Урок русс мови технологічна карта уроку. Технологічна карта по російській мові. Завдання «Намалюй сніговика»

Камбулова Марина Олександрівна,

вчитель російської мови та літератури

вищої кваліфікаційної категорії

МБОУ гімназії №7 БМР РТ

Тема уроку: «Орфоепія»

Мета уроку: знайомство з терміном "орфоепія", формування навичок правильного мовлення (Норми наголоси і вимови), збагачення словникового запасу учнів; розвиток логічного мислення; виховання позитивного ставлення до знань, любові до рідної мови.

Плановані результати:

особистісні:

    прагнення до мовного стандарту;

    дбайливе ставлення до рідної мови;

    вдосконалення різних видів мовленнєвої діяльності;

    володіння різними видами вирішення поставлених завдань;

    здатність вільно, правильно викладати свої думки в усній і письмовій

формі, дотримуватися норм побудови тексту (логічність, послідовність,

зв'язність, відповідність темі та ін.); адекватно висловлювати своє ставлення до

фактів і явищ навколишньої дійсності, до прочитаного,

почутому, побаченому.

метапредметние:

регулятивні:

    здійснювати саморегуляцію і самоконтроль;

    оцінювати правильність виконання навчальної задачі, Можливості її рішення;

    спільно з учителем і однокласниками давати оцінку діяльності на уроці;

    виділяти і усвідомлювати те, що вже засвоєно і що ще потрібно засвоїти.

Пізнавальні:

    усвідомлене і довільне побудова мовного висловлювання;

    вільне сприйняття тексту.

комунікативні:

    слухати і розуміти мову вчителя і однокласників;

    вміти з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки відповідно до

завданнями і умовами комунікації;

    планувати навчальне співробітництво з учителем і однолітками;

    володіти діалогічного формою мови відповідно до граматичних і

синтаксичними нормами російської мови;

    володіння монологічним мовленням.

Предметні:

освітні:

    розвинути вміння формулювати визначення понять;

    формувати навички правильної мови (норми наголоси і вимови);

    розвинути вміння виражати свої думки, сприймати і засвоювати інформацію;

    збагачувати словниковий запас учнів;

    удосконалювати орфографічні та вміння.

Розвиваючі:

    розвиток критичного мислення;

    формування УУД (особистісних, регулятивних, пізнавальних);

    розвивати вміння застосовувати нові знання;

    розвиток творчих, мовних здібностей учнів;

    розвиток вміння спиратися на вже відоме, на свій суб'єктивний досвід.

виховні:

    виховання інтересу і поваги до рідної мови;

    виховання ціннісного ставлення до речі;

    створення сприятливої \u200b\u200bатмосфери підтримки і зацікавленості, поваги і

співробітництва;

    взаємодія учнів в парній роботі: розвиток поваги один до одного.

Тип уроку: урок «відкриття» нових знань.

Засоби навчання: ПК, виставка словників, малюнки.

Форми роботи учнів: індивідуальна, парна, групова.

Технологічна карта уроку

етап уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

формуються УУД

1. організаційний момент, Мотивація до навчальної діяльності

(1 хвилина)

Вітальне слово вчителя:

Добрий день, хлопці. Давайте подивимося один на одного і посміхнемося. Кажуть, «посмішка - це поцілунок душі». А тепер голосно скажемо один одному: «Добрий день!» Сідайте на свої місця. Я рада, що у вас гарний настрій, І сподіваюся, що ми з вами сьогодні дуже дружно і активно попрацюємо. В цьому я навіть не сумніваюся.

Привітання учнів.

Принцип психологічної комфортності.

УУД: особистісні, комунікативні.

Мета - створення доброзичливої \u200b\u200bатмосфери, мотивація на навчання, створення ситуації успіху.

2. Актуалізація і пробне навчальний дію

(4 хвилини)

На дошці написано вірш.

Жив на світі людина

Золоті руки.

Багато бачив він в свій вік

І муки, і муки.

Ось одного разу на галявині

Замок зустрів він великий,

Але біда одна - селяни

Забрали замок з собою.

Чим закрити палац, не знає,

Може, гвоздики забити,

Тільки ось квіти заважають:

Як цвяшок згубити?

До нього прикріплені 6 малюнків. Чому? Адже слова однаково пишуться?

(Кожне слово має своє лексичне значення. Хоча і пишуться вони однаково, але вимовляються по-різному, тому що наголос в цих словах може падати на різні склади: мук а (Сипучий продукт), м у ка (страждання), з а мок (будівля), заст про до (пристосування для замикання дверей), гв про здікі (залізні стрижні) - цвяхи і ки (квіти).

Розглядають малюнки, підбирають до них слова, відповідають на питання.

Формулювання власних очікувань, активізація наявних раніше знань, активне занурення в тему.

УУД: пізнавальні, комунікативні, регулятивні (проблемна подача навчального матеріалу).

3. Виявлення місця і причини труднощі в проблемному навчальному дії

(1 хвилина)

Ми бачимо, що дуже важливо правильно поставитинаголос в слові, тому що від цього може змінитися його лексичне значення.

Відкрийте зошити, запишіть число. Класна робота.

Який розділ науки про мову вивчає правильне постановку наголоси?

(Правильну постановку наголоси вивчає орфоепія).

Давайте подивимося, з яких частин складається це слово. Яке значення кожної частини?

( «Орфо» - правильний, «епос» - мова. Правильна мова).

Виходячи з теми уроку, сформулюйте його головну мету. Що сьогодні належить нам з'ясувати?

аучіться правильно ставити наголос).

Запис учнями числа, «Класна робота», теми уроку.

Формулюють мету уроку.

Принцип цілісності.

УУД: пізнавальні, регулятивні (самостійне формулювання мети, планування, прогнозування).

МЕТА: створити проблемну ситуацію, спрогнозувати майбутню діяльність.

4. Побудова проекту виходу зі скрути Мета етапу:

Зафіксувати причину труднощі у учнів, організувати підвідний діалог по проблемному поясненню нового матеріалу; організувати фіксацію подолання труднощів

(4 хвилини)

Відкрийте підручник. Прочитайте матеріал на с. 143-144. Що нового ви дізналися? Що викликало у вас утруднення? Наведіть приклади.

(Ми дізналися, що, крім орфографічних і пунктуаційних правил, є ще спеціальні норми, які називаються орфоепічних. Вони вчать нас, як правильно вимовляти слова).

Давайте прочитаємо в підручнику, що таке орфоепія.

По ходу знайомства з новим матеріалом ми складемо кластер. Це слово означає «кисть», «гроно». У наш кластер повинні увійти ті відомості, які ми отримали на різних етапах нашого уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з принципами орфоепії: навчимося правильно ставити наголос і вимовляти звуки в словах. Що стосується труднощі ми звернемося до словника. А допоможуть нам сьогодні: Словник в підручнику "Вимовляй правильно", Шкільний орфографічний словник, ребуси словник.

Давайте згадаємо, як працювати зі словником. За яким принципом розташовані слова в словнику?

(Слова в словнику розташовані за алфавітом. Кожне слово має словникову статтю, в якій міститься інформація про слові).

Що ми з вами вже дізналися? Складання кластера.

Орфоепія

наголоси слів

Наголос залежить від

лексичного значення слова

Усвідомлення цілей і завдань навчання, сприйняття, осмислення, запам'ятовування навчального матеріалу і основних питань; розвиненіша вміння отримувати інформацію з тексту і будувати повідомлення в усній формі; розвиток вміння проводити порівняння вивчених об'єктів по самостійно виділеним підставах .

Принцип діяльності.

УУД: комунікативні, пізнавальні, регулятивні (розвиток уваги учнів, монологічного мовлення; створення сприятливої \u200b\u200bатмосфери зацікавленості; робота над формуванням логічних умінь: аналіз, порівняння, узагальнення, побудова ланцюжків міркувань).

5. Первинне закріплення з промовляння у зовнішній промови

(10 хвилин)

Завдання 1. Я загадаю вам загадки, відгадати які допоможе вам правильна постановка наголосу:

1) Я трав'яниста рослина
C квіткою бузкового кольору,
Але переставте наголос,
І перетворююся я в цукерку.

(В слові « і рис »наголос ставиться на перший склад. Ця назва квітки. А в слові «ір і с »- на другий, і означає воно цукерку).

2) Я збірник карт: від наголоси
Залежать два моїх значення,
Захочеш - перетворюся на назву
Блискучою шовковистою тканини я.

( А тлас - це географічна карта, Наголос в цьому слові ставиться на перший склад. А в слові «У пе а з »наголос на другому складі, це матеріал, з якого що-небудь шиють).

Який висновок ми можемо зробити?

(Від наголоси залежить лексичне значення слова).

А тепер відгадає загадки і поставимо правильний наголос в словах.

Букви - значки,
Як бійці на парад,
У строгому порядку побудовані в ряд.
Кожен в умовленому місці стоїть,
І називається все ...

(Алфавіт. Наголос ставиться на третій склад).

2) З мене посуд тонку,
Ніжно-білу і дзвінку
Обпалюють з давніх пір,
Називаюся я ...

(Фарфор. Наголос ставиться на другий склад).

3) Щоб скоріше в бібліотеці
Відшукати ти книгу зміг,
У ній буває картотека,
Спеціальний ...

(Каталог. Наголос ставиться на третій склад).

Молодці, все впоралися із завданням. Але орфоепія вивчає не тільки постановку наголоси, але і правильну вимову слів.

завдання 2

Вічний - нудно

Серцевий - дріб'язковий

Пошта - щоб

Фанера - кашне

Тема - теніс

Мрія - яєчня

Що - светр

Зробимо висновок.

( Не всі слова пишуться так, як вимовляються).

Доповнюємо кластер.

Орфоепія

Вивчає постановку вивчає вимова

наголоси слів

лексичного значення словачн в ряді слів звучить,

якшн. Літерае нЕ

завжди пом'якшує

попередній приголосний

учні про тгадивают загадки, промовляють слова, ставлячи в них правильний наголос і пояснюючи відмінності в лексичному значенні.

Працюють зі словами, записують в зошит і промовляють.

(Завдання виконується в парах)

Завдання виконується індивідуально, потім проговорюється усно.

Формування мотивації до навчання і цілеспрямованої пізнавальної діяльності; формування вміння будувати мовне висловлювання відповідно до поставлених завдань.

УДД: особистісні, комунікативні.

6. Физминутку

(2 хвилини)

Буратіно потягнувся,

Раз - нагнувся,

Два - нагнувся,

Три - нагнувся.

Руки в сторону розвів,

Ключик, видно, не знайшов.

Щоб ключик нам дістати,

Потрібно на носочки встати.

Физкультминутка

Вправи спрямовані на активізацію уваги одночасно лівого і правого півкуль.

Дозволяють переключити увагу з одного виду діяльності на інший, відпочити.

7. Самостійна робота з самопроверкой за зразком

(8 хвилин)

характерною рисою російського наголоси є його рухливість. На початку уроку ми переконалися в тому, що від наголоси може залежати значення слова.

завдання 3 Прочитайте правильно слова, записані на дошці, поясніть значення. Складіть словосполучення чи речення. (Завдання виконується в парах)

Дорогий, замок, гуртки, ірис, гвоздики, полки, бавовна

(З кожним словом можна скласти два словосполучення. Наприклад: доріг про й один - лісовий дор про гой; повітряний з а мок - великий зам про до; сині кр уки - жовті гуртка і ;

вродливий і рис - смачний ір і с; маленькі гв про здікі - червоні Гвізд і ки; дерев'яні п про лКВ - військові полк і ; Білий хл про пок - гучний хлоп про к)

У чому ми переконалися, виконавши це завдання?

(Важливо правильно поставити наголос у слові, так як від цього залежить його лексичне значення)

А зараз ми проведеморебуси диктант .

Спишіть з дошки слова, розставте наголос. Що стосується труднощі зверніться до словника. Позначте орфограми в словах.

Алфавіт, фарфор, каталог, бібліотека, красивіше, дзвонить, вирок, кошти, кілометр, документ, буряк, почав, дозвілля, відсоток, магазин.

Молодці!

прояв емоційного ставлення і вольових зусиль в навчально-пізнавальної діяльності, запам'ятовування матеріалу; самоконтроль виконання завдань, взаємоконтроль і внесення коректив у навчально-пізнавальну діяльність.

Планування свого дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації.

8. Включення в систему знань і повторення

(10 хвилин)

    А тепер веселий урок няньки.

(Хто з правилами дружить, той твердо переконаний,

фарф про р нам дуже потрібен, а ф а рфор НЕ нужён.

Не можна сказати алф а віт, а можна алфав і т.

Хто говорить алф а віт, невірно говорить.

Не говори кат а лог, а тільки катав про м

А тв про ріг? можна тв про ріг, а можна і твор про м

А якщо в магаз і н раптом Портф е чи завезли,

То не ходи в маг а зін, не купиш портфель і .

Коли ми на машині летимо щодуху,

Те нас везе НЕ ш про фер, а нас везе Шоф е р.

Шоф е р, він любить справу, професію свою,

А з ш про фером ми відразу влетить в аварію.

І нехай тепер не буде секретом для хлопців,

Що у парку не стат у і, а ст а туї стоять.

А якщо ви в театр прийдете, наприклад,

Те вас не пустять в п а ртер,

Завітайте в парт е р.

Ти, школяр, з наголосом уважніше будь

І наші настанови, ми просимо, не забудь.

А будеш несерйозно їх ставити абияк,

Рано чи пізно ти потрапиш в халепу).

Запишіть слово, в якому можлива двояка постановка наголоси.

(Це слово «сир». У ньому можна поставити наголос як на перший, так і на другий склад).

Доповнюємо кластер.

Орфоепія

Вивчає постановку вивчає вимова

наголоси слів

Наголос залежить від Сполучення букв

лексичного значення словачн в ряді слів звучить,

якшн. Літерае нЕ

завжди пом'якшує

попередній приголосний

У деяких словах віз

можна двояка постановка

наголоси

    Закріплення вивченого матеріалу.

завдання 4

Лексичний диктант. Відгадайте слово за лексичним значенням, правильно скажіть його, запишіть, пояснюючи орфограми.

1. Майстерня з пошиття одягу.(Це слово «а [ТЕ] льє». Звук [т] в ньому вимовляється твердо).

2. Розділ науки, що вивчає звуки мови.(Це слово «фо [нє] тика». Звук [н] в ньому вимовляється твердо).

3. Широка асфальтована дорога.(Це слово «шос [се]». Звук [з] в ньому вимовляється твердо).

4. Розділовий знак.(Це слово «ти [ре]». Звук [р] в ньому вимовляється твердо).

5. Плавуча гора, яка відкололася від джерела.(Це слово «айс [б`е] рг». Звук [б '] в ньому вимовляється м'яко).

6. Найвище досягнення майстерності.(Це слово «і [д`е] ал». Звук [д`] в ньому вимовляється м'яко).

7. Нижні місця для глядачів в театрі.(Це слово «пар [ТЕ] р». Звук [т] в ньому вимовляється твердо).

8. Спортивна гра з м'ячиком.(Це слово «[ТЕ] нніс». Звук [т] в ньому вимовляється твердо).

9. Назва наукового поняття.(Це слово «[т`е] Рмін». Звук [т`] в ньому вимовляється м'яко).

10. Шарф, шийну хустку.(Це слово «каш [нє]». Звук [н] в ньому вимовляється твердо).

11. Готель. (Це слово «про [ТЕ] ль». Звук [т] в ньому вимовляється твердо).

Еталон: щоб правильно вимовити слово, потрібно звернути увагу на його лексичне значення, потім перевірити, чи є в ньому поєднання букв, який вимовляє не так, як пишуться. Виходячи з цього, ставимо наголос і вибираємо правильну вимову.

Чому ми вчилися, виконуючи завдання? Куди можемо звернутися в разі утруднення?

(Ми вчилися правильно вимовляти слова. Що стосується труднощі ми можемо звернутися до орфоепічних словником).

А тепер запишемо в зошит Метаграми. Хто скаже, що це таке?

(Метаграми - це загадка, за умовами якої з загаданого слова, шляхом заміни

однієї літери інший, виходить нове слово).

    Коли мене ти відкриваєш,
    Зазвичай воду наливаєш.
    але н на б поміняй скоріше -
    І мешканець я морів.
    (Вийшли слова «кран - краб»).

    З буквою щ - насправді
    Я на службі у Емелі.
    м постав на це місце:
    Без мене не буде тесту.

( Вийшли слова «щ вка - мука »).

    Чи не знайдеш ти такого
    Дивного слова:
    Якщо буква в ньому змінюється,
    Птах в рибу перетворюється.
    (Вийшли слова «фазан - сазан»).

    З з - потрібна в більярді я,
    З ж я - слід після дощу,
    З п - я бачити допомагаю,
    З н - шлях вночі висвітлюю.
    (Вийшли слова «луза - калюжа - лупа - місяць»).

2. Спишіть, поставте наголос у виділених словах. Вкажіть, в яких прикладах перенесення наголоси створює нове слово, а в яких - тільки змінює їх форму (відмінок, число).

Столяр зробив книжкові полиці.
По дорозі рухалися озброєні полки.
Відкриті всі вікна. Я стою біля вікна.
Я мию руки. Дай мою книжку.

(В словах «п про лКВ »і« полк і »,« М про ю »і« мо ю »Наголос створює нові слова, а в парі« про кНА - окн а »Змінюється лише форма слова).

3. Вимовте правильно виділені слова. Спишіть, позначте правильну вимову звуків.

На виставці вмузеї ми бачилимодель нового літака.портрет Пушкіна роботи художника Кипренского. З літака був викинутий парашутнийдесант . Мрія кожного - мати персональнийкомп'ютер . детектив досліджував місце події.

Щоб не помилитися у постановці наголоси, можна використовувати веселі підказки. (Свёкла- Текле)
Тітка Текле їла буряк.

(Цемент- інструмент)
Я беру свій інструмент,
Швидко розводжу цементу.

(Квартал - втомився)
Брів я довго і втомився,
Перейшов сьомий квартал.

Що за дивний носоріг
Їв і сир, і сир.

Чути в класі діалог:
Обговорюють каталог.

Дітей не потрібно балувати,
Щоб зубки НЕ пломбувати.

Дрімоту і позіхання йдуть за ворота.
(Потягування)
Якщо прікоснёшься до верби,
Станеш ти ще красиво. (Нахили)
У мене у вухах дзвенить,
знову дзвонить.

Доповнюємо кластер.

Орфоепія

Вивчає постановку вивчає вимова

наголоси слів

Наголос залежить від Сполучення букв

лексичного значення словачн в ряді слів звучить,

якшн. Літерае нЕ

завжди пом'якшує

попередній приголосний

У деяких словах віз

можна двояка постановка

наголоси

Щоб не помилитися в Для правильного

постановці наголоси, можна вимови можна

використовувати веселі під- використовувати словник

казки

Сценки.

Варто хлопчик. Він тримає в руках пляшку з ліками. Читає: «Три рази в тиждень по столовій ложці. Після прийому їжі ».

Починає пищати. Вбігає мама.

- Що трапилося, синку? Чому ти піщішь?

- А я ліки прийняв. А тут написано ... (читає)

- Ах ти, дурненький. Адже ти невірно прочитав. Три рази після прийому їжі, а не їжі.

- Ой, мамочко. Нам в школі вчителька говорила, що від перестановки наголоси може змінюватися сенс, а я про це забув ...

Що ж трапилося від перестановки наголоси?

(Змінився сенс слова, і з хлопчиком сталася смішна історія).

Працюють в робочих аркушах.

Перевіряють.

Роблять висновок.

пишуть під

диктовку, перевіряють на слайдах за зразком.

Відповіді учні можуть перевірити за зразком, розташованому на слайді.

Перевіряємо за зразком.

Заздалегідь підготовлена \u200b\u200bгрупою учнів.

Застосування на практиці отриманих знань і подальше повторення.

УДД: особистісні, регулятивні, пізнавальні.

9. Рефлексія

(3 хвилини)

Хлопці, якою була мета нашого сьогоднішнього уроку?

(Метою нашого уроку було навчитися правильно ставити наголос і вимовляти слова).

Досягли ми цієї мети?

(Ми навчилися правильній вимові слів, тепер ми знаємо, що від постановки наголосу може змінюватися сенс слова, тому цілі нашого уроку ми досягли).

Який алгоритм роботи ми склали, щоб правильно ставити наголос?

(Щоб правильно поставити наголос у слові, потрібно спочатку подивитися на його сенс в реченні або словосполученні. Якщо виникли труднощі, за допомогою можна звернутися до орфоепічних словником).

У листку самооцінки поставте собі оцінку за роботу на уроці. Якщо залишилися питання або є труднощі з даної теми, то навпаки етапу уроку поставте знак питання.

А зараз виставимо оцінки в журнал і в щоденники.

На наступному уроці ми продовжимо роботу з даної теми.

Молодці, хлопці, дякую вам за активну роботу.

Оцінка і самооцінка навчальної діяльності, узагальнення та систематизація знань, учні.

Формування умінь точно і повно висловлювати свої думки.

УДД: комунікативні

10. Інформація про домашнє завдання, Інструктаж по його виконанню

(2 хвилин)

1 рівень. Розставити наголос в словах. Перевірити себе по ребуси словник в разі виникнення труднощів.(Каталог, квартал, забезпечення, дзвонить, торти, пуловер, щавель, жалюзі, поглиблений, клопотання, красивіше, сир, балувати, буряк).

2 рівень. Записати слова в транскрипції, позначивши їх вимову.(Шпаківня, яєчня, партер, светр, фонетика, тире, депо, легше, м'який, булочна, щось, щоб).

3 рівень. Скласти пропозиції зі словами в залежності від наголосу в них.(Атлас, білки, клуби, орган, стрілки, паром, пили, вже, вуха).

4 рівень. Скласти казку зі словами, які прозвучали сьогодні на нашому уроці.

Учні запісивиают завдання в щоденники, висловлюють свої емоції з приводу уроку.

Розвиток і поглиблення потреб і мотивів навчально-пізнавальної діяльності, застосування методів інформаційного пошуку.

УДД: пізнавальні.

Технологічна карта з дидактичною структурою уроку

1. П.І.Б. вчителя: Краснянська М.Ю.

2. Клас: 2а Дата: 20.09.2019г. Предмет: російську мову. Місце і роль уроку в темі, що вивчається: «Пропозиція»

3. Ресурси вчителя: підручник, ІКТ, поурочні розробки

4. Ресурси для учнів: підручник, зошит

5. Обладнання уроку: комп'ютер

Тема

педагогічна мета

Сприяти ознайомленню з поширеними і непоширених пропозиціями, розвитку вміння находити в тексті поширені і непоширені пропозиції

Тип уроку

Рішення навчальної завдання

плановані результати(Предметні)

Освоюють початкові наукові уявлення про систему і структуру російської мови: лексиці, синтаксисі;про основні одиницях мови, їх ознаках і особливостях вживання в мові

особистісні результати

Виявляють етичні почуття: доброзичливість і емоційно-моральну чуйність, розуміння і сопережіваніе почуттів інших людей

універсальні навчальнідії (метапредметние)

регулятивні: опановують здатністю приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, знаходитизасоби її здійснення.

Пізнавальні: загальнонавчальних - усвідомлено і довільно будують мовні висловлювання в усній формі;геологіч ські - виконують логічні дії (порівняння, аналіз, побудова міркувань, віднесення до відомим понятіям).

комунікативні: в комунікації будують зрозумілі для оточуючих висловлювання

Основний зміст теми,поняття і терміни

Поширені і непоширені пропозиції

Хід уроку

Дидактична структура уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Форми організації навчальної діяльності

Організаційний момент.

Перевіряє готовність до уроку

Ну-ка, перевір, дружок,

Ти готовий почати урок?

Всі ль на місці,

Всі ль в порядку,

Ручка, книжки і зошит?

Чи всі правильно сидять?

Всі ль уважно дивляться?

Всі ль готові слухати?

Починаємо наш урок.

Перевіряють готовність до уроку

фронтальна

хвилинка чистописання

Пишемо в зошитах - число, класна робота, букву з якої починається ваше ім'я.

Робота в зошитах

Фронтальна, індивідуальна

Актуалізація знань, визначення теми і мети уроку.

Згадайте, що ви знаєте про пропозицію.

А давайте подумаємо, що таке поширені і непоширені пропозиції. Що ж ми сьогодні будемо вивчаємо?

Відповіді на запитання.

Фронтальна, індивідуальна

Вивчення нового матеріалу (постановка навчальної задачі).

Прочитайте на екрані.

Настала осінь. Настала золота осінь.

Яка пропозиція вам сподобалося більше? Чому?

Відповіді на запитання.

Фронтальна, індивідуальна

Физкультминутка

Первинне закріплення нового матеріалу.

Відкриваємо підручник стор.35, читаємо вправу 39. Виконуємо.

Уважно читаємо правило. Його потрібно зрозуміти і вивчити.

Читаємо вправу 40. Які пропозиції можемо скласти? Запишіть отримані пропозиції. Перевіряємо, прочитайте, які поширені пропозиції у вас вийшли?

Робота в зошитах

Фронтальна, індивідуальна

Пояснення домашнього завдання ( якщо урок не в п'ятницю. На вихідні письмові завдання не задані)

фронтальна

Рефлексія.

Що ми з вами вивчали? Як ви зрозуміли матеріал? На полях відзначте листочком, хто як зрозумів матеріал і смайлик (настрій). Які були труднощі?

Фронтальна, індивідуальна

Схожі статті

  • Skyrim - Фікс вильотів при завантаженні збереження Завантажити мод на Скайрім краш фікс

    Примітка: Якщо ви відчуваєте проблеми після установки (вильоти при відкритті меню, збільшення підвисань, графічні неполадки, тоді спробуйте вписати "EnableOnlyLoading \u003d true" в data / SKSE / Plugins / SafetyLoad.ini. Це змусить ...

  • Що вище місяця. Вище місяця. Спеціально для групи world of different books переклади книг

    Висока і низька Місяць сайт - "Спостерігач" 22-07-2007 Влітку повний Місяць над горизонтом ходить низько над горизонтом. Іноді її важко розглянути за деревами і будівлями. Кожна людина знає, що фаза Місяця змінюється день у день. Ось ...

  • Видано указ про створення колегій

    Всю державну діяльність Петра I умовно можна розділити на два періоди: 1695-1715 роки та 1715-1725. Особливістю першого етапу були поспіх і не завжди продуманий характер, що пояснювалося веденням Північної війни. Реформи були ...

  • Громадянська війна - Брати Бурі

    Після недовгого ради з Галмар, ярл Ульфрік віддасть наказ штурмувати непокірне місто. Нас він відсилає до табору, який Брати Бурі вже розбивають неподалік від Вайтрана (при цьому саме місто з карти пропаде, щоб не було спокуси ...

  • Квест «Без вісті зниклий»: «Скайрім»

    Звільнити Торальда в Скайрім виникає необхідність в сторонньому квесті фракції Сірі Гриви. Сам квест почнеться після діалогу з фрейле Сіра Голова в Вайтране, та розповість Довакін, що її син живий, хоч чутки ходять прямо ...

  • Skyrim - Магія Як знайти заклинання в Скайріме

    Магія - невід'ємна частина світу Нірн, вона дозволяє управляти стихіями, закликати істот, зцілювати рани, змінювати матерію і створювати ілюзії. Все це доступно для вивчення і в Скайріме. Щоб подивитися доступні вам заклинання, ...