Відкритий урок мужності в початковій школі. Урок мужності в початковій школі, присвячений Дню захисника Вітчизни. Бесіда про ветеранів - подстепкінцах

Презентація для учнів 1-2 класів. Діти - герої Великої Вітчизняної війни

містить коротку біографію піонерів-героїв: Валі Котика, Марата Казі, Зіни Портнова. Може використовуватися на класній годині, для позакласних занять.
мета: розширення знань школярів про ВВВ через розповіді про піонерів-героїв, дітей війни;
завдання:
- виховувати повагу до подвигу рідного народу; любов до Батьківщини;
- формувати уявлення про мужність, відповідальність;
- розвивати пізнавальну активність; пробуджувати патріотичні почуття.
устаткування: ноутбук, проектор, книги про дітей-героїв.

Хід заняття:

1 слайд
2 слайд


3 слайд


Ми діти мирного часу,
Нам слово "війна" не відомо.
Але пам'ятаємо перемоги дідові
І мужність їх успадковуємо.
Спасибі дідам за сонця промінь,
Дякую за трель солов'я навесні,
Що кулі не свистять над головою,
Що ми не втрачаємо в боях батьків ...

4 слайд


- Що таке мужність?
Мужність - це хоробрість, присутність духу в небезпеці. Мужність - це моральна якість людини, виражається в здатності діяти рішуче в небезпечній обстановці. Наші діди і прадіди захищали Батьківщину не шкодуючи себе, свого життя, не заради нагород. Всі їхні думки були спрямовані на перемогу. У складній обстановці війни голодні, втомлені, поранені - вони не думали про себе.
5 слайд


На землі трапляються війни. Навіть зараз, коли ми живемо під мирним небом, десь йде війна і гинуть люди. І на нашій рідній землі не раз траплялися битви.
6 слайд


страшна війна проти фашистських загарбників, Перемогу в якій ми святкуємо з року в рік 9 травня, тривала майже 48 місяців (4 роки). Нарівні з дорослими у війні брали участь і діти. Ми називаємо їх діти-герої, піонери-герої. Вони здійснили подвиг, проявили мужність і відвагу в боротьбі за звільнення Родіни.До війни це були звичайні хлопці, які розводили голубів, запускали повітряного змія, пустували, допомагали дорослим. Але раптом почалася війна ...

7 слайд


Коли почалася війна Вале було 10 років. Разом з друзями він вирішив боротися з ворогом. Хлопці зібрали на місці боїв зброю, яке потім на возі з сіном переправили в партизанський загін.
Коли в місті почалися арешти, Валя разом з мамою і братом Віктором пішов до партизанів. Хлопчик, якому на той момент тільки виповнилося чотирнадцять років, бився пліч-о-пліч з дорослими, звільняючи рідну землю. На його рахунку - шість ворожих ешелонів, підірваних на шляху до фронту. Валя Котик був нагороджений орденом вітчизняної війни 1 ступеня, медаллю "Партизану Вітчизняної війни" 2 ступеня.
Валя Котик загинув як герой, і Батьківщина посмертно удостоїла його званням Героя Радянського Союзу. Перед школою, в якій він навчався, поставлений пам'ятник.

8 слайд


Восени 1941 року Марат мав піти в п'ятий клас, але в село, де він жив, увірвалися фашисти, шкільна будівля перетворили в свою казарму. Маму Марата повісили за те, що вона допомагала партизанам. Разом з сестрою Адою хлопчик пішов до партизанів в ліс і став розвідником. Проникав у ворожі гарнізони і доставляв командуванню цінні відомості. Брав участь в боях, мінував залізницю.
За сміливість і відвагу нагороджений орденом Вітчизняної війни I ступеня, медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги».
Марат загинув в бою. Воював до останнього патрона, а коли залишилася тільки одна граната, підпустив ворогів ближче і підірвав себе разом з ними. За мужність і відвагу Марат Казей був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. У місті Мінську поставлений пам'ятник юному герою.

9 слайд


Війна застала її в селі, куди Зіна приїхала на канікули (неподалік від станції Оболь). У обол була створена підпільна організація «Юні месники», і дівчинку взяли в члени комітету. За завданням партизанів вона расклеивала листівки, вчилася влучно стріляти, ходила в розвідку, влаштувалася працювати в їдальню і отруїла групу фашистів.
Зіну видав зрадник. Її довго катували, але вона мовчала. Під час одного з допитів, Зіна схопила зі столу пістолет і впритул пострілу в гестапівця, вбила ще одного, який прибіг на постріли фашиста. Спробувала втекти, але безуспішно. Відважна юна піонерка була по-звірячому замучена, але до останньої хвилини залишалася стійкою, мужньою.
За свій подвиг Зіна Портнова нагороджена званням Героя Радянського Союзу.

10 слайд


Чи не для війни дітей народжують мами:
Для миру Та для великих звершень,
Для щастя, для любові, для пригод,
Для світу в світі дітей народжують мами.
Ми збережемо перемог великих пам'ять.
Про мужність прадідів не забудемо,
Ми охороняти спокій і щастя будемо
Рідної землі, де нас ростили мами.
За життя пронесем ми гасло гучний:
«Нам потрібен мир на всій великій планеті!»
Під мирним небом нехай живуть всі діти,
Нехай радіють їхнім успіхам мами.

Опис презентації по окремим слайдів:

1 слайд

Опис слайда:

Урок мужності Підготувала Смирнова Т.А., учитель початкових класів Микільської ЗОШ 2016 рік

2 слайд

Опис слайда:

Мета: знайомство з новою інформацією про Велику Вітчизняну війну, з долями дітей-героїв. Тема: Мужність нашого народу.

3 слайд

Опис слайда:

Ми діти мирного часу. Нам слово війна невідомо. Але пам'ятаємо перемоги дідові, І мужність їх успадковуємо. Спасибі дідам за сонця промінь. Дякую за трель солов'я навесні, Що кулі не свистять над головою, Що ми не втрачаємо в боях батьків.

4 слайд

Опис слайда:

Що таке мужність? Мужність - це хоробрість, присутність духу в небезпеці. Мужність - це моральна якість людини, виражається в здатності діяти рішуче в небезпечній обстановці. Наші діди і прадіди захищали Батьківщину не шкодуючи себе, свого життя, не заради нагород. Всі їхні думки були спрямовані на перемогу. У складній обстановці війни голодні, втомлені, поранені - вони не думали про себе.

5 слайд

Опис слайда:

23 лютого ми святкуємо День захисника Вітчизни, день мужності, героїзму і патріотизму нашого народу.

6 слайд

Опис слайда:

На землі трапляються війни. Навіть зараз, коли ми живемо під мирним небом, десь йде війна і гинуть люди. І на нашій рідній землі не раз траплялися битви.

7 слайд

Опис слайда:

Страшна війна проти фашистських загарбників, перемогу в якій ми святкуємо з року в рік 9 травня, тривала майже 48 місяців (4 роки). Нарівні з дорослими у війні брали участь і діти. Ми називаємо їх діти-герої, піонери-герої. Вони здійснили подвиг, проявили мужність і відвагу в боротьбі за визволення Батьківщини. До війни це були звичайні хлопці, які розводили голубів, запускали повітряного змія, пустували, допомагали дорослим. Але раптом почалася війна ...

8 слайд

Опис слайда:

Валя Котик Коли почалася війна Вале було 10 років. Разом з друзями він вирішив боротися з ворогом. Хлопці зібрали на місці боїв зброю, яке потім на возі з сіном переправили в партизанський загін. Коли в місті почалися арешти, Валя разом з мамою і братом Віктором пішов до партизанів. Хлопчик, якому на той момент тільки виповнилося чотирнадцять років, бився пліч-о-пліч з дорослими, звільняючи рідну землю. На його рахунку - шість ворожих ешелонів, підірваних на шляху до фронту. Валя Котик був нагороджений орденом Вітчизняної війни 1 ступеня, медаллю "Партизану Вітчизняної війни" 2 ступеня. Валя Котик загинув як герой, і Батьківщина посмертно удостоїла його званням Героя Радянського Союзу. Перед школою, в якій він навчався, поставлений пам'ятник.

9 слайд

Опис слайда:

Марат Казей Восени 1941 року Марат мав піти в п'ятий клас, але в село, де він жив, увірвалися фашисти, шкільна будівля перетворили в свою казарму. Маму Марата повісили за те, що вона допомагала партизанам. Разом з сестрою Адою хлопчик пішов до партизанів в ліс і став розвідником. Проникав у ворожі гарнізони і доставляв командуванню цінні відомості. Брав участь в боях, мінував залізницю. За сміливість і відвагу нагороджений орденом Вітчизняної війни I ступеня, медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги». Марат загинув в бою. Воював до останнього патрона, а коли залишилася тільки одна граната, підпустив ворогів ближче і підірвав себе разом з ними. За мужність і відвагу Марат Казей був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. У місті Мінську поставлений пам'ятник юному герою.

10 слайд

Опис слайда:

Зіна Портнова Війна застала її в селі, куди Зіна приїхала на канікули (неподалік від станції Оболь). У обол була створена підпільна організація «Юні месники», і дівчинку взяли в члени комітету. За завданням партизанів вона расклеивала листівки, вчилася влучно стріляти, ходила в розвідку, влаштувалася працювати в їдальню і отруїла групу фашистів. Зіну видав зрадник. Її довго катували, але вона мовчала. Під час одного з допитів, Зіна схопила зі столу пістолет і впритул пострілу в гестапівця, вбила ще одного, який прибіг на постріли фашиста. Спробувала втекти, але безуспішно. Відважна юна піонерка була по-звірячому замучена, але до останньої хвилини залишалася стійкою, мужньою. За свій подвиг Зіна Портнова нагороджена званням Героя Радянського Союзу.

Тема: Урок мужності

цілі: познайомити з історією свята; розвивати патріотичні почуття; виховувати почуття гордості за захисників нашої Батьківщини.

устаткування: проектор, екран, картки зі словами, картки для групової роботи.

хід заняття

1.Організаціонний момент

2.Вступітельное слово

Шановні гості, дорогі друзі! Сьогодні ми зібралися тут, щоб відзначити День Захисника Вітчизни. (Слайд 1)

3.Актуалізація знань

асоціативний кущ

Дружба сонце посмішки життя доброта ...

4.Просмотр відеоролика «Діти не хочуть війни» (Слайд 2)

5.Рассказ вчителя

Сьогодні ми готуємося відзначати чудове свято - День захисника Вітчизни. Це свято нагадує нам про те, що все найдорожче, що у нас є, може наразитися на небезпеку. І обов'язок кожного з нас, якщо доведеться, захистити свою Вітчизну. Ще в давні часи воїни не боялися з мечем в руках боротися за свою батьківщину.

У стародавні часи боролися з ворогами богатирі. Ось які були сміливі захисники Вітчизни. І кожен сучасний хлопчик повинен бути таким же сильним і розумним і бути готовим, коли виросте, в будь-який момент захистити свою Батьківщину . (Слайд 3)

6.Чтеніе вірші (Слайди 4-5, 6,7)

Від зорі і до зорі

Дозор несуть богатирі:
Добриня, Альоша, і старший Ілля
Три, всім нам знайомі, богатиря!
У кожного з них вірний кінь,

Він з ними і в воду, і в огонь.

В руках у них щит і меч,

Щоб землю російську берегти.
щоб рубежі рідної землі

Вороги порушити не могли.
Караул нести їм потрібно

На заставі стійко, дружно.
І поки вони на сторожі,

Може бути впевнений кожен:
Від ворогів захищені

Спокій і мир рідної землі!

Починаючи з сивої давнини, воїни і солдати користувалися повагою суспільства як захисники життя і майна мирних громадян своєї країни. Їх життя, повна небезпек, пригод, далеких походів і багата здобич, яку вони з цих походів привозили, викликали цікавість і гордість.

Кого ще вітають в цей день?

23 лютого - це День Захисника Вітчизни. І кожен чоловік, будь він морським офіцером або програмістом, бізнесменом або міліціонером, ученим або фермером - Захисник. 23 лютого - це День Захисника своєї Батьківщини, своєї сім'ї.

Спочатку з цим святом вітали власне воїнів, ветеранів громадянської, а пізніше і Великої Вітчизняної війни.

Дві старих фотографії, два діда,
Зі стін наче дивляться на мене.
Один загинув майже перед перемогою,
Інший зник в німецьких таборах.

Один дійшов до самого Берліна,
У квітні сорок п'ятого - убитий.
Інший зник без вісті, немов згинув,
І навіть невідомо, де лежить.

Захисники Вітчизни рідної,
дві різних життя, Але з однією долею.
З старих фотографій дивляться знову,
Ті, хто віддав життя за нас з тобою.

І в цей День Захисника Вітчизни,
Героїв полеглих будемо згадувати.
Вони для нас свої віддали життя,
Щоб ми могли Вітчизну захищати.

Слайди (8-10)

У цього свята було кілька назв:

День Радянської Армії;
- День народження Червоної армії;
- День народження збройних сил і військово-морського флоту.

Слайди (11-14)

Історія цього дня налічує понад 90 років. У далекому 1918 році в молодій Радянській республіці панували голод і розруха.

У цей важкий час робітничо-селянський уряд вирішив створити свою армію, яка буде захищати інтереси простого трудового народу. Назвали цю армію Червоної.

У морозні лютневі дні перші загони щойно створеної Червоної Армії здобули перемогу під Псковом, Нарвою і завдали поразки частинам німецької армії, Яка допомагала білогвардійцям.

День 23 лютого 1918 року стало днем \u200b\u200bнародження Червоної Армії і Військово-Морського Флоту. Пізніше цей день став називатися Днем Захисника Вітчизни .

Служити в армії - почесне право і обов'язок кожного чоловіка.

Пропонуємо вам відгадати загадки, які допоможуть зрозуміти з яких частин складається армія

7.Загадкі

Хто мені скаже, що за птиця

В небесах, як вітер, мчить,

Білий креслить за собою

Слід у блакиті блакитний?

А веде її пілот! -

Що ж це таке? - ... (Літак)!

Він на гусеницях мчить,

Тільки він не трактор.

У бій піде - і стане в нагоді

Фронтовий характер.

І не плавиться у вогні

Міцна броня.

Тільки бій не на війні -

У дитячій у мене.

які красені

Завжди і скрізь

На суші народяться -

Живуть на воді?

(Корабель)

(Слайди 15-18)

8.Практіческая робота в групах (додаток 1)

Фоном демонструються відеоролики

Діти виділяють слова, які можна асоціювати зі святом Захисника Вітчизни

9.Ігра «Жива прислів'я (додаток 2)

Діти складають зі слів прислів'я

10.Ітог заняття

Виконання пісні «Хай завжди буде сонце!»

Мета уроку:

  1. Розширювати історичні знання дітей.
  2. Виховувати почуття патріотизму, пам'ять до минулого свого народу, любов до Батьківщини.

устаткування:

  • мультимедійний проектор, екран;
  • диск зі слайд-шоу «Идет война народная ...», презентацією «Наші прадіди», презентацією «ставропольчане - Герої Радянського Союзу»;
  • картки для групової роботи;
  • картки для словника синонімів, тексти для читання;
  • ребус, кросворд;
  • складальне полотно;
  • мальований фільм «Марат Казей»;
  • виставка книг і альбомів про ВВВ.

Хід уроку

1. Слайд-шоу «Идет война народная ...»

2. Вступне слово.

Учитель. 22 червня 1941р. мирне життя нашого народу була порушена віроломним нападом фашистської Німеччини. І, щоб не опинитися в фашистському рабстві, заради порятунку Батьківщини, народ вступив в смертний бій з підступним, жорстоким, нещадним ворогом.

3. Робота в групах.

Учитель. Назвіть антоніми до слів: ворог - ... (один), смерть - ... (життя), рабство - ... (свобода), жорстокість - ... (доброта), війна - ... (світ).

Подумайте над питаннями:

  1. Що несе людям війна?
  2. Що дає людям мир?

4. Придумування заголовка для вірша.

Учитель. Прочитайте вірш (самостійно).

Весь під ногами земну кулю.
Живу. Дихаю. Співаю.
Але в пам'яті завжди зі мною
Загиблі в бою
Нехай всіх імен не назву,
Немає кровного споріднення.
Чи не тому я живу,
Що померли вони?

Учитель.Яку назву ви дасте цього вірша?

Скільки горя, сліз, скільки тяжких спогадів, скільки не загоюються ран залишила війна. Довгими вечорами будуть сидіти фронтовики, і скупа сльоза нагадає їм про війну.

5. Вірш «Приходять до дідуся друзі».

6. Розповіді про рідних, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Учитель. У минулому році ми з вами зібрали матеріал і зробили книгу про ваших рідних-фронтовиків. Давайте згадаємо їх.

Перегляд презентації «Хай буде світлою наша пам'ять ...».

У нас в класі є нові учні, які хотіли б поповнити сторінки нашої книги. Вислухаємо їх.

Розповіді дітей.

7. Рішення кросворду.

Учитель. Тисячі людей билися на різних фронтах і прославили Батьківщину героїзмом, відданістю до неї. Якими ще якостями характеру повинні володіти захисники Батьківщини?

Питання кросворду:

  1. Це був перший радянський місто, який, навіть оточивши, не змогли захопити гітлерівські війська. Яке це місто? (Ленінград.)
  2. Як називається стрілок, що володіє мистецтвом влучної стрільби, маскування і спостереження? (Снайпер.)
  3. Як називається військовослужбовець, який займається розмінуванням місцевості? (Сапер.)
  4. Фашистські війська в 1941-1942 роках витратили на захоплення цього міста 250 днів, а радянські звільнили його в 1944 році за 5 днів. Назвіть місто. (Севастополь.)
  5. У теплу пору року радянські солдати згортали її в трубку і носили через плече, на привалах її використовували і як подушку, і як ковдру. Її називали «скаткою». Що це таке? (Шинель.)
  6. Як називається військовослужбовець, який займається збором відомостей про противника і місцевість, де той розташувався? (Розвідник.)
  7. В якому радянському місті відбувся перший парад Перемоги? (В Москві.)

8. Складання синонимичного ряду.

Учитель.Складемо словник синонімів до слова ГЕРОЇЗМ.

Героїзм - мужність - відвага - сміливість - хоробрість - стійкість - безстрашність - завзятість - завзятість - рішучість - ... (слова виставляються на складальне полотно).

9. Бесіда про героїв війни.

Учитель. Кожен день Великої Вітчизняної війни на фронті і в тилу - це подвиг безмежної мужності і стійкості радянських людей, вірності Батьківщині. Яких героїв ви можете назвати?

Відповіді дітей.

Учитель. Прочитайте текст.

Ми не чули вибухів бомб,
Чи не стояли холодними ночами за хлібом,
Ми не знали, що таке похоронки.

Але коли ми розпитуємо дорослих про війну, то майже в кожній родині хтось: загинув, пропав безвісти, помер від ран. В наші серця з величезною силою стукають 20 мільйонів життів загиблих. Пам'ятайте про них!

Учитель. Скільки людей загинуло на цій війні?

10. Діти на війні.

Учитель.Воювали не тільки дорослі, а й діти.

  • 20000 піонерів отримали медаль «За оборону Москви»,
  • 15249 юних ленінградців нагороджені медаллю «За оборону Ленінграда».

Мальований фільм «Марат Казей».

11. Бесіда про ветеранів - подстепкінцах.

Учитель. Поруч з цим повинно жити минуле. Історію будинку дізнаються по вінцях, історію країни по долях живуть в ній людей. З перших же годин війни наші земляки - подстепкінци прославили свою батьківщину ратними подвигами, завоювали собі славу відважних і рішучих воїнів, стійких та наполегливих в бою.

Послухайте про деякі з них.

Розповіді дітей.

Якщо ви захочете дізнатися про інші ви можете прочитати цю книгу.

12. Бесіда про нагороди.

Учитель. Як відзначалося на війні подвиг солдатів і офіцерів?

Відповіді дітей.

Учитель. За роки війни Героями Радянського Союзу стали 11600 чоловік, 86 з них - жінки. У Ставропольському районі 14 чоловік мають високе звання Героїв Радянського Союзу:

  1. Е. Ніконов.
  2. Д. Голос.
  3. В. Жилін.
  4. В. Кудашев.
  5. А. Грачов.
  6. І. Бузицков.
  7. П. Лапшов.
  8. С. Фадєєв.
  9. В. Андріянов.
  10. Б. Еряшев.
  11. К. Вікторов.
  12. А. Казачков.
  13. А. Лобов.
  14. А. Голоднов.

Розповіді про деякі з них і презентація «ставропольчане - Герої Радянського Союзу ...».

14. Робота з розсипаних текстом.

1. Мама, тобі ці рядки пишу я.
Тобі посилаю синівський привіт.
Тебе згадую таку рідну,
Таку гарну - слів навіть немає!
За життя, за тебе, за рідні краї
Іду я назустріч свинцевого вітрі,
І нехай між нами зараз кілометри
Ти тут, ти зі мною, рідна моя!

2. Ми - діти вільної і мирної країни,
Народ наш великий не хоче війни.
І матері наші, і наші батьки -
За мир, за свободу, за щастя борці.

(О. Висоцька)

3. Ми вчимося в школі,
Виховуємо тополі,
Ми любимо походи
В ліси і поля.
Нам в житті відкриті будь-які шляхи,
Під небом спокійним хочемо ми рости.

(О. Висоцька)

Учитель. Найбільшу тягар війни винесла на своїх плечах жінка-мати. Прочитайте ці вірші.

Читають вийшло вірш 1-й група.
Читання віршів 2 і 3 групами.

14. Розгадування ребуса.

Хай буде світлою наша пам'ять,
Як материнська сльоза.
Забудькуватим нагадай, камінь,
Про те, що забувати не можна.

Учитель. Ці слова викарбувані на камені в пам'ять про людей, загиблих в роки війни.

Обчислювальні і прочитай назву пам'ятника, на якому є ці слова.

У 37 * 2 \u003d Про 22 * \u200b\u200b10 \u003d Й 111 * 4 \u003d
74 396 8 900 4 444
220 80 220 900 90

відповідь:Вічний вогонь.

Учитель. З цих розрізнених частин складіть зображення вічного вогню.

15. Висновок.

Учитель. Я прошу встати тих, чиї рідні та близькі загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Прошу встати тих, чиї рідні та близькі воювали на фронтах Великої Вітчизняної.

Прошу встати і тих, чиї рідні та близькі були в евакуації, працювали на трудовому фронті, голодували, піддавалися позбавленням в роки війни.

Прошу всіх встати.

Схилімо голови перед величчю подвигу російського солдата.

Вшануймо пам'ять всіх загиблих хвилиною мовчання.

Пройшла війна, пройшла жнива,
Але біль волає до людей:
Давайте, люди, ніколи
Про це не забудемо.
Нехай пам'ять вірну про неї
Зберігають, про цю борошні,
І діти нинішніх дітей,
І наших онуків онуки.

Виховна година «Урок мужності!»

мета : Сформувати уявлення про мужність, обов'язок, честь, відповідальність, моральності, розуміння того, що без патріотизму неможливо привести Росію до відродження.
завдання :
1) познайомити з героїчними і трагічними сторінками історії Вітчизни;
2) виховувати повагу молоді до ветеранів, подвигам військовослужбовців, захисників Вітчизни, усвідомлення необхідності увічнення пам'яті полеглих героїв;
3) сприяти формуванню у молоді готовності до захисту Батьківщини.
Етап підготовки:
1) вивчення інформації з питань: «Велика Вітчизняна війна», « Афганська війна»,« Війна в Чечні ».
2) діагностика учнів класу: «Який він, патріот сучасної Росії?»
3) складання презентації
Обладнання: комп'ютер, мультіпроектор, висловлювання великих людей про героїзм, шляхетність: «О, почуття благородне, почуття освячене!
Володій вічно серцями росіян! .. »(Ф.Н.Глинка)
«Шляхетна людина знає тільки борг, низький
людина знає тільки вигоду »(Конфуцій)

Хід уроку I. Організаційний момент

II. Визначення теми уроку
(На дошці написано вірш)
Мужність - це не мода,
Швидка, швидкоплинна,
Мужність - суть чоловіки,
Міцна, довга, вічна.
Якщо зернятко сміливості
З грунтом подружиться.
Визріє в пору стиглості
Зернятко колосом мужності.
учитель :
- Хлопці, як ви розумієте рядки цього вірша?
(Відповідь учнів)
учитель :
- Скажіть, будь ласка, як ви вважаєте, що таке мужність і яку людину можна назвати мужнім?
(Відповідь учнів)
III. учитель :
- Отже хлопці, як ви вже здогадалися, сьогодні ми з вами поговоримо про мужність. Назвіть будь ласка події, коли людям нашої країни доводилося бути особливо мужніми.
учні :
- під час Великої Вітчизняної війни, під час війни в Афганістані та Чечні.
учитель :
- давайте згадаємо про ці війни.
Учень 1 .:
- Велика Вітчизняна війна почалася в 22 червня 1922 року і закінчилася перемогою нашого народу 9 травня 1945 року. Дорогою ціною дісталася нашому народу перемога. Майже чотири роки, 1418 днів, йшла війна. Це були роки поневірянь, горя, важкої праці. Розорені міста і села, випалені поля, обірвані мрії і надії радянських людей. На Фронт йшли хлопці та дівчата, ледь закінчивши школу. Прийнято вважати, що на фронті мужньо воювали тільки чоловіки. Це далеко не так! У роки Великої Вітчизняної війни на фронті мужньо билися безліч російських дівчат і жінок.

У Росії загинуло понад 7 мільйонів людей. Разом з тим це були роки мужності, безмежної любові до Батьківщини.
Учень 2 .:
- Після другої світової війни Афганістан, мав статус нейтральної держави, фактично знаходився в сфері радянського впливу. Рішення про введення військ в Афганістан було ухвалене 12 грудня 1979 року. 15 лютого 1989 року став днем, коли скінчився рахунок втрат наших солдатів, офіцерів, службовців. А підсумок сумний. Понад 13 тис. Матерів і батьків не дочекалися своїх синів, не почули вони: «Мама, я прийшов ...» В абсолютній своїй більшості «обмежений контингент» в Афганістані становила молодь, що потрапила на війну мало не зі шкільної лави. Люди, які не мали майже життєвого досвіду, несподівано опинилися в чужій країні, в незвичній ворожому середовищі, в екстремальних обставинах.

Учень 3 .:
- Війна в Афганістані для наших солдатів закінчилася, але вже в грудні 1994 р почалася нова, не менш кровопролитна війна в Чечні. Багато ми знаємо про цю війну, але є епізоди, про які не дізнаємося ніколи. У цій війні гинули наші солдати - 18-20-річні хлопчаки, які ще недавно вчилися в наших школах, яких, може бути, хтось із нас знав »

учитель:
- герої цих воєн і їх близькі люди є і серед нас, нашого населення. Давайте згадаємо про них.
(Передаючи запалену свічку учні показують фото і розповідають заздалегідь підготовлену інформацію про солдатів різних воєн).

учитель:
- про всіх відразу розповісти неможливо, але пам'ять про них жива. Що відчувала мати, яка втратила сина? Горе, горе, горе і втрату! Не можна забути його очі, посмішку, сльози, його радісний сміх і махання рукою. Увага на екран. (Йде презентація, що складається з відсканованих фотографій солдат різних років в супроводі пісні групи Чорнило для п'ятого класу «Запаліть свічки»).
IV. учитель:
- хлопці, а чи можна проявити мужність не тільки на війні? Як це зробити? А чи можете ви навести приклади?
(Відповідь учнів, включаючи приклади хлопців героїв рятують однолітків, які розповідають в новинах)
- Зараз я вам пропоную розділитися на групи і розробити план, який дозволить надати реальну практичну допомогу ветеранам і всім тим, хто її потребує. Тим самим ми зможемо стати ближче до цих людей і бути корисними:
1. Підготовка подарунків.
2. Проведення акції «Чистий дім», «Чистий двір» (допомога в прибиранні).
3. Акція «Радість в дім» (відвідування ветеранів, привітання).
4. Організація зустрічей ветеранів.
5. Створення шкільного інтернет-музею «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!». (Включаючи інформацію та фото про ветеранів усіх воєн, малюнки та твори учнів по патріотичному вихованню і про героїв, фото і репортажі заходів, що проводяться в рамках акції).
V. Підведення підсумків. учитель :
- хлопці розкажіть, а що вам найбільше запам'яталася з сьогоднішнього уроку? Які ви для себе зробили висновки?
(Відповідь учнів)
учитель :
- Була війна, була перемога. І за те, що хлопчики наші знають про війну лише з чуток, спасибі ми можемо сказати і нашим ветеранам, які зазнали всі тяготи війни і вижили, завоювавши перемогу.
- По всій нашій багатостраждальній землі, в містах і селах, по узбіччях доріг ми бачимо братські могили, величні пам'ятники і просто невеликі плити.
- Куди б не йшов, не їхав ти,
Але тут зупинись -
Могилі цією дорогою
Всім серцем поклонися,
І для тебе, і для мене
Він зробив все, що зміг ...
Себе в бою не пошкодував,
А Батьківщину зберіг.
- Крізь роки нам бачиться
Стежка партизанська,
пробита кулями
Сосна Нарочанскій.
Атаки раптові,
Засідки під соснами,
могильні горбки
Над травами РОСНО.

- І вірність, і мужність,
І скорботу у згарища
Ви впали за Батьківщину,
Ви з нами, товариші.
Ми будемо такими ж
У будь-якому випробуванні
Клянемося!
Клянемося хвилиною мовчання.

Урок МУЖНОСТІ - ще один варіант класної години на тему.

Номінація: «Методика організації та проведення: Уроків Мужності», урочистих заходів, присвячених пам'ятним подіям Російської історії ».

НАЗВА РОБОТИ: «Урок Мужності», присвячений перемозі радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

Пояснювальна записка.
Номінація: «Методика організації та проведення:« Уроків Мужності », урочистих заходів, присвячених пам'ятним подіям Російської історії.
НАЗВА РОБОТИ:«Урок Мужності» , Присвячений перемозі радянського народу у Великій Вітчизняній війні.
Мета уроку (класної години): Сприяти формуванню патріотичних почуттів, через історичне минуле (1941 - 1945г.г.) Нашої країни.
Завдання уроку (класної години):

познайомити учнів з історичними подіями Великої Вітчизняної війни;

розвивати допитливість, патріотичні почуття;

виховувати повагу до минулого і сучасного своєї країни.
На даному уроці хлопці знайомляться з основними битвами Великої Вітчизняної війни. Більш детально вивчають Московську битву: перший наступ ворога на Москву; парад наших військ на Красній площі (7 листопада 1941р.); другий наступ ворога на Москву і контрнаступ радянських військ під Москвою, в результаті якого ворог відступив. В ознайомчому порядку учні дізнаються про Сталінградську битву, про Курській битві і про битву під Берліном. В ході вивчення даних битв проглядаються відеозаписи, ілюстрації, слухаються звукозапису військових років, діти читають вірші, слухають записи пісень воєнних років.
В результаті пошукової роботи дітей на урок запрошені ветерани війни, учасники битви під Москвою, трудівники тилу. А також хлопці підготували розповіді про своїх родичів, які захищали нашу країну від ворога (1941 - 1945г.г.) На фронтах і в тилу. На уроці хлопці знайомляться з гусевчанамі-героями Радянського Союзу.
Підводячи підсумок уроку, учні дізнаються, яким містам було присвоєно звання «Місто-герой», скільки днів і ночей тривала війна, і скільки життів вона забрала.
Урок Мужності можна провести як в області курсу « Навколишній світ", так і позакласне заняття, Присвячене перемозі у Великій Вітчизняній війні.
Даний захід представлено у формі нестандартного уроку - Уроку Мужності, заснованого на нетрадиційної організації навчального матеріалу. Також використовується творча форма роботи, де хлопці надали матеріали про свою самостійної пошукової діяльності. На уроці застосовується метод емоційно-морального стимулювання і метод створення ситуації новизни, актуальності, наближеним до явищ суспільно-політичної внутрішньої і міжнародного життя. Щоб використовувати ці методи були підібрані спеціальні приклади, факти, ілюстрації, які в даний момент викликали особливий інтерес у країні, публікувалися у пресі, повідомлялися по радіо і телебаченню.
Урок Мужності розрахований для учнів четвертого року навчання.
Результатами уроку повинні бути історичні знання минулого нашої країни (1941 - 1945г.г.): Назви основних битв Великої Вітчизняної війни та їх дати,
основні цифри і факти військового часу, знання віршів і пісень воєнних років, виконані пошукові роботи на тему: «Мої родичі - учасники війни», знання героїв рідного краю, які брали участь у Великій Вітчизняній Війні.

ведучий : Пам'яті полеглих під час Великої Вітчизняної війни, а також нині живим ветеранам, які пережили жах війни, присвячується наш урок, який називається:«Урок Мужності» .

В день Перемоги,
Солдатського братерства вірні,
Збираються в коло
Ветерани війни.

Без чинів і без звань -
Івани, Петри -
побратими суворої
Воєнної доби.

Мчить час повним ходом,
Але у нас в країні рідної
Чи не пішли в забуття роки,
Що відзначені війною.

На уроці в першому класі
Тихо шепочуть малюки:

«Рік Перемоги пам'ятаєш, Вася?
Сорок п'ятий! Запиши! »

«Сорок перший - сорок п'ятого!»
Вчить наша дітвора.

А для колишнього солдата
Це ніби як вчора ...

ведучий : 22 червня 1941 року пам'ятне всьому нашому народові - це один з найбільш трагічних днів в історії країни.
ВІДЕО «ПОЧАТОК ВІЙНИ»

22 червня був вихідний день. Спали міста і села, після випускних вечорів гуляла молодь. Випускники мріяли про своє майбутнє. Ніщо не передбачало біди. Ледве починав світитися світанок, годинник показував 4 ранку ... ..

І раптом цю ранкову тишу порушило потужне вторгнення бойової техніки: гул літаків, брязкіт танків, кулеметні черги. Зазвучала незнайома мова ...

До цього часу німецькі війська підкорили вже багато країн Європи: Чехословаччину, Польщу, Угорщину, Болгарію, Югославію. Ворог був жорстоким і сильним ...
Пліч-о-пліч встали на захист Батьківщини разом з її армією радянські люди: народне ополчення, мужні партизани, безстрашні підпільники.

Звучить фонограма «Повідомлення Левітана про початок війни».
ЗВУЧИТ ПІСНЯ «Священна війна».
ведучий : Ішли на священну війну наші діди і прадіди, йшли хлопчики й дівчатка сорокових років, йшли наші однолітки.

Одне з перших битв війни відбулося у прикордонної Брестської фортеці. Близько місяця бився її героїчний гарнізон. ... Якби каміння могли говорити, вони розповіли б всьому світу про те, як стояли прикордонники! Але сили були, занадто, нерівні.

Несучи великі втрати, гітлерівці продовжували наступати в глиб Радянського Союзу. Вони захопили Білорусію, Литву Латвію, Естонію, Молдову, багато областей України, вийшли на підступи до Одеси, Києва та інших великих містах ...

Батьківщина!
Полум'я вдарило в небо -
Ти пам'ятаєш, Батьківщина? -
Тихо сказала:
«Вставайте на допомогу» -
Батьківщина!
Кров'ю захід забарвлений
Мовчки йдемо без слів
Повз полів і нив,
Повз рідних лісів.
Шлях наш важкий і довгий -
В горі, в сльозах, в вогні.
Німець, зайнявши Калінін
Рветься вже до Москви.

30 вересня 1941 року Гітлер віддав наказ про наступ на Москву. «Тайфун» - так назвали фашисти план свого наступу. Тайфун - це сильний вітер, стрімкий ураган. Ураганом прагнули увірватися фашисти в Москву, обійти місто з півночі і півдня, затиснути нашу армію в величезні «кліщі». Слова Гітлера були такі: «Місто повинно бути оточений так, щоб жоден російський солдат, жоден житель - будь то чоловік, жінка чи дитина - не міг його покинути. Будь-яку спробу виходу придушувати силою.

ведучий 2 жовтня 1941 року по 80 фашистських дивізій перейшли в наступ. Наші війська вступили у важкі оборонні бої. Почалася велика МОСКОВСКАЯ БИТВА.
«ПІСНЯ ЗАХИСНИКІВ МОСКВИ»
І та була у вогні жива,
У війні права, Росія.
І силу раптом знайшла Москва
Відповісти страшній силі.
Москва!
Люблю тебе всім серцем свято.
Тебе йду я захищати
За службовим сина і солдата.

ведучий : Понад 400 тис. жителів Москви брали участь в будівництві
оборонних споруд на підступах до столиці і в самому місті.

Силами населення Москви і Підмосков'я в неймовірно важких умовах, часто під обстрілом противника було викопано 676км протитанкових ровів, 1650 окопів для стрілецьких відділень, створені 27641 вогнева точка і 3814 дотів і дзотів, встановлено 32260 протитанкових «їжаків», 1321км дротяних загороджень. З 670 підприємств місцевої промисловості 654 випускали боєприпаси, зброю і військове спорядження.

Дні і ночі йшли наші війська з глибини країни для захисту Москви. Люди від втоми і безсоння валилися з ніг, але, розуміючи, що небезпека загрожує столиці, робили все, щоб її відстояти.

Весь жовтень йшли запеклі бої на всіх напрямках, що ведуть до Москви. Це були грізні дні ...

16 жовтня 1941 року по через лінію фронту просочився загін ворожої мотопіхоти. Назустріч мотопіхоти ворога кинувся загін танків БТ - 7. Вони промчали по вулиці Горького, виїхали на Ленінградське шосе і у Хімкінского моста зіткнулися з противником. В 15км від Кремля все загарбники були знищені.

ведучий : Перший наступ ворога на Москву було зупинено. І в ці грізні для столиці дні, на очах у ворога на Червоній площі 7ноября 1941 пройшов парад наших військ.

Була Москва завірюхою заметена,
Біля мавзолею їли клякнули,
І йшла по Червоній площі ВІЙНА -
Втомлена, в простреленою шинелі.
Те батальйони йшли з передової,
Йшли на парад окопні солдати.

ВІДЕО «ПАРАД НА ЧЕРВОНОЇ ПЛОЩІ» ведучий : З 15ноября гітлерівці почали другий наступ на Москву. Загроза місту наростала з кожним днем, але наші війська билися з небувалим героїзмом.

«Велика Росія, а відступати нікуди - позаду МОСКВА!» - ці слова були сказані героїв-панфіловців Василем Клочкова. Важко поранений, з гранатою в руках, він кинувся під танк і підірвав його разом з собою. Героїв-панфіловців було 28 чоловік. Ціною свого життя вони зупинили ворожі танки під Москвою. І таких мужніх героїв були сотні тисяч.

Виступ ветерана.
ВІДЕО «МОСКВА. КОНТРНАСТУП »

В результаті добре підготовленого і своєчасно розпочатого (5 - 6декабря) контрнаступу радянських військ під Москвою були досягнуті військово-політичні результати.

ведучий : Зазнавши поразки під Москвою, Гітлер наказав своїм генералам прорватися до Волзі і захопити СТАЛИНГРАД. Літа 17 липня 1942 року почалася СТАЛІНГРАДСЬКІЙ БИТВА.
ВІДЕО «СТАЛІНГРАДСЬКІЙ БИТВА»
Перемога в місті на Волзі прийшла 2февраля 1943года.
200 днів (17 липня 1942р. - 2 лютого 1943р.) Тривала Сталінградська битва.
ВІДЕО «перемоги під Сталінградом»

Від народження земля не бачила
Ні облоги, ні битви такий,
Здригалася земля,
І червоніли поля,
Все палало над Волгою-рікою.

У спеці заводи, будинки, вокзал,
Пил на крутому березі.
Голос Вітчизни йому сказав:
Міста не здай ворогові.
Вірний присязі російський солдат,
Він захищав СТАЛИНГРАД.

Час прийде - розсіється дим,
Змовкне військовий грім.
Шапку, знімаючи при зустрічі з ним,
Скаже народ про нього:
Це залізний російський солдат,
Він захищав СТАЛИНГРАД.

Ведучий: У 1943 році розвиваються військові події в районі Курська. 1943год - це час КУРСЬКІЙ БИТВИ.
ВІДЕО «КУРСЬКА БИТВА»
Після Курська найпотужнішим було наступ радянських військ на південно-заході країни, і до квітня 1944 року німецькі загарбники були розгромлені на всій території України, а радянські війська вийшли до Державної кордоні.
Ведучий: У лютому 1945 року радянські війська підійшли до Берліна. Але битва за Берлін почалася лише 16 квітня, після розгрому всіх великих сил противника. 30 квітня 1945 року над будівлею уряду Німеччини - рейхстагом злетіло наше Червоний прапор. Але фашисти продовжували опір. І лише 9 травня 1945 року всі гітлерівські війська склали зброю.
ВІДЕО «БИТВА ЗА БЕРЛІН»

Дерева теж воювали,
Як стяги голови піднявши.
Де потрібно, гордо вмирали,
З грудей своєї листя зірвавши.
Бували і в колі пожарищ,
І в оточенні ворога ...
Солдат рятували в битвах жарких,
Розкинувши гілки, як роги.

Землі рідної тривоги, біди
По-справжньому зрозумівши,
Вони дивилися на світ білий,
Корінням Батьківщину обнявши.
Шуміли, немов закликали
Йти війною на війну ...
І разом з нами відстояли
Всю неосяжну Країну.

Звучить фонограма «Повідомлення Левітана про перемогу»
ВІДЕО «ПАРАД ПЕРЕМОГИ»

Понад 11000 воїнів були удостоєні звання Героя Радянського Союзу! За героїзм і мужність званням «Місто - герой» відзначені міста: Москва, Ленінград, Київ, Волгоград (Сталінград), Мінськ, Керч, Одеса, Севастополь, Новоросійськ, Брест, Смоленськ, Мурманськ. Брестської фортеці присвоєно звання «Фортеця - герой».

ведучий : Давайте згадаємо про людей, які воювали в тій війні, були поранені, отримали нагороди, загинули, працювали в тилу, гнали ворога до його лігва.
- Що ми знаємо про них?
ДІТИ РОЗПОВІДАЮТЬ ПРО СВОЇ РІДНИХ І ЗНАЙОМЛЯТЬСЯ З ГЕРОЯМИ ВІЙНИ, проживали у міських поселеннях Гусь - Хрустальний
Чотири довгих роки йшла Велика Вітчизняна війна. 1418 днів і ночей тривала запекла битва з Німецьким фашизмом.

Перемога нашого народу дісталася дорогою ціною. Війна забрала життя майже 27млн. людина, а скільки доль вона скалічила! але радянський Союз не просто вистояв в такій жорстокій війні - він розгромив фашизм, бо війна була всенародною!

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Поверталися солдати з війни
за залізницям країни,
День і ніч поїзда їх везли.
Гімнастерки їх були в пилу
І від поту ще солона
У ці дні нескінченної весни.
І пройшли по Москві, немов сни, -
Були смаження вони і хмільний,
Були парки квітами повні.
У зоопарку трубили слони -
Поверталися солдати з війни!

Поверталися додому старі
І зовсім молоді батьки -
Москвичі, ленінградці, донці ...
Поверталися сибіряки.
Поверталися сибіряки -
І мисливці, і рибалки,
І водії складних машин,
І володарі мирних долин -
Повертався народ - велетень ...
Повертався? Ні!
Йшов він вперед,
йшов вперед
Переможець - народ!

ПІСНЯ «ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ».

Сонце світить, день пригожий.
Стала вся земля молодше.
Навіть бабусі і діди
Від посмішок розцвіли.
З Першотравнем!
З Днем Перемоги!
З весняним святом Землі !!!
Ведучий: Ще Олександр Невський, захищаючи нашу землю, сказав: «Хто з мечем до нас прийде, від меча і загине!» Нам треба жити, працювати, вчитися, виховувати своїх дітей, радіти сонцю, нам не потрібні чужі землі, нам не потрібна війна !!!

Ми знаємо, що нині лежить на вагах
І що відбувається нині.
Година мужності пробив на наших часах,
І мужність нас не покине.
Не страшно під кулями мертвими лягти,
Чи не гірко залишитися без даху над головою, -
І ми збережемо тебе, російська мова,
Велике російське слово,
Вільним і чистим тебе пронесемо -
І онукам дамо, і від полону врятуємо
НАВІКИ!

Схожі статті

  • Skyrim - Фікс вильотів при завантаженні збереження Завантажити мод на Скайрім краш фікс

    Примітка: Якщо ви відчуваєте проблеми після установки (вильоти при відкритті меню, збільшення підвисань, графічні неполадки, тоді спробуйте вписати "EnableOnlyLoading \u003d true" в data / SKSE / Plugins / SafetyLoad.ini. Це змусить ...

  • Що вище місяця. Вище місяця. Спеціально для групи world of different books переклади книг

    Висока і низька Місяць сайт - "Спостерігач" 22-07-2007 Влітку повний Місяць над горизонтом ходить низько над горизонтом. Іноді її важко розглянути за деревами і будівлями. Кожна людина знає, що фаза Місяця змінюється день у день. Ось ...

  • Видано указ про створення колегій

    Всю державну діяльність Петра I умовно можна розділити на два періоди: 1695-1715 роки та 1715-1725. Особливістю першого етапу були поспіх і не завжди продуманий характер, що пояснювалося веденням Північної війни. Реформи були ...

  • Громадянська війна - Брати Бурі

    Після недовгого ради з Галмар, ярл Ульфрік віддасть наказ штурмувати непокірне місто. Нас він відсилає до табору, який Брати Бурі вже розбивають неподалік від Вайтрана (при цьому саме місто з карти пропаде, щоб не було спокуси ...

  • Квест «Без вісті зниклий»: «Скайрім»

    Звільнити Торальда в Скайрім виникає необхідність в сторонньому квесті фракції Сірі Гриви. Сам квест почнеться після діалогу з фрейле Сіра Голова в Вайтране, та розповість Довакін, що її син живий, хоч чутки ходять прямо ...

  • Skyrim - Магія Як знайти заклинання в Скайріме

    Магія - невід'ємна частина світу Нірн, вона дозволяє управляти стихіями, закликати істот, зцілювати рани, змінювати матерію і створювати ілюзії. Все це доступно для вивчення і в Скайріме. Щоб подивитися доступні вам заклинання, ...