Példa egy ajánlásra egy befejezett angol leckéhez. Az angol óra elemzése az oktatás felső szintjén. Téma: A beírt szókincs gyakorlása

Óraelemzés angolul a Szövetségi Állami Oktatási Szabvány követelményei szempontjából.

1. Célkitűzés.

a) Az óra céljai és célkitűzései nincsenek egyértelműen megfogalmazva, és nem teljesen felelnek meg a szabvány és a program követelményeinek.

b). A célok és célkitűzések egyértelműen, konkrétan, a szabvány és a program előírásainak megfelelően kerülnek megfogalmazásra. Tükrözi az UUD kialakulását.

v) A célok és célkitűzések közös (vagy önálló) tevékenységben, a tanulók szubjektív tapasztalatait figyelembe véve, diagnosztikusan fogalmazódnak meg. Tükrözi az UUD kialakulását.

b). A tartalom megfelel a tananyagok céljainak és célkitűzéseinek, didaktikai elveinek.

v) A tartalom megfelel a didaktikai követelményeknek, adekvát a céloknak, szervesen tartalmazza az érték (nevelési) és fejlesztő összetevőket.

3. Az UD (oktatási kognitív tevékenységek).

a) A lecke szakaszai rosszul követhetők. Nincsenek logikai átmenetek.

b). Az óra szakaszai ésszerűen vannak kiemelve, logikai átmeneteik vannak, de az egyes szakaszok időben kirajzolódnak.

v) A szakaszok világosak, logikusak, teljesek. Az új szakaszokra való áttérés problémás szalagok segítségével történik. Szervezet tanulási tevékenységek optimális.

4. Az UD szervezésének módszerei.

a) Az UD szervezési módszerei nem felelnek meg a tanórai feladatoknak. A módszerek felépítése rosszul átgondolt. A tanulók egyéni jellemzőit gyakorlatilag nem veszik figyelembe. A reprodukciós módszerek túlsúlya nem indokolt.

b). A módszerek megfelelőek a feladatokhoz. A szaporodással együtt

produktív módszerek. A módszerek felépítése többnyire átgondolt és logikus.

v) A módszerek megfelelőek a feladatokhoz. A módszerek kombinációja optimális

serkenti a tanulók kognitív tevékenységét, figyelembe veszi egyéni jellemzőit. A tananyagok módszertani koncepciójának eredetisége tükröződik.

5. Az UD szervezeti formái.

a) A tanulók oktatási és kognitív tevékenységének frontális szerveződése érvényesül. A szervezeti formák nem felelnek meg teljes mértékben a kijelölt feladatoknak, nem járulnak hozzá az oktatási tevékenységek kialakításához.

b). A formák megfelelnek a céloknak és célkitűzéseknek. A hallgatók bevonása az UD szervezésének egyéb formáiba (egyéni, csoportos vagy kollektíve) meg van szervezve

v) Az oktatási és kognitív tevékenység jól ismert szervezési formáinak kreatív refrakciója. A tanulók önállósága a formaválasztásban. Üzleti és kreatív tevékenység bemutatása.

6. Ellenőrzési és értékelési tevékenységek szervezése.

a) A vezérlés gyenge visszacsatolást biztosít. A tanár értékelő tevékenysége érvényesül. Az értékelési szempontok nincsenek megnevezve, vagy általános jellegűek.

b) Az ellenőrzés megszervezése visszajelzést ad. Az értékelés kritériumok alapján történik, de a hallgatók nem kerülnek bele az önkontroll és önértékelés helyzeteibe.

c) Az ellenőrzés megszervezése racionális. A teljesítményértékelés kritériumos megközelítése. A tanulók részt vesznek az önkontroll, a kölcsönös kontroll és az önértékelés helyzeteiben.

7. Az óra eredményei.

a) A megfelelő célt nem sikerült elérni. A hallgatók előrehaladása az UUD és a tudás kialakításában nagyon gyengén nyomon követhető.

b) Megfelel a kitűzött céloknak ismeretekkel, képességekkel, készségekkel kapcsolatban. Az UUD-t rosszabbul nyomon követik.

c) Megfelel a kitűzött céloknak, és a ZUN és UUD szempontjából diagnosztizált.

Magas oktató, nevelő és fejlesztő hatás.

Az óra értékelésének mennyiségi mutatói:

a) - 1 pont; b) - 2 pont; c) - 3 pont;

Köztes pontokban történő értékelés akkor lehetséges, ha nehéz mutatót választani.

1,5 pont - ha a mutató jellemzője megközelíti a b) opciót;

2,5 pont - ha a mutató jellemzője megközelíti a c) lehetőséget;

Maximális pontszám – 21.

Önelemző óra (1. lehetőség)

    Hol illeszkedik ez a lecke a témához? Hogyan kapcsolódik ez a lecke az előzőhözhogyan működnek az utóórák?

    Mi az óra célja és céljai (oktatási, nevelési, fejlesztési)?Milyen eredményt akart elérni az óra végére?

    Mennyire sikerült megfelelően kiválasztani az óra tartalmáta kitűzött célt?

    Megfontolható-e, hogy a módszerek kiválasztott kombinációja (a tudás bemutatásaniy, megszilárdítás, ellenőrzés, tevékenység serkentése), a tanítás technikái és eszközei az órán az optimális-e erre az osztályra?

    Racionálisan osztották be az óra szakaszaira fordított időt?

    Logikusak voltak az óra szakaszai közötti „összeköttetések”?

    A szemléltetőeszközök milyen szerepet játszottak a gólok?

    Mennyire sikerült a bajusz minőségének ellenőrzése az órán?üvöltő tudás, készségek és korrekció?

    Helyesen van meghatározva a mennyiség és a tartalom? házi feladat tanulássala cél volumene, osztályjellemzők és az anyag szintű elsajátítás minősége ke?

    Az óra pszichológiai légköre. A diákok élvezték az órát?

    Ön hogyan értékeli az óra eredményeit? Lehetséges volt-e megvalósítanihogy elvégezze az óra összes kijelölt feladatát? Ha nem, miért nem? ÁltalÉlvezted a leckét? Mit érdemes javítani? Minek feletttöbb munka kell?

lecke önvizsgálat 2. lehetőség.

A mai óra… (№) az órarendszerben a témában (szekció)….

Célja - ..., utaltam az óra tanítási feladataira ..., a nevelési - ..., az óra is úgy készült, hogy hozzájáruljon a tanulók fejlődéséhez ....

Ebben az osztályban… tehát én….

Ez olyan, mint egy lecke, tartalmazott... szakaszokat: .... A főszínpad… volt, a… színpad feladatai -… és a… színpad -….

Az óra során a tanítás alapelvei vezéreltek:….

Az óra céljának megoldására a ...-t választottam (tartalom: példák, kérdések, feladat).

Az óra anyaga ... lett (nehéz, könnyű, érdekes a diákok számára).

Az óra… szakaszában… (mit?) Tanítási módszereket használtam, mert…. A színpadon ... - ... (mi?) Módszerek.

Az óra során a… színpadon… (egyéni, frontális, csoportos, kollektív) szervezték, a… színpadon pedig… a tanulók munkáját, mert….

A feladatok ... a ... tanuló fejlesztésére irányultak.

A tanári útmutatás a ... feladatok elvégzésében ... volt (műveleti, oktató jellegű), mert ....

A diákok választhattak…

(nem) sikerült megfelelnem az időnek. Az időbeosztás az volt… Az óra tempója…

... (könnyű...) volt a leckét tartani, a diákok ... bekapcsolódtak a munkába .... Örültem ..., meglepett ..., feldúlt ... (melyik diák?), Mert ....

Jegyzetek a táblára… Vizuális anyag (egyéb taneszközök)….

A házi feladat (nem) nehézségeket okoz… tanulóknak, mert….

Egy nyílt óra elemzése,

vezényelte az angol nyelv tanára Bildanova N.M.

Az óra témája: "Iskolai élet"

Az óra céljai:

Nevelési:

A tanulók tudatos ismeretének fejlesztése a szellemi munka technikáiról, módszereiről, az ismeretek gyakorlati alkalmazásának képessége.

Fejlesztés:

Az elemzési, szintetizálási, osztályozási és rendszerezési, találgatási képesség fejlesztése, a produktív és reproduktív beszédműveletek végrehajtásának képessége

Nevelési:

1. A célnyelvi országok kultúrája és hagyományai iránti érdeklődés előmozdítása, pozitív és tiszteletteljes hozzáállás az iskolához, a tanárokhoz és az osztálytársakhoz.

Az óra céljai:

  • A téma lexikai egységeinek aktiválása a beszédben.
  • Feltételek megteremtése a monológ javításához ill dialogikus beszéd, a tanulók kritikai gondolkodásának kialakítására.
  • Az ismeretek komplex, új körülmények között történő önálló alkalmazásának készségeinek fejlesztése.
  • Projekttevékenységekkel járuljon hozzá a tanulók kreatív potenciáljának fejlesztéséhez.

Pedagógiai technológiák: információs, játék, probléma tanulási technológia.

Munkaformák: frontális, egyéni, csoportos.

A tanár az órán használt laptopot, multimédiás kivetítőt, magnót, hangfelvételeket, diagramot: „Oktatás az Egyesült Királyságban”, kártyákat feladatokkal.

Az óra tartalma összhangban van az óra programjával és céljaival. Hozzájárul a készségek és képességek kialakításához minden típusú beszédtevékenységben: beszéd, olvasás, hallás és írás. A tanulók először tanultak új szavakat, beszédben megszilárdították az új szavakat, kialakították az ismeretek önálló alkalmazásának képességét komplexben, új körülmények között. Az óra anyaga hozzájárult a tanulók alkotóerejének és képességeinek fejlesztéséhez. Fejlődött az elemzési, szintetizálási, osztályozási és rendszerezési, találgatási képesség, a produktív és reproduktív beszédműveletek végrehajtásának képessége. Interdiszciplináris kapcsolatokat is megfigyelhettek a technológiával, földrajzzal és történelemmel. Az óra tartalma hozzájárult az idegen nyelvek iránti érdeklődés kialakulásához.

A tanár célszerűen választott egy sikeres óratípust - az ismeretek és a cselekvési módszerek komplex alkalmazásának leckét. Kilátás lecke-verseny... Ez a 10. lecke a következő részhez: „Nézzük meg a serdülők problémáit. Iskolai oktatás." Az óra szakaszait a tanár gondosan átgondolta, logikusan összekapcsolta őket, a feladatokat a könnyűtől a nehezebb felé építettük, az óra minden szakaszában volt kapcsolat az előző órákkal. Az óra szerkezete megfelel ennek az óratípusnak. A lecke a verseny eredményeinek összesítésével zárult, kiderült a legjobb csapat.

A képzés összpontosításának elvei komplex megoldás feladatok, a tanítás tudományos jellege, volt kapcsolat az élettel, az iskolához, a tanárokhoz, az iskolai tanításhoz való viszonyulásuk, az iskolai egyenruha. A tanár az új szókincs jelentését közérthetően, szemléletesen, összetett diák, lista diagram és hangfelvétel segítségével magyarázta el. Az óra szakaszai az ismeretek, készségek és képességek formálása során a szisztematikusság és következetesség elvét biztosították. A tanulók aktívan és önállóan oldottak meg feladatokat, több pontot akartak hozni csapatuknak. Az órán a kognitív tevékenység kereső jellege érvényesült. A helyes válaszokért minden tanuló pontot kapott körök formájában.

Az órán különféle tanítási módszereket alkalmaztak: verbális, vizuális, gyakorlati, problémakereső, önálló munkamódszer, reproduktív (magyarázó és szemléltető), projekt módszer. Biztosították a kognitív tevékenység produktív jellegét, hozzájárultak az iskolások tanításának újraélesztéséhez. A feladatokat úgy alakítottuk ki, hogy a gyerekek önállóan is meg tudják oldani a kiosztott feladatokat. Ezzel pedig elérték az alkalmazott tanítási módszerek, módszerek hatékonyságát.

Az óra elején, Idő szervezése, a tanulók pszichológiai attitűdje. Ezután a diákok a tanárral közösen meghatározzák az óra céljait és célkitűzéseit. Az óra során különböző óraformák váltották egymást: egyéni, csoportos, osztályos. Az egyik tevékenységtípust egy másik váltotta fel. Eleinte a tanár elmagyarázta, hogyan kell megoldani a feladatot, majd a tanulók önállóan teljesítették, ha nem értek, a tanár egyénileg megkereste és elmagyarázta nekik a feladatot. A feladat meghatározott időre történő elvégzése után a tanár ellenőrizte az elkészült feladatot, és a csapat pontot kapott. Az óra végén ezeket a pontokat összeadták, és kiderült a győztes.

A tanár ügyesen megszervezi a tanulók munkáját, beosztja az időt, logikusan átlép egyik szakaszból a másikba, irányítja nevelőmunka hallgatók. A fegyelem nem sérül. A tanár az osztály tulajdonosa, ismeri a tanulók képességeit és helyesen határozta meg a hangerőt tananyag... A tanár érzelmesen vezeti az órát, nyugodt, tapintatos, a kommunikáció jellege demokratikus. A leckét továbbtanítják idegen nyelv... A tanulók jól megértik a tanárt. A tanár nem emeli fel a hangját.

A tanulók szervezettek, aktívak. De nem minden diák sajátítja el jól a témát. Az alapvető ismeretek és készségek elsajátításának szintje eltérő. A tanulók képesek az ismeretek, készségek, képességek kreatív alkalmazására.

Elkészült az óraterv. Az óra céljai és célkitűzései megvalósultak. Jó az asszimiláció az észlelés, a megértés, a memorizálás szintjén. A tanulók megtanulták alkalmazni a megszerzett ismereteket hasonló és hasonló helyzetben, valamint új helyzetben, i.e. kreatív. Az óra hatékony, az óratervezést más tanárok is használhatják.


V ezt az anyagot osztályos angol óra részletes elemzését mutatja be Buzhinsky, Pavlova, Starikova szerzők tananyagai alapján.

A leckét Tatiana Mikhailovna Zakharova tartotta.

Ehhez a leckéhez is csatoltam egy összefoglalót.

Letöltés:


Előnézet:

P / p sz.

Általánosító lecke

A lecke céljai

Meghatározásuk helyessége

4) a monológ beszéd készségeinek fejlesztése a következő témában: "Oroszország";

5) a hazájukkal szembeni hazafias magatartás előmozdítása;

6) más nemzetiségekkel és nemzetekkel szembeni toleráns hozzáállás elősegítése;

7) a páros munkavégzés képessége.

Világosság és módjai annak, hogy ezeket a tanulók tudatába hozzuk a különböző szakaszokban

A feladatok különböző szakaszokban kerülnek a tanulók tudatába. Ha az óra minden szakaszában új feladatokat állít fel a gyerekeknek, az segít fenntartani a tanulók figyelmét az egyes feladatok elvégzése közben. Figyelembe véve a tanulók életkorát és egyéni sajátosságait, a tanár szükség esetén orosz nyelvre vált.

Anyagválasztás a modern követelményeknek megfelelően

Az anyagot a modern követelményeknek megfelelően választották ki.

Az óra nyelvi anyaga tartalmas és informatív, megfelel a 2. évfolyamos tanulók tudásának, készségeinek, képességeinek fejlettségi szintjének, életkori sajátosságainak, érdeklődési körének.

Az óra anyagának tartalma személyiségközpontú volt ehhez az osztályhoz: a gyerekek motiváltak az angol nyelvtanulásra, képesek szóbeli beszéd, a tanár az óra során fejleszti ezeket a képességeit. A tananyag minden egyes része azon a képességen alapult, hogy a korábbi leckéken megszerzett ismereteket alkalmazzuk azok szilárd megszilárdítása érdekében.

Gyakorlatok kiválasztása és sorrendje a készségek kialakításához, a beszéd- és íráskészségek fejlesztéséhez

A gyakorlatok kiválasztása és végrehajtásuk sorrendje az órán hozzájárul a készségek kialakításához, a készségek fejlesztéséhez a szóbeli és írásbeli beszéd területén.A gyakorlatok teljesítése megfelel az óra kitűzött céljának, amely módszeresen indokolt.

Az óra módszertani felépítése

Az óra szakaszai, általános jellemzőik

Az óra felépítése nevelési, fejlesztési, nevelési feladatok megvalósítására irányítja a tanulókat.

1. Szervezeti mozzanat

2. Beszéd töltés. Az ábécé és a szókincs ismétlése a témához: "Színek"

3. Fonetikus bemelegítés.

4. Munka a térképpel. Hallgatás.

6. A játék "Hógolyó". Monológkészség fejlesztése.

7. Testnevelés.

8. Nyelvtani anyag ismétlése.

9. Utolsó szakasz

Például a szervezési pillanat és az ebből fakadó beszédfeltöltés során a tanár kapcsolatot létesít az osztállyal (csoporttal). Ehhez az egyik diák tanárként tevékenykedik. A beszédbemelegítés során a tanár az óra oktatási témájával kapcsolatos anyagokat használ, és a beszédbemelegítést az óra céljainak és célkitűzéseinek elérése érdekében orientálja.

A hallás tanítása során a tanár eléri a rábízott feladatot. Magnót használnak. A tanulók megértették a szöveget, és a mondatokat megfelelő sorrendbe tették.

Testnevelés foglalkozást tartottak, melyet az egyik diák végzett.

A nyelvtani anyagok ismétlésekor és megszilárdításakor sokféle feladatfeladatot alkalmaznak, valamint vizuális anyagot. A megértés ellenőrzése racionális módszertani technikák segítségével történik.

Az óra általános logikájának meghatározása (céltudatossága, integritása, dinamizmusa, koherenciája)

Az óra felépítése teljes mértékben megfelel a deklarált óratípus lebonyolításának logikájának, mivel a fő szervezési feladat az volt, hogy megteremtsék a feltételeket a korábban tanult anyag általánosítására.

A lecke minden szakasza összekapcsolódott, minden szakasz logikusan követte az előzőt.

Általánosságban elmondható, hogy az óra meglehetősen dinamikus, különféle típusú beszédtevékenységeket tartalmaz, amelyek nem teszik lehetővé a gyermekek elfáradását. Szeretném megjegyezni a testedzést, ami nagyon fontos: figyelembe veszik az edzés egészségmegőrző összetevőjét.

Az óra módszertani felépítésének megfelelése feladatainak, tanulási feltételeinek

Az óra módszertani felépítése megfelel annak feladatainak, tanulási feltételeinek: az óra fő céljának elérésére helyezték a hangsúlyt.

A tanulók oktatási tevékenységének szervezésének, ösztönzésének, irányításának és fejlesztésének módjai

A szervezési munka, a kitűzött feladatoknak való megfelelésük, aránya az óra különböző szakaszaiban

A páros munka nagyon hatékony munkaforma, számos tényező szól mellette: a kommunikációs képesség fejlesztése, erősödése személyek közötti kapcsolatok, elősegítve a tanulási motiváció növekedését

Szerep, hely független és kreativ munka tanulók az órán, önálló házi feladatra készülve

A tanár nagy szerepet tölt be önálló munkavégzés... Tehát az óra különböző szakaszaiban a diákok angoltanár, bemondó, testnevelő tanár szerepét töltik be, egyszóval aktívan dolgoznak az órán.

A hallgatók önállóan készítették el a javasolt országok átiratait, valamint nem tervezett (kreatív) nyilatkozatokat tettek.

Az óra felszerelésének módszertani céltudatossága, eredményessége

A szóbeli feladatok váltakoztak a tankönyvi munkával, a kártyákkal - a táblánál végzett munkával, előre elkészített vizuális taneszközöket használtak, amelyek hozzájárultak a tanulók beszédének fejlesztéséhez. Fontos megjegyezni, hogy rA rammatika, mint nyelvi aspektus az idegen nyelv tanulásának kezdeti szakaszában meglehetősen nehezen érzékelhető, de a nyelvhasználat miatt. vizuális anyag, a gyerekek egész jól csinálják a feladatot.

Kontroll és önkontroll szervezettsége, objektivitás a kommunikatív kompetencia kialakulási szintjének megítélésében

Az óra ellenőrzése a tanári értékelésen keresztül történik.A tanár szorosan követte a tanulók válaszait, rögzítette és motiválva javította a hibákat.Az órán a tanárnő odafigyelt a tanulókra, lélektanilag nyugodt, pozitív légkörben zajlott a munka.

Testreszabás oktatási folyamat, figyelembe véve a tanulók személyiségjegyeit, képzettségi szintjét

A tanár egyszerre veszi figyelembe a személyes érdekeket a feladatok megválasztásakor, a képzés különböző szintjein. Figyelembe véve a tanulók életkorát és egyéni sajátosságait, a tanár szükség esetén orosz nyelvre vált.

Többszintű tanulás megvalósítása

A tanár a tanulók személyiségi jellemzőitől függően differenciált bátorítási, intésformákat alkalmaz.Az óra differenciált megközelítése a különböző munkamódszerekben is megvalósult: tanár - osztály, (frontális mód), diák - tanuló (páros mód), tanuló - osztály.

Az észlelés szervezésének, az oktatási anyag megértésének, a memória, a gondolkodás, a tanulók képzeletének fejlesztésének technikái

A gyakorlatok kiválasztásának, valamint a különféle tevékenységtípusok és -formák kombinációjának köszönhetően a feladatok megvalósultak az órán. Mindez hozzájárult a mentális műveletek, a memória és egyben a gyerekek többi részének fejlődéséhez.

A tanár, mint a tanulók beszédpartnere (kommunikációs képesség, kommunikációs motiváció kiváltása a beszélgetőpartnerben, pedagógiai tapintat, megfigyelés, a tanári reakció hatékonysága)

A tanár a fenti tulajdonságok mindegyikével rendelkezik.

Az órán a tanárnő odafigyelt a tanulókra, lélektanilag nyugodt, pozitív légkörben zajlott a munka. A tanár a tanulók számára hozzáférhetőt használta beszédanyag az óra kitűzött céljainak elérésének legoptimálisabb módja.

A pszichológiai klímát a tanár egyenletes, nyugodt hangja tartotta fenn, kérdezz-felelek gyakorlatok segítségével tartotta fenn a kommunikáció légkörét. A tanár magatartása demokratikusnak minősíthető, hiszen a gyerekek szabadon kommunikálnak, kifejtik saját véleményüket.

A lecke következtetései

A rábízott feladatok teljesítése

A gyakorlatok megválasztásának és a különféle tevékenységtípusok és -formák kombinációjának köszönhetően a kitűzött célok megvalósultak az órán.

Az óra konstruktív (anyagtervezési és -kiválasztási képessége), szervezési (óraterv megvalósítása), kommunikatív (tanulókkal való kapcsolatteremtés), gnosztikus funkcióinak értékelése

Az óra kedvező benyomást keltett, gondosan, szakszerűen megtervezve, a tanárnő pedagógiai kapcsolatot épített ki az osztállyal.

Javaslat tervezési, óramódszertani hiányosságok megszüntetésére

Kívánságként szeretném megjegyezni több használatát modern technológiák olyan leckében, mint az IKT: számítógép, prezentáció, interaktív tábla ...

Előnézet:

Tanár: Plaskina Maria Vladimirovna

Tatiana Mikhailovna Zakharova angol órája a 2. osztályban.

1. Az óra helye a téma órarendszerében - általánosító óra.

2. A lecke céljai és célkitűzései.

Célok: 1) megtanítani az embereket, hogy beszéljenek hazájukról;

2) megteremteni a feltételeket az alkotó tevékenység megnyilvánulásához

Nevelési feladatok: 1) konszolidáció és ismétlés lexikális anyag a "Színek" témában;

2) nyelvtani anyagok megszilárdítása a következő témában: "A lenni ige igenlő és kérdő mondatokban";

Fejlesztő feladatok: 1) halláskészség fejlesztése;

2) a monológ beszéd képességeinek fejlesztése a következő témában: "Oroszország"

Nevelési feladatok: 1) a hazához való hazafias magatartás kialakítása;

2) más nemzetiségekkel és nemzetekkel szembeni toleráns hozzáállás elősegítése;

3) a párban való munkavégzés képessége.

3. Várható eredmények: személyes, metatárgy, tárgy.

Személyes eredmények: - a más nemzetekkel, nemzetiségekkel szembeni tiszteletteljes magatartás kialakítása;

Metatárgy: -munkakészségek formálása önállóan, párban;

Tárgy: - fejlesztéshallási készségek;

A monológ beszédkészség fejlesztése a témában: "Oroszország"

- fejleszteni e nyelvtani készségek a témában "A lenni ige igenlő és kérdő mondatokban»;

Kiejtési készség fejlesztése a témában tanult és új szavak alapján.

4. Oktatási segédletek (alap: tananyagok, segédanyag: tájékoztatók, TCO stb.).

UMK - tankönyv 2. évfolyamnak és munkafüzet 2-4 cl-re. (szerzők - Buzhinsky, Pavlova, Starikova), szórólapok kártya formájában (nyelvtani és fonetikai ikonokhoz), vizuális anyag világtérkép és tábla formájában, TCO (hangfelvétel és magnó).

5. Az óra előrehaladása:

Óraszakasz és feladatai

Tanári akciók

(beszéd / nem beszéd)

Tanulói akciók

(beszéd / nem beszéd)

Rövid megjegyzések

1. Szervezeti mozzanat

Üdvözlet.

A tanár megkérdezi, hogy van?

Hogy vagy?

A diákok válaszolnak a kérdésre.

A diák feltesz egy kérdést.

Az egyik diák tanárként viselkedik, és feltesz egy kérdést.

A tanár irányítja és motiválja a gyerekeket a kommunikációra.

2. Beszéd töltés.

Az ábécé és a szókincs ismétlése a témához: "Színek"

A tanár megkérdezi: „Az ábécé rendben van?”. Kéri, hogy rendezze a betűket ábécé sorrendbe, és írja be a hiányzó betűt (J).

Ekkor a tanár felkéri a többi diákot, hogy ismételjék meg a következő témában szereplő szavakat: „Színek”, megmutatja a színeket.

A tanár hívja a színt

A tanár megkéri, hogy írd le az országok nevét az ábécébe.

Az egyik diák a táblánál dolgozik. A betűket ábécé sorrendbe kell rendeznie, és be kell írnia a hiányzó betűket (J).

A többi tanuló megnevezi a színeket.

A tanulók a tankönyvvel dolgoznak, meghatározott színű szavakat keresnek és olvasnak.

Miután a tanuló befejezte a munkát, a feladat ellenőrzése megtörténik. A tanulók betűrendben ejtik ki a betűket.

A tanulók teljesítik a feladatot.

Ez a feladat két munkaformát mutat be: egyéni és frontális.

3. Fonetikus bemelegítés.

Kéri, hogy figyeljenek arra a táblára, ahol az átírási ikonok találhatók.

Átírási ikonokkal ellátott kártyákat oszt el.

Párban értékeli a munkát, mi sikerült, mi nem.

Magánhangzókat olvasnak, majd mássalhangzókat.

Készítse el a javasolt ország átírását (Franciaország, Oroszország, Amerika ...)

Frontális munka.

Párokban dolgozni.

Ebben a szakaszban a tanár értékeli az egyes párok munkáját, ami nagyon fontos.

4. Munka a térképpel.

Hallgatás.

A tanár elmagyarázza a feladatot, ami a szöveg meghallgatása és a mondatok sorrendbe állítása a táblán.

A tanulók megtalálják a javasolt országokat a térképen (Franciaország, Oroszország, Egyesült Királyság, USA, Olaszország, Németország).

A tanulók meghallgatják a felvételt, miközben a feladatot a táblánál végzik.

Ebben a szakaszban meg lehet jegyezni a nyelvi és kulturális anyagot.

5. A kiejtési és olvasási készség fejlesztése

Az egyik tanuló bemondóként működik, felolvassa a szöveget a tankönyvből. A többiek megismétlik utána.

A kiejtési készségek fejlesztése. A tanár asszisztensként működik, önálló munkára irányítja a tanulók tevékenységét.

6. A "Hógolyó" játék

A tanár mond egy mondatot Oroszországról.

A tanulóknak meg kell ismételni a tanári javaslatot, meg kell nevezni a sajátjukat (láncban előadva).

A játék eleme itt fontos. Így a tanulók tevékenységei felcserélődnek.

7. Monológ beszédkészség fejlesztése.

A diákok Oroszországról beszélnek.

A kezdeti szakaszban a tanár megpróbálja kialakítani a monológ beszéd készségeit a témában.

8. Testnevelés.

Az egyik diák testnevelő tanárként tevékenykedik és bemelegítést tart.

Van egészségmegőrző eleme az edzésnek, ami nagyon fontos a kezdeti szakaszban.

9. Nyelvtani anyag ismétlése.

Miért van a kártyáimra ugyanaz a szó kis- és nagybetűvel?

A tanár a kártyákat a táblára helyezi.

Kérdőjelet helyez el a mondat végére.

Mi történik, ha kérdőjelet teszünk?

Egy szó a mondat elején van, egy másik a végén.

Névmásokat olvasnak a kártyákon, és kiválasztják a ch alakjait. lenni.

Változik az intonáció és a szórend.

A diákok alkotnak kérdő mondatokat?

Számomra úgy tűnik, hogy a vizuális anyag fontos szerepet játszik itt. A nyelvtan, mint nyelvi aspektus az idegen nyelv tanulásának kezdeti szakaszában meglehetősen nehezen érzékelhető, de a vizuális anyag használatának köszönhetően a gyerekek nagyon jól végzik a dolgukat.

10. A végső szakasz.

A tanárnő megköszöni mindenkinek a munkáját, jeleket tesz a naplókba.

A tanár értékeli minden tanuló munkáját, ami a gyerekek életkori sajátosságaira tekintettel nagyon fontos.

P / p sz.

Tatiana Mikhailovna Zakharova angol leckének elemzése 2. osztályban (EMC Buzhinsky, Pavlova, Starikova)

Az óra helye a téma órarendszerében

Általánosító lecke

A lecke céljai

Meghatározásuk helyessége

Az óra céljai helyesen vannak meghatározva. Megfelelnek az akadémiai témában elfoglalt helyének, az idegen nyelvoktatási program követelményének, ill tanterv ehhez az osztályhoz.

Tervezésük jogszerűsége egy tanórai ciklusban ebben a témában

A feladatok az órai ciklusban jogosan vannak meghatározva. Tekintettel arra, hogy ez egy általános lecke a témában, a feladatok a következők:

1) a "Színek" témában lexikális anyagok megszilárdítása és ismétlése;

2) nyelvtani anyagok megszilárdítása a következő témában: "A lenni ige igenlő és kérdő mondatokban";

3) hallási készségek fejlesztése;

4) a monológ beszéd készségeinek fejlesztése

MBOU "Mokovskaya középiskola"

Absztrakt

Angol óra 7. osztályban

az MBOU "Mokovskaya középiskola" szintjén

Kurszki körzet, Kurszki régió

Téma:Olvasási készségek gyakorlása

Tukureev tanár I.A.

A rendezvény időpontja: 2013.01.21.

Téma: A beírt szókincs gyakorlása

Gólok : Angol nyelvű olvasáskészség gyakorlása, bevezetett szókincs megszilárdítása, rendszerezése, szóbeli beszédkészség fejlesztése, a tanult nyelvtani anyag rendszerezése (melléknevek összehasonlításának mértéke), aktív szókincs bővítése új lexikai egységekkel, kommunikációs képességek kidolgozása, kognitív érdeklődés felkeltése az ország célnyelvének kultúrájában és történelmében.

Nevelési képességek fejlesztése többes szám főnevek, a szabályok alóli kivételek ismerete.

Felszerelés: EMC Afanasyev, Mikheev "angol nyelv" 7. osztály, jegyzetfüzetek, szótárak, multimédiás prezentációk, szemléltető anyag Anglia látnivalóiról, szemléltető állvány, didaktikai anyag.

Az órák alatt:

1. Szervezeti mozzanat.

2. Az óra témájának megfogalmazása. A tanár angol nyelvű története az óra céljairól és célkitűzéseiről.

3. Fonetikus bemelegítés. Szavak ismétlése a tanult témában. 97. oldal 7. gyakorlat

Bemutató 1. dia

choOse- választani

meghal- meghal

nehéz [ difikə lt] - nehéz

könnyen [ én: zi] - fény

pénz- pénz

siker[ sə kses] - siker

sikeres [ sə ksesful]- sikeres

beszélgetés [ nak nek: k] - beszélgetés

[ wumə n] - nő

válik [ bikΛm] - válni

megyki- kimenni, kimenni

nézutána- vigyázz magadra

3. Házi feladat ellenőrzése. Frontális szavazás... Vezérlő 8 105. oldal

Olvasás, fordítás.

Munka lábjegyzetszavakkal

A táblázat kitöltésének helyességének ellenőrzése 2. dia

Sokat utazott. Egy évig New Yorkban élt.

Breatney Spears rögzítette első albumát. 1997

Breatney Spears felvette második albumát

Breatney Spears szerepelt a Crossroads című filmben

Breatney Spears megnyitotta éttermét New Yorkban

4. Munka a tankönyvvel. Gyakorlat végrehajtása 10 p.106 Fejezd be a mondatokat szavak beszúrásával a szöveg tartalmának megfelelően.

Egyéni munka jegyzetfüzetben.

3. dia

A szavakszámárareferencia

1.énekes

2. Kentwood

4.éneklés

5.a siker

6. New York

7.tehetséges gyerekek

8. volt televíziós műsorban

9.elkezdett dolgozni az első albumán

10.amikor 16 éves volt

11. „Hoppá! Megcsináltam újra "

12.felvette harmadik albumát

13.Beverly Hillsben él

14.a étterem

15. Kövesd az álmaidat!

16. sikeres

5. BemutatóÁllatok

A tanári kérdésekre adott válaszok meghallgatása.

Prezentációs teszt.

6. MunkavégzésTevékenységKönyv... HallgatásCD(az óra menetének megfelelően).

7. Munka a szótárral.

8. Munka a prezentációvalLondon.

9. A lecke összegzése.

10. Házi feladat. Gyakorlat 11. 106. o. Végrehajtási útmutató.

Lecke osztályzatok.

A lecke elemzése

Az órán a következő célokat tűzték ki:

Oktatás: Angol nyelvű olvasási készségek gyakorlása. A bevezetett szókincs megszilárdítása, rendszerezése, a szóbeli beszédkészség fejlesztése, a tanult nyelvtani anyag rendszerezése (melléknevek összehasonlításának mértéke), az aktív szókincs bővítése új lexikai egységekkel, a kommunikációs készségek fejlesztése, a kognitív érdeklődés felkeltése a célnyelv országának kultúrája és történelme.

A főnevek többes szám képzésének készségeinek gyakorlása, a szabály alóli kivételek megismerése.

Fejlesztés: fejlesztés logikus gondolkodás, monológ beszéd.

Oktatás: keltsd fel az érdeklődést a célnyelvi ország kultúrája iránt.

Az óra típusa: a megszerzett ismeretek megszilárdítása.

A következő alapelveket alkalmaztuk a leckében:

Tudományos,

Világosság,

Következetesség és következetesség,

Elérhetőség,

Tudat és tevékenység,

Kapcsolat az élettel.

Az óra a következő szakaszokból állt: org. pillanat. (Az óra témájának és céljainak meghirdetése), fonetikai gyakorlatok, házi feladat ellenőrzése, az óra témájának megfogalmazása, beszéd- és halláskészség fejlesztése, testnevelés, tananyaggal való munka, számítógépes bemutatás, záró rész.

Úgy gondolom, hogy ez a vázlat megfelelő a választott óratípushoz.

A lecke első lépésében közöltem a lecke céljait.

A fonetikai gyakorlatok során célul tűztem ki magam: idegen nyelvi környezet megismertetését a tanulókkal. Azt hiszem, a tankönyv szavainak ismétlése sikerült. A harmadik szakaszban a fő cél a beszédkészség fejlesztése. Azóta különös figyelmet fordítok az új szókincs kidolgozására helyes kiejtés a tanáron múlik, hogyan olvassa el először ezt a szót. A tanulókat meg kell tanítani érzékelni angol beszéd orálisan.

A testnevelést időben megtartották. A testnevelés kiváló teljesítményt nyújtott a tanulóknak az egész óra alatt.

A lecke minden előző pillanata összekapcsolódik a következővel, folytatja azt.

Az óra végén az eredményeket összesítették és osztályzatokat adtak. A házi feladat ismertetésekor biztosított volt a megvalósítás céljának, tartalmának és módszereinek megértése.

Általánosságban elmondható, hogy a lecke sikeresnek bizonyult, mert az óra egy „sikerhelyzetet” használt, pl. a tanulók a helyes válaszokat jelzőkkel jutalmazták. Ez a jelzőket használó módszer érdekesebbé teszi az órát, és ösztönzi a tanulók aktivitását. Az óra iránti érdeklődés fenntartása érdekében multimédiás eszközöket használtak, és a tanulók már az óra elején érdeklődtek az óra iránt, várták az új és új feladatokat. A gyerekek aktívak voltak.

A fő szervezési formák az órán a következők voltak: egyéni és csoportos. A tanórán a következő beszédtevékenység típusok fejlődtek: hallgatás, beszéd, monológ beszéd.

Úgy gondolom, hogy a lecke elérte a célját.

Óra leadása :

A leckét a tanulók érdekeinek megfelelően tartották?

Milyen volt a hangulat az órán, az órán zajló események dinamikája?

Elérték a tanár által kitűzött célokat a tanulási folyamat során?

Készek-e a tanulók az órán megszerzett tudást nemcsak a tanár által mesterségesen kialakított helyzetben, hanem a gyakorlatban is alkalmazni, hétköznapi élet?

Diák tevékenységei:

A tanári és tanulói aktivitás aránya.

Mennyire voltak aktívak a diákok?

Milyen szervezeti munkaformákba vonták be a hallgatókat?

A tanuló tevékenysége elvezette-e a tanár által kitűzött célok elérését?

Tanári tevékenységek (magatartás, tanítási módszerek stb.):

Az órán használt technikák megfeleltek-e az óra céljainak, pszichológiai jellemzők diákok?

Mi biztosította a tanulók tevékenységének fokozatos fejlődését? Hogyan teremtette meg és tartotta fenn a tanár a kommunikációs légkört az órán?

Milyen technikákkal, munkaformákkal, kommunikatív taneszközökkel ösztönözték a tanulók tevékenységét (hibamegelőzés, támogatás stb.)?

A tanár beszédviselkedése:

A leckét idegen nyelven tartják? Ki beszél több tanár vagy diák az órán?

Mi volt a tanár beszéde:

Hozzáférhető és érthető;

Helyes (megfelel a nyelvi normáknak);

Alkalmazkodó a hallgatók nyelvi képzettségi szintjéhez (tempó, szójegyzék, kiejtés)?

A tanár beszéde összhangban volt a tanulók céljaival, érdeklődési körével?

Releváns volt az óra témájához és tartalmához?

Hogyan biztosította a tanár a tanulóknak a tanulási siker átélésének lehetőségét, hogyan volt garantálva a tanulási siker motivációja? Érezted a diákok pszichológiai támogatását a tanártól? A tanár ösztönözte a tanulók tevékenységét?

Nem verbális tanári viselkedés:

Hogyan lehet jellemezni:

A tanár és a tanulók közötti interakció (a tanár hozzáállása a tanulókhoz, reakciók kérdésekre, kijelentésekre, előre nem látható körülmények stb.)

A tanár megszólításának és viselkedésének módja (barátságos, nyitott, türelmes, bármilyen cselekvésre ösztönző, elnyomó stb.)

A tanár hozzáállása az általa vezetett órához és magukhoz a tanulókhoz;

Oktatási technológia:

Megfigyelik-e az anyagon végzett munka fázisait a munka során:

Dialógussal - példa;

Szöveggel;

Nyelvi eszközökkel.

Ha nem, jelezze, hogy mi nem volt összhangban az anyagon végzett munka módszertanával.

Tanári kompetencia:

Milyen szemantizációs módszerekkel rendelkezik a tanár?

Tudja-e a tanár tömören és világosan megfogalmazni a feladatokat?

Hogyan szervezi meg a tanár a tanulók önálló munkáját, beleértve a keresőmunkát is?

A tanár tömör és világos magyarázatokat ad?

Használja-e a tanár oktatási segédletek(oktató - módszertani készlet, magnó, videó, tábla, projektor, feladatlapok, képek, játékok stb.)

Hasonló cikkek