Звіт про відвідування уроку англійської мови. Аналіз уроку англійської мови по ФГОС: зразок, методичні розробки. Основні характеристики сучасного уроку

Нестерова І.А. аналіз уроку англійської мовив 5 класі // Енциклопедія Нестеровим

Аналіз уроку англійської мови в 5 класі.

Урок англійської мови в 5 класі на тему: "Міста і країни".

Мета уроку

практичні:

Система особистих займенників;

Відмінювання дієслова to be.

3. Введення і закріплення нової лексики по темі: "Міста і країни".

4. Відпрацювання навичок читання.

Розвиваючі:

1.Развівать пізнавальні процеси, Використовуючи на уроці карти, смарт дошку.

2. Розвиток мовних здібностей, пам'яті, мислення, уяви.

3.Развівать мовну здогадку шляхом інтерференції рідної мови.

4.Создавать умови для рефлексії власної діяльності.

освітні:

1.Формірованіе цілісного уявлення про світ.

2.Пріобщеніе до інших культур.

виховні:

1.Воспітаніе толерантності та поваги до культурних цінностей народів світу.

2. Виховання особистості учнів на основі загальнолюдських цінностей.

3.Воспітаніе самостійності.

4.Расшірять кругозір учнів.

Тип уроку: комбінований.

Технологія: АСО.

Обладнання: карта світу, опорні карти, смарт дошка, роздатковий матеріал,

магнітофон, комп'ютери.

Хід уроку

елементи уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

форма взаємодії

Організаційний момент.

Привітання.

Мета: налаштувати учнів на урок, активізувати лексику.

Good morning, boys and girls.

I am glad to see you!

How are you today?

Who is absent today?

I am glad to see you too.

Мовна Розминка.

Мета: розвивати усне мовленняучнів.

Повідомлення теми уроку.

Мета: познайомити учнів з тим, чим вони будуть за-

прийматися на уроці.

Is Ira present for class?

Is Mary absent today?

Is Sasha present?

Are you present?

How are you Sveta?

Where are you from, Misha?

Where are they from?

Where is he from?

Are they from Moscow or London?

Are you from Paris?

Today we will speak about countries

and cities. (Показую на дошку, де записана тема уроку.)

We will talk, read (показую на картки для читанні), listen (показую на магнітофон) and of course, play games! Understand? Let's check.

Today we speak about ...

We will talk and ...

(Показую на картки)

You are very good!

P6-No, she is not.

I am from Moscow.

They are from Moscow.

He is from Moscow.

They are from Moscow.

No, I am from Moscow.

P1-countries and cities.

Перевірка д / з.

Мета: перевірити якість виконан-

ня д / з; вміння складати діалоги по опорним карточ-

кам; вчити робити самоперевірку, ис

користуючись комп'ютер і самооцінку.

Now I want to listen to your dialogues. (Раздаю опорні картки).

Well! Let's check ex.10. It was your homework. Ореn your computer and check yourself.

(On the blackboard)

It is a rose. It is red. You are in Rome. Peter is in Moscow. Where are you from? My name is Olga. I am from Moscow.

Whose work is excellent?

Whose work is good?

Whose work is so-so?

Sasha and Vova, go to the blackboard and tell us your dialogue.

P1-What is your name?

P2-My name is Vova.

P2-I am fine. Thank you. And you?

P1-I am fine too.

Where are you from?

P2-I am from Paris. Where

P1-I am from Moscow. Nice to meet you!

P2-Nice to meet you too.

P1-Bye, Vova. P2-Bye-bye!

Хлопці відкривають комп'ютери і перевіряють вправу.

Діти піднімають руки в

Залежно від отриманої оцінки.

Робота з компьюте-ром.

Підготовка до основного етапу.

Мета: мотивація учнів; повторення лексі-

чеського матеріалу.

Close your exercise-books.

Open your text-books and continue our work. Read the task exercise1.

Tell me what say Dan and Ken.

Well. You are very good and active.

P1-I am in London.

P2-We are in Paris.

P3-I am in Leeds.

P4-we are in Rome ....

Робота з підручником.

Вивчення нового матеріалу.

Мета: формування цілісного перед-

дання про світ.

Закріплення нового матеріалу.

Мета: розвиток комунікативної компетенції.

Children, would you like to travel like Dan and Ken? Yes or no?

Let's travel around the world together.

Listen to the cassette and repeat please!

Let's work with map.

Please, find America. Where is it situated?

Please, find Africa. (Ets.)

Now, let's work in groups!

You are the first group. Your task ex.3, questions from1 to 4.

You are the second group. Your task ex.3, questions from5 to8.

You are the third group. Your task ex.4.questions from1 to4.

Учні слухають касету і повторюють за диктором в паузах.

Учні задають питання один одному і дають короткі відповіді з опорою на фізичну карту.

Робота з картами в підручнику і у дошки.

Робота в мікрогруп-

Робота в групах.

Динамічна пауза.

Мета: дати можливість дітям відпочити;

активізація вивченої лексики.

Let's have a rest, my dear. Stand up!

Listen to me: go, run, fly, swim, jump, clap your hands, step your feet, close your eyes, open your eyes. Sit down.

Учні виконують команди вчителя.

Імітація.

Повторне закріплення.

Мета: Закріплення правопису назв міст;

Розширювати країнознавчих знання дітей.

Write the missing letter and connect with place of interest.

Example: Lon ... on, P ... ris, B ... ston

(Даються пам'ятки цих міст. І хлопці з'єднують місто і пам'ятку, називаючи її).

Хлопці з'єднують місто і пам'ятку, називаючи її.

Робота зі смарт дошкою.

Самостійна робота.

Мета: вчити працювати самостійно витягнути кліща;

Закріплювати правопис географічних назв.

Open your computer and find

eight words and write down them into your workbook.

Учні знаходять слова і записують їх у зошити.

Розгадування кросворду.

Робота з компьюте-рами.

Робота над читанням

Мета: відпрацювання грамотності читання і інтонації.

Look at me. You can see cards and rules of reading. Read these words and snowballs. Listen the cassette and check yourself.

Одночасно йде робота зі слабкими дітьми.

Робота з підручником,

слухання касети.

Підведення підсумків.

Мета: чи зрозуміли діти чим вони займалися на уроці, що нового дізналися, чому навчилися.

Well, children. You are active today.

Show me your balls of results.

Marry, your mark is excellent.

Sasha, your mark is good ....

Do you like our lesson?

What do you like?

Yes, I do. I like our work on the smartboard. I like to work with map ...

Open your diary and write down home task.

On the blackboard: p.95, ex.9,10 .;

Continue your dialogue and act it.

Діти записують д \ з

самоаналіз уроку

1. Урок "Міста і країни" є третім в цій темі.

УМК - Афанасьєва О. В., Міхєєва І. В.

2. На даному уроці переслідувалися наступні цілі:

практичні:

1.Совершенствованіе фонетичних навичок.

2.Продолжіть формування граматично навичок:

Мовна конструкція Where are you from ?;

Система особистих займенників;

Відмінювання дієслова to be.

3. Введення і закріплення нової лексики

Аналіз уроку англійської мови

Тема і завдання уроку.

На уроці були використані: УМК Старкова А.П. Також використовувалися спеціально складені учителем картки, плакати і інше оснащення уроку. Завданням уроку виступило формування лексичних навичок по темі «My school», розвиток умінь аудіювання, говоріння, а також умінь усного мовлення. Виховна цінність уроку: учителем використовувалися різні форми роботи, такі як колективна, індивідуальна, парна. Це сприяло розвитку в учнів умінь працювати індивідуально, в малих групах, у великих групах, що сформувало вміння уважно вислуховувати висловлювання своїх однокласників, приймати їх думку до уваги. Також вчитель ставив за мету виховати почуття поваги до своїх друзів. Розвиваюча цінність уроку: на уроці постійно стимулювалася активність учнів, їх самостійність. Цьому сприяли індивідуальні форми роботи, запитання вчителя, пропозиції вчителя виконати різного роду завдання, а також порівняти, навести приклади, пояснити. Практична і освітня цінність уроку: на уроці використовувався достатній обсяг вправ, були пройдені всі стадії формування лексичного навички в правильній послідовності. Таким чином, завдання по формуванню лексичного навички була повністю реалізована. На початку уроку для введення учнів в атмосферу іншомовного спілкування були використані кілька діалогів, що допомогло в подальшому перейти до основної теми уроку. Також вчителю вдалося підвищити культуру учнів за допомогою використання таких етикетних кліше. При семантизації нової лексики була повідомлена вся необхідна інформація, що стосується змін у правописі того чи іншого слова при роботі з ним.

Структура і зміст уроку

I. Урок був формування навички по використанню нових лексичних одиниць у мовленні. Структура уроку включала в себе наступні етапи:

1. Початок уроку, введення в іншомовне спілкування

2. Мовна зарядка

3. Перевірка домашнього завдання(Вдосконалення граматичного навички і мовного вміння)

4. Експозиція (прослуховування нескладного тексту на розуміння, виконання завдань з цього тексту)

5. Семантизация (контроль правильності виконання завдання)

6. Зняття труднощів (вимовних і орфографічних)

7. Автоматизація (використання слів в обмеженому контексті, комбінування, репродукція)

8. Підведення підсумків, домашнє завдання.

II. На мій погляд, вибір і розташування етапів уроку методично обгрунтовані. Викладачеві майже на всіх етапах уроку вдалося зберегти комунікативний підхід до завдань, забезпечуючи завдання комунікативної завданням і здійснюючи природні переходи від одного виду роботи до іншого.

III. Викладач неодноразово застосовував цільові установки перед початком виконання завдань.

IV.1) Мовна зарядка була присутня на етапі, що передує введенню дітей в атмосферу іншомовного спілкування. Була проведена гра «Гаряча картопля», яка також сприяла повторення вже пройденого граматичного матеріалу. Учитель називав першу форму дієслова і кидав м'яч одному з учнів. Учень повинен був сказати, що залишилися дві форми, кидав м'яч іншому учневі і називав першу форму іншого дієслова.

Гра допомогла дітям зосередити увагу на навчальному процесі.

2) При ознайомленні з новим навчальним матеріалом викладач використовував прослуховування нескладного тексту з наступною семантизації (виконання завдань). Дані прийоми адекватні, так як вік учнів дозволяє використовувати такі нескладні тексти і завдання до них.

3) Аналіз всіх видів роботи дозволяє говорити про те, що всі вони відповідають віку і рівню навченості учнів.

4) Формування механізму сприйняття і породження висловлювання проходило на різних етапах уроку за коштами аудіювання використанні різних комунікативних завдань.

5) Протягом всього уроку діти стимулювалися до активного використання отриманих ними мовних знань. Мотивація здійснювалася посредствам всіх видів уру, а також застосування цільових установок.

6) Всі види уру і власне мовні вправи проходили в різних режимах роботи: індивідуально, в малих групах, у великих групах.

7) Співвідношення за часом виконання мовних вправ до часу виконання тренувальних вправ, на мій погляд, становить приблизно 60% до 40%.

8) Практично всі вправи були підпорядковані одній тематиці, були взаємопов'язані, перетікали одне з іншого або були об'єднані логічним переходом, заздалегідь продуманим викладачем.

V.1) Робота з підручником здійснювалася під керівництвом вчителя. Цей вид роботи застосовувався тільки на етапі контролю виконаних індивідуально завдань.

2) На уроці практично не застосовувався індивідуальний вид роботи, що обумовлено віком учнів. В основному, застосовувалися групові та парні види роботи.

VI. Контроль проводився на кожному етапі роботи, після виконання кожного завдання. Притягувався контроль учень-клас, коли класу пропонувалося виправити помилки окремого учня, а також традиційний контроль учитель-учень.

VII. Домашнє завдання було доступно пояснено (які вправи, форма роботи з домашнім завданням (усно або письмово)).

VIII. Урок був логічно завершений: завдання були виконані в повному обсязі, був здійснений запис домашнього завдання, були виставлені оцінки за роботу на уроці і підведені підсумки заняття.

Матеріальне оснащення і ефективність його використання.

1. Викладач віддав перевагу картинно-предметної наочності, що обгрунтовано, з огляду на вік учнів.

2. ТСО було застосовано на етапі експозиції, що представляється доцільним і доречним.

3. З усіх компонентів УМК викладач використовував підручник. Інші компоненти УМК не застосовувалися, так як при вивченні даної теми вони були недоречні.

4. На дошці був здійснений запис нової лексики, а також плакат з графічним зображення нових граматичних одиниць.

Використання іноземної мовияк засобу навчання і педагогічного спілкування на уроці.

1. Англомовна мова викладача - літературна, коректна, адаптована під рівень учнів. Міміка, жести, рухи використовувалися адекватно ситуації на уроці.

2. Рідна мова застосовувався при перекладі незнайомих і незрозумілих для учнів виразів. З огляду на вік і рівень учнів, таке використання рідної мови можна вважати правомірним.

3. Помилок в промові викладача мною помічено не було, мова була дуже грамотною і відпрацьованої.

4. Ситуації, створювані на уроці, можна вважати адекватними і методично правильними.

5. Гра була задіяна в процесі мовної зарядки, мовне спілкування - в ході виконання репродуктивних вправ. Їх використання, на мій погляд, правильно і адекватно.

Психолого-педагогічна та гігієнічна характеристика уроку.

1. Вікові особливості учнів були враховані в повному обсязі.

2. Зміна видів діяльності відбувалося досить часто, тобто враховувався вік учнів і попереджалося перевтома.

3. У класі підтримувалася сприятлива психологічна атмосфера, чому сприяла ігрова форма роботи і доброзичливий настрій вчителя.

4. Спеціальних прийомів зняття напруги не використовувалося, але проходила регулярна зміна видів роботи.

5. ТСО використовувалося в середині уроку. На мій погляд, це доцільно, так як учні були ще не зовсім стомлені, але вже занурені в атмосферу навчальної діяльності.

План-конспект уроку англійської мови в 6 класі

Unit 6, Lessons 47.

Тема уроку: London and its famous sights.

Головна мета уроку: навчання іншомовного спілкування.

Основне завдання: формування лексико-граматичних навичок читання і говоріння по темі.

Супутні завдання: активізація лексичних одиниць і граматичних структур (безособові пропозиції), засвоєних раніше і необхідних для даного уроку; вдосконалення навичок вживання безособових пропозицій; розвиток вміння читати з метою вилучення конкретної інформації і детального розуміння змісту.

Освітня мета: розвиток мовної здогадки учнів.

Виховна мета: формування позитивного ставлення до фактів іншомовної культури; формування потреби і здатності розуміти чужі точки зору; розвиток вміння працювати в парах, прислухатися до думки товаришів.

Оснащення уроку: картки зі звуками, роздатковий матеріал (текст «London»), картинки з видами Лондона, Activity Book.

Хід уроку

етап Мова і дії вчителя Мова і дії учнів наочність брешемо
1. Початок уроку. Good afternoon! Take your seats, please.

I "m glad to see you.

What date is it today?

Who is absent today?

Good afternoon!

We are glad to see you too.

Today is Friday, the 11th of March.

Nobody is absent.


- 1
2. Фонетична зарядка. Звуки,, [r]. Let "s remember the sounds. Ну-ка, давайте спробуємо говорити, як справжні англійці! Показує звук. Спочатку Пошип. Good of you. А тепер пожужжім. Показує звук. А тепер, продовжуючи дзижчати, відсуваємо кінчик язика назад, ось так от : ж - ж - r - r. Good job! (Вимовляє слова з цими звуками) All together! Cindirella! Запитує кількох учнів. Виконують інструкцію вчителя.

Всі повторюють ш - ш - ш - ш

Ж - ж - ж - ж

Ж - ж - ж - r - r - r.

Cindirella. Вимовляють слово хором і по одному.

картки sounds

,, [R].

5
Dressed! Запитує кількох учнів.

Listen to the rhyme:

Cindirella, dressed in yellow,

Went upstairs to kiss a fella.

Made a mistake

And kissed a snake.

How many doctors

Did it take?

Well, what is the rhyme about?

Dressed. Вимовляють слово хором і по одному.

Переводять вірш підрядник за допомогою вчителя. Потім через підрядник повторюють його за вчителем, потім цілком.

3. Мовна зарядка. Створення атмосфери іншомовного спілкування. Please, answer my questions. What season is now, Pavel?

What is the weather like today, Sergey? How are you, Denis? How old are you, Katya?

And now ask each other what you would like to see in Moscow. Work in chain.

P: It is spring.

S: It is warm.

D: I am fine. K: I am twelve.

What would you like to see in Moscow?

I would like to see the Kremlin. And you?

I would like to see Red Square. And you?

I would like to see the Moscow Zoo. And you?

3
4. Перевірка домашнього завдання. Last lesson we spoke about fact and opinion adjectives. And your hometask was to complete the sentences with them. What page? P1: AB, pp.55 - 56, ex.1

Учні читають і переказують готові пропозицію по-черзі.


Activity Book 7
5. Повторення граматичного матеріалу. Let "s try to remember what sentences we have learned last time. Ну-ка, які пропозиції з займенником it ви вивчили? (Пише на дошці пропозиції зі слів учнів). Good job! Ніякі пропозиції. Учитель пояснює правило і наводить приклади на дошці .

eg. It is wonderful!

It is dangerous!

It is a warm spring day!

Учитель каже російські пропозиції.


Згадують пропозиції, диктують їх учителю.

Учні переводять пропозиції.

Наочність на дошці 6
6. Читання. Закріплення лексичного матеріалу. Удосконалення навичок говоріння на рівні окремого висловлювання. Учитель роздає листочки з текстом «London», в який включені слова і вирази минулого уроку, а також безособові пропозиціїз підметом it. Учні читають за бажанням і вибором вчителя, переводять текст, знаходять безособові пропозиції і відповідають на запитання вчителя.
Листочки з текстом «London». 17
7. Домашнє завдання. That "s enough for today. Write down your homework. You are to write the story about any Astrakhan sight using the vocabulary of the lesson. Учитель пояснює домашнє завдання учням. Учні записують домашнє завдання в щоденники. Домашнє завдання на дошці. 1
8. Підведення підсумків уроку, оцінка діяльності учнів. Отже, сьогодні ми з вами повторили безособові пропозиції з підметом it, дізналися багато нового про Лондоні. А ще повторили звуки. You "ve worked very hard today. Good of you. Your marks for the lesson. Katya, I give you a« 5 ». You spoke quite well today. Sergey, I" ve been pleased your work lately. Reading aloud is too difficult for you. But you "ve improved a lot. Your mark is a« 4 ». The bell is coming. Good-bye. 1
  1. Мета і поставлені завдання викладені незрозуміло і не відповідають вимозі самої програми.
  2. Мета і завдання викладені в чіткій формі, конкретизовані і відповідають умовам програми.
  3. Всі поставлені завдання і цілі аналізу уроку по ФГОС (англійська мова) проходять в діагностичному руслі на основі суб'єктивних знань учнів.

Класифікації основних моментів, які необхідно враховувати при аналізі уроку англійської мови по ФГОС

  1. Вміст матеріалу для аналізу уроку англійської мови недостатньо підходить до встановленої мети і дидактичним принципам.
  2. Вміст точне і підходить поставленим цілям і дидактичним моментам.
  3. Цілі і дидактичні завдання аналізу уроку іноземної мови повністю підходять усім необхідним вимогам і плавно доповнюються виховними заходами і елементами розвитку.

Логічний підхід в аналізі уроку з англійської мови

  1. Частини роботи на уроці непогані, але не мають логічно завершених моментів.
  2. Етап роботи виділено правильно, логічно вірно вибудовано подача матеріалу, але деякі етапи затягнуті в часі.
  3. Всі етапи виконані чітко, мають логічне початок і завершення. Перехід від одного матеріалу до іншого збудований на основі чітких логічні ланцюжків - кращий варіантдля якісної подачі навчального матеріалу.

Особливості коригування учнівської роботи для аналізу сучасного уроку англійської мови

  1. Методи не підходять для завдань уроку. Неправильно продумана структура уроку. Індивідуальний підхід до учнів відсутня.
  2. Застосовуються продуктивні методи, складові уроків чітко продумані і логічно вірні.
  3. Методика підходить необхідним завданням, пробуджуючи учнів до пізнавальної активності. Враховуються особливості знань кожного учня. Вся схема аналізу уроку з англійської мови відповідає всім вимогам.

Які форми у вивченні англійської мови використовуються

  1. Основним вважається фронтальний навчальний процес. Така форма УД не відповідають поставленим завданням і не стимулює діяльність учнів.
  2. Форма обрана по вимогами і відповідає поставленим завданням. Може бути групова і індивідуальна.
  3. Учні самостійно вибирають форму організації. Вітається ділова і творча активність, а також висновки і пропозиції по уроку англійської мови

Оціночна діяльність уроку

  1. Учитель оцінює навчальний процес самостійно без зворотного зв'язку. Критерії самої оцінки не озвучуються.
  2. Оцінювання проходить зі зворотним зв'язком, але коли проходить аналіз уроку англ. яз., учні не беруть участі в процесі.
  3. Для оцінювання підключаються учні, відбувається самоконтроль і самооцінювання.

результативність уроку англійської мови

  1. Слабо помітне формування знань учнів і мета не виконана.
  2. Прекрасно засвоєний матеріал, стимулювання пізнавальної активності кожного учня, вміння об'єктивно оцінювати те, що відбувається.

Для чого потрібен аналіз уроків англійської мови

Головною метою уроків англійської є сформувати у учнів комунікативну компетентність в рамках конкретного іноземної мови, тобто освоїти міжособистісне і міжкультурне спілкування англійською мовою. Як показує аналіз відвіданого уроку з англійської мови, учні повинні вміти по ФГОС:

  • розповісти про себе англійською мовою в усній і письмовій формі, написати резюме, анкету або лист;
  • представити свою сім'ю, школу, країну і т.д. в міжкультурному спілкуванні;
  • розвивати розмовну мову;
  • вміти приймати участь в діалозі, монолозі, аудіювання.

За проходження - диплом державного зразка про професійну перепідготовку. Навчальні матеріалипредставлені в форматі наочних конспектів з відеолекціями експертів, супроводжуються необхідними шаблонами і прикладами.

Для ефективності проведення кожного уроку, вчитель повинен робити методичний аналіз уроку англійської мови. Тільки після такої роботи можна чекати позитивних результатів в плані якості навчання іноземної мови.

Багато завучі задаються питанням: як проаналізувати урок англійської мови правильно і нічого не упустити? Як зробити аналіз уроку з англійської мови у відповідності з усіма нормами ФГОС?

Для цього існує докладна пам'ятка:

Така схема аналізу уроку англійської мови дозволить завуча більш грамотно оцінити успіхи педагога, а вчителю краще розуміти, на що спиратися в своїй роботі, і як проводити роботу над помилками на уроці англійської мови.

учитель: Студеннікова Світлана Ігорівна

Клас: 7 «Б»

Тема уроку: Animals in our life.

Підтема уроку: Grammar Discoveries: Present Perfect

Місце уроку в темі: 6/19.

Тип уроку Комбінований.

Мета уроку:

практичні:

Розвиток умінь монологічного та діалогічного мовлення у рамках теми уроку

Розвиток умінь вивчаючого читання в рамках теми уроку (робота з текстом);

Розвиток вміння сприйняття і розуміння іноземної мови на слух (ведення уроку англійською мовою; аудіювання).

загальноосвітні:

  • удосконалення, поглиблення і розширення знань учнів з даної теми (розкриття теми «Animals in our life») в рамках теми уроку;
  • розширення лінгвістичного кругозору учнів в рамках теми уроку (тематична лексика).

Розвиваючі:

  • розвиток пам'яті, уваги, мислення в рамках теми уроку (робота з вправами, наприклад, розташування слів у реченні в правильному порядку);

виховні:

  • виховання інтересу до вивчення іноземної мови в рамках теми уроку (за допомогою ілюстративного матеріалу);
  • виховання морально-етичних якостей у рамках теми уроку (формування мовного етикету);
  • розвиток навичок колективної діяльності, дружби, готовності до соціального спілкування в рамках теми уроку

Завдання уроку:

  • вдосконалення навичок техніки читання в рамках теми уроку;
  • вдосконалення лексичних навичок в рамках теми уроку;
  • вдосконалення слухо-вимовних навичок в рамках теми уроку;
  • введення нового граматичного матеріалу і формування навичок їх використання в рамках теми уроку;

Форми роботи з класом:

T - Cl;

T - P1, P2 ...;

P1 - P2 ...

Оснащення уроку:

  1. Ноутбук, проектор;
  2. Підручник: Enjoy English: Навч. англ. яз. для 5-6 кл. загальноосвіт. установ /Биболетова М.З. та ін. - М .: Титул, 2008. - 221с .;
  3. Мел, дошка

Б) Відповідність вимогам автентичності.

Використовувалися автентичні вирази. Вони вписувалися в тематику і проблематику навчального спілкування.

В) Мовні труднощі при введенні нового матеріалу і формуванні навичок його використання в мовної діяльності.

Мовні труднощі були пов'язані з вживанням нової граматичної форми. Для їх подолання вчитель використовував різні граматичні вправи.

Е) Зв'язок нового матеріалу з уже вивченим.

Теми, комунікативні установки та умови реалізації пропонованих ситуацій адекватні мовному досвіду носіїв мови.

I. Початковий етап уроку (3 хв)

Організаційний момент (1 хв.)

Фонетична зарядка (2 хв.)

Закріплення нового граматичного матеріалу (7 хв)

Робота з текстом:

Дотекстовому етап (2 хв.)

Текстовий етап (7 хв.)

Післятекстові етап (6 хв.)

III.

Підведення підсумків уроку

Оцінювання (1 хв.)

Резерв уроку (2 хв.)

1. - Організаційний момент: учитель і учні вітають один одного. Учитель намагається активізувати лексику класного вжитку і запитує інформацію за допомогою питальних пропозицій: Hello! How are you? Do you have any news?

Мовна зарядка була спрямована на зняття мовних труднощів і активізацію навичок використання вивчених лексичних одиниць.

Для семантизації нової граматичної форми використовувалися вправи ....

Робота з текстом.

Робота над текстом відповідала плану. На предтекстовие етапі вчитель ввів нові слова. Даний етап був націлений на мотивацію учнів до читання пропонованого тексту. Мета роботи була чітко визначена - після прочитання відповісти на питання по тексту. На 2-му етапі учні читали виділені вчителем фрагменти і переводили їх. На післятекстові етапі учні відповіли на питання по тексту.

Посильну домашнє завдання було направлено на закріплення нових граматичних форм. Учням було запропоновано виконати ряд граматичних вправ на закріплення пройденого матеріалу.

В ході аналізу уроку була відзначена позитивна атмосфера на уроці (учні активно брали участь в класною роботі, відчували себе розкуто, проте, були зібрані, енергійні, зацікавлені в уроці).

Мета уроку була сформульована чітко, доступно і конкретно, що сприяло успішному проведенню уроку.

Спілкування на уроці було організовано в різних режимах: учитель-учень, вчитель-група. Широко використовувалися питально-відповідні вправи, переклад, бесіда.

4) Організація контролю над роботою учнів. Виявлення і виправлення помилок. Учитель помічав помилки. Виправляв і коментував їх після і під час відповіді учня.

6) Педагогічний такт вчителя. Тактовне поведінку педагога сприяло створенню позитивного емоційного фону і речемислітельной активності учнів.

Рівень мовної та мовленнєвої компетентності вчителя відповідає встановленим вимогам. Учитель впевнено тримався перед класом, вміючи швидко мобілізувати увагу учнів. Учитель говорив англійською мовою, таким чином, створивши штучну середу і включивши учнів в іншомовне спілкування. Він також швидко зумів адаптувати свою промову до мовного рівня учнів. Мова вчителя була виразна, чиста, логічна, в досить швидкому темпі.

Попередній перегляд:

Аналіз відвіданого уроку по розгорнутій схемі

учитель: Сонячна Світлана Анатоліївна

Клас: 4 «Б»

Тема урока : Нове в світі тварин

Підтема уроку: Ступені порівняння прикметників

Місце уроку в темі: 9/10.

Тип уроку Комбінований.

Мета уроку: активізація речемислітельной діяльності учнів

завдання:

1. Навчальні:

  • удосконалювати у школярів мовні вміння і навички аудіювання і говоріння (в монологічного формі) в тому числі за допомогою проектної технології;
  • закріпити мовні моделі в побудові висловлювання;
  • проконтролювати ступінь засвоєння лексичних знань по темі «Animals»;

2. Розвиваючі:

  • розвивати когнітивні здібності такі як, аналіз, синтез, узагальнення;
  • розвивати уяву і творчу активність;
  • розвивати у школярів навички роботи з Інтернет-ресурсами;

3. Виховні:

  • формувати вміння працювати в команді, допомагати один одному;
  • формувати потреби в практичному користуванні мови в різних сферах діяльності.

Форми роботи з класом:

індивідуальна;

У парах;

Групова.

Оснащення уроку:

  1. Ноутбук, проектор, інтерактивна дошка;
  2. Підручник: Enjoy English: Навч. англ. яз. для 4 кл. загальноосвіт. установ / Биболетова М.З. та ін. - М .: Титул, 2011. - 221с .;
  3. Мел, дошка

Характеристика мовного і мовного матеріалу.

А) Мовна спрямованість відібраного мовного матеріалу.

Використання лексичних одиниць, структур і виразів для вдосконалення навичок і умінь монологічного та діалогічного мовлення у рамках досліджуваної теми.

Б) Використання скоромовок.

В) Мовні труднощі при введенні нового матеріалу.

Труднощі були пов'язані з вживанням нової граматичної форми. Для їх подолання вчитель використовував різні граматичні вправи, схеми.

Г) Соціокультурна спрямованість методичного забезпечення уроку.

Д) Мовний матеріал включав фонову лексику і мовні кліше англійської мови.

Е) Зв'язок нового матеріалу з раніше вивченим.

Розвиток умінь монологічного та діалогічного мовлення базувалося на граматичному і лексичному матеріаліпопередніх уроків.

Ж) Адекватність ситуацій пред'явлення і активізації нового матеріалу мовному досвіду носіїв цієї мови.

Методична структура уроку.

I. Початковий етап уроку (1 хв)

організаційний момент

II. Основний етап уроку (33 хв)

Закріплення лексики по темі «Тварини» (2 хв.)

Мовна розминка (1 хв.)

Введення нового граматичного матеріалу (10 хв.)

Закріплення нового граматичного матеріалу (6 хв)

Перевірка домашнього завдання (5 хв)

Робота з текстом:

Текстовий етап (6 хв.)

Післятекстові етап (3 хв.)

III. заключний етапуроку (4 хв)

- Висновок про тему уроку.

Оцінювання (1 хв.)

Пояснення домашнього завдання (1 хв.)

Резерв уроку (2 хв.)

1. Характеристика етапів уроку відповідно до дидактичним та методичним принципам.

1. - Організаційний момент: учитель і учні вітають один одного. Учитель активізують лексику, вивчену на попередніх уроках, і запитує інформацію за допомогою питальних пропозицій Good morning, children! How are you? What unusual can you see here?

Закріплення лексики по темі "Тварини" відповідало уроку і поставленим завданням перед початком уроку. Дана лексика активно використовувалася на всіх етапах уроку.

Мовна зарядка була спрямована на активізацію артикуляційної діяльності, навичок використання вивчених лексичних одиниць, повторення фонетики.

Введення нового граматичного матеріалу.

Для семантизації нової граматичної форми використовувалися вправи: ex.7, p. 49, ex.8, p. 50.

Робота з текстом.

Робота c текстом відповідала плану. На етапі, що передує читання тексту, учителем були введені нові слова і словосполучення. Даний етап був мотивуючим до читання пропонованого тексту для учнів. Мета роботи була чітко сформульована: після прочитання тексту відповісти на питання. На наступному етапі учні читали виділені вчителем словосполучення і переводили їх. На післятекстові етапі учні відповіли на питання по тексту.

Домашнє завдання було направлено на закріплення нових граматичних форм. Учням було запропоновано виконати ряд граматичних вправ на закріплення пройденого матеріалу.

2. Організаторська, комунікативно-навчальну та виховну діяльність учителя.

В ході аналізу уроку була відзначена сприятлива атмосфера на уроці (учні брали активну участь в роботі, відчували себе впевнено, були зібрані, енергійні, зацікавлені в уроці).

1) Орієнтування учнів на виконання плану уроку.

Чітко і доступно сформульована мета уроку сприяла успішному проведенню уроку.

2) Організація фронтальної, групової та індивідуальної форм роботи учнів і їх співвідношення на різних етапах уроку.

Спілкування на уроці було організовано в різних режимах: учитель-учень, учень- учень, вчитель-група. Широко використовувалися питально-відповідні вправи, письмові завдання, переклад, бесіда.

3) Навчання учнів прийомам самостійної роботинад мовою.

Даного питання було приділено недостатньо уваги на уроці.

4) Організація контролю над роботою учнів. Виявлення і виправлення помилок. Учитель помічав помилки. Навідними питаннями залучав всіх учнів до уважного слухання своїх однокласників і виявлення помилок і неточностей. Виправляв і коментував їх після і під час відповіді учня.

5) Об'єктивність і виховна спрямованість оцінок за урок.

Виставлені оцінки відрізнялися об'єктивністю і мали виховну значимість.

6) Педагогічний такт вчителя. Тактовне поведінку педагога сприяло створенню позитивного емоційного фону і мовної активності учнів.

7) Правильність і емоційна виразність мови вчителя при веденні уроку іноземною мовою.

Учитель впевнено тримався перед класом, вміючи швидко мобілізувати увагу учнів. Рівень мовної та мовленнєвої компетентності вчителя відповідає встановленим вимогам. Учитель говорив англійською мовою, створивши штучну середу і включивши учнів в іншомовне спілкування. Він також швидко зумів адаптувати свою промову до мовного рівня учнів. Мова вчителя була виразна, чиста, логічна, в помірному темпі.

3. Висновки за результатами уроку.

Поставлені цілі були досягнуті завдяки таким факторам: адекватності етапів уроку цілям і задачам уроку, послідовності виконання вправ стадіях формування навичок і розвитку умінь, правильності розподілу часу на уроці, цілеспрямованості, цілісності, зв'язності і змістовності уроку, практичної та виховної цінності уроку.

Попередній перегляд:

короткий аналізуроку англійської мови № 2

учитель: Зосімова Ольга Петрівна

Клас: 6

Тема: «Відвідування зоопарку»

Мета спостереження:проаналізувати роботу по використанню наочних посібників на уроці.

1) На уроці була використана образотворча наочність у вигляді різних тематичних ілюстрацій, презентації зі слайдами і відео ролика. даний матеріалвикористовувався c метою семантизації нових лексичних одиниць.

2) Вибір засобів навчання спирався на абстрактно-образне мислення учнів даного віку. Вибір використовуваних засобів наочності відповідав методичної мети уроку.

3) Демонстрація наочного посібника була своєчасною і відповідала характеристиці, зазначеній в плані уроку.

4) Використання даних наочних посібників при семантизації лексики сприяло активізації пізнавальних інтересів, мотивації до вивчення англійської мови і актуалізації уваги учнів під час уроку.

Використання наочних посібників сприяло підвищенню мотивації і, відповідно, досягненню цілей уроку.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 3

учитель: Белхороева Олена Ахмедовна

Клас: 7

Тема : Англійська мова в сучасному світі

мета спостереження : Проаналізувати роботу над навчанням граматичної боці мовної діяльності на уроці.

1) Для введення мовного матеріалу були відібрані мовні зразки, пов'язані з темою уроку.

2) В учнів виникали труднощі в засвоєнні даної граматичної структури (Passive Voice).

4) Учитель активізував в пам'яті учнів 3 форми неправильних дієслів і звернув особливу увагу на слова, які використовувалися на уроці.

5) Учитель виправляв помилки у вимові та граматичні помилки в побудові речень в пасивному стані.

6) Учитель враховував труднощі, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу.

7) Чи були виконані вправи, спрямовані на автоматизацію граматичного навички.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 4

Учитель: Карімова Ірина Іванівна

Клас: 9

Тема: «

мета спостереження : Проаналізувати роботу над граматичною стороною мови на уроці.

1) Для введення мовного матеріалу були відібрані мовні зразки, пов'язані з темою уроку «Подорож по піратської карті ».

2) В учнів не виникало труднощів у засвоєнні даної граматичної структури (Суфікси іменників і прикметників -sion, -tion; -ment, ive, -able).

3) Попередньо учителем була проведена лексична зарядка (учні повторили опорні слова і вирази), які потім використовувалися при введенні граматичного матеріалу.

4) Учитель коригував помилки у вимові та граматичні помилки в побудові речень.

5) Учитель враховував труднощі, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу.

Цілі, поставлені вчителем, були досягнуті. Слід зазначити, що використання коштів наочності та надання учням самим сформулювати граматичні правиланадали позитивний вплив на засвоєння даного граматичного матеріалу.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 1

Учитель: Мамутова С.Д.

Клас: 5 «Б»

Тема : «Hello! Nice to see you again! »

мета спостереження

Перший етап був спрямований на мотивацію учнів до читання пропонованого тексту.

На післятекстові етапі вчитель контролював розуміння прочитаного тексту, перевіряючи відповіді на питання по тексту.

1) На уроці була використана образотворча наочність у вигляді різних тематичних картинок, зображених на слайдах, і відео. Даний матеріал використовувався c метою семантизації нових лексичних одиниць.

2) Вибір засобів навчання спирався на абстрактно-образне мислення учнів даного віку. Вибір даних коштів наочності відповідав методичної мети уроку.

3) Показ наочного посібника був своєчасним і відповідав характеристиці, зазначеній в плані уроку.

4) Учитель говорив в основному англійською мовою, але при виникненні нерозуміння з боку учнів переходив на російську мову.

5) Використання даних наочних посібників при семантизації лексики сприяло підвищенню інтересу, мотивації до вивчення англійської мови і актуалізації уваги учнів під час уроку.

3) Попередньо учителем була проведена лексична зарядка (учні повторили опорні слова і вирази), які повинні були бути використані при введенні граматичного матеріалу.

4) Учитель виправляв помилки у вимові та граматичні помилки в побудові речень.

5) Учитель враховував труднощі, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу, тому що питальні речення в російській і англійській мовах частково не збігаються.

6) Були виконані вправи, спрямовані на автоматизацію граматичного навички.

Цілі, поставлені вчителем, були досягнуті. Слід зазначити, що використання коштів наочності та надання учням самим сформулювати граматичні правила надали позитивний вплив на засвоєння даного граматичного матеріалу.

учитель: Ігнатенко Поліна Іванівна

Клас: 4 «Б»

Тема : «Розповідь про те, що можна робити в різні пори року»

мета спостереження : Проаналізувати роботу з навчання вивчає читання на уроці.

1) Текст був обраний адекватно для вивчає виду читання в рамках теми уроку.

2) Послідовність роботи над текстом відповідала цілям уроку і включала три етапи: Предтекстовий, текстовий, післятекстові.

На предтекстовие етапі вчитель ввів нову лексику, яка активно використовувалася в пропонованому тексті.

На текстовому етапі текст був прочитаний учнями вголос. Учитель виправляв помилки у вимові слів.

На післятекстові етапі вчитель контролював розуміння прочитаного тексту, перевіряючи відповіді на питання по тексту і вводячи завдання «перевести з російської мови на англійську», спираючись на вираження з тексту.

3) Більша частина часу була приділена читання тексту вголос.

4) Учитель коригував помилки у вимові в процесі відповідей на питання до тексту.

Цілі, поставлені вчителем, були досягнуті. Текст для даного виду читання був підібраний правильно. У зв'язку з великим обсягом тексту можна було запропонувати учням прочитати його самостійно або по частинах.


Аналіз уроку англійської мови

учитель:

клас:

Підручник:

I . Цілеспрямованість уроку:

Цілі даного уроку:

Навчальна: вдосконалення лексичних навичок по темі: «Teenageyearsdotheybringluck?”

розвиваюча: розвиток довільної уваги, слухової пам'яті, логічного мислення, спостережливості.

Виховна: виховання почуття гуманізму, негативного ставлення до алкоголізму, прагнення до гармонійного розвитку.

освітня: знайомство з англійської скоромовкою «Bettyboughtsomebutter».

Супутні завдання: вдосконалення навичок аудіювання, читання, письма, граматичних навичок по темі: «PresentContinuous».

Поставлені цілі і завдання відповідають заданій темі уроку і прекрасно вписуються в цикл по темі.

Після повідомлення учителем теми уроку, учні познайомилися з цілями уроками. Формулювання поставлених цілей були правомірні і діти взяли їх.

Комплекс вправ адекватний поставленій меті уроку.

Про досягнення навчальної мети можна судити за останнім вправи.

Учні повинні були обговорювати в групах своє ставлення до підлітковим років «Myattitudetowardsteenageyears»І висловити думку про те, що значить дорослішання для них особисто. Учні відповідали на даний заключний питання, використовуючи ЛСС, наочність, нову лексику і лексику, призначену для повторення. Таким чином, можна судити про те, що навчальна метабула досягнута.

II . Змістовність уроку:

Тема дорослішання і обговорення того, чи легко бути підлітком актуальна для учнів. У них зараз складний період в житті, коли вони знаходяться в конфлікті зі світом і для них важливо обговорювати нагальні для них проблеми.

Матеріал тексту і вправ був змістовний і відповідав віковим інтересам. Діти читали текст про англійських школярів їх віку, які намагалися не конфліктувати з оточуючими, вести здоровий і активний спосіб життя. Цим самим досягалася виховна мета.

Англійська скоромовка «Bettyboughtsomebutter»Налаштувала дітей на атмосферу іншомовного спілкування і сприяла створенню позитивного мікроклімату. Кожен учень хотів потренуватися у відпрацюванні та звуків і краще за всіх прочитати скоромовку.

Що стосується співвідношення вправ, переважали творчі вправи. В процесі уроку учащімі були виконані наступні вправи: 3 вправи 1-ого виду, покликані допомогти школяреві виділяти основну думку тексту, смислові зв'язки, логіку побудови і які підводять учнів до усвідомлення тексту як зразка висловлювання.

Далі слідували 2 вправи 2-ої виду, метою яких було стимулювати учнів висловлювати ставлення до тексту і відображеної в ньому проблеми, давати характеристику героям тексту і висловлювати оцінку їх вчинків. І, нарешті, 2 вправи 3-го виду, які сприяли використанню учнями матеріалу тексту стосовно себе і свої близьким.

Всі вправи працювали на вдосконалення лексичних навичок по темі уроку.

Послідовність виконання вправ відповідає стадіях формування навичок і умінь.

III . Загальна логіка уроку іноземної мови:

Урок був цілісним, динамічним, зв'язковим.

IV . Активність учнів на уроці.

За допомогою навідних запитань особистісно-орієнтованого напряму і проблемних завдань стимулювалася внутрішня (розумова) активність учнів;

Пошукова діяльність здійснювалася на початку уроку, коли учні повинні були прочитати і вимовити скоромовку, зрозуміти її зміст, використовуючи картинки, надані вчителем в якості наочності, а також звертаючись до словника;

За допомогою відповідей на питання, навідних запитань, в вправах, де учні підбирали правильні варіанти відповідей, еквіваленти і обмінювалися думками, стимулювалася зовнішня (мовна) активність учнів;

Учитель використовував можливості для стимулювання речемислітельной активності. щоб забезпечитьстраховку від помилок , Вчитель нагадував послідовність виконання завдань, вселяв упевненість в учнів.

Учитель також використовував опори (картинки), схеми і висловлювання з теми;

На уроці використовувалисягрупові режими роботи : Вимовити скоромовку хором, обговорити питання по тексту в групах, доповнення відповідей співрозмовника. Парні режими роботи: обговорити в парах героїв тексту, висловити свою думку. Індивідуальний режим роботи: вчитель приділяв увагу учням з невисоким рівнем успішності. Він давав спеціальні завдання, орієнтовані на рівень таких учнів. Таким чином, кожен школяр вніс свій внесок в організацію уроку.

Учитель давав установку на виконання вправ, а діти виконували завдання, як індивідуально, так і в парі.

V . Мотиваційна забезпеченість.

Учитель підбадьорював учнів, якщо вони соромилися відповідати, стимулював їх активність. Учитель також використовував слова-заохочення:

Well done, Very good, Thank you, Yes, you are right, Good job, Good for you;

На уроці створювалися умови для інтелектуальної напруженості, але учні були забезпечені засобами її зняття з допомогою ключів і опор (картинок, схем, ЛСС). Оцінювання діяльності включало взаємодії і самооцінку, показувалася успішність виконання завдань. Учитель враховував особистісні, суб'єктні й індивідуальна властивості.

Учитель використовував презентацію для пояснення і залучення всіх учнів в процес роботи, роздатковий матеріал.

В останній вправі (репродуктивному уру) учні повинні були висловити свою думку про підлітків і їх життя. У своєму висловлюванні вони використовували опори, ЛСС і нові слова, з якими діти познайомилися на уроці. Судячи з результатів, навчальна мета була досягнута. В якості домашнього завдання було задано написати твір, в якому школярі повинні будуть розповісти про проблеми підлітків та можливі шляхи вирішення цих проблем.

VI . Володіння вчителем технологією уроку:

Учитель раціонально розподілив час на уроці. В кінці уроку вчитель підвів підсумки, запитав учнів, що їм сподобалося і що нового вони дізналися. Етап рефлексії мав важливе значення. Учитель задав домашнє завдання, виставив оцінки та подякував за участь в дискусії.

Учитель давав чітку установку на виконання всіх вправ.

Він зміг зайняти роботою всіх учнів і оцінити кожного. Учитель використовував різні прийоми виправлення помилок: навідні запитання, картки, схеми, ЛСС.

VII . Мовне і неречевое поведінку вчителя:

Через монолог учнів, через монолог вчителя і учнів, за допомогою парної і групової роботи на уроці підтримується атмосфера спілкування.

Поведінка вчителя можна розцінювати як демократична, вчитель завжди був готовий допомогти учням, передував помилки, підбадьорював і хвалив.

Поведінка вчителя сприяло досягненню цілей уроку. Учитель був доброзичливим і спокійним, але в той же час вимогливим. Це створювало сприятливий грунт для роботи на уроці. Учитель виявляв акторські якості. Він міняв голоси і зображував підлітка і його батьків, щоб діти глибше перейнялися темою уроку.

Мова вчителя була виразна. До рідної мови він звертався в рідкісних випадках, в основному, спілкування було англійською мовою.

VIII . результативність уроку

Школярі виконали комплекс вправ і поділилися своїми думками з приводу життя підлітків на тему: «Teenageyearsdotheybringluck? ». Діти познайомилися з англійської скоромовкою і потренувалися в проголошенні звуків.

В учнів удосконалювалися лексичні навички

Схожі статті

  • Чехословацький повстання і переворот Колчака Правління Колчака

    Жахливий стан - наказувати, не маючи реальної силою забезпечити виконання наказу, крім власного авторитету. З листа А. В. Колчака до Л. В. Тімереве Олександр Васильович Колчак, його доля за лічені роки скоїла ...

  • Незакінчена історія Катинської трагедії

    Що мається на увазі під терміном «Катинський злочин»? Термін є збірним. Мова йде про розстріл близько двадцяти двох тисяч поляків, які до цього були в різних в'язницях і таборах НКВС СРСР. Трагедія трапилася в квітні-травні ...

  • Історія трагедії в Катині

    Питання про винуватців загибелі польських ше-н --------- але ------ пле-нних в Катині (точніше, в урочищі Козині Гори) обговорюється більше 70 років. Не раз зверталася до цієї теми і «ЛГ». Є й офіційні дані влади. Але залишається чимало темних місць ....

  • Самий хвилюючий день Політ ракети в космос в 1961

    12 квітня 1961 відбулася подія, яка залишиться в пам'яті всіх наступних поколінь людей. Саме 12 квітня 1961 р чоловік здійснив перший в історії політ в космос. Цей політ був виконаний Юрієм Гагаріним. Він став можливий тільки ...

  • Повідомлення про Сталіна. Роки правління Сталіна. На чолі країни

    З біографії Сталіна ясно, що це була неоднозначна, але яскрава і сильна особистість. Йосип Джугашвілі народився 6 (18) грудня 1878 р, в м Горі, в простій бідній родині. Його батько, Віссаріон Іванович, був шевцем за професією. Матір,...

  • Піонери герої вов і їх подвиги

    Цікаво, про них школярам ще розповідають? Зіна Портнова Загинула у віці 15 років (20.02.1926-10.01.1944) .Советская партизанка. Після вторгнення гітлерівців на територію Білоруської РСР Зіна Портнова виявилася на окупованій ...