Умк Колягин. Особливості лінії УМК

ЛИСТ великих і малих літер П, п

Цілі: формувати в пам'яті образ літери П, п ; Вчити писати букви; розвивати мовлення, образне мислення, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас дітей.

Хід уроку

I. Вступне слово вчителя.

- Здогадайтеся, яка буква пропущена.

- Сьогодні на уроці навчимося писати заголовну і малу літери П , п , Які потрібні для позначення твердого приголосного звуку [п] і м'якого [п '] в слові.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота зі зразком великої літери П.

З великої літери, без сумніву,
Ми починаємо пропозиції,
Ім'я мами, тата, дочки,
Щоб виділити їх в рядку.
Букви пишемо акуратно,
Щоб було всім зрозуміло.

Е. Щеголева

- Розгляньте зразок великої літери П. Розкажіть про напрямок руху руки при написанні букви П. (ЛітераП складається з трьох елементів. велику літеру Ппочинаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, перетинаємо верхню лінію робочої рядки, ведемо далі вниз. Трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вгору вліво, трохи піднімаємося над нижньою лінією робочої рядки.

Другий елемент починаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки і піднімаємося вгору вправо до середини робочої рядки. Третій елемент - верхній - пишеться зліва направо. Починаємо писати з невеликого закруглення, а потім ведемо вправо пряму лінію.)

Самостійна робота(1-4-я рядки.)

- Проаналізуйте літери П - Т, П - Г . Чим вони схожі? Виділіть в них загальний елемент. Чим відрізняються?

2. Робота зі зразком малої літери п.

- Розгляньте зразок малої літери п . Порівняйте заголовну і малу письмові букви. Однаково або по-різному вони пишуться? Розкажіть про напрямок руху руки при написанні малої літери п . (Рядкова буквап складається з двох елементів. Перший елемент починаємо писати від верхньої лінії робочої рядки, ведемо вниз до нижньої лінії робочої рядки. Другий елемент починаємо писати від середини робочої рядки. Ведемо вгору вправо, закругляя, доводимо до верхньої лінії робочої рядки, закруглюємо і ведемо вниз; трохи не доводячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки, ведемо лінію вгору вправо до середини робочої рядки.)

самостійна

- Запишіть скоромовку. Підкресліть склади з буквою п .

1) Підбір слів до моделі.

- Розгляньте схеми слів. Чим вони відрізняються? (Відрізняються першим звуком.)

- Прочитайте слово до другої схемою. (Порт.)

- Який звук замінимо? Назвіть нове слово.

2) Робота за підручником.

Читання складів, складання розповіді, читання тексту

Підсумок. Яку букву вивчили?

: Створити умови для формування досвіду листи літери П, п; формувати вміння списувати з друкованого і письмового тексту; розвивати фонематичний слух; формувати навик самоконтролю. Створити умови сприятливого психологічного клімату

Завантажити:


Попередній перегляд:

урок письма

Тема. Лист заголовної та малої букв П, п.

цілі: створити умови для формування досвіду листи літери П, п; формувати вміння списувати з друкованого та письмового тексту; розвивати фонематичний слух; формувати навик самоконтролю. Створити умови сприятливого психологічного клімату.

устаткування:

презентація;

Прописи М. М. Безруких;

Використання дошки, комп'ютер, проектор, зображення півня, зразок написання букви, елементи букви Т, книги для оформлення виставки (казки про півника).

I.Оргмомент. Введення в тему.

Хлопці, добрий день!

Насамперед женемо лінь

На уроці не ловити гав,

А працювати і писати.

До нас на уроки приходять казкові герої, Вони приходять до нас не випадково, ось і сьогодні у нас новий гість.

Послухайте загадку і скажіть хто він?

Хвіст з узорами, Чоботи зі шпорами,
Біленькі пір'ячко, Червоний гребінець.
Хто це на кілочку? (Петя Півник)

Подивіться, хлопці, як зрадів Півник, що ви його впізнали.

Петя, Петя-півник

Вмить розправив гребінець.

Просить Петя букву «п»

Написати красиво.

Чому він вибрав «п»

Відгадати змогли ви?

А яку «П» йому треба навчитися писати?

(Заголовну)

Чому?

(Петя - кличка, ім'я півника)

Значить, яку букву ми будемо сьогодні вчитися писати?

II.Усвоеніе нових знань.

1) Пояснення вчителем. (СЛАЙД 1)

Розгляньте зразок великої літери П. Опишіть напрямок руху руки при написанні букви П. (Буква П складається з чотирьох елементів. Велику літеру П починаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, перетинаємо верхню лінію робочої рядки, ведемо далі вниз. Трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вгору вліво, трохи піднімаємося над нижньою лінією робочої рядки.

Другий елемент починаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки і піднімаємося вгору вправо до середини робочої рядки.

Третій елемент - верхній - пишеться зліва направо. Починаємо писати з невеликого закруглення, а потім ведемо вправо пряму лінію.)

2) Показ учителем на дошці.

3) Лист в повітрі.

4) - А тепер приготуємося писати в прописи.

(Хорове промовляння)

Я зошити відкрию

і як треба покладу

Я друзі мої скажу відверто

Ручку я ось так тримаю.

Сяду прямо не зігнуся,

За роботу я візьмусь.

(Діти пишуть П)

III. Закріплення.

Хлопці, Петя навіть букву взяв з собою, але по дорозі буква розсипалася. Давайте допоможемо йому її зібрати.

(Діти збирають букву Т)

Хлопці, Півник так поспішав, що щось переплутав і приніс не ту букву. Яку букву він нам приніс?

(Букву т)

Як же так вийшло, що він переплутав літери

Чим схожі літери?

А чим вони відрізняються?

Що ж зробити, щоб вийшла буква П?

(Прибрати один елемент)

А яка ще буква сховалася в букві Т, та й П? (Г)

Физкультминутка.

Попрацювали - відпочинемо.

Станьмо - глибоко зітхнемо.

Руки в сторони, вперед,

Вліво, вправо поворот.

Три нахилу, прямо встати.

Руки вниз і вгору підняти.

Руки плавно опустили,

Всім усмішки подарували.

IV. Засвоєння нових знань.

Робота зі зразком малої літери п.

1) Пояснення вчителем. (СЛАЙД2).

Розгляньте зразок малої літери п.Опішіте напрямок руху руки при написанні малої літери п. (Рядкова буква п складається з двох елементів. Перший елемент починаємо писати від верхньої лінії робочої рядки, ведемо вниз до нижньої лінії робочої рядки.

Другий елемент починаємо писати від середини робочої рядки. Ведемо вгору вправо, закругляя, доводимо до верхньої лінії робочої рядки, закруглюємо і ведемо вниз; трохи не доводячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки, ведемо лінію вгору вправо до середини робочої рядки.)

2) Показ учителем на дошці.

3) Лист в повітрі.

4) Самостійна робота (1-4 рядки).

Физминутку для очей.

V. Закріплення.

1) Гра «Живі звуки».

А тепер я пропоную пограти в гру «Живі звуки» зі словом «Петя».

Запрошення дітей на гру.

Назвіть перший звук;

Назвіть ударний звук;

Назвіть третій звук;

Назвіть голосний звук, що знаходиться у другому складі.

Кожен учень бере кубик того кольору, який відповідає його звуку і залишається на своєму місці.

Вихід до дошки:

Вийти безударному голосному звуку в слові;

Вийди ударний голосний звук;

Просимо до дошки перший м'який приголосний звук;

Карети третього согласному м'якому звуку;

У дошки учні шикуються відповідно до порядку звуків у слові. Учні класу перевіряють правильність їх побудови.

2) Підбір слів до моделі.

Розгляньте схеми слів. Чим вони відрізняються?

(Відрізняються першим звуком.)

Прочитайте слово до другої схемою.(Порт.)

- Який звук замінимо? Назвіть нове слово. Запишіть його зліва від схеми.

Аналогічна робота зі словами балка-палиця.

3) Розподіл слів на групи. Робота в парах.

Прочитайте слова, назвіть букви на наступних рядках. Визначте завдання.

(Розділити слова на групи і записати: слова з дзвінким згодним поруч з буквою Б, б, Слова з глухим згодним - поруч з буквою П, п.)

4) Прочитайте пропозицію.

Скільки в ньому слів?

Яке слово написано з великої літери?

Що стоїть в кінці речення?

5) Самостійна робота.

Запишіть пропозицію за зразком.

Складіть слово, запишіть його.

Запишіть надруковані слова письмовими буквами.

VI. Підсумок уроку.

З якою буквою ми познайомилися сьогодні?

Що дізналися про цю букві? Що дізналися про звук [п]?

Ми вчилися писати букву п. Подивіться на сторінки, де сьогодні працювали, і відзначте ті рядки, на яких вам особливо вдалися літери, вийшли особливо красивими.

7 Рефлексія

У мене на столі лежать червоні, зелені та сині зірочки. Мені дуже хочеться, щоб ми зараз влаштували салют. Але салют не простий, а чарівний. Підійдіть до мого столу і виберіть одну зірочку. Якщо вам було добре, цікаво і все виходило на уроці, то візьміть червону зірочку, якщо було не дуже цікаво і не все зрозуміло, то зелену, ну, а якщо було дуже складно, то синю. Підійдіть до мене. На рахунок три зробимо з зірочок салют і подивимося, зірочок якого кольору більше.


урок письма

Тема. Лист заголовної та малої букв П, п.

цілі: створити умови для формування досвіду листи літери П, п; формувати вміння списувати з друкованого та письмового тексту; розвивати фонема тичний слух; формувати навик самоконтролю. Створити умови сприятливого психологічного клімату.

устаткування:

презентація;

прописи;

Використання дошки, комп'ютер, проектор, зображення півня, зразок написання букви, елементи букви Т, книги для оформлення виставки (казки про півника).

I.Оргмомент. Введення в тему.

Хлопці, добрий день!

Насамперед женемо лінь

На уроці не ловити гав,

А працювати і писати.

До нас на уроки приходять казкові герої, вони приходять до нас не випадково, ось і сьогодні у нас новий гість.

Послухайте загадку і скажіть хто він?

Хвіст з узорами, Чоботи зі шпорами,
Біленькі пір'ячко, Червоний гребінець.
Хто це на кілочку
? (Петя Півник)

Подивіться, хлопці, як зрадів Півник, що ви його впізнали.

Петя, Петя-півник

Вмить розправив гребінець.

Просить Петя букву «п»

Написати красиво.

Чому він вибрав «п»

Відгадати змогли ви?

А яку «П» йому треба навчитися писати?

(Заголовну)

(Петя - кличка, ім'я півника)

Значить, яку букву ми будемо сьогодні вчитися писати?

II.Усвоеніе нових знань.

1) Пояснення вчителем. (СЛАЙД 1)

Розгляньте зразок великої літери П. Опишіть напрямок руху руки при написанні букви П. ( Буква П складається з чотирьох елементів. Велику літеру П починаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, перетинаємо верхню лінію робочої рядки, ведемо далі вниз. Трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вгору вліво, трохи піднімаємося над нижньою лінією робочої рядки.

Другий елемент починаємо писати трохи нижче середини широкої допоміжної рядка. Ведемо лінію вниз, трохи не доходячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки і піднімаємося вгору вправо до середини робочої рядки.

Третій елемент - верхній - пишеться зліва направо. Починаємо писати з невеликого закруглення, а потім ведемо вправо пряму лінію.)

2) Показ учителем на дошці.

3) Лист в повітрі.

4) - А тепер приготуємося писати в прописи.

(Хорове промовляння)

Я зошити відкрию

і як треба покладу

Я друзі мої скажу відверто

Ручку я ось так тримаю.

Сяду прямо не зігнуся,

За роботу я візьмусь.

(Діти пишуть П)

III. Закріплення.

Хлопці, Петя навіть букву взяв з собою, але по дорозі буква розсипалася. Давайте допоможемо йому її зібрати.

(Діти збирають букву Т)

Хлопці, Півник так поспішав, що щось переплутав і приніс не ту букву. Яку букву він нам приніс?

Як же так вийшло, що він переплутав літери

Чим схожі літери?

А чим вони відрізняються?

Що ж зробити, щоб вийшла буква П?

(Прибрати один елемент)

А яка ще буква сховалася в букві Т, та й П? (Г)

Физкультминутка.

Попрацювали - відпочинемо.

Станьмо - глибоко зітхнемо.

Руки в сторони, вперед,

Вліво, вправо поворот.

Три нахилу, прямо встати.

Руки вниз і вгору підняти.

Руки плавно опустили,

Всім усмішки подарували.

IV. Засвоєння нових знань.

Робота зі зразком малої літери п.

1) Пояснення вчителем. (СЛАЙД2).

Розгляньте зразок малої літери п. Опишіть напрямок руху руки при написанні малої літери п. ( Рядкова буква п складається з двох елементів. Перший елемент починаємо писати від верхньої лінії робочої рядки, ведемо вниз до нижньої лінії робочої рядки.

Другий елемент починаємо писати від середини робочої рядки. Ведемо вгору вправо, закругляя, доводимо до верхньої лінії робочої рядки, закруглюємо і ведемо вниз; трохи не доводячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки, ведемо лінію вгору вправо до середини робочої рядки.)

2) Показ учителем на дошці.

3) Лист в повітрі.

4) Самостійна робота (1-4 рядки).

Физминутку для очей.

V. Закріплення.

1) Гра «Живі звуки».

А тепер я пропоную пограти в гру «Живі звуки» зі словом «Петя».

Запрошення дітей на гру.

Назвіть перший звук;

Назвіть ударний звук;

Назвіть третій звук;

Назвіть голосний звук, що знаходиться у другому складі.

Кожен учень бере кубик того кольору, який відповідає його звуку і залишається на своєму місці.

Вихід до дошки:

Вийти безударному голосному звуку в слові;

Вийди ударний голосний звук;

Просимо до дошки перший м'який приголосний звук;

Карети третього согласному м'якому звуку;

У дошки учні шикуються відповідно до порядку звуків у слові. Учні класу перевіряють правильність їх побудови.

2) Підбір слів до моделі.

Розгляньте схеми слів. Чим вони відрізняються?

(Відрізняються першим звуком.)

Прочитайте слово до другої схемою. (Порт.)

- Який звук замінимо? Назвіть нове слово. Запишіть його зліва від схеми.

Аналогічна робота зі словами балка-палиця.

3) Розподіл слів на групи. Робота в парах.

Прочитайте слова, назвіть букви на наступних рядках. Визначте завдання.

(Розділити слова на групи і записати: слова з дзвінким згодним поруч з буквою Б, б, слова з глухим згодним - поруч з буквою П, п.)

4) Прочитайте пропозицію.

Скільки в ньому слів?

Яке слово написано з великої літери?

Що стоїть в кінці речення?

5) Самостійна робота.

Запишіть пропозицію за зразком.

Складіть слово, запишіть його.

Запишіть надруковані слова письмовими буквами.

VI. Підсумок уроку.

З якою буквою ми познайомилися сьогодні?

Що дізналися про цю букві? Що дізналися про звук [п]?

Ми вчилися писати букву п. Подивіться на сторінки, де сьогодні працювали, і відзначте ті рядки, на яких вам особливо вдалися літери, вийшли особливо красивими.

7 Рефлексія

У мене на столі лежать червоні, зелені та сині зірочки. Мені дуже хочеться, щоб ми зараз влаштували салют. Але салют не простий, а чарівний. Підійдіть до мого столу і виберіть одну зірочку. Якщо вам було добре, цікаво і все виходило на уроці, то візьміть червону зірочку, якщо було не дуже цікаво і не все зрозуміло, то зелену, ну, а якщо було дуже складно, то синю. Підійдіть до мене. На рахунок три зробимо з зірочок салют і подивимося, зірочок якого кольору більше.

Схожі статті

  • Skyrim - Фікс вильотів при завантаженні збереження Завантажити мод на Скайрім краш фікс

    Примітка: Якщо ви відчуваєте проблеми після установки (вильоти при відкритті меню, збільшення підвисань, графічні неполадки, тоді спробуйте вписати "EnableOnlyLoading \u003d true" в data / SKSE / Plugins / SafetyLoad.ini. Це змусить ...

  • Що вище місяця. Вище місяця. Спеціально для групи world of different books переклади книг

    Висока і низька Місяць сайт - "Спостерігач" 22-07-2007 Влітку повний Місяць над горизонтом ходить низько над горизонтом. Іноді її важко розглянути за деревами і будівлями. Кожна людина знає, що фаза Місяця змінюється день у день. Ось ...

  • Видано указ про створення колегій

    Всю державну діяльність Петра I умовно можна розділити на два періоди: 1695-1715 роки та 1715-1725. Особливістю першого етапу були поспіх і не завжди продуманий характер, що пояснювалося веденням Північної війни. Реформи були ...

  • Громадянська війна - Брати Бурі

    Після недовгого ради з Галмар, ярл Ульфрік віддасть наказ штурмувати непокірне місто. Нас він відсилає до табору, який Брати Бурі вже розбивають неподалік від Вайтрана (при цьому саме місто з карти пропаде, щоб не було спокуси ...

  • Квест «Без вісті зниклий»: «Скайрім»

    Звільнити Торальда в Скайрім виникає необхідність в сторонньому квесті фракції Сірі Гриви. Сам квест почнеться після діалогу з фрейле Сіра Голова в Вайтране, та розповість Довакін, що її син живий, хоч чутки ходять прямо ...

  • Skyrim - Магія Як знайти заклинання в Скайріме

    Магія - невід'ємна частина світу Нірн, вона дозволяє управляти стихіями, закликати істот, зцілювати рани, змінювати матерію і створювати ілюзії. Все це доступно для вивчення і в Скайріме. Щоб подивитися доступні вам заклинання, ...