Урок на тему «Овочі. Відкрите інтегроване заняття для середньої групи Урожай з Простоквашино Огірки молодці не повзуть

Відкрите інтегроване заняття для середньої групи

«Урожай з Простоквашино»

Мета: Узагальнити знання дітей по темі: «Овочі»

Систематизувати знання про овочі, їх назвах, кольорі, формі.

Закріпити уявлення дітей про овочеві культури і їх користь для здоров'я людини.

Розвивати уміння дізнаватися овочі на смак.

активізувати словниковий запас. Увага і пам'ять людей.

Продовжувати викликати інтерес до ліплення, користуючись засвоєними раніше прийомами общіпування, згладжування поверхні.

Виховувати самостійність, активність.

устаткування:

Натуральні овочі: морква сира і відварна, огірок, помідор, капуста, редис, часник, буряк відварна і сира, цибулю, баклажан, перець; каструля велика, два кошики, картина «Село Простоквашино», підноси, серветки, ложечки, салатниці, стаканчики, чарівна паличка з осіннім листком, 4 кошики з різнокольоровими піддонами, пластилін, заготівлі овочів з картону на кожну дитину, 2 коробки натурального овочевого соку ( томатний, морквяний), медалі «Спасибі за працю» на кожну дитину, маски - обідки з овочів на кожну дитину, лист і посилка з села «Простоквашино», дощечки для ліплення, імітація городу, плакат «Щоб здоровим, сильним бути треба овочі любити ».

Герої: листоноша Пєчкін, чарівниця - осінь, діти в костюмах «овочі», кухар.

Література: дитячі вірші про овочі.

Хід заняття:

Вихователь: чарівниця - осінь.

Діти: овочі.

Чарівниця - осінь заходить з дітьми в групу, і стають в коло. Змахнувши чарівною паличкою, каже:

Я чарівниця - осінь і зараз я вас перетворю в маленькі насіння овочів, присядьте. Тепле сонечко пригрівало насіння, поливав дощик. Насіння росли, росли і стали рослинами. Повільно піднімайте руки, тягнемося до сонечка. Відчуйте напругу. Сильно припекло сонечко, зів'яли наші рослини. Розслабтеся, упустите голову, руки, опустіть плечі і тулуб. Опустіться на підлогу. Полив дощик веселий, пустотливий і ожили рослини, і потягнулися до сонечка. На грядці виросли чудові овочі. Зобразіть овочі «толстячки», перетворитеся на овочі «худеньких».

Вихователь: звертається до дітей з проханням назвати свій овоч.

Діти по черзі називають.

Молодці, - каже вихователь.

У мене є кошики, але не прості, а з різнокольоровими піддонами, - каже вихователь.

Завдання таке: займіть кошики з таким денцем, якого кольору у вас овоч.

Я знаю, що хлопці приготували вірші. Виходьте: буряк, горох, картопля, помідор, морква, огірок.

Які гарні, цікаві вірші про овочі ви розповіли, - каже вихователь.

Лунає стук у двері. Заходить поштар Пєчкін із Простоквашино. --- Привіт хлопці! - каже Пєчкін

це дитячий садок «Берізка»? - запитує Пєчкін

Так, - відповідають діти.

Група №10? - запитує Пєчкін

Так, - відповідають хором дітлахи.

Значить, я не помилився, - каже листоноша дітям.

Я привіз вам з Простоквашино лист, будь ласка, отримаєте і розпишіться. Вихователь підходить до листоноша Пєчкін розписується і бере лист.

Дякуємо і прощаємося з листоношею Печкіним. Діти стоять поруч з вихователем.

Він читає лист дітям:

«У цьому році в селі Простоквашино виріс великий урожай овочів. Дуже просимо вас допомогти нам. Ми приготували для вас цікаві завдання. C повагою

Дядько Федір, Шарик і кіт Матроскін. »

Хлопці, що пропонують зібрати наші герої?

Овочі, - відповідають діти.

А які овочі ви знаєте?

Діти кажуть назви овочів.

А хто знає, де ростуть овочі? (В городі, на грядці)

В яку пору року встигає урожай? (Восени)

Вихователь разом з дітьми підходять до муляжу городу. Діти розглядають город, збирають урожай і овочі викладають в 2 кошики. В першу кошик кладуть овочі, які ростуть в землі, в другу кошик кладуть овочі, які ростуть над землею.

Потім діти разом з осінню, зібрані овочі, викладають на стіл.

Хлопці, а хто вирощує овочі? (людина)

Діти беруть овочі в руки, розглядають, нюхають. Називають кожен овоч, який зібрали. Описують, яким кольором, якої форми овочі.

Овочі відрізняються один від одного, чому ж вони різні? - запитує вихователь.

Кольором, формою, розмірами, одні тверді, інші м'які, - відповідають діти.

Молодці, які ви у мене розбірливі! - каже осінь.

Стук в двері, заходить кухар з кухні.

Привіт, хлопці! - каже кухар.

Здравствуйте! - відповідають діти.

Скажіть, це не ви збирали овочі з городу? - запитує кухар.

Так, - відповідають діти.

Поділимося, - відповідають діти.

Нам потрібні: капуста, буряк, картопля, цибуля, морква, помідор - каже кухар.

Діти всі названі овочі укладають в каструлю кухареві, він перевіряє чи все правильно.

Бачу, що ви відмінні помічники. Дуже дякую за вашу допомогу. Піду варити суп на обід. До побачення! - каже кухар.

Осінь каже хлопцям: «А що там видніється вдалині? Давайте подивимося в наші біноклі (імітують руками бінокль).

А ось і село Простоквашино.

Вихователь разом з дітьми підходить до картини із зображенням осінньої села Простоквашино. Вони розглядають і обговорюють сюжет картини. Вихователь слухає відповіді дітей.

Вихователь: наші друзі приступили до роботи. І від нас вони чекають старанності, працьовитості, уважності.

Физкультминутка:

В город підемо, урожай зберемо, простуємо

Ми морквини натискання, тягаємо

І картоплі накапати, копаємо

Зріжемо ми качан капусти зрізаємо

Дуже смачний, дуже смачний.

За кучеряву косу нахили вперед

Її з норки потягну,

Щавлю нарву трошки рвемо

І повернемося по доріжці. маршируємо

А тепер ми відпочинемо, сідайте на стільчики. Пограємо з вами у гру «Вгадай, що з'їв?»

Вихователь пропонує дітям із закритими очима, відгадати який овоч він спробував (даються дітям варені овочі: морква, картопля, буряк. Помідор, огірок).

Гра «Назви ласкаво».

Діти повинні назвати назву овоча ласкаво. Наприклад, помідор - помідор, огірок - огірочок і інші.

Потім діти разом з осінню переходять до столів, виконують пластилінову живопис.

Хлопці, дядько Федір намалював для нас овочі, але дощ з примхливої \u200b\u200bхмаринки змив усі фарби. І вони стали безбарвними, - розповідає осінь.

Хочете допомогти овочам знову стати яскравими? - пропонує вихователь.

Хочемо, - відповідають хлопці.

На столах приготовлені дощечки для ліплення, пластилін і зразки овочів. Діти способом «налепа» роблять свої овочі яскравими. Виліплені овочі викладають на тацю.

Щоб отримати хороший урожай, треба багато працювати, - розповідає осінь.

Стукіт у двері. Заходить поштар Пєчкін.

Вам прийшла посилка, отримаєте, розпишіться, - каже Пєчкін.

Спасибі, - кажуть діти.

Осінь відкриває разом з дітьми посилку, в ній коробки з овочевими соками. Вихователь розливає соки в стаканчики і каже: «Хлопці, спробуйте соки і скажіть з яких овочів вони зроблені?» (Томатний і морквяний)

А ще вам Шарик і Матроскін прислали медалі за вашу гарну роботу. На них написано «Спасибі за працю».

Спасибо большое вам, хлопці, за вашу роботу і за працю - розповідає осінь.

Огірки - молодці: Чи не повзуть по всіх усюдах. Як за ручки діти, Тримаються за батоги.

Чи не зів'яла, не засохла. Зеленіє знову буряк. Тому що свеклаПод дощем промокла.

КАРТОПЛЯ

Кругла, розсипчаста, білого, На стіл вона з полів прийшла. Ти посоли її трошки. Адже, правда, смачна картопля ?!

Я такий гарненький,

Зелененький хлопчисько,

Якщо тільки захочу

Віх горошком пригощу.

Про мене розповідь не довгий.

Хто не знає вітаміни?

Пий завжди морквяний сік

І гризи морковку-

Будеш ми завжди дружок, міцним, сильним, спритним.

Можливо це вас зацікавить:

  1. Відкрите інтегроване заняття в середній групі "Червона шапочка йде в гості до бабусі". МДОАУ д / сад «Сонечко» с.Томское вихователь: Дуплінская Т. В. Завдання. Освітні: закріплювати і уточнювати ...

  2. Відкрите заняття з малювання У середній групі №6 Тема: «яблуко- стигле, яблуко - солодке» Вихователь: Вишнякова Ніна Вікторівна Малювання фарбами Тема: «Яблуко -...

  3. Інтегроване заняття в 1 молодшій групі. Тема: «На прогулянку з сонечком» Завдання. 1. Сприяти розширенню знань про тварин, про їх зовнішній вигляд, звички. 2. ....

  4. Конспект занятія.Средняя група Осінній ранок «Осінь - чудова пора» (слайд 1) Діти виходять встають полукругом.Ведущій.Заглянул сьогодні свято в кожен будинок, Тому що бродить осінь ...

  5. Тема: КРУГ Мета: 1) Ознайомити з колом і його властивостями. Вчити співвідносити сенсорні еталони з предметами навколишнього світу. 2) Закріплювати рахунок до двох, вміння співвідносити ...


  • рейтингові записи

    • - 15 854 переглядів
    • - 11 609 переглядів
    • - 11 230 переглядів
    • - 10 657 переглядів
    • - 9 107 переглядів
  • Новини

      • Популярні есе

          Особливості навчання і виховання дітей в школі V виду Метою спеціального освітнього закладу для дітей з обмеженими можливостями здоров'я (ОВЗ),

          "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова - твір, раздвинувший межі жанру роману, де автору, мабуть, вперше вдалося досягти органічної сполуки історико-епічного,

          Відкритий урок «Площа криволінійної трапеції» 11 клас Підготувала вчитель математики Козляковская Лідія Сергіївна. МБОУ ЗОШ № 2 станиці Медведівської Тимашевского району

          Знаменитий роман Чернишевського "Що робити?" був свідомо орієнтований на традицію світової утопічної літератури. Автор послідовно викладає свою точку зору на

          ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ. 2015-2014 уч. рік Цілі предметного тижня: - підвищення рівня математичного розвитку учнів, розширення їх кругозору;

      • екзаменаційні твори

          організація позакласної роботи з іноземної мови Тютіна Марина Вікторівна, вчитель французької мови Стаття віднесена до розділу: Викладання іноземних мов система

          Я хочу, щоб жили лебеді, І від білих стайМір добрішими став ... А. ДементьевПесні і билини, казки та оповідання, повісті та романи російських

          «Тарас Бульба» - не зовсім звичайна історична повість. У ній не відображені якісь точні історичні факти, історичні діячі. Невідомо навіть,

          У повісті "Суходіл" Бунін малює картину зубожіння і виродження дворянського роду Хрущевих. Колись багаті, знатні і могутні, вони переживають період

          Урок російської мови в 4 «А» класі

Урок на тему «Овочі»

Зробити серйозне заняття для дитини цікавим - ось завдання початкового навчання.

К.Д. Ушинський

Мета уроку:узагальнити і розширити знання школярів про овочі; залучити до роботи на уроці як можна більше учнів; зробити урок співтворчістю вчителя і учнів.

Підготовка до уроку

Учитель підбирає наочний матеріал (слайди або малюнки, діафільм або натуральні або бутафорські овочі), на аркуші ватману пише прислів'я і приказки, щоб потім прочитати їх на уроці, знаходить короткі вірші: «Огірки», «Кріп», «Буряк», «Картопля »,« Кабачок »,« Диня »,« Гарбуз »,« Капуста »і виписує їх на картки, підбирає загадки для стіннівки« Наш город », записує їх (як і вірші) на картках з цупкого паперу і роздає редколегії - дев'яти бажаючим або призначеним учням.

Учні отримують вірші заздалегідь, вчать їх напам'ять або готують виразне читання, Причому ніхто не повинен знати, які вірші у інших учнів. Стінна газета вивішується в класі за 2-3 дня до уроку. У ній кожен з учнів пише по одній загадці (без відповіді).

Що за скрип, що за хрест?
Це що ще за кущ?
Як же бути без хрускоту,
Якщо я … ( Капуста.)

Хоч я і цукрової звуся,
Але від дощів я не розмокла.
Крупна, кругла, солодка на смак.
Дізналися ви? Я ... ( Буряк.)

Влітку в городі - свіжі, зелені,
А зимою в бочці - жовті, солоні.
Відгадайте, молодці,
Як звуть їх? ... ( Огірки.)

Прив'язаний кущик до кілочка.
На кущику - кулі:
Бока підставивши сонечку,
Червоніють від спеки. ( помідори.)

Під кущем в землі плоди -
Людині за труди. ( Картопля.)

Потрібніше всіх з овочів)
Для вінегретів і борщів
З урожаю нового
Красуня лиловая. ( Буряк.)

Воду п'є - себе квапить,
І росте, і листя збирає.
Набирає вагу калитка,
В середині - качан. ( Капуста.)

(В.Мусатов)

Кругла, а не кулю,
З хвостом, а не миша,
Жовта, як мед,
А смак не той. ( Ріпа.)

Червоний ніс в землю вріс,
А зелений хвіст - зовні.
Нам зелений хвіст не потрібен,
Потрібен тільки червоний ніс. ( Морква.)

ХІД УРОКУ

Учитель. Тема сьогоднішнього уроку - «Овочі». Назви яких овочів ви вже знаєте? Чи любите ви казки? Згадайте, будь ласка, російську народну казку, В якій люди і тварини тягнуть із землі величезний овоч, але витягнути не можуть. Як називався цей овоч? ( Казка називається «Ріпка», овоч - ріпа.)

Учитель. А хто знає казку «Пригоди Чиполліно», яку написав італійський учитель і письменник Джанні Родарі? Допоможіть мені згадати героїв цієї казки, у яких імена є назвами овочів. ( Головний герой казки Чиполліно, його ім'я в перекладі з італійської означає «цибулька»; кум Гарбуз, синьйор Помідор, доктор Артишок, професор салат-шпинат, домашній учитель синьйор Петрушка, сищик містер Морква, городник Лук Порей, дівчинка Редиска, Картошечка, томатика і т.д.)

Учитель. Про овочах можна прочитати не тільки в казках різних народів. Про них написано безліч віршів. Послухайте вірш польського поета Юліана Тувіма, яке так і називається «Овочі». (Вірш бажано прочитати напам'ять.)

Господиня одного разу з базару прийшла,
Господиня з базару додому принесла:
картоплю,
капусту,
морквину,
горох,
Петрушку і буряк.
Ох! ...

Ось овочі суперечка завели на столі -
Хто краще, смачніше і потрібніший на землі:
Картопля?
Капуста?
Морквина?
Горох?
Петрушка иль буряк?
Ох! ..

Господиня тим часом ножик взяла
І ножиком цим кришити початку:
картоплю,
капусту,
морквину,
горох,
Петрушку і буряк.
Ох! ..

Закриті віка в задушливому горщику
Кипіли, кипіли в крутому окропі:
Картопля,
капуста,
морквина,
горох,
Петрушка і буряк.
Ох! ..
І суп овочевий виявився не поганий!

Учитель. Хлопці, скажіть, які овочі купила господиня. ( відповіді.) Зараз ви почуєте ще кілька віршів про овочі.

1-й учень

Огірки - молодці:
Чи не повзуть по всіх усюдах.
Як за ручки діти,
Тримаються за батоги.

2-й учень

Чи не парасольки хлопці
Розкрили під дощем -
Зацвів на нашій грядці
Кріп липневим днем.

3-й учень

Чи не зів'яла, не засохла.
Зеленіє знову буряк.
Тому що буряк
Під дощем промокла.

Учитель.Ви, напевно, знаєте, що у кожної людини є своя біографія, тобто історія життя. «Біографія» є і у кожного овоча. Ось, наприклад, картопля. Ми настільки звикли до нього, що не можемо уявити своє життя без цього овоча, вважаємо його мало не найдавнішим продуктом на нашому столі. Але це не зовсім так.
Батьківщиною картоплі є Південна Америка (Їм харчувалися індіанці). В середині XVI ст. картопля завезли в Європу. Тут він став поширюватися із завидною швидкістю. А коли він з'явився у нас, в Росії? Вважається, що перший мішок картоплі надіслав з Німеччини Петро I. Масове знайомство росіян з картоплею, який називали «земляним яблуком», відбулося після того, як один із засновників російської агрономічної науки, письменник, учасник семирічної війни з Пруссією Андрій Болотов (1738-1833), повертаючись до свого маєтку під Тулою, прихопив картопля для посадки.
Поступово в ряді губерній Росії картопля стала давати хороші врожаї. Однак їли його в основному городяни, тому що селяни, стихійно відкидаючи все, що впроваджувалося зверху (владою), і до нового овочу поставилися вороже. А в XIX в., Під час царювання Миколи I, який насильно ввів посадку картоплі, навіть влаштовували так звані картопляні бунти? Царськими військами ці бунти були придушені.
Сьогодні картопля є одним з найважливіших продуктів харчування населення багатьох країн світу. Тому не дивно, що і про цей овоч є вірші.

4-й учень

Кругла, розсипчаста, білого,
На стіл вона з полів прийшла.
Ти посоли її трошки.
Адже правда, смачна картопля ?!

Учитель.Щоб іншим овочам не було прикро, хлопці прочитають вірші та про них теж. ( Три учня читають по одній строфі з вірша про шинку.)

5-й учень

Кабачок, товстун,
Золотистий бочок,
Він на нашій ділянці
Ще новачок.

6-й учень

Я його посадив,
І полив, і накрив,
щоб спочатку
Під тонкою плівкою пожив.

7-й учень

Щоб сил набирався,
Чи не мерз кабачок.
Щоб повніше наливався
Під сонцем бочок.

8-й учень

А цей вірш про Діни диню.

Біля воріт шумить народ:
«Де тут Діни город ?!»
превелику диню
Виростила Діна:
Сховається за диню -
І не видно Діну.

Учитель.Пізньої осені і взимку особливо корисна гарбуз. З плодів гарбуза готують салати, соки, напої, печуть оладки, варять кашу, супи, пюре, ікру, варення, повидло, цукати, її додають до тесту, випікаючи хлібні вироби. А у Франції їдять не тільки плоди гарбуза, але і кінці молодих батогів. Очищені і зварені в солоній воді, вони за смаком нагадують спаржу.

9-й учень. Я прочитаю вірш про гарбузі.

Дуже багато гарбуз
Пити води звикла.
Гарбузі в сонячні дні
Відлежатися б в тіні.

Учитель. Кожен раз, коли ми їмо моркву або редиску, огірки чи помідори, петрушку або капусту, ми, самі того не підозрюючи, «ковтаємо» багато цікавих історій з «біографій» цих овочів. Судіть самі. Наприклад, капуста згадувалася ще в древніх переказах і оповідях. Наші предки дізналися про неї від жили в Причорномор'ї греко-римських колоністів, адже в Стародавньому Римі капусту вирощували і вживали в їжу дуже широко.
Згодом люди навчилися готувати з капусти безліч різних страв: салати, щі, пироги з капустою, солянку, борщ; навчилися капусту солити і квасити ... Вже тоді вони помітили, що капуста не тільки дуже смачна, а й надзвичайно корисна для людського організму. пізніше наукові дослідження вчених підтвердили це. Отже, капуста. Послухайте один з рад всім городникам.

10-й учень

Щоб росла швидше капуста
І була капуста смачною,
Щоб великий величини
Завивала качани,
Поливай її все літо,
Чи не шкодуй води,
І вона оплатить щедро
Всі твої труди.

Учитель.«Капустяне сімейство» дуже численне. У ньому є капуста білокачанна, червонокачанна, савойська, брюссельська, пекінська, кольрабі, цвітна ...

Вірно, шкідливий велика спека
Для капусти для кольорової:
Ховає білі головки -
Ніби снігові кулі.
Листя, пов'язані спритно, -
Це парасольку від спеки.

Про овочах можна прочитати в енциклопедіях і підручниках, у книгах і журналах. Овочі можна побачити і на картинах художників. У число світових шедеврів входять картини італійського художника Джузеппе Арчімбольдо (1527-1593) «Огородник», «Літо». Поблизу картина здається чимось на зразок втілення мрії продавця овочів. Але якщо придивитися, виникають обриси людської голови, яка суцільно складена з літніх фруктів і овочів.
існує велика кількість народних прислів'їв, приказок і загадок про овочі. Ось лише кілька прикладів народної мудрості.

    Кожному овочу свій час.

    Я кожного дня з овочами, та не всякий день зі щами.

    Любов не картопля - не викинеш у віконце.

    Капуста любить воду та хорошу погоду.

    Голова садові (значить: капустяний качан, тобто некмітливий, нерозторопний, незграбний чоловік, роззява.)

    Мовою капуста не шаткують.

    Простіше простого (тобто дуже просто).

    Дешевше простого (тобто дуже дешево).

    Лук від семи недуга.

    Лук та лазня все поправлять.

    Лишенько моє (тобто невдалий, незграбний чоловік; недотепа).

    У кого який смак: хто любить диню, а хто кавун.

    Лук з часником - рідні брати.

    Серце з перцем, душа з часником (тобто зла людина).

    Редька хвалилася: «Я з медом хороша!»

    Набрид, як гірка редька.

    Набрид гірше гіркої редьки.

    Морква додає кров.

    З'їж і морквину, коли яблучка немає.

    У море огірки садити (тобто перебільшувати, обманювати).

Учитель. Хлопці, давайте згадаємо, де купила овочі господиня з вірша Юліана Тувіма «Овочі». ( Учні відповідають з місця.)

Учитель.Так, господиня купила овочі на базарі (ринку). Овочі можна купити і в магазині. А ще їх можна самим виростити на городньої грядці. Ось вірш про це.

Що росте на нашій грядці?
Огірки, горошок солодкий,
Помідори і кріп
Для приправи і для проб.
Є редиска і салат -
Наша грядка - просто скарб.

А зараз будьте уважні і спробуйте відгадати загадки, які ми так і назвемо «Загадки з грядки».

Як на нашій грядці
Виросли загадки -
Соковиті та великі,
Ось такі круглі,
Влітку зеленіють,
До осені червоніють.

(Помідори.)

А на цій грядці
Гіркі загадки,
Тридцять три одягу,
І все без застібки.
Хто їх роздягає -
Сльози проливає.

(Цибуля.) (Ю.Черних)

Я виріс на грядці,
Характер мій бридкий:
Куди не прийду,
Всіх до сліз доведу.

(Цибуля.) (А.Рождественская)

Тільки сходять огірки
На звичайній грядці,
А на цій - зеленці
Награлися в хованки,
Тому що тонкої
Їх накрили плівкою:
І не дме, і тепло,
І прозора, як скло.

(Парник.) (В.Мусатов)

Грали у хованки
Хлоп'ята з грядки
І прямо з грядки
Потрапили в діжки.

(Огірки.) (В.Мусатов)

Всі дізнаються молодця,
Що росте на грядці:
Він побільше огірка,
Товстий він і гладкий,
Теж тримається за батіг ...
Приходьте подивитися.

(Кабачок.) (В.Мусатов)

стільки стріл
Зростає на грядках,
А стрельнути
Не можна хлоп'ята.

(Цибуля.) (В.Мусатов)

Учитель. Скажіть, де зазвичай бувають грядки? ( На городі.) Але ж городи бувають різні. Ось послухайте вірш- «жарт» поета Івана Дем ':

Замазури рук не мив.
Місяць в лазню не ходив.
Стільки бруду, стільки саден!
Ми на шиї цибулю посадимо,

Ріпу - на долоньках,
На щоках - картоплю,
На носі морква зійде -
Буде цілий город!

Вам подобається подібний город? Мені нема. Краще уявіть собі таку картину: за вікном - груднева холоднеча, снігу намело стільки, що ні клаптика землі не видно. А в квартирі звисають батоги огірків, красуються, немов кулі на новорічній ялинці, червонобокі помідори, зеленіють на підвіконні кріп, цибулю, петрушка ...
Це не казка, а реальність, плід копіткої праці городника - любителя домашнього землеробства. І це не примха сьогоднішнього дня. Подібне заняття - справа старовинне, з давніх-давен відоме на Русі. Русский досвід перейняли і за кордоном.
Домашнім землеробством з успіхом займалися відомі письменники Олександр Твардовський, Сергій Смирнов, Костянтин Паустовський, казкар Павло Бажов, скульптор Сергій Коненков ...
Домашнім землеробством можете зайнятися і ви, хлопці. Починати потрібно з самого простого, наприклад, виростити зелений лук. Користь буде подвійна: і вітаміни цілий рік, І можливість краще вивчити рослинний світ.
А зараз - увага! Давайте запишемо, щоб краще запам'ятати, назви деяких овочів.

овочевий словничок

1. Артишок.
2. Баклажан.
3. Диня.
4. Кабачок.
5. Капуста.
6. Картопля.
7. Лук.
8. Морква.
9. Огірок.
10. Патісон.
11. Перець.
12. Петрушка.
13. Редис.
14. Редька.
15. Ріпа.
16. Салат.
17. Буряк.
18. Селера.
19. Томат (помідор).
20. Гарбуз.
21. Кріп.
22. Часник.
23. Шпинат.
24. Щавель.

Бачите, як різноманітні овочеві культури. Овочі - це цінний продукт харчування і корм для тварин (є кормові сорти), овочі - це вітаміни і ліки. Їх можна вирощувати не тільки на полях і городах (тобто у відкритому грунті), але і в парниках і теплицях, і навіть вдома.

В заключному слові учитель:

- дає оцінку не тільки підготовці дітей до уроку, а й участі в ньому;
- пропонує закріпити знання з теми «Овочі» на сторінці шкільного (класного) тематичного альбому: записати тему, 2 вірші і 2 прислів'я; наклеїти картинки із зображенням овочів або зробити колаж; називає відповідального (добровольця або призначеного) і визначає термін виконання роботи;
- записує на дошці творче домашнє завдання:

Хто хоче,
Загадку придумайте самі.
Відповідь намалюйте.
Покажете мамі.

Відкрите інтегроване заняття для середньої групи

«Урожай з Простоквашино»

мета: Узагальнити знання дітей по темі: «Овочі»

завдання:

  1. Систематизувати знання про овочі, їх назвах, кольорі, формі.
  2. Закріпити уявлення дітей про овочеві культури і їх користь для здоров'я людини.
  3. Розвивати уміння дізнаватися овочі на смак.
  4. Активізувати словниковий запас. Увага і пам'ять людей.
  5. Продовжувати викликати інтерес до ліплення, користуючись засвоєними раніше прийомами общіпування, згладжування поверхні.
  6. Виховувати самостійність, активність.

устаткування:

Натуральні овочі: морква сира і відварна, огірок, помідор, капуста, редис, часник, буряк відварна і сира, цибулю, баклажан, перець; каструля велика, два кошики, картина «Село Простоквашино», підноси, серветки, ложечки, салатниці, стаканчики, чарівна паличка з осіннім листком, 4 кошики з різнокольоровими піддонами, пластилін, заготівлі овочів з картону на кожну дитину, 2 коробки натурального овочевого соку ( томатний, морквяний), медалі «Спасибі за працю» на кожну дитину, маски - обідки з овочів на кожну дитину, лист і посилка з села «Простоквашино», дощечки для ліплення, імітація городу, плакат «Щоб здоровим, сильним бути треба овочі любити ».

герої: листоноша Пєчкін, чарівниця - осінь, діти в костюмах «овочі», кухар.

література: дитячі вірші про овочі.

Хід заняття:

вихователь: чарівниця - осінь.

Діти: овочі.

Чарівниця - осінь заходить з дітьми в групу, і стають в коло. Змахнувши чарівною паличкою, каже:

Я чарівниця - осінь і зараз я вас перетворю в маленькі насіння овочів, присядьте. Тепле сонечко пригрівало насіння, поливав дощик. Насіння росли, росли і стали рослинами. Повільно піднімайте руки, тягнемося до сонечка. Відчуйте напругу. Сильно припекло сонечко, зів'яли наші рослини. Розслабтеся, упустите голову, руки, опустіть плечі і тулуб. Опустіться на підлогу. Полив дощик веселий, пустотливий і ожили рослини, і потягнулися до сонечка. На грядці виросли чудові овочі. Зобразіть овочі «толстячки», перетворитеся на овочі «худеньких».

вихователь: звертається до дітей з проханням назвати свій овоч.

Діти по черзі називають.

Молодці, - каже вихователь.

У мене є кошики, але не прості, а з різнокольоровими піддонами, -говорить вихователь.

Завдання таке: займіть кошики з таким денцем, якого кольору у вас овоч.

Я знаю, що хлопці приготували вірші. Виходьте: буряк, горох, картопля, помідор, морква, огірок.

Які гарні, цікаві вірші про овочі ви розповіли, - каже вихователь.

Лунає стук у двері. Заходить поштар Пєчкін із Простоквашино. --- Привіт хлопці! - каже Пєчкін

Це дитячий садок «Берізка»? - запитує Пєчкін

Так, - відповідають діти.

Група №10? - запитує Пєчкін

Так, - відповідають хором дітлахи.

Значить, я не помилився, - каже листоноша дітям.

Я привіз вам з Простоквашино лист, будь ласка, отримаєте і розпишіться. Вихователь підходить до листоноша Пєчкін розписується і бере лист.

Дякуємо і прощаємося з листоношею Печкіним. Діти стоять поруч з вихователем.

Він читає лист дітям:

«У цьому році в селі Простоквашино виріс великий урожай овочів. Дуже просимо вас допомогти нам. Ми приготували для вас цікаві завдання. C повагою

Дядько Федір, Шарик і кіт Матроскін. »

Хлопці, що пропонують зібрати наші герої?

Овочі, - відповідають діти.

А які овочі ви знаєте?

Діти кажуть назви овочів.

А хто знає, де ростуть овочі? (В городі, на грядці)

В яку пору року встигає урожай? (Восени)

Вихователь разом з дітьми підходять до муляжу городу. Діти розглядають город, збирають урожай і овочі викладають в 2 кошики. В першу кошик кладуть овочі, які ростуть в землі, в другу кошик кладуть овочі, які ростуть над землею.

Потім діти разом з осінню, зібрані овочі, викладають на стіл.

Хлопці, а хто вирощує овочі? (людина)

Діти беруть овочі в руки, розглядають, нюхають. Називають кожен овоч, який зібрали. Описують, яким кольором, якої форми овочі.

Овочі відрізняються один від одного, чому ж вони різні? - запитує вихователь.

Кольором, формою, розмірами, одні тверді, інші м'які, - відповідають діти.

Молодці, які ви у мене розбірливі! - каже осінь.

Стук в двері, заходить кухар з кухні.

Привіт, хлопці! - каже кухар.

Здравствуйте! - відповідають діти.

Скажіть, це не ви збирали овочі з городу? - запитує кухар.

Так, - відповідають діти.

Поділимося, - відповідають діти.

Нам потрібні: капуста, буряк, картопля, цибуля, морква, помідор- каже кухар.

Діти всі названі овочі укладають в каструлю кухареві, він перевіряє чи все правильно.

Бачу, що ви відмінні помічники. Дуже дякую за вашу допомогу. Піду варити суп на обід. До побачення! - каже кухар.

Осінь каже хлопцям: «А що там видніється вдалині? Давайте подивимося в наші біноклі (імітують руками бінокль).

А ось і село Простоквашино.

Вихователь разом з дітьми підходить до картини із зображенням осінньої села Простоквашино. Вони розглядають і обговорюють сюжет картини. Вихователь слухає відповіді дітей.

вихователь: наші друзі приступили до роботи. І від нас вони чекають старанності, працьовитості, уважності.

Физкультминутка:

В город підемо, урожай зберемо, простуємо

Ми морквини натискання, тягаємо

І картоплі накапати, копаємо

Зріжемо ми качан капусти зрізаємо

Дуже смачний, дуже смачний.

За кучеряву косу нахили вперед

Її з норки потягну,

Щавлю нарву трошки рвемо

І повернемося по доріжці. маршируємо

А тепер ми відпочинемо, сідайте на стільчики. Пограємо з вами у гру «Вгадай, що з'їв?»

Вихователь пропонує дітям із закритими очима, відгадати який овоч він спробував (даються дітям варені овочі: морква, картопля, буряк. Помідор, огірок).

Гра «Назви ласкаво».

Діти повинні назвати назву овоча ласкаво. Наприклад, помідор - помідор, огірок - огірочок і інші.

Потім діти разом з осінню переходять до столів, виконують пластилінову живопис.

Хлопці, дядько Федір намалював для нас овочі, але дощ з примхливої \u200b\u200bхмаринки змив усі фарби. І вони стали безбарвними, - розповідає осінь.

Хочете допомогти овочам знову стати яскравими? - пропонує вихователь.

Хочемо, - відповідають хлопці.

На столах приготовлені дощечки для ліплення, пластилін і зразки овочів. Діти способом «налепа» роблять свої овочі яскравими. Виліплені овочі викладають на тацю.

Щоб отримати хороший урожай, треба багато працювати, - розповідає осінь.

Стукіт у двері. Заходить поштар Пєчкін.

Вам прийшла посилка, отримаєте, розпишіться, - каже Пєчкін.

Спасибі, - кажуть діти.

Осінь відкриває разом з дітьми посилку, в ній коробки з овочевими соками. Вихователь розливає соки в стаканчики і каже: «Хлопці, спробуйте соки і скажіть з яких овочів вони зроблені?» (Томатний і морквяний)

А ще вам Шарик і Матроскін прислали медалі за вашу добру роботу. На них написано «Спасибі за працю».

Спасибо большое вам, хлопці, за вашу роботу і за працю-говорить осінь.

ОГІРКИ

Огірки - молодці:
Чи не повзуть по всіх усюдах.
Як за ручки діти,
Тримаються за батоги.

БУРЯК

Чи не зів'яла, не засохла.
Зеленіє знову буряк.
Тому що буряк
Під дощем промокла.

КАРТОПЛЯ

Кругла, розсипчаста, білого,
На стіл вона з полів прийшла.
Ти посоли її трошки.
Адже, правда, смачна картопля ?!

ГОРОШОК.

Я такий гарненький,

Зелененький хлопчисько,

Якщо тільки захочу

Віх горошком пригощу.

МОРКВА

Про мене розповідь не довгий.

Хто не знає вітаміни?

Пий завжди морквяний сік

І гризи морковку-

Будеш ми завжди дружок, міцним, сильним, спритним.


Зробити серйозне заняття для дитини цікавим - ось завдання початкового навчання.

К.Д. Ушинський

Мета уроку:узагальнити і розширити знання школярів про овочі; залучити до роботи на уроці як можна більше учнів; зробити урок співтворчістю вчителя і учнів.

Підготовка до уроку

Учитель підбирає наочний матеріал (слайди або малюнки, діафільм або натуральні або бутафорські овочі), на аркуші ватману пише прислів'я і приказки, щоб потім прочитати їх на уроці, знаходить короткі вірші: «Огірки», «Кріп», «Буряк», «Картопля »,« Кабачок »,« Диня »,« Гарбуз »,« Капуста »і виписує їх на картки, підбирає загадки для стіннівки« Наш город », записує їх (як і вірші) на картках з цупкого паперу і роздає редколегії - дев'яти бажаючим або призначеним учням.

Учні отримують вірші заздалегідь, вчать їх напам'ять або готують виразне читання, причому ніхто не повинен знати, які вірші у інших учнів. Стінна газета вивішується в класі за 2-3 дня до уроку. У ній кожен з учнів пише по одній загадці (без відповіді).

Що за скрип, що за хрест?
Це що ще за кущ?
Як же бути без хрускоту,
Якщо я … ( Капуста.)

Хоч я і цукрової звуся,
Але від дощів я не розмокла.
Крупна, кругла, солодка на смак.
Дізналися ви? Я ... ( Буряк.)

Влітку в городі - свіжі, зелені,
А зимою в бочці - жовті, солоні.
Відгадайте, молодці,
Як звуть їх? ... ( Огірки.)

Прив'язаний кущик до кілочка.
На кущику - кулі:
Бока підставивши сонечку,
Червоніють від спеки. ( помідори.)

Під кущем в землі плоди -
Людині за труди. ( Картопля.)

Потрібніше всіх з овочів)
Для вінегретів і борщів
З урожаю нового
Красуня лиловая. ( Буряк.)

Воду п'є - себе квапить,
І росте, і листя збирає.
Набирає вагу калитка,
В середині - качан. ( Капуста.)

(В.Мусатов)

Кругла, а не кулю,
З хвостом, а не миша,
Жовта, як мед,
А смак не той. ( Ріпа.)

Червоний ніс в землю вріс,
А зелений хвіст - зовні.
Нам зелений хвіст не потрібен,
Потрібен тільки червоний ніс. ( Морква.)

ХІД УРОКУ

Учитель. Тема сьогоднішнього уроку - «Овочі». Назви яких овочів ви вже знаєте? Чи любите ви казки? Згадайте, будь ласка, російську народну казку, в якій люди і тварини тягнуть із землі величезний овоч, але витягнути не можуть. Як називався цей овоч? ( Казка називається «Ріпка», овоч - ріпа.)

Учитель. А хто знає казку «Пригоди Чиполліно», яку написав італійський учитель і письменник Джанні Родарі? Допоможіть мені згадати героїв цієї казки, у яких імена є назвами овочів. ( Головний герой казки Чиполліно, його ім'я в перекладі з італійської означає «цибулька»; кум Гарбуз, синьйор Помідор, доктор Артишок, професор салат-шпинат, домашній учитель синьйор Петрушка, сищик містер Морква, городник Лук Порей, дівчинка Редиска, Картошечка, томатика і т.д.)

Учитель. Про овочах можна прочитати не тільки в казках різних народів. Про них написано безліч віршів. Послухайте вірш польського поета Юліана Тувіма, яке так і називається «Овочі». (Вірш бажано прочитати напам'ять.)

Господиня одного разу з базару прийшла,
Господиня з базару додому принесла:
картоплю,
капусту,
морквину,
горох,
Петрушку і буряк.
Ох! ...

Ось овочі суперечка завели на столі -
Хто краще, смачніше і потрібніший на землі:
Картопля?
Капуста?
Морквина?
Горох?
Петрушка иль буряк?
Ох! ..

Господиня тим часом ножик взяла
І ножиком цим кришити початку:
картоплю,
капусту,
морквину,
горох,
Петрушку і буряк.
Ох! ..

Закриті віка в задушливому горщику
Кипіли, кипіли в крутому окропі:
Картопля,
капуста,
морквина,
горох,
Петрушка і буряк.
Ох! ..
І суп овочевий виявився не поганий!

Учитель. Хлопці, скажіть, які овочі купила господиня. ( відповіді.) Зараз ви почуєте ще кілька віршів про овочі.

1-й учень

Огірки - молодці:
Чи не повзуть по всіх усюдах.
Як за ручки діти,
Тримаються за батоги.

2-й учень

Чи не парасольки хлопці
Розкрили під дощем -
Зацвів на нашій грядці
Кріп липневим днем.

3-й учень

Чи не зів'яла, не засохла.
Зеленіє знову буряк.
Тому що буряк
Під дощем промокла.

Учитель.Ви, напевно, знаєте, що у кожної людини є своя біографія, тобто історія життя. «Біографія» є і у кожного овоча. Ось, наприклад, картопля. Ми настільки звикли до нього, що не можемо уявити своє життя без цього овоча, вважаємо його мало не найдавнішим продуктом на нашому столі. Але це не зовсім так.
Батьківщиною картоплі є Південна Америка (їм харчувалися індіанці). В середині XVI ст. картопля завезли в Європу. Тут він став поширюватися із завидною швидкістю. А коли він з'явився у нас, в Росії? Вважається, що перший мішок картоплі надіслав з Німеччини Петро I. Масове знайомство росіян з картоплею, який називали «земляним яблуком», відбулося після того, як один із засновників російської агрономічної науки, письменник, учасник Семирічної війни з Пруссією Андрій Болотов (1738-1833 ), повертаючись до свого маєтку під Тулою, прихопив картопля для посадки.
Поступово в ряді губерній Росії картопля стала давати хороші врожаї. Однак їли його в основному городяни, тому що селяни, стихійно відкидаючи все, що впроваджувалося зверху (владою), і до нового овочу поставилися вороже. А в XIX в., Під час царювання Миколи I, який насильно ввів посадку картоплі, навіть влаштовували так звані картопляні бунти? Царськими військами ці бунти були придушені.
Сьогодні картопля є одним з найважливіших продуктів харчування населення багатьох країн світу. Тому не дивно, що і про цей овоч є вірші.

4-й учень

Кругла, розсипчаста, білого,
На стіл вона з полів прийшла.
Ти посоли її трошки.
Адже правда, смачна картопля ?!

Учитель.Щоб іншим овочам не було прикро, хлопці прочитають вірші та про них теж. ( Три учня читають по одній строфі з вірша про шинку.)

5-й учень

Кабачок, товстун,
Золотистий бочок,
Він на нашій ділянці
Ще новачок.

6-й учень

Я його посадив,
І полив, і накрив,
щоб спочатку
Під тонкою плівкою пожив.

7-й учень

Щоб сил набирався,
Чи не мерз кабачок.
Щоб повніше наливався
Під сонцем бочок.

8-й учень

А цей вірш про Діни диню.

Біля воріт шумить народ:
«Де тут Діни город ?!»
превелику диню
Виростила Діна:
Сховається за диню -
І не видно Діну.

Учитель.Пізньої осені і взимку особливо корисна гарбуз. З плодів гарбуза готують салати, соки, напої, печуть оладки, варять кашу, супи, пюре, ікру, варення, повидло, цукати, її додають до тесту, випікаючи хлібні вироби. А у Франції їдять не тільки плоди гарбуза, але і кінці молодих батогів. Очищені і зварені в солоній воді, вони за смаком нагадують спаржу.

9-й учень. Я прочитаю вірш про гарбузі.

Дуже багато гарбуз
Пити води звикла.
Гарбузі в сонячні дні
Відлежатися б в тіні.

Учитель. Кожен раз, коли ми їмо моркву або редиску, огірки чи помідори, петрушку або капусту, ми, самі того не підозрюючи, «ковтаємо» багато цікавих історій з «біографій» цих овочів. Судіть самі. Наприклад, капуста згадувалася ще в древніх переказах і оповідях. Наші предки дізналися про неї від жили в Причорномор'ї греко-римських колоністів, адже в Стародавньому Римі капусту вирощували і вживали в їжу дуже широко.
Згодом люди навчилися готувати з капусти безліч різних страв: салати, щі, пироги з капустою, солянку, борщ; навчилися капусту солити і квасити ... Вже тоді вони помітили, що капуста не тільки дуже смачна, а й надзвичайно корисна для людського організму. Пізніше наукові дослідження вчених підтвердили це. Отже, капуста. Послухайте один з рад всім городникам.

10-й учень

Щоб росла швидше капуста
І була капуста смачною,
Щоб великий величини
Завивала качани,
Поливай її все літо,
Чи не шкодуй води,
І вона оплатить щедро
Всі твої труди.

Учитель.«Капустяне сімейство» дуже численне. У ньому є капуста білокачанна, червонокачанна, савойська, брюссельська, пекінська, кольрабі, цвітна ...

Вірно, шкідливий велика спека
Для капусти для кольорової:
Ховає білі головки -
Ніби снігові кулі.
Листя, пов'язані спритно, -
Це парасольку від спеки.

Про овочах можна прочитати в енциклопедіях і підручниках, у книгах і журналах. Овочі можна побачити і на картинах художників. У число світових шедеврів входять картини італійського художника Джузеппе Арчімбольдо (1527-1593) «Огородник», «Літо». Поблизу картина здається чимось на зразок втілення мрії продавця овочів. Але якщо придивитися, виникають обриси людської голови, яка суцільно складена з літніх фруктів і овочів.
Існує велика кількість народних прислів'їв, приказок і загадок про овочі. Ось лише кілька прикладів народної мудрості.

Учитель.Так, господиня купила овочі на базарі (ринку). Овочі можна купити і в магазині. А ще їх можна самим виростити на городньої грядці. Ось вірш про це.

Що росте на нашій грядці?
Огірки, горошок солодкий,
Помідори і кріп
Для приправи і для проб.
Є редиска і салат -
Наша грядка - просто скарб.

А зараз будьте уважні і спробуйте відгадати загадки, які ми так і назвемо «Загадки з грядки».

Як на нашій грядці
Виросли загадки -
Соковиті та великі,
Ось такі круглі,
Влітку зеленіють,
До осені червоніють.

(Помідори.)

А на цій грядці
Гіркі загадки,
Тридцять три одягу,
І все без застібки.
Хто їх роздягає -
Сльози проливає.

(Цибуля.) (Ю.Черних)

Я виріс на грядці,
Характер мій бридкий:
Куди не прийду,
Всіх до сліз доведу.

(Цибуля.) (А.Рождественская)

Тільки сходять огірки
На звичайній грядці,
А на цій - зеленці
Награлися в хованки,
Тому що тонкої
Їх накрили плівкою:
І не дме, і тепло,
І прозора, як скло.

(Парник.) (В.Мусатов)

Грали у хованки
Хлоп'ята з грядки
І прямо з грядки
Потрапили в діжки.

(Огірки.) (В.Мусатов)

Всі дізнаються молодця,
Що росте на грядці:
Він побільше огірка,
Товстий він і гладкий,
Теж тримається за батіг ...
Приходьте подивитися.

(Кабачок.) (В.Мусатов)

стільки стріл
Зростає на грядках,
А стрельнути
Не можна хлоп'ята.

(Цибуля.) (В.Мусатов)

Схожі статті

  • Skyrim - Фікс вильотів при завантаженні збереження Завантажити мод на Скайрім краш фікс

    Примітка: Якщо ви відчуваєте проблеми після установки (вильоти при відкритті меню, збільшення підвисань, графічні неполадки, тоді спробуйте вписати "EnableOnlyLoading \u003d true" в data / SKSE / Plugins / SafetyLoad.ini. Це змусить ...

  • Що вище місяця. Вище місяця. Спеціально для групи world of different books переклади книг

    Висока і низька Місяць сайт - "Спостерігач" 22-07-2007 Влітку повний Місяць над горизонтом ходить низько над горизонтом. Іноді її важко розглянути за деревами і будівлями. Кожна людина знає, що фаза Місяця змінюється день у день. Ось ...

  • Видано указ про створення колегій

    Всю державну діяльність Петра I умовно можна розділити на два періоди: 1695-1715 роки та 1715-1725. Особливістю першого етапу були поспіх і не завжди продуманий характер, що пояснювалося веденням Північної війни. Реформи були ...

  • Громадянська війна - Брати Бурі

    Після недовгого ради з Галмар, ярл Ульфрік віддасть наказ штурмувати непокірне місто. Нас він відсилає до табору, який Брати Бурі вже розбивають неподалік від Вайтрана (при цьому саме місто з карти пропаде, щоб не було спокуси ...

  • Квест «Без вісті зниклий»: «Скайрім»

    Звільнити Торальда в Скайрім виникає необхідність в сторонньому квесті фракції Сірі Гриви. Сам квест почнеться після діалогу з фрейле Сіра Голова в Вайтране, та розповість Довакін, що її син живий, хоч чутки ходять прямо ...

  • Skyrim - Магія Як знайти заклинання в Скайріме

    Магія - невід'ємна частина світу Нірн, вона дозволяє управляти стихіями, закликати істот, зцілювати рани, змінювати матерію і створювати ілюзії. Все це доступно для вивчення і в Скайріме. Щоб подивитися доступні вам заклинання, ...