Заняття в підготовчій групі до дня космонавтики. Конспект заняття у підготовчій групі «Подорож в далекий космос. Сприйняття і засвоєння нового

Анна Шунін
Конспект заняття в підготовчій групі "День космонавтики"

"День космонавтики"

цілі:

розширити уявлення дітей про космічних польотах;

познайомити з російськими вченими, які стояли біля витоків розвитку російської космонавтики - До. Е. Ціолковським, С. П. Корольовим;

закріпити знання дітей про те, що першим космонавтом був росіянин - Ю. А. Гагарін;

підвести дітей до розуміння того, що космонавтом може бути тільки здоровий, освічений, наполегливий і безстрашна людина;

виховувати в дітях гордість за свою країну, любов до своєї Батьківщини.

устаткування:

портрети К. Ціолковського, С. Корольова, Ю. Гагаріна, В. Терешкової;

проектор;

мультимедійна презентація.

Хід заняття.

вихователь: Хлопці, все ви знаєте, що 12 квітня вся наша країна відзначає свято - День космонавтики. Сьогодні ми, звичайно, дуже коротко, поговоримо про те, як люди стали освоювати космічне простір і чому саме 12 квітня ми відзначаємо День космонавтики.

З Давніх часів загадковий світ планет і зірок притягував до себе увагу людей, вабив їх своєю таємничістю і красою.

Раніше, давним-давно, коли люди тільки починали дізнаватися Землю, вони представляли її перевернутою чашею, яка покоїться на трьох гігантських слонах, важливо стоять на панцирі величезної черепахи. Ця диво-черепаха плаває в морі-океані, а весь світ накритий кришталевим куполом неба з безліччю блискучих зірок.

З тих пір пройшло кілька тисяч років. Люди навчилися будувати кораблі і, зробивши кругосвітні подорожі, дізналися, що Земля - \u200b\u200bкуля. А астрономи довели, що Земля летить в космосі.

Хлопці, скажіть, а хто літає в космос?

діти: в космос літають космонавти.

вихователь: Хто такі космонавти?

діти: Це ті люди, які літають в космічне простір на ракетах.

вихователь: Як ви думаєте, чому люди захотіли полетіти в космос?

діти: Людям цікаво було дізнатися, що на інших планетах, досліджувати космос і ін.

вихователь: Правильно, хлопці. людина дивилася на зоряне небо і йому хотілося дізнатися, що ж це за зірки, чому вони такі яскраві. Вчені придумали, спеціальні прилади - телескопи і, спостерігаючи за зоряним небом, дізналися, що крім Землі є й інші планети - одні менше, а інші більше.

Хлопці, а які планети ви знаєте?

діти: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон.

вихователь: Молодці, хлопці.

Але людей цікавили не тільки зірки, ще їм було цікаво, чи є життя на інших планетах? А якщо є, то хто там живе? Чи схожі живі істоти на людей? Але щоб дізнатися про це, треба до цих планет долетіти. Літаки для цього не годилися. Тому що планети були дуже далеко. І тоді вчені придумали ракети.

Першу в світі ракету винайшов російський вчений - Костянтин Едуардович Ціолковський. Він жив в місті Калузі і працював учителем у школі, викладав математику і фізику. Костянтин Едуардович дуже любив спостерігати в телескоп за зірками, вивчав їх і мріяв до них долетіти.

задумав він сконструювати такий літальний апарат, який міг би долетіти до планет. Вчений провів розрахунки, робив креслення і придумав такий літальний апарат, який міг би полетіти за межі Землі. Але, на жаль, у нього такої можливості не було. І, тільки, через багато років, інший російський учений - С. П. Корольов зміг сконструювати і виготовити перший космічний супутник. Ці двоє людей поклали початок освоєння космосу.

У 1955 році було прийнято рішення про будівництво стартового майданчика для космічних ракет. Це було в Казахстані, далеко від великих населених пунктів. Місце знаходження космодрому - Байконур.

3 листопада 1957 був запущений другий супутник, в його кабіні було собака Лайка, забезпечена всім необхідним для життя.

Хлопці, а хто знає першого космонавта на Землі?

діти: Юрій Олексійович Гагарін.

вихователь: Правильно, хлопці. 12 квітня громадянин Росії Ю. А. Гагарін здійснив перший у світі політ в космос. Він став першим в світі космонавтом, Що полетів в космос. Тому день 12 квітня став великим всенародним святом на честь льотчиків космонавтів і всіх працівників, Які працюють над створенням космічних ракет і кораблів.

Політ Гагаріна в космосі тривав 1 година 48 хвилин. За цей час він облетів нашу Землю і потім повернувся назад.

Після польоту Ю. А. Гагаріна в космосі побувало багато космонавтів, Серед них були і жінки. Перша в світі жінка- космонавт - Валентина Тпрешкова.

багато космонавти літали в космос не один раз Зараз відбуваються спільні польоти космонавтів різних країн . Робота космонавтів дуже небезпечна.

Хлопці, а як ви думаєте, якими якостями повинен володіти космонавт?

діти: Наполегливість, цілеспрямованість, відповідальність, мужність, працьовитість.

вихователь: Правильно, хлопці. Ви назвали багато якостей, якими повинен володіти космонавт. праця наших космонавтів гідно оцінила наша країна: Усе космонавти удостоєні високих нагород.

А тепер, я хочу перевірити, наскільки уважні ви були на занятті. Перед вами зоряне небо. На кожній зірочці написаний питання, на яке потрібно дати правильну відповідь. Я вам бажаю удачі.

(Діти по одному підходять до плакату "Зоряне небо" і відривають зірку. Читають питання і відповідають на нього.)

питання:

1. Хто перший полетів у космос?

2. Назвіть першу жінку, що побувала в космосі.

3. Коли ми відзначаємо День космонавтики?

4. Місце, звідки запускаються космічні ракети?

5. Людина, що здійснює польоти в космос?

6. Зорова труба для вивчення зірок і планет?

7. Як називається одяг космонавта?

8. Хто літав в космос до Ю. А. Гагаріна?

9. Небесне тіло, яке обертається навколо Сонця?

10. Скільки планет у Сонячній системі?

вихователь: Молодці, хлопці, відповіли на всі питання. І останнє завдання: Команда дівчаток і команда хлопчиків повинні побудувати ракету за допомогою гімнастичних палиць. Давайте за допомогою лічилки виберемо командирів команд:

Один по одному всі планети

Назве кожен з нас:

Раз - Меркурій,

Два - Венера,

Три - Земля,

Чотири - Марс.

П'ять - Юпітер,

Шість - Сатурн,

Сім - Уран,

За ним - Нептун.

Він восьмим йде за рахунком.

А за ним уже, потім,

І дев'ята планета

Під назвою Плутон.

вихователь: Які чудові ракети у вас вийшли. Може бути хтось із вас теж стане космонавтом, або конструктором ракет і прославить нашу Батьківщину.

Зал прикрашений до Дня космонавтики. На фіранках - зірки. На центральній стіні - великий портрет Ю.А. Гагаріна в ореолі невеликих портретів космонавтів. Зліва від портрета - малюнок ракети «Восток», спрямованої до зірок, і першого штучного супутника, Що летить по своїй орбіті навколо Землі. Справа - вертикальний ряд великих фотографій, на яких зображені герб м Корольова, пам'ятник С.П. Корольову на проспекті, що носить його ім'я, міжнародна космічна станція, знак «Наукоград Корольов».

Справа уздовж стіни - накритий блакитним полотном стрічковий стіл, на якому розставлені наступні експонати: фрагмент місячної поверхні з астронавтом; макет космічного готелю, значки по темі «Космос», вимпели: «50 років польоту Гагаріна в космос», «РКК" Енергія "», ракета «Р-7 (легендарна" сімка "), статуетка людини, що тримає в руках планету. Біля столу стоїть макет «Місяцехід». На лівій стіні розміщена виставка дитячих робіт на космічну тему.

Перша частина заняття

Під фонограму пісні «Чотирнадцять хвилин до старту» (муз. О. Фельц- мана, сл. В. Войновича) діти входять в зал і розсаджуються перед великим екраном.

Ведучий. Хлопці! Ми з вами зібралися в нашому залі, який сьогодні так незвично і святково прикрашений. Чи знаєте ви, яке свято відзначає вся наша країна?

діти. Сьогодні День космонавтики.

Ведучий залучає дітей в діалог наступними питаннями.

♦ Що таке космонавтика?

♦ Що таке космос?

♦ Хто такі космонавти?

♦ Чому місто Корольов називають космічною столицею Росії, столицею пілотованої космонавтики?

♦ Де винайшли і зібрали першу ракету?

♦ Хто першими вирушили в космос?

♦ Як звали першого космонавта Землі?

♦ Назвіть імена космонавтів, яких ви знаєте?

ведучий(Розповідає вірш)

Ми всі знаємо, що в нашій Галактиці

Зірок, планет і комет - мільйон!

Корольов ж - оплот космонавтики -

До цих зірок душею спрямований!

На великому екрані під музику Е. Волкова «Зоряний місто Корольов» демонструються старі і нові фотографії, на яких відображені епохальні моменти історії міста і всієї країни, вулиці м Корольова, місцеві визначні пам'ятки, городяни і т.п.

Про нашу «столиці пілотованої космонавтики» корольовські поети і композитори написали безліч віршів, пісень і навіть гімн. Ви його добре знаєте. Давайте його заспіваємо разом?

Звучить фонограма гімну. Дошкільнята, провідний і гості свята співають «Гімн місту Корольову» (сл. І. Яковлєвої).

Дошкільнята розповідають про зірки, сузір'я, «чорні діри», комети, метеорити, планети сонячної системи, Космічні кораблі, С.П. Корольова, про польоти перших космонавтів: Юрія Гагаріна, Олексія Леонова, Валентини Терешкової і про тих, хто підкорює космос сьогодні: Олег Скрипочка і Дмитра Кондратьєва.

А вірші про космос знаєте?

Любіть ви дитячий сад,

Маму, тата, всіх хлопців?

Зірки, сонце в небі синьому,

Нашу батьківщину Росію?

І про космос і про світ,

Про космічний ефір ...

Всі вірші хлопці знають,

Їх негайно прочитають!

Хлопці, я знаю, вам дуже сподобалися роботи наших випускників, виставлені в музеї дитячого садка. А недавно все вихованці і дорослі побували на виставці ваших робіт, які ви робили разом зі своїми батьками. Ця виставка справила на всіх велике враження. Як багато нових знань про космос ви відбили в своїх роботах, якими виразними виявилися ваші малюнки! Як вміло ви підбираєте колір фарб і їх відтінки, передаєте в малюнку особливості космічних кораблів, планет, космонавтів, сузір'їв.

Зараз ви пройдете в групову кімнату, де приготовлено все необхідне для ваших нових малюнків, якими поповниться виставка в нашому музеї. На прощання я вам прочитаю вірш «Мрійник».

мрійник

За віконцем дощик, нам не можна гуляти.

До кола столи поставили - сіли малювати.

Ось палітра фарб, лист альбому чистий,

В баночці намокла нова кисть ...

Ось сиджу. Все думаю, що намалювати?

Може, передумати - книжку погортати?

Розглянути картинки зірок на небі синьому,

І планети, що далеко сховалися за ними.

Я гортаю, я дивлюся - цікавий хлопець ...

Зі сторінки дивиться сам космонавт Гагарін.

Я пишаюся, що він злетів першим на планеті,

Жив в Росії і дорослішав, як інші діти.

І зумів стати космонавтом - льотчиком військовим.

Дорослим стану - полечу в космос неодмінно.

Теж буду прославляти Батьківщину рідну -

На інших планетах годі й шукати таку.

Буду я в польоті зірки вивчати,

І наукові звіти ЦУПу посилати ...

Я злітаю в космос і повернуся назад,

Буде мною пишатися весь наш дитячий сад! ..

На картинку я дивлюся, очей не відриваючи:

На мене дивиться з портрета Терешкова Валя ...

Називає так її прадід мій, Саша,

Каже, що «космонавтка» ця - гордість наша!

«Досить!» - я сказав собі. Малювати пішов ...

Тому що для малюнка тему я знайшов!

Я подумав і вирішив - ні на мить не загрущу -

Я ще один «Схід» на орбіту запущу.

Намалюю Землю, зірки - через них «Схід» летить ...

А Всесвіт безмовно таємницю вічну зберігає ...

Ось про рідний Галактиці Гагарін пісню заспівав,

Він сказав: «Поїхали!» - і Землю облетів ...

А тут моя ракета летить до рідної планети,

Її зустрічають радісно і дорослі і діти ...

Мій малюнок такий хороший! За себе я радий.

Що ж, поки моя орбіта - це дитячий садок.

Час швидко пролетить: школа, інститут ...

І в загін космічний з гордістю піду.

Я в відкритий космос вийду через 20 років,

Дитячий садокик мій улюблений, шлю тобі привіт -

Помахаю рукою в скафандрі, і в корабель скоріше ...

Мій малюнок вихователь віднесе в музей.

Друга частина заняття

мета: вчити творчо застосовувати знання і навички малювання.

завдання:

- закріплювати навички роботи з пензлем і гуашшю;

- вчити планувати свою роботу в співтворчості з іншими дітьми (з огляду на розмір предмета, зображуваного на малюнку, його колір і розташування на папері); передавати в малюнку характерні особливості зображуваного предмета або об'єкта;

- закріплювати комунікативні навички: домовлятися, спільно придумувати ідею і композицію малюнка, радитися один з одним;

- привчати до акуратності і неквапливості в роботі.

устаткування: Папір, гуаш, пензлі, ножиці і все необхідне для творчості (відповідно до вимог програми), карта зоряного неба, магнітна дошка з розміщеними на ній картинками планет Сонячної системи, Сонця, міжнародної космічної станції, зльоту ракети, параду планет.

Перед початком роботи створюється творча обстановка: стіна зліва оформлена фотографіями з музею дитячого садка, на підвіконнях розставлені макети «Місяцехід», ракети, космічного готелю. Звучить тиха музика, підібрана для посилення дитячого самовираження, наприклад, А. Рибникова: «Світло зірок», «Блакитна планета», «Чумацький шлях», «Тема мрії» з популярних кінофільмів. Вихователь заздалегідь разом з дітьми для спільної роботи затонував лист в темно-синій колір (космічний простір).

ведучий. Хлопчики і дівчатка! Мені було дуже приємно, що ви продемонстрували стільки знань про космос, чудово заспівали пісню, прочитали вірші. Ваша виставка малюнків та виробів сподобалася всім. Зараз мені б хотілося, щоб всі ці знання, ваші думки, мрії і фантазії ви втілили в своїх малюнках, які доповнять загальну тему колективної роботи разом з іншими малюнками дітей. Це «Космічні простори», а значить, малювати можна все що завгодно: планети і ракети, зірки і комети з метеоритами, космічні станції і супутники.

1 етап. Діти зображують те, що їм подобається, що вразило їх найбільше. Дорослий в разі потреби допомагає дошкільнятам, підказує їм, як найкраще втілити на папері задумане.

2 етап. Поки сохнуть роботи дітей, проводиться невелика физкультминутка.

ведучий(Розповідає вірш)

На величезних швидкостях

Вдалину летять ракети.

Скоро будемо ми в гостях

На інших планетах.

Приготуватися до старту!

Діти. До старту готові! (Притуляють руку до голови.)

ведучий. Пристебнути ремені!

Діти. Є пристебнути ремені! (Імітують пристегивание ременів на поясі.)

Ведучий. Включити запалювання!

діти. Є включити запалювання! (Імітують включення тумблера.)

ведучий. Починаємо зворотний відлік!

Діти. П'ять, чотири, три, два, один - пуск! (Великим пальцем імітують натискання кнопки вперед. З положення сидячи в стрибку витягають руки вгору, зображуючи ніс ракети.)

ведучий. Як проходить політ?

Діти.Земля, політ проходить нормально!

ведучий. Як самопочуття?

Діти. Самопочуття відмінне!

ведучий

Повідомляю вам звістку:

Тримати вам потрібно рівновагу.

Адже в стані невагомості

Вся справа в цьому, а не в швидкості ...

Діти, хаотично переміщуючись, виконують різні вправи, імітуючи рухи людини в стані невагомості.

3 етап. Вирізання. На зсунутих столах розкладається великий аркуш ватману, заздалегідь затоновані під космічний простір. Діти сідають на місця і приступають до вирізування свого малюнка. Вихователь нагадує, що не потрібно поспішати, а вирізати акуратно, залишаючи рівні краї і не відрізаючи зайвого від намальованого предмета. Кожна дитина може підійти до листу ватману і прикласти свою роботу, приміряти її до загального фону.

Дорослий побічно контролює процес творчості і в разі потреби направляє діяльність дошкільнят навідними питаннями (наприклад, Сонце знаходиться в центрі Сонячної системи чи ні, які навколо нього рухаються планети, яка з них розташована ближче всіх до Сонця, яка відповідно далі, куди направляється ракета і т .п.).

Коли все малюнки вирізані і розкладені на великому аркуші ватману, дорослий пропонує дітям приступити до вирішального етапу роботи.

4 етап.Наклеювання вирізаного предмета. Спочатку дорослий запрошує підійти до столу дітей, у яких їх вирізані малюнки розкладені на правій стороні аркуша ватману. Дошкільнята підходять до столу, наносять на свої малюнки невелику кількість клею і, злегка притиснувши (для цього діти використовують суху ганчір'я), приклеюють їх до аркуша, затоновані під космічний простір. Аналогічна робота проводиться дошкільнятами, чиї малюнки знаходяться на лівій стороні ватману. По ходу роботи дорослий нагадує дітям про акуратність в своїх діях.

Поки підсихає клей, дорослий проводить з дошкільнятами невелику бесіду.

ведучий. Хлопці, зараз ви виконали дуже складну роботу: намалювали, розфарбували, вирізали і наклеїли свою «космічну фантазію». Розкажіть будинку про ваш сьогоднішній день і коли ваші батьки прийдуть за вами в дитячий садок, не забудьте показати їм на зоряному просторі ватманського листа свій малюнок.

Розгляд загальної готової роботи: це порівняльний аналіз роботи товариша і, в першу чергу, самоаналіз. Якщо дитина не дуже задоволений результатами своєї праці, потрібно коректно підтримати його і висловити надію, що наступного разу він неодмінно впорається із завданням.

А тепер послухайте кілька віршів про космос. (Читає вірші.)

Планета Земля

Є одна планета-сад

В цьому космосі холодному.

Тільки тут лісу шумлять,

Птахів скликаючи перелітних,

Лише на ній одній цвітуть

Конвалії в траві зеленій,

І бабки тільки тут

У річку дивляться здивовано ...

Бережи свою планету -

Адже інший, схожою, нету!

Я. Акім

Хочу на Місяць

Якщо дуже постаратися,

Якщо дуже захотіти,

Можна на небо піднятися

І до Сонця долетіти.

І всерйоз, не навмисно

Познайомитися з Місяцем,

Погуляти по ній трошки

І повернутися знову додому.

С. Баруздін

космічний телескоп

Це було б зовсім не погано:

Спостерігати за орбітою Сатурна,

Милуватися сузір'ям Ліри,

Виявляти чорні діри

І трактат скласти неодмінно:

«Вивчайте глибини Всесвіту»

мета: Прищеплення любові до своєї Батьківщини через любов, захоплення, гордість за космонавтів нашої країни, регіону, міста.

завдання:
- Узагальнити, розширити знання дітей про космос, про російських космонавтів.
-Навчити знаходити на карті міста, району вулиці, парки, названі іменами космонавтів.
-Розвивати пам'ять, вміння порівнювати, робити висновки.
-Продовжити виховувати любов, захоплення, гордість за космонавтів нашої країни, регіону, міста.

формуються компетенції: Загальнокультурна, комунікативна, навчально-пізнавальні.

використовувані методи: Словесні, наочні, інформаційні.

Матеріали та обладнання:
екран, ноутбук, проектор, рахункові палички на кожну дитину, гра «Знайди своє сузір'я», м'яка іграшка гість-інопланетянин, кульки, наповнені гелієм, на кожну дитину, набори фломастерів, магнітофон, гра-вертоліна «космонавт».

. оформлення групи
- Оформлення «12 квітня - день космонавтики»
- Плакат «Дослідження і освоєння космосу».
- Оформлення «Будова Сонячної системи».
- «Космонавтика на мапі г.Челябинска».
- «Космонавтика на мапі Ленінського району»,
- Виставка книг про космос, космонавтів.

хід дозвілля:
Діти під музику входять в групу, слухають її.
педагог: Хлопці, подумайте про кого, про що ця пісня? ( Про космос, про космонавтів, тому що 12 квітня - день космонавтики). (Підходимо до виставки фотографій і книг про космос).

педагог : Правильно. 12 квітня 1961р. Юрій Олексійович Гагарін вперше стартував в космос, зробив один виток навколо Землі за 108 хвилин і повернувся на Землю. Ця подія і ім'я Ю. А. Гагаріна були увічнені в фотографіях, книгах. Наші хлопці вивчили вірші про космос:

В космічній ракеті
З назвою «Схід»
Він першим на планеті
Піднятися до зірок зміг.
Співає про це пісні
Весняна крапель:
Навіки разом
Гагарін і квітень.
***
Коли над Землею летить космонавт,
Дивляться йому вслід мільйони хлопців.
Вечірньої часом дивляться в небеса,
Сяють, сяють дитячі очі.
І в них відображаються, яскраво горять
Ті зірки, до яких вони полетять.
***
Мені сказав конструктор головний:
- Буде зліт не надто плавний ...
Буде серце, може бути,
Часто в п'яти йти ...
Я йому ось так відповів:
- До випробувань готовий!
Адже не дарма ж я на світі
Прожив цілих шість років.
Задеру вище п'яти -
Ось і буде все в порядку.
І тоді за весь політ
Серце в п'яти не піде.
***

Щоб тата-космонавти
Чи не нудьгували без хлопців,
Скоро діти на ракеті
Разом з ними полетять.

педагог : Молодці! А тепер давайте підійдемо до оформлення «Будова Сонячної системи». ( Виявляю щось незрозуміле). Ой, хто це? ( припущення дітей). Підходимо до незнайомця, вітаємося з ним, розглядаємо його. Запитуємо хто він?
Гість: Я - Марсик, прибув до вас з планети Марс.

педагог : Хлопці, подивіться на будову Сонячної системи, знайдіть планету Марс. ( Діти показують планету Марс).

педагог: (Тримаю марсіанина в руках). Хлопці, ім'я Ю. А. Гагаріна і інших космонавтів увічнені на карті нашого району ( підходимо до карти)

педагог: Хлопці, як називається центральна вулиця нашого Ленінського району? ( Центральна вулиця Ленінського району - вулиця імені Ю.Гагаріна).

педагог: Покажіть на карті району цю вулицю. ( діти показують).

педагог : Хлопці, що ви можете розповісти про вулицю Гагаріна? діти (за бажанням): Одна з найбільших і упорядкованих вулиць району. (Показую на екрані різні частини вулиці). Раніше ця вулиця називалася вулицею Будівельників, зараз носить ім'я Ю. А. Гагаріна - льотчика-космонавта СРСР, Героя Радянського Союзу. Вулиця Гагаріна йде з півночі на південь, від Копейського шосе до вулиці Новоросійської.

Це найдовша, найширша, найкрасивіша вулиця в нашому районі. На вулиці розташовані будівля адміністрації Ленінського району, дитяча поліклініка, лікарняний комплекс, мережа аптек, багато магазинів, коледж, розважальний комплекс «Аврора» і наш улюблений дитячий сад.

педагог: Хлопці, хто покаже вулицю ім. Гагаріна на карті міста? ( Діти показують вул.Гагаріна на карті міста).

педагог: Хлопці, ви хочете відправитися в подорож по карті міста? ( Так). Тоді підходьте ближче і відправимося в подорож по вул. Гагаріна, потім по Копейськ шосе наліво, потрапляємо в Тракторозаводский район по ул.Рождественского, повертаємо наліво на центральну вулицю міста - вул. Леніна і робимо зупинку на Комсомольській площі. Хлопці, подивіться, що це за зелений острівець на карті? ( Відповіді дітей, хтось та припустить, що це дитячий парк).

педагог: Правильно. ( Показую на екрані). Дитячий парк - це рукотворний парк, тобто цей парк саджанцями засадили ваші прадідусі і прабабусі. Цей парк названий на честь першої жінки-космонавта Валентини Володимирівни Терешкової ( показую її фотографію).

педагог: Центральний парк культури і відпочинку розташований в лісопарковій зоні міста Челябінська. Він був відкритий в 1936 році. У квітні 1961 року рішенням міськкому КПРС парку, як краще міському установі культури, було присвоєно ім'я першого космонавта Ю.Гагаріна. ( Показую на екрані фотографії «ЦПКіВ»).

педагог: У нашому місті є й інші вулиці, названі іменами космонавтів. Проспект Комарова ( показую на екрані, діти знаходять на карті міста) розташований в Тракторозаводском районі, названий на честь Володимира Михайловича Комарова - двічі Героя Радянського Союзу, льотчика - космонавта СРСР. До перейменування - вулиця Бульварна.

Вулиця академіка Корольова одна з наймолодших вулиць в Челябінську. Розташована на Тополиної алеї, названа на честь засновника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова. ( Знаходимо на карті міста, показую С.П.Корольова на екрані фотографію і вулицю академіка Корольова).

Вулиця Ціолковського розташована в Радянському районі, носить ім'я Костянтина Едуардовича Ціолковського - російського вченого, винахідника, педагога, основоположника сучасної космонавтики. (Показую фотографію і вулицю на екрані, знаходимо її на карті міста).

Крім цих широко відомих в Челябінську вулиць існують вулиці: Місячна, Сонячна, Зоряна, вулиця Космонавтів. ( Знаходимо ці вулиці на карті міста).
Марсик: Ой, як цікаво!

педагог : Хлопці, подивіться у Марсика якась записка: ЯІДЗЕВЗОС, абракадабра якась. Думайте, як це прочитати? (Хто-небудь запропонує прочитати, починаючи з кінця. Вийшло: сузір'я).

педагог : Ай-да, молодці! Марсик пропонує вам пограти в гру: «Сузір'я». Чи згодні? ( Так).

(Діти сідають за столи. На столах знаходяться картки із зображеннями сузір'їв на старовинних зорянийx картах, зображеннями сузір'їв на сучасних зоряних картах і назвами сузір'їв. Діти повинні поєднати назву сузір'я, його зображення на старовинної та сучасної зоряних картах).
(Діти працюють, неголосно звучить музика; спостерігаю за роботою дітей, при необхідності допомагаю).

педагог: Молодці! Всі впоралися на відмінно! ( прибираємо картки). Хлопці, Марсик пропонує вам інше завдання: допоможіть космонавту дістатися до космічного корабля по лабіринту ( зразок на дошці, хто першим виконує завдання - показує його на дошці).Молодці! Все допомогли космонавту дістатися до Землі.

педагог:
Для вас - наступне завдання: Я буду вимовляти окремі звуки, а ви з паличок будете складати відповідні літери. Візьміть палички, слухайте уважно: Г, А, Г, А, Р, І, Н. ( Діти складають слово). Яке слово у вас вийшло? ( Гагарін - перший в світі космонавт).

педагог: Хлопці, першим космонавтом, уродженцем нашого міста став челябінец Максим Сура. Він відправився в космос 30 вересня 2009 року та повернувся на Землю 18 березня 2010 року, працював в космосі майже 6 місяців. За цей час Максим Сура, крім основної роботи, виростив пшеницю, яка дала повноцінні колосся ( Показую фотографії на екрані).

Після Сураєва в квітні 2010р. стартував Южноуралец Корнієнко, після нього - подружжя Сєрова, теж южноуральцев.

педагог: Хлопці, а хто такі Гагарін, Сура, Корнієнко, Сєрова? ( космонавти). Космонавт - це героїчна професія. Якщо хтось із вас захоче пов'язати своє життя з космосом, то в Челябінську в ЮУрГУ є аерокосмічний факультет ( Показую на екрані фотографії університету і аерокосмічного факультету). Коли ви закінчите школу, то можете поступити в університет. Але зараз ви просто діти, вам рости ще, рости; тому Марсик пропонує вам пограти. ( На дошці - гра-вертоліна).

Марсик: Хлопці, здогадайтеся, яке слово тут сховалося? (Космонавт). А тепер подумайте і складіть слова з букв, що входять в слово космонавт. ( Коса, сон, ніс, нота, омон, оса, тон, ток, кіт, сік, ласун, мат, мак, кому, сом, сова, ось, схід, туга, віск, акт, какао)

Підведення підсумків.

педагог
: Хлопці, давайте запитаємо у Марсика, що він запам'ятав? Як називається професія, пов'язана з космосом? ( космонавт).
- Як звуть першого в світі космонавта? ( Ю.А.Гагарин).
- Як звуть космонавта з Челябінська? ( Максим Сура).
- Коли святкують День космонавтики? (12 квітня).

рефлексія .
педагог
: Хлопці, вам сподобалося? ( Так) .Давайте подаруємо марсик повітряні кульки, на яких напишемо якісь добрі слова, малюнки. ( Візьміть фломастери і напишіть марсик. Звучить неголосно музика, діти пишуть, малюють).

Розглядаємо, милуємося тем. що вийшло. Виходимо на вулицю і запускаємо кулі в космос.

Назва: Конспект інтелектуального дозвілля присвяченого дню космонавтики в підготовчій групі «Космічний калейдоскоп»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НСД, розвиток уявлень про навколишній світ

Посада: вихователь вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ ЦРР ДС №125 СП
Місцезнаходження: м Челябінськ, вул.Гагаріна, д.10А

Конспект заняття у підготовчій групі

тема: «День космонавтики в дитячому саду»

Вихователь Кіндсфатер Анна Юріївна

2014-2015 рік

цілі:

Ознайомити дітей з історією виникнення свята День космонавтики.
Закріпити знання про планети, Сонце, Місяць.
Словник: космос, планети, космічний корабель, Юрій Гагарін.
Закріпити вміння малювати космос.
Удосконалювати образотворчі уміння і навички.
розвивати просторову уяву, Дрібну і загальну моторику.
Виховувати допитливість.

устаткування:

Картинки із зображенням портрета Ю. Гагаріна, собак Білки та Стрілки, сузір'їв, Місяця.
Повітряну кульку.
Малюнки сузір'їв.
Устаткування для малювання, олівці, фарби.

Хід заняття:

З найдавніших часів люди дивилися на небо і замислювалися про те, як би піднятися вище хмар і дізнатися, що ж там. Минуло багато-багато часу поки люди навчилися будувати літальні апарати. І першими полетіли в них не люди, а тварини: пацюки, а потім собаки. Погляньте на цю картинку. (Показ). На ній ви можете побачити перших собак. Які полетіли в космос і повернулися назад. Їх звуть Білка і Стрілка. І тільки після того, як ще інші собаки успішно злітали в космос, туди вирушив перший чоловік.
Багато років тому саме в цей день космонавт Юрій Гагарін полетів у космос. (Показ портрета Юрія Гагаріна).

В космічній ракеті
З назвою «Схід»
Він першим на планеті
Піднятися до зірок зміг.

З тих пір в цей день щороку ми відзначаємо день космонавтики - свято космонавтів і всіх, хто допомагає їм успішно літати в космос.

Сьогодні і ми з вами пограємо в космонавтів: відправимося в політ на космічному кораблі, Допоможемо інопланетянам, поспостерігаємо за сузір'ями.

Полетів Юрій Гагарін в космос на ракеті. Я покажу вам на прикладі кульки, як летить ракета.

Вихователь надуває повітряну кульку і затискає отвір пальцями. А потім розтискає пальці і кулька різко вирветься вгору.

Наш куля летіла як ракета - він рухався вперед, поки в ньому був повітря. А в ракеті не повітря, а паливо.

Космонавти і вчені з'ясували, що на планетах, які крутяться навколо нашого Сонця, життя немає: на одних занадто холодно, на інших занадто жарко. Ніхто не живе на цих планетах.

Тільки наша планета Земля
У всьому придатна для житла.
Адже Земля - \u200b\u200bпланета-сад
В цьому космосі холодному.
Тільки тут лісу шумлять,
Птахів скликаючи перелітних.
Бережи свою планету -
Адже інший, схожою, нету!

Але, може бути, десь далеко-далеко, біля іншої зірки. На далеких планетах є живі істоти. Тих, хто живе на інших, інших планетах, ми називаємо «інопланетяни». Ось зараз інопланетяни потребують нашої допомоги: потрібно допомогти їм знайти свої космічні кораблі.

Дидактична гра «розсаду інопланетян по космічним кораблям»

Погляньте на лист і дайте відповідь мені, діти:
Хто на який літає ракеті?

На аркуші паперу намальовані інопланетяни з геометричних фігур і ракети в формі цих самих фігур. Потрібно з'єднати лінією зображення ракети і інопланетянина, що складаються з однакових геометричних фігур.

Над Землею вночі пізно,
Тільки руку простягни,
Ти вхопишся за зірки:
Поруч здаються вони.
Можна взяти перо Павлина,
Зачепити стрілки на Часах,
Покататися на Дельфіні,
Погойдатися на Терезах.
Над Землею вночі пізно,
Якщо кинути в небо погляд,
Ти побачиш, немов грона,
Там сузір'я висять.

Коли вночі ми дивимося на небо, що ми бачимо? (Показ картинки. Відповіді дітей). Зірки і місяць.
Місяць - це супутник нашої планети Земля.

Тільки сонце спати лягає,
Місяці на місці не сидиться.
Вночі по небу гуляє,
Тьмяно землю висвітлює.

Зараз наша ракета відправиться на Місяць. Там ми намалюємо місячний портрет. Але спочатку підготуємо пальчики.

пальчикова гімнастика

«Сонце»
(Дві з'єднані перехресно один з одним долоні з розведеними в сторно пальцями)

«Ракета»
(Долоні з'єднані вказівними, середніми і безіменними пальцями, нижні частини долонь розведені в сторони, зап'ястя на столі)

«Луноход»
(Пальчиками перебирати по поверхні столу, обходячи всі нерівності, бочком, як "павучок")

Малювання «Космос»

Дітям пропонується на аркуші паперу намалювати космос.

А ми живемо з вами на планеті ... Земля.

За чудесами ми прагнемо,
Але немає чудесней нічого,
Чим політати і повернутися
Під дах будинку свого!

Підсумок заняття.

Що ви сьогодні дізналися нового на занятті, що вам сподобалося найбільше?

Відповіді дітей.

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи «ДИТЯЧИЙ САДОК №15« БЕРЕЖОК »

Конспект НСД присвяченийдню космонавтики

«ПОДОРОЖ КОСМОНАВТІВ»


підготували:

виховательВинокурова Л.Г.

музикальний керівникСула О.Ф.

інструктор з фізичної культуриДьякова М.А.

Салехард

2016 р

Інтеграція областей:

пізнавальний розвиток;

Мовленнєвий розвиток;

Художньо - естетичний розвиток;

Фізичний розвиток.

мета заняття : Сформувати у дітей уявлення про космос і перших космонавтів.

завдання:

освітні:

Розширювати кругозір дітей;

Розвиваючі :

Збагачення і активізація словника по темі «Космос»;

розвивати творчу уяву, Фантазію;

Розвивати рухово-ігрову активність;

Розвивати логічне мислення, довільне увагу, Спостережливість.

виховні:

Створити радісну атмосферу свята;

Виховувати сміливість, рішучість; спонукати інтерес до незвіданого;

Підвищувати інтерес до занять фізичною культурою.

Словникова робота:

космос, космонавти, планета, астроном, телескоп, космічна ракета, скафандр.

Хід заняття:

вихователь: Хлопці відгадайте загадку:

У чорному небі до зорі

Тьмяно світять Ліхтарі.

Ліхтарі - Ліхтарики

Менше, ніж комарики.

Діти: Зірки

слайд №2

вихователь : А хто з вас дивився на нічне небо?

діти: Ми.

вихователь : А ви бачили на нічному небі зірки?

діти: Так.

вихователь : З давно люди спостерігають за небом і вивчають його. Їм завжди хотілося дізнатися, а що там на небі. Багато з них не тільки дивляться на небо, але і вважають зірки. А ви знаєте, як називають людей, які вивчають небо? (Відповіді дітей)

Правильно. Таких людей, називають астрономи.

слайд №3

У вивченні неба і зірок астрономам допомагає телескоп.

Телескоп у багато разів збільшує зірки, щоб їх було краще видно.

слайд №4

Але люди не зупинилися на цьому. Їм захотілося дізнатися, а що там в космосі. Для цього вони побудували першу космічну ракету.

Слайд № 5

Але люди побоялися летіти в космос. Тому першими космонавтами стали собачки Білка і Стрілка, а коли вони повернулися назад на землю, людям теж захотіли наблизитися до зірок і інших планет.

слайд №6

Першою людиною, який захотів наблизитися до зірок став Юрій Гагарін.

Слайд№7

Гагарін став першою людиною, яка здійснив політ в космічний простір. А полетів він в космос на космічній ракеті, під назвою «Схід».

слайд №8

Хлопці, а ви хочете подивитися, що цікавого бачать в космосі космонавти? (Відповідь дітей).

Давайте уявимо, що ми стали з вами космонавтами. А що нам необхідно для польоту в космос? (Відповіді дітей) Правильно. Зараз ми з вами одягаємо спеціальні космічні костюми, називають їх скафандрами. А хто знає, для чого одягають скафандр? (Відповіді дітей)

слайд №9

У космосі дуже і дуже холодно. Якщо вийти в космос без спеціального костюма, то можна відразу замерзнути і перетворитися в крижинки. Ще в космосі немає повітря і звичайні люди дихати там не можуть. Тому для польоту в космос космонавти одягають скафандри. У скафандрах дуже тепло. Крім того - в скафандрах людина може дихати, він постачає людини повітрям.

вихователь: Космонавти дуже сильні і витривалі, тому що вони в дитинстві їли дуже добре і завжди робили зарядку вранці. Давайте і ми з вами перед польотом в космос зробимо спеціальну гімнастику.

Физкультминутка: «Для початку ми з тобою»

Для початку ми з тобою

Покрутити головою. (Обертання головою в сторони.)

Піднімаємо руки вгору,

Плавно опускаємо вниз.

Знову тягнемо їх наверх.

Ну, любий, не лінуйся! (Діти піднімають прямі руки над головою, потім опускають їх вниз і відводять назад, потім знову вгору, потім знову вниз і т. Д.)

ПІСНЯ «КОСМОНАВТ»

Слова Г. Шалаєвої, Р. Алдонін, музика В. Юдіної

Космос! Нові планети,
Зірки яскраві, як алмаз.
Ну, скажіть, хто про це
Чи не мріяв хоча б раз?

Космонавт всі випробування
Смог пройти, подолати,
Щоб виконати заданье,
Щоб в космос полетіти!

Там він за зірками вміло
Спостереження проводилися.
І у відкритий космос сміливо
Він в скафандрі виходив.

Міста, моря, затоки
Бачив з борта корабля.
Зверху бачив, як красива
Наша мила Земля!

інструктор: Увага! Увага! Готові до польоту? Для початку нам необхідно сісти в ракети.

    Гра «Космонавти»

На підлозі розкладаються кілька ланцюжків з обручів - «ракети». Обручів менше, ніж дітей. Діти врозтіч ходять по залу і кажуть:

Чекають нас швидкі ракети

Для прогулянок по планетах

На яку захочемо -

На таку полетимо!

Але в грі один секрет:

Запізнилися місця немає!

З останнім словом діти розбігаються і врозтіч бігають по залу. За сигналом інструктора діти намагаються швидше стати в обруч.

2. Естафета «Вихід у відкритий космос»

Команди будуються на старті. За сигналом, учасники пролазять в тунель, потім проходять в обруч і повертаються в команду, передаючи естафету наступному учаснику.

3. «Невагомість».

Перший гравець бере фітбол, сидячи на ньому стрибає відстань до конуса і назад 10 м., Потім передати естафету наступному.

4. Естафета «Сонячні промінчики».

Хлопці, якби на нашу планету Земля не потрапляли сонячні промені, то все живе б загинуло. Адже без сонячного тепла і світла життя неможливе! І зараз кожна команда покаже нам, як виглядає сонце з ілюмінатора космічного корабля.

Беруть участь дві команди по 8 чоловік. У кожного учасника в руках гімнастична палиця. На фініші лежать два обруча. Діти, по черзі біжать до обруча і викладають навколо нього «Сонячні промінчики».

5. «Хода інопланетян».

Ходьба від старту до фішки і назад на голові мішечок з піском.

Танець «Інопланетян і робота»

вихователь : А тепер нам пора повертатися додому. Прощайтеся з новими друзями і полетимо додому на нашу планету Земля. А поки ми летимо додому, давайте згадаємо, про що ми з вами говорили?

Люди, які вивчають небо? (Відповіді дітей)

Який прилад збільшує зірки, щоб їх було краще видно?

Як називають людину, яка літає в космос? (Відповіді дітей)

Хто першим полетів у космос? (Відповіді дітей)

На чому літають в космос? (Відповіді дітей)

Як називають спеціальний костюм космонавта? (Відповіді дітей)

Схожі статті