція є відповіддю на подразник. Головним завданням є передача даних від рецептора ...

  • Населення римської імперії в період розквіту складало

    У 454 році імператор Валентиніан III стратив свого блискучого, але норовливого полководця Аеція, а рік по тому вбили і його самого. Наступні двадцять років виявилися періодом політичного хаосу: не менше восьми імператорів були зведені на ...

  • Кінець рима. Історія римської імперії. Війни Римської імперії

    Якщо слідувати виключно цифрам і вважати події від часів Юлія Цезаря до вторгнення до Вічного міста вестготів під проводом Аларіха I, то Римська імперія проіснувала трохи менше п'яти століть. І ці століття надали настільки потужне ...

  • Переваги та недоліки особистісних опитувальників

    Перед кожним розробником ПО рано чи пізно постає завдання оцінки якості продукту, що випускається. Найчастіше керівники невеликих проектів вважають недозволеною розкішшю вдаватися до послуг професійних тестувальників. Адже, на ...

  • Сергій Олександрович снігів люди як боги

    Оповідання ведеться від першої особи, як мемуари Елі Гамазіна, колишнього адмірала зоряного флота.На Землі - п'яте століття Комуністичної ери, давно ліквідована державна роздробленість, автоматичні заводи в достатку виробляють ...